iexbjvgssca.nl IP® Sint: moordlustig uit de dood herrezen Kerstmarkt TEXELSE 2 COURANT Georgische muziek in RK-kerk 'Mister Beagle' bezoekt NIOZ Verzamelaars in Tusse de Banke Lezing oud-wielerprof Gert Jakobs ipppp^ii Boek in de maak over Sarasani Kerstversiering TESÜ Horecabeurs Bridge op de boot HVUBSTAPEL EGBfHl-JflN UJEEBEFI CflhID LEHSSEll BERTLÜPPES ESCHRTHHIHHTU 11 HOUEMBED IH DE BIOSCOOP VRIJDAG 12 NOVEMBER 2010 Redmond O'Hanlon, geportretteerd door NlOZ-fotograaf Bert Aggenbach. In de RK-kerk aan de Molen straat in Den Burg wordt zater dag 27 november een optreden verzorgd doorGeorgisch ensem ble Khareba Gogia. De vier zangers van de groep maakten eerder deel uit van het ensemble Kereoni, dat vele malen op Texel te zien en te horen was. Khareba Gogia bestaat uit de zangers Levan Goliadze (bas-bari ton), Jemal Museridze (bas), Kosta Gogolashvili (tenor) en Soso Zura- bauli (tenor) en accordeonist Gogi (Zaza) Simonishvili. Het ensemble, van 5 tot en met 28 november op toernee door Nederland, was in april te horen tijdens de tentoon stelling Goud uit Georgië in het Drents museum in Assen. Het repertoire varieert van vrolijke volksmuziek tot religieuze liederen en van romantische liedjes tot oude traditionele volksmuziek uit ver schillende delen van Georgië. De liederen worden begeleid op accor deon, gitaar en piano en op traditi onele Georgische instrumenten zoals de pandoeri en de tsjongoeri (twee luitachtigen), de Georgische harmonica en de doli (een trom mel). Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Redmond O'Hanlon brengt maandag 29 november een bezoek aan het NIOZ. De Britse reisboekenschrijver speelde een leidende rol in de presentatie van de 35-delige televisiedocumen taire over het Beagle-project, waarin wetenschappers uit de hele wereld het spoor volgden van Darwin. O'Hanlon voer in 2009 en 2010 acht maanden mee met de clipper Stad Amsterdam, die de weten schappers vervoerde, en verwierf in die periode de bijnaam 'Mister Beagle'. Hij ontmoette tijdens die tocht een tiental medewerkers van het NIOZ en wil nu ook graag het instituut waar zij werken leren ken nen. Na zijn bezoek aan het NIOZ, waar hij onder meer een lezing verzorgt, geeft hij acte de présence in Cine ma Texel. Daar begint om 15.00 uur de film Darwins verstekeling, die een ander karakter heeft dan de televisieserie en niet over weten schap gaat. Liefhebbers van grote zeilschepen wordt aangeraden deze maandagmiddag vrij te hou den, want de Stad Amsterdam speelt een hoofdrol n de film. Na afloop is O'Hanlon nog een tijd in de bioscoop om boeken te sig neren, waaronder de publicatie van de VPRO over de Beagle. humoristische anekdotes uit zijn proftijd. De toegang is gratis. Gert Jakobs (1964) was jarenlang actief als profrenner. Hij reed vijf keer mee in de Tour de France en werd gezien als superknecht, die o.m. ploeggenoten Jean-Paul van Poppel en Erik Breukink naar een goede plaats in het klassement reed. Op enthousiaste en humoris tische wijze gaat hij in op onder werpen die te maken hebben met de wielersport en zijn eigen carriè re. De Drent komt naar Texel op uitnodiging van de nieuwe Texelse vereniging Wielersport Texel i.o., die 26 november het levenslicht ziet. Na een intensieve overlegperi- ode worden de Texelse wielerclubs Toerclub Taxi 312000, Wielerver eniging Texel en de Vrije Rijders samengebracht in één nieuwe ver eniging die de belangen zal behar tigen van heel fietsend Texel. De openbare oprichtingsvergadering in de Texel'94-kantine begint om 20.00 uur. Het nieuwe bestuur stelt zich voor en licht de plannen toe. Aansluitend is de lezing van Jakobs. De avond krijgt een fees telijk karakter en is vrij toegankelijk voor iedereen. m Oud-wielerprof Gert Jakobs. Oud-wielrenner en marathon schaatser Gert Jakobs komt naar Texel. Op uitnodiging van Wielersport Texel in oprichting verzorgt de voormalig profren ner op vrijdag 26 november een lezing in de kantine van Texel'94 aan de Haffelderweg in Den Burg. Diverse onderwerpen die betrek king hebben op racefietsen en mtb'en komen aan bod, evenals Jan Blei (publicist, columnist en tekstdichter) uit Zwartsluis, heeft in samenspraak met Frits Langeveld en Fred Brinkhorst het initiatief voor een boek over poptempel Sarasani nieuw leven ingeblazen. Hij is daarvoor naar stig op zoek naar mensen die hem aan materiaal kunnen hel pen. Een boek over Sarasani, de pop tempel die van 1966 tot 1974 heeft bestaan, is al eerder ter sprake geweest, maar tot een publicatie is het nooit gekomen. Toch moeten er vele (tien)duizenden mensen zijn die herinneringen aan deze illustere 'beatclub' bewaren, waar indertijd de top van de vaderlandse beat cultuur kind aan huis was. Daarbij komen namen boven als Cuby and the Blizzards, Earth and Fire, Kay ak, Massada, Alquin, Magna Carta, Golden Earring, Motions, Sandy Coast, Dizzy Man's Band, Treshold, Falcons, Q65, Rob Hoeke, Bin- tangs en Outsiders. Maar ook de Veronica drive-inshow was een graag en veelgeziene gast. Blei is op zoek naar verhalen en getuigenissen van bezoekers en andere betrokkenen. Daarbij is alles welkom, van vakantiekiekjes, tot liefdesbrieven en van affiches tot haarlokken en kledingstukken. De auteur is bereikbaar via e-mail- adres jan-blei@kpnmail.nl en tel. 06-53651168. Bij tuinboerderij De Halm aan de Hoofdweg worden onder het the ma 'pimp je kerst' op 23, 24 en 25 november workshops kerstversie ring gegeven. Docent is Henneke Veerman uit Huizen Er wordt in kleine groepjes -maximaal tien per sonen- gewerkt. Deelname kost EUR15,-, inclusief materiaal. <- i IICX hfias (i TBH Elf HOL PFESESim y MIK-JE .3* 311 incfiUÉtanm ira f i«ï nunc i*"üi Kam:.; ;n r i ÊHIiiStl1 qeMIUIUikvii bui «iw.shkIhiIi cn gg -I liosb i] In Cinema Texel gaat deze week Sint in première, de veelbesproken horrorfilm van schrijver en regis seur Dick Maas. Daarin bindt ene Frank (een rol van Egbert Jan Wee- ber) de strijd aan met een moord lustige, uit de dood herrezen bis schop, die bepaald geen kindervriend is. Hij wordt daarin bijgestaan door zijn vriendin Lisa, gespeeld door Caro Lenssen. De film zorgt al maanden voor heel wat commotie. In België protes teerde het Sinterklaasgenootschap tegen de opnamen en ook in Nederland werd de nieuwe visie van Maas (bekend van kaskrakers als De Lift, Flodder en Moordwij- ven) met gemengde gevoelens ontvangen. Cinema Texel kondigt de film aan met de waarschuwing: 'LET OP: DIT IS GEEN KINDER FILM. Keuring is 16 jaar en ouder.' Van heel andere aard is Sinterklaas en het pakjesmysterie, een film voor het hele gezin, die vanaf woensdag in de Texelse bioscoop draait en waarin behalve de Goed heiligman en zijn Zwarte Pieten ook zanger Frans Bauer een hoofd rol speelt. Door een noodlanding van de speciale pakjes-Boeing loopt de planning van Sinterklaas zo in de war, dat het hele feest rond zijn verjaardag in het water dreigt te vallen. In de serie FilmArt draait woens dag lo Sono L'amore, over een aristocratische Italiaanse familie, die in een imposant Milanees land huis samenkomt om de verjaardag van de pater f ami lias te vieren. Wanneer opa zijn plannen voor de bedrijfsovername bekend maakt, beginnen de gecontroleerde manie ren en de etiquette van de familie scheurtjes te vertonen. Vanaf het moment dat één van de vrouwen ook nog in de ban raakt van een vriend die chef-kok is, spelen pas- Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 12 november: 14.00 uur. In Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg wordt om 14.00 uur een expositie van de jubi lerende Historische Vereniging geopend. Tijdens de opening wordt het nieuwe liedboek van Willem Kik kert gepresenteerd. 14.30 uur. Reumavereniging Texel houdt vanaf 14.30 uur in De Buur- eton aan de Beatrixlaan in Den Burg een knutselmiddag voor leden. Deel name €3,50. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een open kiaverjasdrive voor het goede doel. Deelname (met vaste maat) kost €3,50 per koppel. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voor stelling van de cabaretiers van Ter Bescherming van de Jeugd. Alle kaarten zijn uitverkocht. 20.30 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt de Nacht van de Ezelge dachte gehouden. Hoofdact is zan ger Rob de Nijs. De zaal is open om 20.30 uur, entree €22,50. Cinema Texel vertoont om 18.45 Jackass 3D; 19.00 Haar naam was Sarah; 21.15 Eat, pray, love en om 21.45 Sint. Zaterdag 13 november: 13.00 uur. Aan boord van de Dokter Wagemaker wordt voor de derde keer de Marsdiep Bridge Challenge gehouden. 20.00 uur. Toneelvereniging 't Ama teurtje speelt in dorpshuis De Wiele waal in De Waai het stuk 'On verra' van Leon Milius. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. Model Racing Texel houdt een competitieavond in de Burge meester de Koninghal in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501-dartstoernooi. Deelname is gratis. 21.30 uur. In café De Zwaan begint om 21.30 uur 'Stappers van toen', waarbij zes DJ's van weleer beurte lings muziek draaien uit de jaren zestig, zeventig en tachtig. Cinema Texel vertoont om 13.30 Sin terklaas en het pakjesmysterie; 13.45 Foeksia de miniheks; 16.00 Ver schrikkelijke Ikke 3D (NL); 16.15 en 18.45 Jackass 3D; 19.00 Haar naam was Sarah; 21.15 Eat, pray, love en 21.45 Sint. Zondag 14 november: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen begint om 11.00 uur een cros sloop. Diverse afstanden. Inschrijven bij hotel Bos en Duin. 11.15 uur. In het Kunsthuys aan de Warmoesstraat in Den Burg begint om 11.15 uur de theeceremonie 'Texels d-Light'. Meer informatie: tel. 06-13614046. Cinema Texel vertoont om 13.30 Sin terklaas en het pakjesmysterie; 13.45 Foeksia de miniheks; 16.00 Ver schrikkelijke Ikke 3D (NL); 16.15 en 18.45 Jackass 3D; 19.00 Haar naam was Sarah; 21.15 Eat, pray, love en 21.45 Sint. Maandag 15 november: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 14.00 uur een voorlichtingsbijeen komst over senioren en voeding. Toegang is gratis. 20.00 uur. Bij Stayokay aan de Haf felderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel. Cinema Texel vertoont om 20.00 Haar naam was Sarah en om 20.30 Sint. Dinsdag 16 november: Cinema Texel vertoont om 20.00 Haar naam was Sarah en om 20.30 Sint. In verband met de dokbeurt van de Schulpengat heeft veerdienst TESO de komende tijd maar één schip beschikbaar. Er vinden dus geen extra afvaarten plaats. Transporten voor gevaarlijke stoffen moeten wor den gereserveerd. Van dinsdag tot en met donderdag is elke afvaart één transport toegestaan. Automobilis ten moeten rekening houden met wachttijden tot een uur. Meer infor matie is te vinden op www.teso nl. Het Eierlandsche Huis houdt op vrijdag 17 december van 16.00 tot 21.00 uur een overdekte rommel tjes- en kerstmarkt. Verkoop van oude en nieuwe spullen en kleding is toegestaan. Standhouders kun nen voor €5,- een plek huren, inclu sief tafels. Tafels dienen vooraf te worden gereserveerd. De Horeca en Recreatiebeurs in sporthal Ons Genoegen wordt vol gend jaar gehouden op 22 maart. sies en spanningen een steeds grotere rol. Ook nieuw in de bioscoop is Harry Potter the Deathly Hallows, het zevende en laatste deel uit de Harry Potter-reeks. Zonder de begeleiding van hun docenten en de bescherming van professor Per- kamentus nemen Harry, Ron en Hermelien, die inmiddels volwas sen zijn, het op tegen de duistere krachten die hen uit elkaar dreigen te drijven. Steeds dichterbij komt de taak waarop Harry zich al voor bereidt sinds de dag dat hij de deuren van Zweinstein binnenstap te: het ultieme gevecht met Volde- mort. In Jackass bevlekken Johnny Knoxville en zijn vrienden voor de derde keer het witte doek met hun hilarische stunts. Dit keer zijn ze te zien in 3D. Het volledige program ma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagen- da.nl. Voor de derde achtereenvolgen de keer is de Dokter Wagemaker zaterdag 13 november het toneel van de Marsdiep Bridge Chal lenge, een wedstrijd tussen de bridgeclubs BK84 en Alert uit Oosterend. Aan de wedstrijd doen 32 Texelse en 32 Helderse bridgers mee. De trofee werd tot tweemaal toe gewonnen door de ervaren spelers van BK84 en de Texelse vereniging is er erg op gebrand deze zege reeks te doorbreken. De wedstrij den duren zaterdag de hele mid dag en avond. De verzamelaars van oude prent briefkaarten van de Historische Vereniging komen donderdag 18 november om 20.00 uur bij elkaar in Tusse de Banke aan de Groene plaats in Den Burg. Ook andere belangstellenden zijn er welkom. Verzamelaar Maarten Stoepker wil graag weten of iemand een idee heeft welke familie en welke boer derij er op bijgaande foto's staan. Er is weinig meer bekend dan ze dat in twee sessies in 1951 en 1954 zijn genomen op Texel. Stoepker is bereikbaar via tel. 312940.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2