Amateurtje slaat zich moedig door matig stuk Overspeligheid, hallucinaties en ontroering bij Amateurtje 1EXBAGBDA.NL *.1^ TIME OUT TEXELSE 2 COURANT TVCr*? w 1 f De Fanfare in Klif 12 Plus Alzheimer Café Nieuwe clip Jip Frank Voordracht over waterschap Thema-avond over werkstress LANGEVELD DE R00Y TESG Freestyle dance in Time Out Av Opienie TEXELSE0COURANT •erfrz Oud papier jongeren centrum DINSDAG 16 NOVEMBER 2010 !L.C Karin Gaasbeek verschijnt ten tonele als Josefien, de overleden echtgenote van de oude Godfried, gespeeld door Jan Eelman. Je hebt slechte toneelstukken en slechte vertalingen. Bij On Verra was vermoedelijk het laat ste het geval. Het resultaat was dat zelfs ervaren acteurs zich stuk beten op onuitsprekelijke teksten in het drama dat 't Ama teurtje zaterdag in De Wielewaal gemaakt. Hij en zoon Leonard pra ten al tien jaar niet met elkaar. Leonard gaat vreemd met de jonge Hester, die hij als verpleegster het familiehuis On Verra binnenhaalt, maar die van verzorging weinig kaas heeft gegeten. Kleindochter Bea ontfermt zich op liefdevolle lastige tekst maakt dat On Verra kan worden bijgezet in het genre van ongetwijfeld goedbedoelde amateurtoneelstukken, maar die door het gemiddelde amateurto neel niet op een fatsoenlijke manier zijn te spelen, een categorie waar aan men de vingers beter niet kan opvoerde. Het ovationele applaus na afloop gaf aan dat het stuk ook goede momenten kende, soms ontroerde en dat de ploeg er het beste van had gemaakt. On Verra ('We zullen zien') van Leon Millius is het gecompliceerde verhaal van de oude en ernstig zieke Godfried die op zijn sterfbed met zichzelf in het reine wil komen. Daarbij wordt hij omringd door mensen die het hem er niet mak kelijker op maken en wordt hij onder invloed van morfine geplaagd door hallucinaties, waarin zijn over leden echtgenote Josefien zijn geweten pijnigt. Zij beroofde zich lang geleden van het leven nadat de Godfried een slippertje had wijze over haar grootvader. Ten tonele verschijnt ook haar zuster Ceciel, die geldzorgen heeft en uit is op erfenis van grootvader. Ze is getrouwd met de glamourachtige Sjors, die op haar zak teert, haar kleineert en bedriegt. De erfenis gaat aan haar neus voorbij nadat Godfried heeft gehoord dat uit de escapade die hij had met Ruth, een dochter is voortgekomen, aan wie hij tweederde van zijn vermogen na laat. De rest gaat naar Bea, die een romance heeft met de man van haar zus, Sjors. Verwikkelingen die voldoende aan knopingspunten bieden voor een klucht, maar veel meer dan wat losse kwinkslagen die op de lach spieren werkten, zat er niet in. De Tijdens de opening van OSG De Hogeberg wordt vrijdag 19 november de muziek verzorgd door De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht. Na afloop van deze officiële gelegenheid speelt de groep nog een paar uurtjes door in Klif 12. De toegang is gratis. De Fanfare is een kleurrijk Amster dams straatorkest, bestaand uit twintig blazers en een paar slag werkers. Al meer dan twintig jaar zetten de muzikanten overal waar ze komen de boel op stelten. Ze staan in voor een leuke show en dynamische muziek, onverwoest baar en toch eigentijds. De bla zerssectie met saxen, trompetten, trombones en tuba's is ijzersterk. De Fanfare is een graag geziene gast op theaterdagen, feesten en partijen en was prominent aanwe zig op veel festivals en manifesta ties. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang is gratis. Diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst. branden. Hoofdrol was er voor Jan Eelman, de routinier die de lach aan zijn kont heeft hangen en nu op moe dige wijze in de huid van de oude Godfried was gekropen. Dat ging hem best goed af, totdat hij zich verslikte in zijn tekst, kennelijk ver taald door iemand die geen idee heeft hoe je een tekst goed, vlot en vooral logisch kunt laten lopen. Het resultaat was dat hij en andere acteurs in deze moeizame scènes zwaar leunden op fluistertechneut Thea Hin. Vlammend contrast waren de scènes waarin Josefien, de overleden echtgenote van God fried, verschijnt en hem met haar messcherpe tong probeert te ver nederen en hel en verdoemenis in het vooruitzicht stelt. Een geest verschijning die op treffende wijze werd uitgebeeld door Karin Gaas beek. Jacomien Witte gaf overtuigend gestalte aan de huishoudster. Een typetje dat het ene moment monter en opgeruimd kwam opdraven, het andere bedroefd, nerveus en onze ker. Bij het horen van het aanstaan de overlijden van haar baas ging ze zelfs tegen de vlakte. Henk Slikker speelde de zoon van Godfried. Een serieuze vijftiger, die wel een groen blaadje lust. Vooral tijdens de slot scène, waarin de verstoorde vader- zoon-verhouding werd bijgelegd, maakte hij indruk. Tijdens de laat ste scène raakten toeschouwers zelfs ontroerd. Leonard vertikt het om geld na te laten aan dochter Ceciel, gespeeld door Simone Schipper. Zij liet zich gewillig kleineren door toneelecht genoot Richard Eelman, die als Sjors haar geld over de balk gooit en haar onder meer met haar zus Bea bedriegt. Schipper vormde een constante factor in het stuk. Waar Schipper uit is op het geld van opa, maar naast de erfenis grijpt, maakte Carola Schouwstra zich als haar toneelzus Bea geliefd met haar zorgzame gedrag en krijgt de nalatenschap in haar schoot geworpen. Muisstil was het tijdens de scène waarin Godfried aan de vooravond van zijn euthanasie afscheid neemt van zijn kleindoch ter. Marleen Keijser draafde op als het jonge liefje van de grijze Leo nard en maakt als sexy verpleeg ster bijzondere krachten los in de oude Godfried. Uiteindelijk blijkt het blonde wicht zijn dochter te zijn, met wier moeder Ruth hij ooit een relatie onderhield. Deze vrouw werd gespeeld door Yolande Legierse, een actrice voor wie het toneelspelen een tweede natuur lijkt. Charmeur Richard Eelman legde het als ontrouwe schoon zoon aan met meerdere actrices, reed sportwagens in de prak en kleineerde zijn vrouw, kortom gedroeg zich zoals je van zo'n klaploper mag verwachten. Dub belrol was er voor Gooitzen Kedde, die als de simpele klusjesman Jan op de lachspieren werkt, maar als dokter een serieuze en welbe spraakte opkomst maakt. Licht en geluid waren in bekwame handen van Ben Roest, de acteurs en actrices waren gekapt door Esther Klippel. Niet minder belang rijk waren grimeurs Petra Brans en Ria Kleinveld. De toneelspelers lie pen er verzorgd bij in kleding van Jeanette Groenhof en Esther Duin- ker. Waarbij alleen de bruine kof- fievlek in het kruis van Richard Eelman een dissonant was, maar hierbij was duidelijk opzet in het spel. Ook de makers van het decor verdienen een compliment. Gerard Timmerman Ooo... Jee..., vijftig jaar. Zomaar een kleine advertentie in de TC van vrijdag waar mijn oog op viel. Ik zag het jonge, mij onbe kende gezicht op de foto en dacht: fijn voor je dat je het gehaald hebt. Ik hoop dat het goede jaren waren en wens je er nog vele toe. Is het een schrik beeld om voortaan als 'plusser' door het leven te moeten? Toe gegeven, het klinkt misschien niet altijd even geweldig, maar dat is een kwestie van je er over heen zetten. Gewoon alle rollato- raanbiedingen in de kliko gooien en vrolijk verder gaan. Nee, de vijftig niet halen en met een tuin op je buik aan de Kogerstraat liggen, dat is pas ooo...jee... Dat schoot door me heen toen ik iets verderop in de krant het artikel over de spoorloze verdwijning van de TX26 onder ogen kreeg. Geen van hen heeft de ojévijftig gehaald. Aankomende zondag sluiten de protestantse kerken liturgisch het kerkelijk jaar af en beginnen de adventsweken, de aanloop naar het (L)licht van Kerst. Op deze laatste zondag worden alle gemeenteleden her dacht die in het afgelopen jaar gestorven zijn. Nog één keer worden hun namen genoemd en staat hun kaars brandend in het midden van de kerkgemeen schap. Dat zijn ontroerende momenten, waarbij het soms moeilijk is de ogen droog te hou den. Iedere naam staat immers voor een veelvoud aan verdrieti ge achterblijvers. Daarom aan alle aanstaande plusjarigen en hun familie en vrienden: van har te gelukgewenst met deze mijl paal plus nog vele jaren. Pien Verberg In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 30 november het maandelijks Alzhei mer Café gehouden. Gesproken wordt over de grote hoeveelheid regelingen, documenten en aan vraagprocedures. Mantelzorgma kelaar Ingrid Pieterse vertelt over het aanvragen van een persoons gebonden budget en Lisette The- ijssen, als formulierbrigadier van de gemeente aangesteld om men sen te helpen bij het invullen van formulieren, vertelt over haar werk. Ook Els van der Stadt, van het Of het optreden in De wereld draait door volgende week door gaat, is nog niet helemaal zeker, maar Goeiemiddag, de nieuwe band rond oud-Texelaar Jip Frank, was deze week wel al te zien op AT5, in het POW-nieuws en te horen op 3FM. De groep timmert aan de weg met het Geert Wilders Protestlied, een oproep voor 'meer shoarma in de politiek'. Het protestlied is volgend Frank 'een soort nieuwe wan hoopspoging om eindelijk eens iets van mijn leven te maken' en hij roept vrienden, familie en kennis sen op hem te helpen op zijn weg naar wereldfaam door zoveel mogelijk de clip van het nummer te bekijken via YouTube (zoeken naar Goeiemiddag). DOC-team is aanwezig. Het Alzheimer Café begint om 19.15 uur. De toegang is gratis, aanmelden niet nodig. Mensen zonder vervoer kunnen contact opnemen met de SWOT, tel. 312696. Els van Bon, beleidsmedewerker van hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, vertelt maandag 22 november in Hotel Texel aan de Postweg in Eierland over het werk van het waterschap. Haar inleiding begint om 20.30 uur en is vrij toe gankelijk. Stress en het voorkomen van een burn-out staan centraal tijdens een bijeenkomst die woensdag 24 november in de bibliotheek in Den Burg wordt gehouden. Deze dag is uitgeroepen tot Landelijke Dag van de Psychische Gezondheid. Reden is dat veel mensen de maatschap pij als hectisch beschouwen, de productiedruk hoog vinden en daardoor stressklachten oplopen. Van alle honderd bezoeken aan een huisarts komen er twaalf voort uit stress, 9.000 mensen belanden om die reden in de WAO en tien procent van de bevolking heeft burn-out klachten. Deskundigen van de GGZ vertellen Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 16 november: 19.30 uur. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komt om 19.30 uur bijeen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Gast spreker is Mare van Rijsselberghe. Cinema Texel vertoont om 20.00 Haar naam was Sarah en om 20.30 Sint. Woensdag 17 november: 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. De afdeling De Cocks- dorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in het Eierlandsche Huis. Op het pro gramma staan diverse lezingen over merklappen. 20.00 uur. In De Poort aan de Ele- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. Din. 16 nov. 02.54 en 15.10 u. Woe. 17 nov. 04.16 en 16.30 u. Don. 18 nov. 05.05 en 17.56 u. Vrij. 19 nov. 06.04 en 18.35 u. Zat. 20 nov. 06.54 en 19.35 u. Zon. 21 nov. 07.45 en 20.14 u. Ma. 22 nov. 08.35 en 21.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 21 november volle maan, dins dag 23 november springtij. Zondag 21 november zon op 8.15 uur, onder 16.38 uur. tjnin ZwarUjixeU in hel hart. Uitgave van nedia bureau Y_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. mert in Den Burg vertelt dominee Petra Barnard vanaf 20.00 uur over 'theater en theologie'. Toegang €3,-. Cinema Texel vertoont om 13.30 Sin terklaas en het pakjesmysterie; 13.45 Foeksiade Miniheks; 15.45, 18.30 en 21.30 Harry Potter 7 - Part 1 (OV); 16.00 Verschrikkelijke Ikke 3D(NL); 19.00 lo sono l'amore en om 21.45 Sint. Donderdag 18 november: 10.00 uur. De dialectgroep van de Historische Vereniging vertelt tijdens de inloopochtend van het service punt in De Bijenkorf in Oosterend over het Texels. Aanvang 10.00 uur. Cinema Texel vertoont om 19.00 lo sono l'amore; 19.15 Jackass 3D; 21.45 Harry Potter 7 - OV en om 22.00 Sint. Vrijdag 19 november: 15.00 uur. In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg wordt van 15.00 tot 21.00 uur een bazaar gehouden ten bate van het ontwik kelingswerk. 16.15 uur. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwbouw van OSG De Hogeberg houdt de school van 16.15 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 21.00 uur open huis. 20.30 uur. Els van Bon van het hoog heemraadschap vertelt in Hotel Texel in Eierland over haar werk. Haar inlei ding begint om 20.30 uur en is vrij toegankelijk. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een con cert van het straatorkest De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht. Entree gratis. Cinema Texel vertoont om 18.30 en 21.45 Harry Potter 7 - OV; 19.15 Haar naam was Sarah en om 22.00 Sint. In verband met de dokbeurt van de Schulpengat heeft veerdienst TESO de komende tijd maar één schip beschikbaar. Er vinden dus geen extra afvaarten plaats. Transporten voor gevaarlijke stoffen moeten wor den gereserveerd. Van dinsdag tot en met donderdag is elke afvaart één transport toegestaan. Automobilis ten moeten vrijdag op Texel en in Den Helder en maandag alleen op Texel rekening houden met wachttij den tot een uur. Meer informatie is te vinden op www.teso nl. Scouting Texel haalt donderdag avond oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit voor 19.00 uur aan de straat te zetten, gebundeld, niet in plastic. Gelieve er op te letten dat het papier niet langere tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: Waalder- straat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhelmi- nalaan. In Oudeschild wordt zaterdag 20 november vanaf 10.00 uur oud papier opgehaald door De Bruin vis. Gelieve het papier tijdig (gebundeld, niet in plastic) aan de weg te zetten. Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt vrijdag 26 november vanaf 20.00 uur een 'freestyle dance competition'. over het in balans houden van werk en leven. Ze leggen uit dat je door dingen anders aan te pakken en er op een andere manier tegen aan te kijken, je meer aan kunt, psychisch fit blijft en overbelasting voorkomt. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 20.15 uur. Kaarten kosten €3,-. Reserveren is gewenst (texel@kop groepbibliotheken.nl of tel. 0222- 312743). Het jongerencentrum aan de Wil- helminalaan wordt daarvoor omge toverd in een Dance Factory, waar in jongeren van 10 tot en met 20 jaar hun danstalent kunnen laten zien. De deelnemers worden beoor deeld door een vakjury. De hoofd prijs bestaat uit twee kaarten voor de theatershow van het populaire TV-programma So you think you can dance van RTL-5. Deze thea tershow wordt in januari in de RAI in Amsterdam gehouden. Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij Justin Segerink via jsegerink@pharostexel.nl of 06- 12665690.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2