Historische Vereniging viert 25-jarig bestaan met exposities Emotionele presentatie liedbundel Willem Kikkert TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Feline Joanna Salsaparty Vrouwen van Nu De Cocksdorp Vrouwen van Nu Vijf medailles meiden GVT Schietoefeningen Bazaar in Eben Haëzer Albertha Francisca Margaretha Witte Betty tante Betty Betty Witte Betty De viering van ons 65-jarig huwelijk was een feest! Maryse Elisabeth Dirre Casteel DINSDAG 16 NOVEMBER 2010 RUUMl Professor Kees de Jager was vrijdagmiddag de eerste die het nieuwe bundeltje historische volksliedjes De liefde baart veel wonder van de afgelopen voor jaar overleden Willem Kikkert in ontvangst mocht nemen. De twee waren jarenlang bevriend en deden samen onderzoek naar het ontstaan van de zuid punt van Texel. De Jager kreeg het boekje uit handen van Kikkerts zoon Benja min. Beiden toonden zich geroerd en haalden herinneringen op aan de veelzijdige Hoornder, die zich naast zijn werk op de kinderboer derij van hem en echtgenote Maatje jarenlang bezighield met lokale geschiedschrijving en het schrijven van gedichtjes en ver halen. Daarnaast ontrukte hij zo'n honderdvijftig oude volksliedjes aan de vergetelheid. Voorzien van de muziek en begeleidende tek sten bundelde hij een eerste ver zameling van vijftig exemplaren vijftien jaar geleden bij het tienja rig bestaan van de Historische Vereniging. De liefde baart veel wonder ziet het levenslicht bij het vijfentwintigjarig bestaan van de vereniging en is opgezet volgens hetzelfde concept, met dit keer tweeënvijftig liedjes. Een klein deel werd bij de emoti onele presentatie in Tusse de ook vrijdag. Kuiper had de wind er duidelijk onder en leidde de liedjes in met een even leerzame als humoristische toelichting. Een bijzondere gast bij de pre sentatie was Andries Bloem, een vriend van Kikkert, die op Texel opgroeide en na zijn opleiding Alle afdelingen van de Historische Vereniging presenteerden zich in Tusse de Banke. Daaronder ook de zanggroep, die sinds enige tijd onder leiding van Rinus Kuiper staat. (Foto Joop Rommets) Op Terschelling is het zingen van dergelijke liedjes veel meer in zwang gebleven. Na de presentatie bestond voor Bakker zien, toonde de groep Verzamelaars een fraaie collectie jeugdboeken die zich op Texel afspelen en werden oude reke ningen, bidprentjes en envelop pen uit de bibliotheek ten toon gesteld. Veel belangstelling was er voor de foto's van reeds lang verdwenen winkeltjes (van de werkgroep Fotografie). Dat gold ook voor de tentoonstelling van de groepen Tessels Monument en Archeologie. Laatstgenoemde groep had een groot deel van de Willem van Oranje aangelegde vestinkje, uitbouwde en van twee steunforten - Redoute en Lunette - voorzag. De meeste vondsten waren afkomstig uit twee afval putten, die halverwege de jaren negentig bij de restauratie van De Schans werden ontdekt en open gelegd. Afgelopen weekend was er nog meer te beleven in Tusse de Ban ke. Zo werden zaterdag ansicht kaarten, tijdschriften, jaargangen bovenverdieping van Tusse de Texelse Courant en andere mate- Banke ten gehore gebracht door de zanggroep van de Historische Vereniging. Deze stond sinds het begin in 1987 onder leiding van Kikkert. Met zijn overlijden leek het koor een onzekere toekomst tegemoet te gaan, maar sinds het aantreden van Rinus Kuiper, een zwager van Kikkert, is de animo weer helemaal terug, zo bleek Salsa Texel houdt zaterdag 27 november een salsa- en zoukparty in Talk of the Town aan de Dorps straat in De Koog. Het dansen begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. De afdeling De Cocksdorp-Eier- land van de NBvP Vrouwen van Nu komt woensdag 17 november om 20.00 uur bijeen in het Eierland- sche Huis. Maarten 't Hart vertelt aan de hand van meegebrachte merklappen over hun geschiedenis en stijl en de heer en mevrouw Drenth uit Groningen tonen merk lappen en schilderijen. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komt vandaag om 19.30 uur bijeen in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Gastspreker Marc van Rijsselberg- he van de stichting Sint Donatus vertelt over de experimenten met het telen van zouttolerante planten, de zogeheten zilte landbouw. De meisjes-selectie van Gym nastiek Vereniging Texel (GVT) heeft in Heerhugowaard de eer ste competitiewedstrijden in de zesde divisie achter de rug. Vijf van de tien meiden gingen met een medaille naar huis. Maartje Serlé, Rosanne Boekei en Danielle Polderman van het team van De Wonne pakten respectieve lijk een gouden en twee bronzen medailles. Maartje was sterk op de vloer en behaalde 14,5 van de maximaal 15 punten. Teamgenoten Lisa Buijs, Jerney aan de zeevaartschool naar Ter schelling verhuisde. De twee had den nog geregeld contact en het was na een bezoek aan Bloem dat Kikkert op het idee kwam oude volksliedjes te verzamelen. de bezoekers gelegenheid nader kennis te maken met de Histori sche Vereniging. Alle afdelingen presenteerden zich. Zo liet de groep Genealogie twee kwartier staten van de familie Lemstra- Banke ingeruimd voor vondsten die in de jaren negentig op De Schans waren gedaan. Verhelde rend waren de oude kaarten die lieten zien hoe het fort verander de na de komst van Napoleon, die het eenvoudige, op gezag van rialen verkocht die dubbel waren. Zondag hield Gré Dros een voor dracht 'op sien Tessels'. De expo sitie werd gisteren afgesloten. Op marinekazerne Erfprins in Den Helder worden komende week schietoefeningen gehouden. Woensdag 24 en donderdag 25 november wordt geoefend tussen 9.00 en 16.00 uur, vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur. In Eben Haëzer aan de Juliana- straat 1 in Den Burg wordt vrij dag 19 november en zaterdag 20 november een grote bazaar gehouden. Vrijdag is die van 15.00 tot 21.00 uur geopend, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst gaat naar zendings- en ontwikkelings werk. Mensen die spullen willen brengen, kunnen donderdag van 15.00 tot 20.00 uur in het gebouw terecht. Vrijdag kan dat nog van 9.00 tot 12.00 uur. Mensen die niet in de gelegenheid zijn goederen te brengen of vragen hebben, kunnen bellen naar Grietha Duinker, tel. 318762 of 06-50807794. Oostra en Elma van Garderen ble ven buiten de prijzen. Er werd goed geturnd, maar een aantal meiden had volgens GVT last van zenuwen waardoor zich op het onderdeel balk veel valpartijen voordeden. Elma kende ook een teleurstellen de balkoefening waardoor ze zevende werd, hoewel ze het op de brug en bij de onderdelen sprong en vloer nog goed had gedaan. In het team van Mantje kenden Jet Wesselman en Jill Mantje een mooi debuut in turnwedstrijden. Jet deed het goed op alle onderdelen en pakte meteen een gouden medaille. Jill won brons. Maike van Uhm maakte eveneens haar debuut, maar viel net als teamge note Marilyn Houben buiten de prijzen. Ik ga nu gauw, want het begin is reeds in zicht. Ik voel de warmte van een licht. Met verdriet in ons hart nemen wij afscheid van onze zus, schoonzus en tante A 24 januari 1964 t 14 november 2010 Koos en Mary Witte Anneke Witte Kees en Maria Witte Truus Witte Mieke Witte Loes en Ariet Timmer-Witte Els en Cees Hooijschuur-Witte Thijs en Christa Witte André en Margaret Witte Frits en Marcia Witte Monica en Cecil van Tiel-Witte neven en nichten Betty is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 18 november van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. De afscheidsdienst zal worden gehouden op vrijdag 19 november om 10.30 uur in de Jo hannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zal de crematieplechtigheid worden gehouden om 14.30 uur in crematorium "Scha- gerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen, Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. M. van Tiel-Witte, De Ruyterstraat 47, 1792 AJ Oudeschild. Vertrek veerboot 13.00 uur. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Verdrietig zijn we door het plotselinge overlijden van onze Danielle en Dennis, Ivo en Denise, Lucas, Antonina, Ingrid en Sander, Dennis en Diana, Sjors en Alia, Cora, Erik en Maaike, Inge en Danny, Mara en Ruud, Jorina, Marco, Bart, Marieke en Gijs, Evert, Malu, Bas, Anne Wij zijn zeer bedroefd en verslagen door het overlijden van onze medewerkster Mevrouw Witte is als medewerkster langdurig binnen ons bedrijf werkzaam geweest. Wij verliezen in Betty een zeer gewaardeerde collega en wensen haar familie veel sterkte toe. Collega's Albert Heijn Den Burg Geschokt en verdrietig zijn wij door het plotseling overlijden van onze lieve buurvrouw Wij wensen de familie sterkte toe met het verlies. Arjen en Grietje Erwin en Ingrid Aad en Janny Henk en Anneke Ger en Ina Olaf en Andryna Johan en Frauke Rob en Fenny Richard en Bianca Hanna Gerard Elly Zoveel kaarten en bloemen, zoveel gelukwensen en giften, zoveel receptiebezoekers, de goede verzor ging in De Bijenkorf, het was hartverwarmend! Lieve mensen, allemaal heel hartelijk bedankt! Truus en Arie Kalis Dolbij zijn wij met de geboorte van onze twee meiden. Geboren op 4 november 2010 Trotse ouders zijn Linda Keijzer en Dennis James Populierenlaan 47 1741 WR Schagen Geboren Dochter van Edo Casteel Mini Leegwater 6 november 2010 Maalderijstraat 26 7411 CK Deventer Eregasten bij de presentatie van het nieuwe bundeltje van wijlen Willem Kikkert. Van links naar rechts: Andries Bloem, professor Kees de Jager, Maatje Kikkert en kleindochter Roos, Benjamin Kikkert en Jacques Dijt, voorzitter van de Historische Vereniging. (Foto Joop Rommets)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3