Eli EN MENING? TIEN JAAR CEL! ZDH boekt overtuigende overwinning Bestuurswisselingen bij Texel Culinair AMNESTY G-team scoort zestien goals Leraren naar school: alle scholen dicht... TEXELSE 4 COURANT Slagerij Moorman3_J> de Boer Moormann De Boer catering bieden aan Bijeenkomst voor schapenhouders INTERNATIONAL Hapjesschotels Het Tessels buffet Oosters buffet Chicken and ribs buffet Italiaans buffet Bourgondisch buffet €11,-pp. Winter buffet €14,75 pp. Kijk voor meer informatie iAfliuw.slagerijdeboer.nl of bel 317552 en we sturen de folder naar u toe! Inwoners Den Burg en omgeving. Bijeenkomst dorpscie Den Burg op vr. 26 nov. a.s. in Stayokay om 20.00 u. Progr. met o.a. Vincent van Rossum met ideeën over dorpskernen en Den Burg. Voorts ken nismaking met buurtver- tegenwoordigers. www. dcdenburg.nl. De DC Den Burg geeft de Burger een stem! Spoed Spoed Heeft u op dinsdag en vrijdag een paar uurtjes vrij en bent u graag in de buitenlucht, kom dan post bezorgen bij de fa. Intrapost. In de postcode 1791 kun nen we per direct men sen plaatsen. Bellen naar 0226-342990 en vragen naar Gerda of mail naar gerda@intrapost.nl Zoekt u een bijzondere plant? Grillig gevormde Ficus Ginseng op pot, of groene Kalanchoë. Tuin centrum van der Werve. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. Dag en nacht bereikbaar. www.aardeenhemel.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Konijn gevonden op 7-11 aan Korfbaeck. Bruin/wit, blauwe ogen. Van wie is deze? Bel 06 15603343. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Voor buiten nog groen- blijvers met bes of bloem en heideplanten. Tuincen trum v/d Werve. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Kleurrijke orchideeën vanaf €6,50. Grappige mi ni's €7,35. Cyclamen groot en kleinbloemig. Tuincen trum v/d Werve. www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. Teso fl.25,- aandeel aan geboden op www.koop- plein.nl Rubriek diversen. Doe een goed bod. www.texel sea uto pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! TCA Maricoweg 37a De computer vakzaak op Texel, reparatie en ver koop. Haardstellen+schermen Kees de Waal Kerstworkshops Bij Tuin- boerderij De Halm: 'Pimp je kerst.' Geen groen, maar wel veel bling bling. Ook leuk als Sint cadeau tje! Datum: 23, 24 en 25 nov. 10 tot 12 uur of 2 tot 4 uur Op donderdag ook s'avonds van half 8 tot half 10. Kosten 15,- p.p incl.koffie/thee en lekkers Geef je nu op: lindystroo@texeltuinen.nl of 0620795770. Tot ziens op Hoofdweg 41 in Eier- land. DINSDAG 16 NOVEMBER 2010 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Beestenkwartet het be roemde spel van Peter Vos, met kloothommel, mafkik ker en schijtlijster. Te koop in Het Open Boek. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Ovengedroogd haard- hout, Haardhout Texel, tel. 318535. Open Boek-drop zakjes van 150 gram, te koop in de Binnenburg. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Mos- en strokransen, siervruchtjes en blaadjes, kaarsen en oasisstekers. Alles voor de knutselaar. Tuincentrum van der Wer ve, Bernhardlaan 206. Ruumte skaadt niet vrolijke cursus Tessels van Gre Dros, mooi geïl lustreerd door Monica Maas. Voor€12,50te koop in Het Open Boek. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Het Vergeetboek Douwe Draaisma over geheugen, tijd en ouderdom. Nieuwe uitgave, te koop in Het Open Boek. T.k.a.: TESO-aandeel van 25 gulden. Vanaf €6000,- k.k. Reacties br.o.nr. 1993 aan bur Tex. Crt., Spin baan 6, Den Burg. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Bijeenkomst Dorpscie Den Burg. Vrijdag 26 no vember a.s. in Stayokay. Aanvang: 20.00 u. met o.a. Vincent van Rossem over "verstandig dorps- beheer" en het centrum van Den Burg. Voorts in troductie van netwerk aan buurtvertegenwoordigers. www.dcdenburg.nl. De DC Den Burg geeft de Burger een stem! Huiswerkcoaching sti mulerende begeleiding in kleine groepjes. Ivo de Bode, tel. 06-41790628. Zwarte Markt Manege Akenburg, 21 november! Zet het in uw agenda! www.manegeakenburg.nl Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Gebakken schol. Nu ook om mee te nemen op vrij dag-visdag. De Kroon prins, O'end, 318975. Zwarte Markt Manege Akenburg, 21 november! Zet het in uw agenda! www.manegeakenburg.nl Modern-Home geopend van 09.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Laptop of PC stuk, breng hem bij TCA, specialist in computers. 318489 De Muilekoog, bel voor intake definitief ontha ren:. 06-24252224. De leden van het bestuur van de Stichting Texel Culinair, vinr: Henk Plaatsman, Anton van der Vis, Mient van der Zaag, Rein Stam en Danny Verswijveren. (Foto Joke de Boer) Na twee wedstrijden op rij zon der zege te zijn gebleven, voeg de ZDH zondag op eigen veld op overtuigende wijze drie punten aan het totaal toe. Tegenstander Succes uit Hippolytushoef werd in het eerste gedeelte van de wedstrijd onder de voet gelopen, herstelde zich nog knap, maar kon toch niet voorkomen dat de Hoornders met 3-0 aan het lang ste eind trokken. Tegen zowel Dirkshorn als Sint Boys kwam ZDH de afgelopen op achterstand doordat de ploeg te slap startte, analyseerde trainer Gerard Boogaard. Om niet opnieuw in dezelfde fout te vervallen, koos hij nu voor een aanvallende tactiek, die de Wieringer tegentander moest overrompelen. Daarbij bestond de achterhoede uit slechts drie verdedigers - Peter Zijm, Bart Boogaard en Jeroen Backer - en speelde ZDH over het hele veld één tegen één. Een gedurfde speel wijze, die veel discipline en loop vermogen vroeg, maar aanvanke lijk perfect werd uitgevoerd. Binnen twintig minuten stond het al 2-0. Eerst scoorde Hidde Struick met een diagonaal schot, nadat Pieter- Jan Eelman twee tegenstanders in De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag in Heerhugo- waard flink aan hun doelgemid- delde gesleuteld. Tegen WMC G2 scoorden ze maar liefst zestien keer. Doordat de tegenstander niet verder kwam dan drie tegentreffers, stond het bij het laatste fluitsignaal 3-16 voor de Texelaars. Texel'94 kreeg maar weinig tegen stand van WMC, waarvan eerder dit seizoen op eigen veld met slechts 3-0 was gewonnen, maar dat ditmaal vijf E-pupillen in de gelederen had, niet ouder dan negen of tien jaar. Extra zwaar voor deze jongetjes was ook dat werd gespeeld op een groot veld, met de doelen net buiten het straf schopgebied. Normaal zijn wed strijden van G-teams op een half helft, maar omdat beide clubs nog al ruim in de spelers zaten, werd voor deze speelwijze gekozen. De Texelaars kwamen door een treffer van Ricardo Blom al snel op voorsprong, waarna het doelpun- tenfestijn kon beginnen. Het stond de luren had gelegd. Even later verschalkte spits Jelmer Bomas de keeper met een prachtig stiftje. Het had zelfs 3-0 moeten worden, toen Daan Wessels doorjoeg, maar Mike de Bruijn de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de handen van de doelman schoot. Daarna ging de ZDH-storm wat liggen en kon ook Succes aan aanvallen denken. Maar doordat de verdedi ging van de Zwaluwen bijna fout loos bleef spelen, slaagden de gasten er niet in erg gevaarlijk te worden. Vlak na rust werd linksback Backer vervangen door Gijs de Graaf, waardoor enige omzettingen in de opstelling moesten plaatsvinden. Desondanks hing de 3-0 in de lucht. Een ziedend schot van Eel man werd uit het doel gehouden door een verdediger en Bomas kwam even later net te kort voor zijn tweede doelpunt. De keeper wist ook een nieuwe goal van Struick te voorkomen. Na een uur spelen zorgde Eelman met een slalom langs drie spelers en een hard schot voor de onvermijdelijke 3-0. In het vervolg nam ZDH het wat te gemakkelijk op, terwijl Succes al 4-0, toen WMC voor het eerst een doelpunt maakte. Bij rust, na dertig minuten spelen, stond het al 9-1De trefzekere schutters waren Ricardo Blom en Jeffrey Stendert (ieder twee doelpunten), Kevin Weldam (drie) en Paul Bakker en Jan Frans Haveman. Het was aan de uitstekende keeper van WMC te danken dat de score niet hoger opliep. Na nieuwe energie te hebben opgedaan met een glas limonade, scoorde Blom 1-10 en 1-11 en maakte Mitchell Kampstra er 1-12 van, waarna WMC nog twee doel punten maakte. Met treffers van Paul Bakker, Twan Weijers (twee keer) en Ricardo Blom was het slotakkoord voor Texel'94. Ook Kees van der Vis had kunnen sco ren, maar de keeper maakte al zijn pogingen onschadelijk. De 3-16 was de grootste overwin ning voor het G-team sinds het onder de vlag van Texel'94 speelt. Namens SV De Koog won het al eens met 28-4 van Zwaluwen'30. bleef strijden voor een tegentreffer. Het gevaarlijkste moment deed zich voor toen de spits na een voorzet vanaf de flank zomaar kon uithalen, maar de bal van dichtbij hard over de lat joeg. Verder pro beerden de Wieringers het vooral met hoge voorzetten, maar die waren meestal een gemakkelijke prooi voor de lange keeper Daniël Bakker. In de slotfase waren de invallers nog dicht bij een vierde ZDH-goal. Gijs de Graaf legde de bal af op Sjoerd Oosterhof (inge vallen voor Bomas), die net te hoog mikte. Marcel Boone (de vervanger van De Bruijn) stoomde door het midden op en waagde een schot, dat strandde op een verdediger. Ten slotte schoot de Graaf na een rush over de rechterkant voor langs. ZDH steeg door deze overwinning naar de derde plaats, maar daarbij moet worden aangetekend dat de stand door de vele afgelastingen vertekend is. Nieuwe Niedorp en Wiron staan er relatief iets beter voor en kunnen door het winnen van hun inhaalwedstrijden de Hoornders weer voorbij gaan. Vol gende week speelt ZDH in Den Oever de lastige uitwedstrijd tegen Wiron. Nico Verduin, voorzitter van de vakgroep Schapenhouderij van LTO Noord, praat woensdag 17 november met de leden over actu ele zaken. Hoog op de agenda staat het dossier elektronische informatie en registratie (IR), dat de gemoederen enorm heeft bezig gehouden. Naast het elektronisch melden kwam er op initiatief van LTO Schapen- en Melkgeitenhou- derij een meldportaal, een soort brievenbus die automatisch gege vens doorstuurt naar het stam boek, slachthuis en het ministerie van Landbouw. Ook geeft Verduin informatie over de Europese regel geving, hoe de zogeheten Voedsel keteninformatie moet worden doorgegeven en wat de toezicht houders van de VWA hiermee doen. Ten slotte wordt gesproken over de weinig praktische export- regels voor fokmateriaal. De bijeenkomst wordt gehouden bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg en begint om 20.00 uur. Mient van der Zaag van restaurant Het Eethuys in De Koog is de nieuwe voorzitter van de Stichting Texel Culinair. Hij is Dirk Koning opgevolgd, die vanaf het eerst uur als organisator en voorzitter bij het evenement betrokken was. Koning blijft achter de schermen wel beschikbaar, onder meer als assistent van Danny Verswijveren, coördinator van de proeverij. Het overdragen van de voorzitters hamer gebeurde woensdag, tijdens een evaluatie van in september gehouden festijn door bestuur, medewerkers en deelnemers van Texel Culinair. Van der Zaag staat voor een uitdaging. 'Ik houd mij al mijn hele leven bezig met het organi seren van kleine en grote evenemen ten. Mijn voorganger heeft het goed gedaan, dus ik moet mijn best doen hem te evenaren, maar ik heb er zin in', vertelde de nieuwe voorzitter. Hij zei van aanpakken te houden en zich ten doel te stellen regels en afspraken goed vast te leggen en uit te dragen. 'De kwaliteit van het eve nement valt of staat met een duide lijk beleid. Zowel de belangen van de Het was donderdag 11 novem ber stil op de Texelse scholen. Bijna alle leerkrachten van het basisonderwijs en de docenten van OSG De Hogeberg waren op bezoek bij het Lyceum aan Zee in Den Helder, waar een studie dag rond het thema Passend Onderwijs werd gegeven. Passend Onderwijs houdt in dat voor iedere kind wordt gezocht naar de beste manier om aan zijn of haar onderwijsbehoefte te vol doen, dit binnen de mogelijkheden die de school kan bieden. Zeker voor leerlingen die minder makke lijk mee kunnen komen of voor leerlingen die het juist te makkelijk vinden, is het voor scholen van belang hiermee gericht aan het werk te gaan. Ruim duizend leerkrachten en docenten uit Den Helder en Texel konden kiezen uit een keur aan onderwerpen: slimme kleuters, hoogbegaafdheid, het opzetten van een plusklas, overgang PO- VO, het maken van plannen voor deelnemers als die van de bezoe kers moeten goed op elkaar zijn afgestemd. Dit dwingt ons er soms toe om streng te moeten optreden, maar juist daardoor onderscheidt de proeverij Texel Culinair zich van een braderie', aldus Van der Zaag, die ook op zoek gaat naar meer spon sors. Er waren nog meer wisselingen van de wacht. Henk Plaatsman uit De Koog is al sinds jaar en dag actief voor het evenement, maar is nu ook formeel tot het bestuur toegetreden. Hij neemt de coördinatie van de medewerkers op zich. Joke de Boer stopt na zeven jaar met het secreta riaat. Wél zei ze beschikbaar te wil len blijven voor PR-werkzaamheden en ter ondersteuning van program- ma-coördinator Nina Schilling. De taken van het secretariaat worden opgesplitst en zullen door meerdere mensen worden vervuld. Binnenkort wordt bekend wie de functie van secretaris op zich neemt. Penning meester Rein Stam is waarnemend secretaris. De andere bestuursleden zijn Anton van der Vis (logistiek) en Danny Verswijveren (proeverij). zorgleerlingen, dyslexie, gesprek ken met -hoogbegaafde- kinderen, gamen, omgaan met straatcultuur, techniek en nog veel meer. Afslui tend was er een forumdiscussie, waarin werd gesproken over de invulling van Passend Onderwijs op de scholen en de knelpunten Alle op- en aanmerkingen en sug gesties die tijdens de evaluatie wer den gemaakt, worden verwerkt in het nieuwe draaiboek. De betrokke nen concludeerden dat Texel Culi nair is uitgegroeid tot een groot evenement, dat niet meer is weg te denken van de Texelse evenemen tenkalender. Alle aanwezigen waren het er unaniem over eens dat de nadruk bij Texel Culinair moet liggen op de proeverij. 'Het gaat om de kwaliteit, niet om de kwantiteit. Het publiek moet in de gelegenheid zijn om zoveel mogelijk culinaire hapjes te proeven, waarbij haarscherp zal worden gelet op de prijs-kwaliteit- verhouding.' Penningmeester Rein Stam presen teerde de financiële stukken. 'Helaas kampt het evenement de laatste twee jaar met "rode cijfers". Bestuur en deelnemers zetten de schouders er onder om de begroting sluitend te maken. Tijdens de evaluatie werd goed meegedacht en werden enkele goede ideeën naar voren gebracht', aldus het bestuur. Texel Culinair wordt volgend jaar gehouden van 9 tot en met 11 sep tember. die daarin naar voren komen. Naast deze workshops was er voor de docenten ruimte elkaar te ontmoe ten en in gesprek te gaan. 'Een inspirerende dag met een grote opbrengst voor het Texelse onder wijs', concludeert André Ruiter van de Jozefschool. Steun Amnesty met 3,- per maand. Sms AMNESTY AAN naar Bij het Lyceum aan Zee in Den Helder werd een studiedag rond het thema Passend Onderwijs gegeven. (Foto Karin van Gelder) Nikadel 30-32, De Koog, tel. 0222-317552 vanaf €19,- €16.95 pp. €13,25 pp. €12,75 pp. €12,95 pp. if

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 4