Controle op verlichting fietsen Texelse V Max maakt furore 'Sex a la Meunière' in voetbalkantine Onnodig verlies zaalvoetballers Uitstekende prestaties in dressuurwedstrijd Revanche Jaap Dros op Thomas Richter TEXELSE 7 COURANT Dartstoernooi Beach Inn Vlinderwinkel Eilandcompetitie Kerstbokaal viert jubileum Logeerhuis Texel De Vriendenkring speelt VRIJDAG 19 NOVEMBER 2010 Omdat dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn door een verbou wing niet beschikbaar is, wijkt toneelvereniging De Vrienden kring dit jaar uit naar de voetbal kantine van ZDH. De eerste twee voorstellingen zijn vrijdag 26 en zaterdag 27 november. Op het programma staat Sex a la Meu nière, een komedie van de beken de Amerikaanse toneelschrijver Neil Simon, van wie de Hoornders al een paar keer eerder een stuk speelden. De Vriendenkring leek een rustig jaar tegemoet te gaan, toen bekend werd dat De Waldhoorn tot medio 2011 niet kan worden gebruikt. Voorgesteld werd rustig op zoek te gaan naar een stuk dat bij de her opening van het dorpshuis kon wor den opgevoerd en ZDH te vragen ruimte beschikbaar te stellen voor repetities. Totdat regisseur Roel de Waard opmerkte dat ook een voet balkantine een prima locatie is voor een voorstelling. 'Ik draai al een tijdje mee in de toneelwereld en heb aan de overkant op bijna elk denk bare plek gespeeld: van schouw burgen tot bedrijfskantines. Een kwestie van je aanpassen aan de omstandigheden', overtuigde De Waard zijn clubgenoten. in de kantine van ZDH: Vormgever en lid van De Vriendenkring Ralph Grabowski maakte een fraai aanplakbiljet voor de voorstellingen in de ZDH-kantine. Uiteindelijk kozen de Hoornders voor twee producties met een kleine bezetting. In Sex a la Meunière zijn vier acteurs te zien: Arno Gerritsma, Natasja Koopman, Nel Veelo en Gitta Witte. Begin deze maand is een tweede stuk in studie genomen, Lipstick van Dimitri Frenkel Frank, dat in maart wordt gespeeld. Daarin spelen gastspeelster Jacolien van Kooten, Harry Gerritsma, Joop Rommets senior en Joop Rommets junior. De Vriendenkring - en zeker regisseur De Waard - krijgt het druk, want de bedoeling is ook nog op 20 en 27 februari aan het Eenakterfes tival in Klif 12 mee te doen. Sex a la Meunière gaat over de tevreden eigenaar van een visres taurant, 47 jaar, gelukkig getrouwd en trots op zijn kinderen. Waarom hij dan toch tot drie keer toe afspraakjes met vreemde dames in de flat van zijn moeder regelt, is de vraag die zich al snel opdringt. Is het een midlifecrisis die hem parten speelt? De toeschouwers volgen hem op de voet tijdens zijn amou reuze escapades met de goed gebekte Heieen Navazio, de getikte Bobbi Michels en de depressieve Jeannette Visser en zullen zich daarbij ook af moeten vragen of ze zijn gedrag afkeuren of aanmoedi gen of dat ze hem alleen lachwek kend vinden. Dat Annie M.G. Schmidt het stuk heeft vertaald, staat in ieder geval garant voor komische teksten. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten kosten €5,- en zijn verkrijgbaar bij Natasja Koop man (tel. 319439) en Gitta Witte (319405). Menig ruiter presteerde uitste kend tijdens de zondag in mane ge Akenburg verreden dressuur wedstrijd. Ook niet-federatie- ruiters verschenen aan de start. Felien de Ridder reed met haar pony Amber naar de eerste plaats toe in de categorie C- pony's en wist als enige niet- federatieruiter boven de 180 punten te scoren. Zij behaalde 185 punten wat goed zou zijn geweest voor een winstpunt. Suzanne Veen eindigde achter De Ridder met 175 punten op de tweede plaats. Michelle van Ben- nekom behaalde met haar A-pony een score van 177 punten en werd hiermee eerste in haar categorie. Anne Koster reed in de categorie E naar de eerste plaats en behaalde 175 punten. Sabine van der Wal werd tweede met Maxima en behaalde 172 punten. Bij de paar den was Marloes Veen degene die met de eerste prijs naar huis ging. Ze behaalde 172 punten met Osa- lie. De federatieruiters verschenen vanaf het tweede blok aan de start. Celine Uriot (L1) behaalde met Uppie een eerste prijs bij de L1/L2 paarden en behaalde twee winst punten (186+ en 180). Tweede werd haar moeder Jaqueline Uriot (L1), met hetzelfde paard. Ook zij behaalde een winstpunt (186). Mariska Witte (L2) was in de twee de proef oppermachtig met Typical Dutch. Ze behaalde een winstpunt (186). Tweede werd Robin Bis schop (L2) met Zula Xequoia. Bis schop kon twee winstpunten note ren (185 en 183). Bea Dekker (L1) behaalde wel twee winstpunten (180 en 181) met Quality's United, maar bleef buiten de prijzen. Bij de pony's in deze klasse ging de eerste prijs in de eerste proef naar Lianne Wetenkamp (L1) met Jeroentje. Wetenkamp behaalde maar liefst drie winstpunten (201 en 192). De tweede prijs was voor Bo Krause (L1) met Shayen. Zij behaalde twee dikke winstpunten (192 en 192). In de tweede proef ging de eerste prijs naar Jane Zijl stra met Blitz. Zijlstra vergaarde twee winstpunten (183 en 193). De tweede prijs was voor Lianne Wetenkamp met Jeroentje. Een winstpunt was er ook voor Milou Kooiman met Naughty Girl (186). Bij de B-pony's was Manon List in de eerste proef oppermachtig met Puck. List behaalde twee winst punten (194 en 189). De andere eerste prijs was weggelegd voor Emily Westdorp met Pirouette. Westdorp kon maar liefst drie winstpunten bijtellen (192 en 195). Winstpunten in deze klasse waren er ook voor Louise Schagen met Dick Zwart uit De Cocksdorp heeft furore gemaakt in Duits land met een 25 jaar oude V Max die hij zelf geheel verbouwde. De motorfiets stond drie dagen lang prominent op het podium van de Fighterama in Kalkar. Dat is een groot, jaarlijks evenement voor motorliefhebbers. De V Max trok veel belangstelling en was onder werp van diverse foto-shoots. 'Ik had pijn in mijn ogen van al het geflits', aldus Zwart. Hij was daar op uitnodiqinq van Extreme Bikes Holland. Het was de eerste keer dat zijn V Max er stond. 'Het geeft een boost als je ziet hoeveel interesse ande ren er voor hebben. Zelf raak je op een gegeven moment wel uitgeke ken, maar als het is zeer motive- De zaalvoetballers van Texel'94 hebben zichzelf vrijdagavond in sporthal Ons Genoegen een slechte dienst bewezen. Met een overwinning tegen PZW/Berk- hof uit Petten konden de Texe laars aansluiting behouden met de subtop, maar ze kregen op kinderlijke wijze enkele doelpun ten tegen en verloren in de laat ste minuut met 5-6. Na een paar weken vrij te zijn geweest, trad Texel'94 met een complete selectie aan tegen PZW/ Berkhof, dat in de subtop van de ranglijst staat. Beide teams speel den in de eerste helft nog wat afwachtend. Er ontstonden wel enkele kansen, maar gescoord werd vooralsnog niet. Halverwege kwamen de gasten op voorsprong, toen ze knullig balverlies in de Texelse verdediging genadeloos afstraften: 0-1. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft werd de wed strijd een waar spektakelstuk. Nadat PZW op 0-2 was gekomen door een goed diagonaal schot, knokten de eilandbewoners zich sterk terug. Binnen een paar minu ten werd de achterstand omgezet in een voorsprong: 3-2. Lang kon den de Texelaars er niet van genie ten, want slap ingrijpen leidde even later tot de gelijkmaker. Texel'94 rechtte de rug en nam nog tweemaal een voorsprong (4-3 en 5-4), die echter even zo vaak weer werd verspeeld. Diep in blessure tijd viel het doek voor de thuisclub. Op het moment dat aanvoerder Marcel Ris geblesseerd uit het veld wilde stappen, scoorde PZW 5-6. Bijna werd het toch nog gelijk, maar Edgar Klippel kwam een stap te laat om de bal bij de tweede paal in te tikken. Voor de neutrale toeschouwers was het misschien een mooie wed strijd, maar deze wedstrijd heeft er wel toe geleid dat de Texelaars uit de subtop wegvallen en zullen moeten knokken voor een plaats in de middenmoot. Vanavond (19 november) spelen de Texelaars in Den Helder tegen Pellor DHS 2. Deze ploeg speelde vorig seizoen nog in de derde klasse, maar draait nu moeiteloos mee in de midden moot. Ryvanna (186 en 186). Bij de B- paarden maakte Caroline Weten kamp haar debuut met Cylithia Texel, een fokproduct van Willem van der Linde. Maar liefst drie winstpunten (192 en 204) en twee eerste prijzen waren het resultaat. Frida Tuitman werd in de eerste proef tweede met African Drum en behaalde een winstpunt (180). In de tweede proef was de tweede prijs voor Marit Koorn met Linde. Koorn behaalde ook een winstpunt (181). In de klasse M1/M2-paarden kwam Priscilla Noorlander (M2) tweemaal als beste uit de bus. Met Wiaro- nette behaalde ze vier dikke winst punten (196 en 201). Marleen van der Werve (M1) werd met Spens Wallace in de eerste proef tweede en behaalde een winstpunt (183). De andere tweede prijs was weg gelegd voor Henriëtte Post met Wondergirl, die hun laatste wed strijd op Texel reden. Post schreef een winstpunt bij (183). De Z-paarden waren als laatste aan de beurt. Eva van der Linde (Z1) reed met Zeestar Texel twee nette proeven en behaalde een eerste prijs en twee winstpunten (206 en 207). Hannita de Wit (Z1) bracht de andere eerste prijs op haar naam en behaalde met Tim- dora eveneens twee winstpunten (205 en 208). De Texelse Dart Organisatie houdt zaterdag 20 november een toer nooi in paviljoen Beach Inn bij paal 21Speltype is 501Het toernooi begint om 20.00 uur. De deelne mers worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Inschrijven kan van daag nog via e-mail bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang op de speelloca- Programma dinsdag 23 november: Veld A: 19.45 NIOZ 1-Autocentr. Vlinderwinkel 20.30 Vlinderwinkel-Kobeko Autocentr. 21.15 Cocky-Super de Boer Kobeko 22.00 Randstad-Paal 28 Cooky's Kap. Veld B: 19.00 RAB-PFB Wessels Ontwerpt! 19.45 Interieurbouw-Wessels PFB 20.30 Rabobank-Ecotiem Mantje 21.15 Mantje-Drogisterij Mets Ecotiem 22.00 Albert Heijn-IBS Drogisterij Mets Veld C: 19.00 Kobeko-Bar Sp. Kees de Waal 19.45 Otto-Kees de Waal Bar Sportief 20.30 Kapsalon Salique-Timmer Otto 21.15 Moormann-De Rog Salique 22.00 SVC-Texelcampings De Rog Wedstrijdleiding: Otto's Tweewielershop en Daan (tel. 320370). Uitslagen 16 november: Slagerij Moormann en de Boer-Kapsalon Salique 3-0; Super de Boer-Randstad 0-3; Kobeko-Cocky's Kapsalon 1-2; CVI-NIOZ 1 1-2; Texelse Autocentrale-Paal 28/De Krim 1-2; PFB-IBS/Oele/Schoo 0-3; Mant- je-lnterieurbouw Texel 1-2; NIOZ 2-Bouw- center Rab 1-2; Dio Drogisterij Mets- Rabobank 2-1Wessels Ontwerptl-Falcon 2-1; Kees de Waal-Klif 23 0-3; Timmer's Bakkerij-Slagerij Moorman en de Boer 1-2; De Krim-Otto's Tweewielershop 0-3; Eet café De Rog-Vakantieburo Kobeko 2-1; SVC-De Kapper 3-0. tie. Meer informatie staat op de website www.texeldarts.nl. Veilig Verkeer Nederland (VVN) en de politie controleerden woens dagochtend de verlichting van fiet sen van kinderen op de Jozef school in Den Burg. Volgens Nico Drenth van WN Texel was zo'n negentig procent van de fietsen in orde. Als er toch wat mankeerde, kregen de kinderen het verzoek dat aan hun ouders door te geven. Drenth hoopt dat meer scholen aan de actie willen meedoen. 'We doen het voor de veiligheid van de kinderen.' (Foto Jeroen van Hattum) Jaap Dros heeft in de negende ronde van de B&B Van der Vis en Den Boer-schaakcompetitie revanche genomen op Thomas Richter, die in de vijfde ronde van hem had gewonnen. Beide kemphanen delen nu de koppo sitie. Rinus Vittali behield zijn derde plaats in het klassement, Kees de Best schoof op naar de vierde plaats. Alle voortekenen wijzen erop dat het wel eens kon uitdraaien op een ongekend spannend kampioen schap met meerdere titelkandida ten. Dros en Richter staan na negen speelronden bovenaan, maar voe len de hete adem van Vittali, De Best en Piet Bakelaar en Mohamed Al-Rawy in hun nek. De Best is nu ongeveer een jaar actief bij schaak club En Passant en heeft dit sei zoen slechts één maal verloren. Enkele malen leek hij de winst te pakken, maar moest hij in remise berusten. Het lijkt erop dat hij nog steeds beter wordt. De koplopers zijn dus gewaarschuwd. Ook Mohamed Al-Rawy, Irakees van geboorte, heeft het in zich om de top drie het vuur na aan de schenen te leggen. Hij won van Aldo Witte, maar het duurde een volle partij om dat te realiseren. Jaap de Wijk herstelde zich van zijn nederlaag in de vorige ronde tegen Dick van Barneveld, door Nanning Kikkert te verslaan. Martin van Tatenhove en Roel Riegman scoorden een vol punt tegen res pectievelijk Daniël Schreve en Sam Hennink. Aan de jeugdcompetitie doen tien jonge spelers mee, waaronder de dames Sophie en Flora Eelman. Flora Eelman, Thijs de Best en Hielke van Breukelen staan met 31/2 punt op een gedeelde eerste plaats. Nieuwkomer Dim Dros heeft in heel korte tijd vorderingen gemaakt en twee punten uit drie wedstrijden gehaald. Hij lijkt één van de titelkandidaten. De jeugd speelt niet alleen compe titie, maar krijgt de gelegenheid om thuis schaakoefeningen te doen met behulp van een DVD. Op de clubavond, maandag van 19.00 uur tot 20.00 uur in hotel Den Burg, wordt met regelmaat schaaktheo rie behandeld door Dick van Bar neveld en Kees de Best. Voor meer informatie: www.enpassant-texel. nl. De V Max van Dick Zwart uit De Cocksdorp stond drie dagen lang prominent op het podium van het motorevenement Fighterama in het Duitse Kalkar. rend als je dan het publiek hoort. Dat was echt de slagroom op de kers.' De V Max, die 25 jaar oud is en waar Zwart jarenlang aan sleutelde, beleeft overigens volgende week weer een foto-shoot. Dan gaat de motor naar Hoogeveen om vereeu wigd te worden voor een kalender van Extreme Bikes Holland. Voor de 25ste keer wordt woens dag 29 en donderdag 30 decem ber gestreden om de Kerstbo kaal, een sponsorwedstrijd voor ruiters, opgezet om geld in te zamelen voor manege Akenburg. De inschrijving is geopend. leder die een paard of pony tot zijn of haar beschikking heeft, kan zich inschrijven. Deelnemers komen uit in drie rubrieken: dressuur, sprin gen en spel. Daarnaast telt de presentatie mee. De afgelopen jaren zijn al vele origineel verklede combinaties in de ring versche nen. Naast de rubrieken voor de meer gevorderde ruiters kunnen begin nende ruiters zich nu inschrijven voor de Bixie-rubrieken klasse AA en A. In de AA-proef mag de pony door een hulp aan de hand worden begeleid. Ook het springparcours wordt uitnodigend opgebouwd, zodat iedereen mee kan doen. De gevorderden strijden om de Kerst bokaal, de beginners voor het eerst om de speciale Bixie-kerstbokaal. Voor inschrijving, het downloaden 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 van de sponsorlijst en meer infor matie over de wedstrijdrubrieken kunnen belangstellenden terecht op de website van de Stichting Overdekte Manege: www.manege- akenburg.nl. Neil Simon (Last o£ the Red Hot Lovers) vertaling Annie M.G. Schmidt Met: Arno Gerritsma, Nel Veelo, Natasja Koopman en Gitta Witte Regie: Roel de Waard, Souifleuse: Saskïa Schuijl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7