m Sloop gemeentehuis blijft geschorst (jroen 'ZwartsJ'exeh in het harL, Buurtnetwerk voor Den Burg opgezet Vragen over ontbreken monumentenvergunning LPG tanken Gemeentehuis gesloten EUtOStKS 631030 Uitnodiging Open Dag gemeente Texel Vloerverwarming tvl Super deBoer Leerlingen hebben vrijdag de vernieuwde OSG in Den Burg officieel geopend. Een groep onder leiding van Lotte de Vries voerde een dans uit waarna Bas Bakker, voorzitter van de leerlingenraad, symbolisch een schoolbel luidde. Na de opening was er een open dag die druk werd bezocht. Veel Texelaars wilden graag met eigen ogen zien hoe de nieuwe school geworden is. Zoektochten naar plekken die herinneren aan hoe het vroeger was, leverden weinig op. Dat is vrijwel alleen nog op foto's terug te vinden. De school werd van begin 2009 tot juli 2010 ingrijpend ver bouwd en uitgebreid. Tot teleurstelling van de ouderraad was burgemeester Fran- cine Giskes, voorzitter van het schoolbestuur afwezig. Zij werd vervangen door loco-burgemeester Eric Hercules. Vol gens de ouderraad had haar aanwezigheid niet misstaan bij het kanjerproject dat altijd de hoogste prioriteit heeft gehad. Giskes zegt het zelf ook te bertreuren dat ze er niet was. Ze moest aan de overkant zijn voor zaken die voor Texel van belang waren. Wat dat was, liet ze niet weten. Meer over de OSG elders in deze krant. (Foto Jeroen van Hattum) RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.nl IEDERE VRIJDAG ZATERDAG LPG TANKEN TEXELSE^COURANT overleg met wethouder Hennie Huisman. De zeven buurtvertegenwoordigers worden vrijdagavond 26 november voorgesteld tijdens een bijeenkomst van de dorpscommissie die om 20.00 uur begint in Stayokay aan de Haffelderweg. Daarna volgt de lezing van Vincent van Rossem over verstandig dorpsbeheer en het hart van Den Burg. SPGGD UC AT Slechts 1mm dik! www.speedheat.nl H c A Is J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Het tanken van LPG bij het pomp station aan de Pontweg is voorlo pig elke vrijdag en zaterdag moge lijk. Het tankstation is op vrijdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Deze situatie duurt naar verwach ting voort tot een permanente oplossing -door middel van een pasjessysteem- is gevonden. (Advertentie) Gemeente Texel L wY I Op vrijdag 26 november 2010 is het gemeentehuis vanaf 13.30 uur gesloten. Aangifte geboorte en overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaartverzorgers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Storingen en calamiteiten riolering Voor het melden van storingen en calamiteiten in rioleringen en dergelijke kunt u via telefoonnummer 14 0222 contact opnemen met de storingsdienst. Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Is de gemeente bij het afgeven van een sloopvergunning aan zichzelf zorgvuldig genoeg te werk gegaan? Die vraag is aan de orde nu de gemeente vrijdag in de rechtbank niet hard heeft weten te maken dat alle papie ren voor de sloop van het oude raadhuis in orde zijn. De rechter deed vrijdag nog geen uitspraak over het verzoek om de sloop vergunning s definitief te schor sen. Twijfels over de rechtmatigheid van de vergunning rezen tijdens de behandeling van de schorsing, waarvoor was verzocht door make laardij Eelman &Van Heerwaarden. Dit bedrijf vreest voor schade die door de sloop aan het kantoorpand kan optreden, de veiligheid van het personeel en de bezoekers aan het pand én de bereikbaarheid van het Polderhuis. Heikel punt is de vergunning die de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed (RCE) moet afgeven voor de sloop, omdat de ondergrond een archeo logisch monument betreft. De RCE staat soms ingrepen op monumen ten toe, maar stelt daarbij meestal voorwaarden die gevolgen hebben voor de bouwplannen, en/of de manier van bouwen. In een mail aan de actiegroep Behoud het park bevestigde de inspecteur Archeo logie van het RCE 'dat de gemeen te een aantal jaar geleden regelma tig overleg heeft gevoerd met de RCE over de mogelijkheden en onmogelijkheden van eventuele de houdbaarheid van een vergun ning van de RCE. De projectleider van de gemeente gaf aan dat met het RCE wel contact is geweest over de vergunning, maar dat dit kennelijk niet goed was verlopen. Volgens de rechter zou het de gemeente hebben gesierd als dit zwart op wit kon worden getoond. bouwplannen in De Wezentuin'. 'Het plan is toen echter door de gemeente uitgesteld, en er is geen vergunning voor werkzaamheden op het monument aangevraagd.' Toen Paul van Heerwaarden in de rechtzaal citeerde uit deze mail, was dit voor de bestuursrechter aanleiding de gemeente ophelde ring te vragen. De jurist van de gemeente reageerde met de opmerking dat bij de bouw eind jaren zestig een monumentenver gunning was afgegeven en dat er vanuit werd gegaan dat deze nog steeds geldig is. Waarop de bestuursrechter informeerde naar De rechter constateerde dat het ontbreken van een monumenten vergunning een 'dwingende weige- ringsgrond' is, wat betekent dat de gemeente de sloopvergunning niet aan zichzelf had mogen verlenen. Wat ook inhoudt dat het college zichzelf niet goed heeft gecontro leerd. In hoeverre dit voor de rechter reden is de sloopvergunning defini tief te schorsen, werd vrijdag niet duidelijk. De uitspraak laat nog even op zich wachten en volgt uiterlijk 2 december. Tot die tijd blijft het sloopwerk stil liggen. Als de gemeente alsnog een vergun ning bij het RCE (ook voor de te bouwen huizen aan de Burgwal) moet aanvragen, dan zal die pro cedure wellicht minimaal een aan tal maanden in beslag nemen en komt de sloop voorlopig stil te lig gen. In een open brief aan het college kwalificeert Texel 2010 een en ander als 'nalatigheid'. Het col lege van b en w kon gisteren nog niet reageren. Als die reactie in de loop van vandaag komt, publiceert de redactie die op de website www.texelsecourant.nl. ERKEND OPEL REPARATEUR TEXACO KIEVIT ÖL PONTWEG Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12526 DINSDAG 23 NOVEMBER 2010 Goodbye Mosquito, de jon ge band van Daniël van der Hoek en Bram Dros, beleefde het eerste over- kantse optreden. Ruim 500 moun- tainbikers, aan zienlijk meer dan was ingeschat, deden zondag mee aan de toertocht over het eiland. (jrom 'ZwartsJexcU m het harL, (Advertentie) Gemeente Texel Zaterdag 27 november van 10.30 uur tot 15.30 uur Voor iedereen Dienstverleningscafé Speeddate met college- en raadsleden Actuele projecten uitgelicht Uitslag van de fotowedstrijd om 14.00 uur Rondleidingen Speciaal voor de kinderen: Trouwen, schminken, knutselen en misschien zwarte Piet Gemeentehuis, Emmalaan 15 in Den Burg Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): De penning meester van bil jartclub De Doorstoot is slecht ter been en wordt per heftruck naar het biljart getild. De dorpscommissie van Den Burg heeft een buurtnetwerk opgezet om te inventariseren wat er in Den Burg leeft. Volgens de dorpscommissie is dat nodig om goed in kaart te kunnen brengen wat er aan wensen en behoeften bestaat. De commissie, opgericht in maart 2009, heeft de ervaring opgedaan dat het moeilijk is echt met bewoners in contact te komen. 'De bijna 7.000 inwoners in Den Burg en omgeving zijn lastiger bereikbaar en hebben minder bin ding met elkaar dan in de andere dorpen', aldus voorzitter Rob van Damme. De dorpscommissie heeft een net werk opgezet met zeven inwoners van Den Burg die als een soort 'doorgeefluik' voor hun omgeving gaan functioneren. Bedoeling is dat zij één keer in de maand om tafel gaan met de werkgroep 'Communi catie met de buurten' van de dorps commissie. De zeven buurtvertegenwoordigers zijn in ieder geval Anne Vlas, Jan Moens, Marga Lakwijk, Truus Maas, Maaike Veeger en Erik van der Vel den. De dorpscommissie zoekt nog vertegenwoordigers in het buiten gebied dat onder postcode 1791 valt. De werkgroep bestaat uit Hans Eshuys, Janna van Zeijlen-Bootsma en David Tijssen. De inbreng wordt later door de dorpscommissie gebruikt om raad, college en het ambtelijk apparaat van advies te voorzien. De dorps commissie kan ook zaken aan de orde stellen in het tweemaandelijks (Advertentie) Sinterklaas wachtte zater dag een warm onthaal toen hij in de haven van Oudeschild voet op Texelse bodem zette.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1