Texelse band opent Helders festival Wm iexbjvgssda.nl TEXELSE 2 COURANT v jé. Iva Bittova in Klif 12 Music Club Mediawijsheid Salsa en zouk I, Piet Schoen Alzheimer 'Ezel dier waar niks aan schort' Folk Blues Jam in Kroonprins Wintermarkt Blues op klompen Echt LANGEVELD DE R00Y TESG Uitladder Wat ik zeggen wou Opienie I I XI.I SH -\X)LR\\r Oud papier DINSDAG 23 NOVEMBER 2010 In de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg kunnen kinderen op de woensdagen 24 november en 2 december kennis maken met digitaal voorlezen. Dit in het kader van de Week van de Media- wijsheid. Bij digitaal voorlezen zijn pren tenboeken in de computer ver werkt en kunnen kinderen hier vragen over beantwoorden. Uit onderzoek blijkt dat deze manier van voorlezen goed is voor de taalontwikkeling, met name voor het leren van nieuwe woorden en het verhaalbegrip. Kinderen (en ouders) kunnen beide dagen van 15.00 tot 16.30 uur met deze vorm van voorlezen kennis maken. Maandag 6 december zijn oude ren tussen 14.00 en 17.00 uur welkom voor een bowlingmid dag met de Wii spelcomputer. Er wordt een korte introductie gegeven, waarna een kleine competitie wordt gehouden. Deelname is gratis, aanmelden kan via tel. 312743 of e-mail- adres texel@kopgroepbibliothek en.nl. In Talk of the Town in De Koog wordt zaterdag 27 november een salsa- en zoukparty gege ven. Gilson Damasco uit Brazilië verzorgt een demonstratie lam- bazouk, de lambada gedanst op zoukmuziek. Deze dans is heel populair in Brazilië en verovert langzaam Nederland en de rest van Europa. Het feest begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de workshop die Gilson overdag geeft. Meer informatie hierover is te vinden op www. artex-texel.nl. Goodbye Mosquito, de band van Daniël van der Hoek en Bram Dros, beleefde dit weekend het eerste overkantse optreden. De band verzorgde de openingsact van het Engel Rockfestival in Den Helder. Van der Hoek en Dros maakten veel indruk tijdens de inmiddels vijftiende editie van dit roemrucht festival. 'Nog niet eerder trad hier een zo jonge band op. Een memo rabel optreden', aldus organisator Mike Venekamp. De twee jonge muzikanten zitten in groep 8 van de Vrije School en zingen en spe len al een paar jaar samen. Van der Hoek speelt basgitaar, Dros de elektrische gitaar. Het duo heeft een klein Nederlandstalig repertoi re opgebouwd, met een paar zelf geschreven nummers. Momenteel wordt geoefend op steviger reper toire, waarbij de muzikanten zich door verschillende stijlen laten inspireren. Grote voorbeelden zijn Eric Clapton en Neil Young. Tijdens het optreden in Den Helder werd het publiek vergast op mooie bluesrifjes, 'Egypt Reggae' en het zelfgeschreven nummer 'De zon schijnt'. Vooral tijdens de uitsmijter "t Is moeilijk bescheiden te blijven' kwam het publiek helemaal los. In De Kleine Expositie in boek handel Het Open Boek aan de Binnenburg in Den Burg is tot half december werk te zien van landschapsschilder Piet Schoen (1909-1985). Bij wijze van cata logus is een kalenderserie gemaakt met werk van Schoen, die tijdens de expositie te koop is. Een collecte voor Alzheimer Neder land heeft op het eiland €4043,88 opgebracht. Het geld wordt gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek. Nico Drenth, voorzitter van Veilig Verkeer Nederland afdeling Texel en Ezel van het Jaar in 2002 had een kleine botsing met Theun de Winter. Drenth wilde graag een ezel meenemen naar een controle op fietsverlichting bij de Jozefschool, maar dat ging er niet in bij De Win ter. De ezel zou er symbool staan In eetcafé De Kroonprins in Ooste rend wordt zaterdag 27 november een Folk Blues Jam gehouden. Er wordt in ieder geval gespeeld door Hans List, Edwin Bakker, Niek Wei- boren en Jeroen Groot. Mensen die willen meespelen, kunnen een mailtjesturennaarhansmlist@gmail. com of info@eetcafedekroonprins. nl. De Folk Blues Jam begint om 21.00 uur. In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt woensdag 29 decem ber van 11.00 tot 16.00 uur een wintermarkt gehouden. Er zijn nog kramen beschikbaar, belangstel lenden kunnen daarvoor contact opnemen met Henk Leyen via hm.leyen@texel.com. voor 'dom' en dat is het laatste waarvoor de ezelvoorman zijn die ren wil afvaardigen. Drenth telde zijn knopen, ging zonder ezel naar de Jozefschool en wijdde, conform traditie in Sinterklaastijd, een gedicht aan het voorval. De ezel zette zich schrap en ver roerde derhalve geen stap. Theun de Winter van de ezelsge dachte, wilde niet wat WN een beetje verwachtte. Dat een ezel geen verlichtingssnoer behoeft en daarmee wordt uitge rust, dat is terecht bedroefd. Dat een ezel dom is, is ware non sens, de ezel is gewoon een voor beeldig mens. Je bent een ezel als je geen verlich ting voert, dat is duidelijk, omdat dan het gevaar loert. Dat je van de fiets wordt gereden, of op de bon geslingerd door over heden, Het ging WN enkel om aandacht te vragen. Spant WN nu de ezel achter de wagen? Nee, WN blijft gewoon een beetje een kind en doet nu een knieval bij de Sint Ledlampjes vragen, paardje strek- je, voor en achter goed verlicht, vertrek je. De ezel is een dier waar niks aan schort, maar zorg dat je als fietser gezien wordt. Nico Drenth, Den Burg. Van oud-Oudeschilder Pieter Adri aans, tegenwoordig woonachtig in Kockengen, verscheen onlangs een eerste CD met Nederlandsta lige blues, 'Blues op klompen'. De kunstschilder/zanger, van wie deze zomer nog werk te zien was in Tusse de Banke, zingt over bestuurlijk verdriet en burgerlijke wanhoop. Zijn liederen dragen namen als 'Zonder ouders waren we wezen', 'Tante Julia' en 'Op huus an'. Meer informatie is te vinden op www.pieter-adriaans.com. Wanneer je omringd wordt door diepgelovigen, word je automa tisch meegesleurd in hun bele ven. Mooie zin hè, ik ben er zelf ook best van onder de indruk. Maar waar gaat het over? Over Sinterklaas natuurlijk, iedere dag leef ik door deze gelovigen via het Sinterklaasjournaal mee met de belevenissen van de Spanjaar den. Zit ik mede in spanning of de sleutel van de cadeautjeskamer op tijd gevonden zal worden. Hoor ik hoe de Pieten 's nachts uit hun slaap worden gehouden door het gehuil van de clandes tien meegekomen Babypiet. Groot was mijn vreugde dan ook toen zaterdag Sint met zijn gevolg op Texel arriveerde. Diep getrof fen zag ik hoe een Piet direct na het afmeren met het kinderwa gentje de stoomboot af rende om Babypiet alsnog voor Sint verbor gen te houden. Slaperige Pieten op de Groeneplaats, het was dui delijk, dit was de Echte Sint, het waren de Echte Pieten. Het was te merken aan de reacties van de kinderen, die veelal tot het eind van het best wel lange program ma bleven. Ouders zongen de vertrouwde liederen spontaan mee. Het was een Echt sinter klaassfeertje. En wat wil een kind dan nog meer dan een Sint die alle tijd neemt om handjes te schudden? Een Piet die je toch wel een beetje eng vindt, maar die datzelfde handje vult met knapperige pepernoten, een geruststellend praatje met je maakt en geduldig met je op de foto wil? Beste Sint en Piet, cha- peau dat jullie je niet hebben laten verjagen door een nepsint met commerciële en opvoedkun dige bedoelingen, maar ECHT gekomen zijn. Het is het beste cadeau dat jullie konden mee brengen. Pien Verberg Het voorlopig laatste concert in de Klif 12 Music Club wordt zondag 28 november verzorgd door Iva Bittova, een ware superster. De oorspronkelijk uit Tsjechië afkomstige Bittova is een virtuoze violiste, stemkunstenares en per former. Muzikaal is zij niet begrensd, haar horizonten strekken zich uit van Moravische folklore tot jazz en van klassiek en rock tot avant-gar de. Haar programma staat bol van virtuositeit en humor. Zij treedt op samen met gitarist Vladimir Vacla- vek, een van de groten uit de hedendaagse Tsjechische muziek. Het duo maakte prachtige opna mes en een optreden van dit twee tal is een ware belevenis, waarbij ze er beiden niet voor terugschrik ken hun instrumenten op weinig conventionele manier onder han den te nemen. Daarmee bewijzen ze dat je met eenvoudige middelen en een ongebreidelde dosis durf en fantasie vaak verder komt dan met technologische hoogstandjes. Niet alleen worden stampende voeten en knippende vingers tot volwaar dige percussie-instrumenten gepromoveerd, eigenlijk kan in de handen van Iva Bittova zo goed als alles tot een bruikbaar instrument uitgroeien. Eerder dit jaar speelde zij solo voor een uitverkochte Carnegie Hall in New York en momenteel trekt zij door Europa. Het concert in Klif 12 is het laatste van deze toer en een van de slechts twee concerten in Nederland. Na het concert blijft zij twee dagen op het eiland om samen met Jeroen Groot en Ger Schater opnames te maken in Stu dio Texel. Bovendien zal zij optre den in het televisieprogramma Vrije Geluiden. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €17,50. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, work shops en andere toeristische acti viteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis ver krijgbaar is. Zie ook www.texe- lagenda.nl. Dinsdag 23 november: 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner van de SWOT. Deelname kost €8,-. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. 20.00 uur. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. Tel. 06-29028573. Cinema Texel vertoont om 19.15 Haar naam was Sarah en om 20.00 de ondertitelde versie van Harry Potter 7. Woensdag 24 november: 10.00 uur. Bij tuinboerderij De Halm aan de Hoofdweg worden onder het thema 'pimp je kerst' vandaag en morgen workshops kerstversiering gegeven. Docent is Henneke Veer man uit Huizen. 15.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg kunnen kinderen van 15.00 tot 16.30 uur kennis maken met elektronisch voorlezen. 19.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg begin om 19.00 uur een bijeenkomst over werkstress, verzorgd door de GGZ. 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in het gemeentehuis de vergadering van de raadscommissie Welzijn. 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 23 nov. 09.04 en 21.24 u. Woe.24 nov. 09.55 en 21.55 u. Don. 25 nov. 10.20 en 22.25 u. Vrij. 26 nov. 10.50 en 23.05 u. Zat. 27 nov. 11.20 Zon. 28 nov. 00.05 en 12.07 u. Ma. 29 nov. 00.54 en 13.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 28 novem ber laatste kwartier, dinsdag 30 novem ber doodtij. Zondag 28 november zon op 8.26 uur, onder 16.31 uur. Cjrocn Zwarts Jexels m bet harL, Uitgave van nedia bureau L Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. In De Schakel aan de Bin nenburg in Den Burg spreekt Hans Marseille vanaf 20.00 uur over schrijver, dichter, docent en vertaler Willem Wilmink. Toegang €3,-. Cinema Texel vertoont om 14.15 Dik Trom: 14.15 Sinterklaas en het pak jesmysterie en 20.30 de ondertitelde versie van Harry Potter 7. Om 19.30 uur begint een 'ladies night', met een voorvertoning van The Kids are allright. Donderdag 25 november: 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan tussen 19.00 en 20.30 uur met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-. 20.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een bijeen komst voor agrariërs. Met een lezing van Durk Durks van proefboerderij Bosma Zathe over bemesting. Cinema Texel vertoont om 19.30 de ondertitelde versie van Harry Potter 7 en 20.00 De Eetclub. Vrijdag 26 november: 10.00 uur. Bij Kotex aan het Pael- werck in Den Burg wordt van 10.00 tot 21.00 uur een kleindiertentoon- stelling gehouden. Vanaf 10.00 uur worden dieren gekeurd. 10.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur gehouden door Visio. 18.00 uur. Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend combineert een 5-gan- gen specialiteitenmenu met een lezing van dominee Petra Barnard over uitstapjes in de Bijbelse bete kenis van eten en drinken. 19.30 uur. In de Bijenkorf in Ooste rend begint de eerste bijeenkomst van de TexelEnergie Bespaarstrijd. ledereen is welkom. 20.00 uur. Toneelvereniging De Vriendenkring speelt in de ZDH-kan- tine in Den Hoorn het stuk 'Sex a la Meunière'. Aanvang 20.00 uur. Voor kaarten: tel. 319439 en 319405. 20.00 uur. In Stayokay begint om 20.00 uur een lezing van prof. Vin cent van Rossem over dorpskernen in het algemeen en die van Den Burg in het bijzonder. Toegang gra tis. 20.00 uur. In de kantine van Texel'94 begint om 20.00 uur de oprichtings vergadering van de nieuwe vereni ging Wielersport Texel. Daarnaast verzorgt oud-renner en marathon schaatser Gert Jakobs een lezing over racefietsen en de MTB-sport. ledereen is welkom. 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een 'free style dance competition' voor jon geren van 10 tot en met 20 jaar. Cinema Texel vertoont om 18.45 en 21.45 de ondertitelde versie van Harry Potter 7; 19.15 De Eetclub en 22.00 Sint. TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een tweede boot in en verzorgt dan ieder half een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie is te vinden op www.teso nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 10. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duy- kerdam, Middelton.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2