Zegereeks SVO doorbroken Mountainbikers overspoelen eiland De Koog mist kansen op overwinning ZDH wint lastige wedstrijd tegen Wiron Weer winst voor De Mareis Voetbaluitsla9en Kampioenen Kleppertjes gehuldigd TEXELSE 7 COURANT Veteranen spelen Snerttoernooi Tevoko wint in Warmenhuizen L Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma DINSDAG 23 NOVEMBER 2010 Ruim 500 mountainbikers, aanzien lijk meer dan was ingeschat, deden zondag mee aan de toertocht over het eiland. De overkantse ATB-rij- ders verzamelden zich op het bovendek van de Dokter Wagema- ker en reden om 10.00 uur in een grote colonne het eiland op. Texelse moutainbikers, een groep die snel in omvang groeit, sloten zich daarbij aan. Vanaf de veerhaven werd een parcours gereden dat deels over het ATB-pad liep en verder over wandel-, ruiter- en fietspaden in bos en duin, om terug te fietsen over het strand tussen paal 21 en paal 17 en weer via bos en duin naar de veer haven. In totaal een tocht van 35 kilometer, die onder uitstekende omstandigheden werd afgelegd en die tot enthousiaste reacties van deelnemers leidde. Op kruispunten en afslagen, zoals hier bij de boot, volgden ze de aanwijzingen van verkeersregelaars, onder wie veel jeugdleden van Wielervereniging Texel. (Foto Gerard Timmerman) De Koog heeft in de thuiswed strijd tegen Sint Boys verzuimd afstand te nemen van de onder ste plaatsen. De ploeg van trai ner Mario van der Hert kreeg op een glad en moeilijk bespeelbaar veld vooral in de tweede helft voldoende kansen, maar kwam niet tot scoren. Omdat ook de tegenstander geen doelpunten maakte, eindigde het treffen in 0-0. Net als De Koog is Sint Boys een ploeg die moeite heeft de punten binnen te halen. Maar daar was in de eerste helft weinig van te mer ken. Zodra de spelers van De Koog de bal hadden, werden ze onder druk gezet. De bezoekers bouw den daardoor aan een overwicht, maar konden, op een enkele kans na, niet echt gevaarlijk worden. Keeper Eddy Witte had goed oog voor de situatie en redde enkele keren bekwaam. De beste kansen waren uiteindelijk zelfs voor De Koog. Bart-Jan Grisnigt en Robin Schoo waren dicht bij een treffer, maar stuitten beiden op de keeper van Sint Boys, die in de tweede helft nog een belangrijke rol zou gaan vervullen. Na de thee gooide de thuisploeg alle schroom van zich af, terwijl duidelijk merkbaar was dat de krachten bij Sint Boys langzaam wegebden. Gevolg was dat de gasten tot op eigen helft werden teruggedrongen en De Koog de ene na de andere scoringskans kreeg. Op de een of andere manier wilde de bal er echter niet in. Dat kwam vooral door de keeper van Sint Boys, die met enkele gewel dige reddingen uitgroeide tot de man van de wedstrijd. In de aller laatste minuut kreeg De Koog de beste kans van de hele wedstrijd. Na een aanval over links was de keeper eindelijk gepasseerd, maar in plaats van dat de bal in het doel ging, belandde-ie op het achter werk van een speler van De Koog. Na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter overheerste bij de Kogers de teleurstelling. 'We heb ben geen punt verdiend, maar er twee laten liggen', vond trainer Mario van der Hert. Toch zag hij - zoals vaker - lichtpuntjes. 'We geven de laatste weken weinig weg en dat is een pluspunt. We maken kleine stapjes vooruit, maar we wisselen de goede periodes nog teveel af met periodes die stukken minder zijn. Het verval moet er een beetje uit. Maar we houden vertrouwen. De stemming en de sfeer zijn goed.' Zondag speelt De Koog in Den Oever tegen middenmoter Wiron, dat deze week met 2-1 van ZDH verloor. Dankzij een flinke dosis werklust en wilskracht heeft ZDH de lastige uitwedstrijd tegen Wiron met een goed resultaat kunnen afsluiten. In Den Oever werd het 1 -2 voor de Hoornders, die zich dankzij deze overwinning steviger in de subtop van de ranglijst nestelden. Al direct na de aftrap werd het ver schil in strijdwijze duidelijk. Het fysiek sterke Wiron probeerde met verre trappen van achteruit de aanvallers aan het werk te zetten, ZDH zocht het meer in de snelle combinaties, waarbij de middenvelders een belangrijke rol speelden. Na tien minuten kropen de Zwaluwen door het oog van de naald, toen voor stopper Hans Berbée de spits van Wiron alleen met een overtreding kon stoppen. Heel Wiron schreeuw de om een rode kaart, omdat het om een doorgebroken speler zou gaan. Scheidsrechter Buter volstond ech ter met geel, omdat er nog een ZDH- verdediger in de buurt was. Even later was Berbée betrokken bij een struikelpartij in het strafschopgebied. Buter toonde zich opnieuw niet onder de indruk van het fanatieke thuispubliek, dat luidkeels om een strafschop vroeg, en liet doorspe len. Aan de andere kant waren Remco Boogaard en Jelmer Bomas kansrijk met schoten uit de tweede lijn. Ook spits Mike de Bruijn was dicht bij een goal. Eerst schoot hij uit een lage voorzet van Bomas vallend op doel. Even later profiteerde hij van de onrust die Hidde Struick bij een corner veroorzaakte. In beide geval len werd de bal echter nog gekeerd. Een tegenvaller was het uitvallen van laatste man Bart Boogaard, die met een spierblessure na een half uur de kant opzocht. Hij werd vervangen door een aanvaller, Gijs de Graaf, waardoor de opstelling noodge dwongen enkele omzettingen onder ging. Wiron had op slag van rust de score kunnen openen, maar de bal werd van dichtbij hard voor het doel langs geschoten. Na de thee liep het wat minder bij ZDH, dat met hard werken echter op de been bleef op het natte en zware veld. Die inzet werd beloond toen Remco Boogaard uit een corner van Jelmer Bomas raak kopte. Nauwe lijks van de euforie bekomen, schoof De Graaf de bal in vrije positie naast. Uit de tegenaanval kwam prompt Wiron op gelijke hoogte, waardoor ZDH weer opnieuw moest begin nen. In het vervolg schoot Wiron eenmaal op de vuisten van de keeper en een keer op de paal. ZDH liet het beste spel zien, maar was voor het doel minder dreigend. Toch kwamen de Zwaluwen een kwartier voor het ein de voor de tweede keer op voor sprong. De bal belandde bij een vrije trap van Pieter-Jan Eelman via Sjoe- Na drie keer op rij te hebben gewonnen, weet SVO weer wat verliezen is. In Wormerveer kwa men de Oosterenders tegen Sae- nden nog wel op voorsprong, maar stonden ze na een reeks van fou ten bij rust met 4-1 achter. In de tweede helft ging het beter, maar niet goed genoeg om de nederlaag nog af te wenden. De eindstand was 5-4. Het met veel zelfvertrouwen voetbal lende SVO kreeg al na een paar minuten een zetje in de rug, toen Dave Witte zijn ploeg met een fraai schot in de rechterbovenhoek op voorsprong zette. Ook daarna waren de gasten de bovenliggende partij, maar de kansen werden niet benut. Na een kwartier deed zich een onge lukkige situatie voor, toen de spits van Saenden na een wat knullige glijpartij in de Oosterender verdedi ging vrij baan kreeg en de bal beheerst achter keeper Pieter Duinker schoot. Sommige verdedigers waren duide lijk niet helemaal bij de les, want bin nen tien minuten overkwam het SVO nóg tweemaal. En alsof de duivel er mee speelde, ging vlak voor rust nogmaals een Oosterender onderuit en lag de bal voor de vierde maal achter keeper Duinker in het net. De rust werd gebruikt om wat spelers van positie te laten wisselen. Boven dien werd routinier Ed de Vries in de spits gezet, om de stootkracht wat te versterken. Een gouden wissel, zo bleek, want binnen een kwartier kop te de lange De Vries tweemaal raak, waardoor het 4-3 stond en zowaar weer spannend werd. Oosterend maakte serieus jacht op de gelijkma ker en creëerde vele kansen, maar iedere keer ging de bal over of naast het doel of was de keeper van Sae nden paraat. Tien minuten voor het einde kwam de thuisploeg na een spaarzame counter en wederom een merkwaardige fout van een SVO-ver- dediger op 5-3. Het pleit leek beslecht, maar direct na de aftrap zetten de Oosterenders een prachtige aanval op, die met het hoofd door Chris Ellen werd verzilverd. Volgens inge wijden was het de eerste keer in de carrière van Ellen dat hij met een kop bal scoorde. De slotfase was met een Oosterender stormloop ongemeen spannend. Ed de Vries kreeg nog een uitstekende kans de 5-5 op het sco rebord te brengen, maar hij miste op vijf meter van het doel. Helaas voor hem en zijn ploeg, want gezien de prima tweede helft was een gelijkspel wel verdiend geweest. Zaterdag speelt SVO wederom een uitwed strijd, in Beverwijk tegen DEM. Dit duel stond eigenlijk voor 11 decem ber op het programma, maar werd in verband met Ouwe Sunderklaas op verzoek van de Oosterenders naar voren gehaald. Woensdag 24 november 17.45 Mantje C1-Sport C2 vPutten 18.30 ZDH 1 -Klif/S 7 v Putten 19.20 Klif/S da2-Sierd. dal Arnout 20.15 Texel 5-SVO 2 H'dijk 21.05 Klif/S 2-RAB 6 H'dijk Donderdag 25 november 19.00 Mantje 4-Klif/S 3 Kuipers 19.50 Klif/S 4-SVO 3 Kuipers 20.45 SVO 1-Mantje 2 Douma 21.35 Texel 3-Krim 1 Douma Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Vrijdag 26 november 17.00 RAB E1-Sport E1 RAB 17.45 Mantje D1 -Koog D1 Mantje 18.30 Krim 2-Mantje 3 Kuipers 19.20 Texel 1-Scagha '66 Bakker 20.15 Mantje 1-RAB 1 H'dijk 21.05 Texel 2-Sport 1 Sangers 21.55 Koog 1-Klif/S 1 Arnout Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Uitslagen: E-jeugd: RAB Bouw E1-Klif/Steen E2 2-1. D-jeugd: Koog D1 -Mantje D2 2-5. C- jeugd: ZDH C1-ZDH C2 5-3, Sport 2000 C3-Mantje C1 0-35. Tweede klasse: RAB Bouw 7-Klif/Steen 5 0-3, Krim 5-Klif/Steen 6 7-2, Klif/Steen 7-Texel 5 3-5, Texel 4- Klif/Steen 8 3-2. Eerste klasse: Mantje 2- Texel 3 4-4, Koog 2-RAB Bouw 5 3-3, Krim 1-RAB Bouw 4 3-1, Sport 2000 2-Krim 2 6-3, Mantje 3-RAB Bouw 3 5-3. Hoofd klasse: RAB Bouw 1-Texel 2 9-6, Sport 2000 1-RAB Bouw 2 6-0, Klif/Steen 1- Mantje 1 7-2. rd Oosterhof voor de voeten van De Graaf. Zijn poging strandde op een verdediger, die vervolgens voor opruiming leek te zorgen, maar de bal keihard op het hoofd van De Bruijn schoot, die nog geen twee meter verderop stond. Daardoor kreeg De Graaf een nieuwe kans en dit keer was het raak. In de slotfase maakten de Wierin- gers zich vooral druk om de beslis singen van de scheidsrechter en kwam ZDH nauwelijks meer in gevaar. Sterker: de Zwaluwen kre gen nog enkele uitstekende moge lijkheden om de voorsprong te ver groten. De Graaf had na een knappe pass van Oosterhof net te veel tijd nodig om het de keeper lastig te maken. Oosterhof zelf kreeg zijn voet net niet goed achter de bal na een voorzet op maat van invaller Marcel Boone. En tot slot joeg Oos terhof de bal hard over. ZDH kon door deze zege drie pun ten aan het totaal toevoegen en heeft er inmiddels 21 uit 11 wedstrij den, twee meer dan vorig seizoen, toen de ploeg uiteindelijk van de zesde naar de vijfde klasse promo veerde. Zondag spelen de Zwalu wen thuis tegen concurrent VZV. Het seniorenteam van basketbal vereniging De Mareis heeft zon dag met 42-31 gewonnen van Wiringherlant uit Wieringerwerf. De Mareis begon met een achter stand. Wiringherlant speelde mooie en snelle aanvallen, waar de verde diging van De Mareis niet veel ant woord op had. Ook vielen er aanval lend niet veel punten. Het eerste kwart werd afgesloten met een ach terstand van 8-14. Meespelend coach Ruud Verstraaten stelde in het tweede kwart orde op zaken. Chris Schlepers zette zijn beste beentje voor en Pieter Dogger en Nico Kikkert kregen de kansen bij de bucket. In de verdediging kapten Merijn Veldkamp en Ruud Ver straaten veel aanvallen af. Zo ging De Mareis met een minieme voor sprong de rust in (23-22). Na rust hield De Mareis Wiringherlant hele maal van het scoren af. Douwe Vonk, Wesley Bosma en Manuel Dros onderschepten veel ballen, terwijl Douwe Vonk en Manuel Dros hun punten maakten. Het derde kwart werd afgesloten met een voorsprong van 11-4. Verstraaten, geassisteerd door Erik Venneker, voerde in het vierde kwart een tactische wissel door en verplaatste Nico Kikkert naar rechtsachter en Pieter Dogger naar het midden. Hierdoor kwam Kikkert niet in foutenlast en kon hij de wedstrijd uitspelen. Schlepers kreeg daarentegen bij het opbren gen van de bal veel fouten mee, waardoor de tegenstander in fouten last kwam. Scores: Nico Kikkert (20), Pieter Dogger (10), Douwe Vonk (5), Chris Schlepers (3), Manuel Dros (2), Merijn Velkamp (2). De voetbalveteranen besluiten de eerste seizoenshelft zondag 28 november met het traditionele Snerttoernooi. Aangevuld met een gelegenheidselftal uit De Cocks- dorp strijden de teams uit de recreatiecompetitie op het veld achter het Eierlandsche Huis om de Frans Stolk-wisseltrofee. Het belooft een interessant toernooi te worden. Texel is favoriet, maar mist de superioriteit van de afgelo pen seizoenen. Dat komt vooral door de afwezigheid van sterspeler Paul van Exel, die door lichamelijk onge mak dit seizoen nog niet in actie kwam. Maakte Texel in het verleden elke wedstrijd zes, zeven of meer doelpunten, tot nog toe waren het er niet meer dan zestien in zes duels. Dankzij de sterke verdediging behaalde de ploeg desondanks het maximumaantal punten. SV Ooste rend staat met tien punten uit zeven wedstrijden tweede. Texelse Boys behaalde evenveel punten, maar had daar een wedstrijd meer voor nodig. De Koog is met twee punten uit zeven wedstrijden hekkensluiter. Het Snerttoernooi begint zondag om 10.30 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Halverwege wordt gepauzeerd voor een gezamenlijke maaltijd met erwtensoep en broodjes. De wed strijden staan onder leiding van scheidsrechters Piet Douma en Hans Broess. Programma: De Cocksdorp-Oosterend 10.30 Texelse Boys-Texel 10.50 De Cocksdorp-De Koog 11.10 Oosterend-Texelse Boys 11.30 Texel-De Koog 11.50 Pauze 11.05 De Cocksdorp-Texelse Boys 12.50 Oosterend-Texel 13.10 Texelse Boys-De Koog 13.30 Texel-De Cocksdorp 13.50 Oosterend-De Koog 14.10 Door met 0-4 van hekkensluiter Dinto te winnen, voldeed het herenteam van volleybalvereni ging Tevoko aan de zichzelf gestelde opdracht. De wedstrijd, in sporthal De Door braak in Warmenhuizen, was van beduidend lager niveau dan die van vorige week, mede doordat Tevoko zich liet meeslepen door het rom melige spel van Dinto, dat duidelijk liet zien waarom het op de onderste plaats staat. Tevoko liep in de eerste set tegen enkele persoonlijke fouten aan, waardoor Dinto in de buurt kon blijven. Maar na een setwinst van 23-25 raakte Tevoko niet meer in de problemen. Door te serveren op de zwakke passers van Dinto, kon in elke set vrij eenvoudig een voor sprong worden opgebouwd. Alleen een af en toe de kop opstekend concentratieverlies -gedeeltelijk ver oorzaakt door de zeer warrig flui tende scheidsrechter-, noopte gele- genheidscoach Kenter nog wel tot een time-out. Met setstanden van 16-25, 20-25 en 15-25 werd het niveauverschil tussen beide teams eigenlijk nog te zwak uitgedrukt. Met deze tweede zege op rij nestelt Tevoko zich op de zevende plaats op de ranglijst. Uitslagen overige teams: HCSC D1-Tevoko D2 0-4; Madjoe JB-Tevo- ko JB 4-0; Reflection MA1-Tevoko MA1 0-4; Dinto D4-Tevoko D3 3-2; De Boemel H2- Tevoko H2 3-1 Esmée Zoer, Laura Westerlaken, club op de dressuur Nederlands Noord-Hollands kampioen waren Kim van der Werve, Lianne Weten kamp en Maartje Jongejan zijn vrijdagavond gehuldigd in manege Akenbuurt tijdens een vergade ring van ponyclub De Kleppertjes. kampioen zijn geworden. De dames hadden zich geplaatst voor het NK, nadat ze eerder in Hoofddorp geworden. Op 11 september namen ze het in Kootwijk op tegen zeven tien viertallen uit het hele land. De dames werden begin september onder leiding van commandante Jongejan in Kootwijk Nederlands kampioen dressuur in de L-klasse voor pony's. Jeu de Jong, vertegen woordiger van de regio Noord-Hol land van de Koninklijke Nederland se Hippische Sportfederatie (KNHS), was naar het eiland gekomen om de dames in het zonnetje te zetten. Het bestuur van De Kleppertjes huldigde de dames met een inge lijste foto en namens de Kring Noord van de KNHS was er eveneens een blijk van waardering. Het was de eerste keer dat leden van de pony- Esmée Zoer, Laura Westerlaken, Kim van der Werve, Lianne Wetenkamp en Maartje Jongejan werden gehuldigd voor het winnen van het NK dressuur voor pony's. (Foto Jeroen van Hattum) Zaterdag 20 november: Saenden-Oosterend 5-4 Wiron 2-Oosterend 2 6-1 De Koog A1-HCSC A1 afgelast Texel'94 MA1-Meervogels'31 MA2 0-1 Texel'94 B1 -VIOS W B2 uitgesteld Texel'94 B2-SVW27 B2 1-4 ZAP B2-Texel'94 B3 6-0 Texel'94 MBTSchagen MB1 0-2 DWOW C1-Texel'94 C1 1-1 Den Helder C2-Texel'94 C2 afgelast Texel'94 C3-Victoria O C1 3-5 LSW C3-Texel'94 C4 3-2 De Koog CTSint Boys C1 afgelast Flevo MC1-Texel'94 MC1 5-0 Schagen MC1-Texel'94 MC2 6-0 VIOS W D2-Texel'94 D1 1-0 Texel'94 D2-Vesdo D2 4-3 Schagen D3-Texel'94 D3 10-4 LSW D4-Texel'94 D4 5-3 Dirkshorn DTDe Koog D1 2-1 Oosterend D1-SRC D3 0-5 De Koog ETHollandia T E2 afgelast Texelse pupillencompetitie: Liverpool-Leeds United 9-4 Manchester United-Everton 9-1 Chelsea-Oosterend F 3-4 AS Roma-Napoli 6-5 AC Milan-Juventus 4-1 ZDH E-De Koog E2 11-0 Zondag 21 november: Con Zelo-Texel'94 1-0 Wiron-ZDH 1-2 De Koog-Sint Boys 0-0 BKC 2-Texel'94 2 1-2 JVC 6-Texel'94 3 2-5 De Koog 2-Succes 3 2-0 Oosterend DA1-SRC DA1 1-5 Oosterend B1-RKEDO B2 3-5 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys 6-1 De Koog-Texel 0-4 Zaterdag 27 november: DEM-Oosterend 15.00 Oosterend 2-De Foresters 2 14.00 Texel'94 A1 -Berdos A1 13.00 Texel'94 B1-SRC B2 13.00 Sint Boys C1-Texel'94 C2 12.00 Texel'94 D2-Wieringermeer D1 11.30 AFC'34 MA1 -Texel'94 MA1 14.30 SRC MB1-Texel'94 MB1 14.30 Wiron E1-De Koog E1 12.00 Texelse pupillencompetitie: Chelsea-SVC F 9.00 Arsenal-Manchester United 9.00 Everton-Liverpool 9.00 SVO F-Leeds United 9.00 Sampdoria-Juventus 10.00 AC Milan-Fiorentina 10.00 SVO E-De Koog E2 10.00 ZDH E-Napoli 10.00 Zondag 28 november: Texel'94-JVC 14.00 ZDH-VZV 14.00 Wiron-De Koog 14.00 Texel'94 3-Zeemacht 2 12.00 SVW'27 DA1 -Texel'94 DA1 13.00 N. Niedorp DATOosterend DA1 14.00 Hollandia T DA1 -De Koog DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Snerttoernooi (programma elders in deze krant)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7