Fusieclub wielrenners houdt oprichtingsvergadering Texel'94 verliest na rode kaart keeper Piet Zijm hervindt vorm bij Doorstoot TEXELSE S COURANT Sterk herstel Bakker en Balk Volle winst voor teams Tevoko Karateka's winnen op toernooi Julianadorp Wielrenners naar Beukers Weekend -m i DINSDAG 23 NOVEMBER 2010 In de kantine van Texel'94 aan de Haffelderweg in Den Burg wordt vrijdag 26 november de oprich tingsvergadering gehouden van de nieuwe vereniging Wieler sport Texel. Leo Timmers, oud directeur van Rabobank Texel, stelt zich beschikbaar als onaf hankelijk voorzitter. Na de pauze spreekt Gert Jakobs, die vijf maal meereed in de Tour de France. Wielersport Texel is een fusie van Wielervereniging Texel, Toerclub Taxi 312000 en de Vrije Rijders. Het bestuur van de fusieclub hoopt dat zich daarnaast zoveel mogelijk sportieve fietsers bij de nieuwe vereniging aansluiten. De twee eerstgenoemde verenigingen bestaan al langer, de laatste groe pering -van verwoede mountainbi- kers- kwam de afgelopen jaren sterk opzetten. Het initiatief tot fusie is genomen door de verenigde besturen. 'Het begon in maart met een wild plan tijdens het fietsen. Eigenlijk vonden we het te gek dat er op Texel drie clubs zijn. De animo voor het fietsen is enorm gegroeid, er is een groot potentieel. Met elkaar zouden we méér kunnen bereiken. Al snel hadden we een eerste gesprek en nu is het dus bijna zo ver.' Begin september werden de leden geraadpleegd en konden de bestu ren aan de slag. In de persoon van Leo Timmers werd een ervaren bestuurder gevonden die boven de partijen staat. Het dagelijks bestuur bestaat verder uit Jan Nico van der Ploeg (secretaris) en Dirk Vinke (penningmeester). De nieuwe ver eniging telt voorlopig vier afdelin gen: jeugd, toerfietsen, wedstrijden en facilitaire zaken. 'Bewust hebben we de drie oude clubs niet in aparte takken ondergebracht. We willen geen hokjesmentaliteit.' De contri butie wordt zo laag mogelijk gehou den. 'We willen een lage instap om zoveel mogelijk fietsers te prikke len.' Eén vooroordeel wordt alvast weggenomen: 'Je hoeft niet hard te kunnen fietsen om erbij te horen.' Wielersport Texel mikt ook op de diverse groepjes die voor hun ple zier regelmatig op de racefiets of mountainbike op pad zijn. 'De reac ties zijn positief. Verschillende groe pen hebben al toegezegd naar de oprichtingsvergadering te komen.' Gewezen wordt op de voordelen: leden kunnen profiteren van kortin gen en een grote vereniging staat sterker bij belangenbehartiging tegenover bijvoorbeeld verzekerin gen en overheden. Naar verwach ting zal de nieuwe club zo'n twee honderd actieve leden tellen en Tijdens een zinderend karate- toernooi in Julianadorp, waar aan werd deelgenomen door ruim zestig karateka's, wisten Marit en Philip Stark, Lieke Zoe telief en Fenna Wit maar liefst zes prijzen in de wacht te sle pen. Aan het toernooi, tussen vier ver enigingen uit Noord-Holland, namen zeven leden van Shima deel. Philip Stark, Shima's jongste karateka, wist een mooie tweede prijs in de wacht te slepen en werd daarnaast beloond met een aan moedigingsprijs. Marit Stark deed mee aan twee onderdelen, kumite (vechten) en kata. Bij het vechten kwam zij samen met Fenna Wit uit in een zeer zware poule met erva ren wedstrijdkarateka's. Wit Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft de voorsprong nog verder uitge bouwd door tegen Move uit Volendam de volle vijf punten binnen te halen. Tevoko startte sterk en liep met snel spel en harde aanvallen uit naar een ruime voorsprong. Move scoorde wel enkele punten, maar de eerste set werd vrij eenvoudig gewonnen (25-10). Aan het begin van de tweede set gaf Tevoko door slordig spel een paar punten weg, maar desondanks was ook hier Tevoko de sterkere ploeg (25-19). Ook in de derde set hoefde Tevoko niet alles uit de kast te halen (25- 14). Door concentratieproblemen liet Tevoko in de vierde set de achter- Jan Balk en Steven Bakker heb ben de tweede ronde van het Texels kampioenschap klaver jassen gewonnen en mogen zich nu weer tot de vele kans hebbers rekenen. Bart Weijdt en Piet Moree behouden de leiding in het klassement. Balk en Bakker waren niet erg goed aan het kampioenschap begonnen. Maar met invaller Leen- dert Eelman ging het in de tweede ronde van een leien dakje. Vooral de twee slotpartijen, van meer dan 2100 punten, waren uitstekend. Hun totaalscore van 7643 was ruim voldoende voor de winst. In het klassement maken zij een reuzen sprong en stijgen van de negen tiende naar de zevende plaats. Eric Jan Geus moest het zonder vaste maat Willem Koomen doen, maar deze werd uitstekend vervangen door Paul van der Lee. Geus en Van der Lee begonnen met twee partijen van meer dan 2000 pun ten, maar moesten in het derde spel net teveel toegeven. Zij wer den met 7224 punten tweede en stijgen naar een vierde plaats. Na een sterke start in de eerste ronde hielden Muus Smit en Jos Veeger ook in de tweede ronde de punten keurig binnenboord. Met mooie gelijkmatige scores en vier winst partijen speelden zij 6918 punten bij elkaar. Zij staan nu tweede in het klassement. Weijdt en Moree moesten genoegen nemen met de vierde plaats. Zij openden sterk, maar vooral het derde spel was ondermaats. De score van 6631 punten was echter voldoende om de leiding in het klassement vast te houden. Ook Gisela en Lieuwe van der Veen moesten zich laten ver vangen, maar hadden in Chris Schraag en John Vlaming een duo gevonden dat in de Texelse klaver- jaswereld zijn sporen al ruim schoots verdiend heeft. Zij werden vijfde met 6596 punten en zakken naar de derde plaats. Het verschil tussen de nummers één en 10 in het klassement is nog geen 1500 punten. Weijdt en Moree staan op de eerste plaats met een kleine voorsprong op Veeger en Smit. Gisela en Lieuwe van der Veen staan met een kleine 300 punten achterstand op de derde plaats. De initiatiefnemers proosten op de nieuwe club. De beoogde voorzitter Leo Timmers (in overhemd) wordt geflankeerd door bestuurders van WV Texel, de toerclub en de Vrije Rijders, v.i.n.r. Henri van MaldegemNiels Kossen, Jan-Nico van der Ploeg, Dirk Vinke, John Betsema en Jan Zijm. (Tekst en foto Frans Hopman HopText) gehoopt wordt op meer vrijwilligers. De huidige succesvolle activiteiten, zoals tijdritten, ATB-toertochten, de Beach Challenge (strandrace) en de populaire Super Sunday blijven zeker bestaan. Een mooi voorbeeld van een nieuw initiatief is de Ladies Ride, een mountainbiketocht voor vrouwen. 'De eerste keer stonden er maar liefst 53 dames bij het start punt. Nu rijdt er wekelijks een groep van gemiddeld 25 dames mee.' Er zijn ook plannen om voor oudere fietsers iets op te zetten. Voorzitter Timmers heeft er zin in. 'Twaalf jaar geleden was ik al betrokken bij een eerdere fusiepoging. Maar toen waren de geesten er nog niet rijp voor. Nu proef ik een goede sfeer en staat er een professionele organisa tie. Ik wil eerst een stevige basis leggen. Ach, op mijn werk ben ik ook met fusies bezig, dus je kunt me wel een ervaringsdeskundige noemen.' Zaken als kleding en huis stijl zijn nog niet ingevuld, maar dat is een kwestie van nadere uitwer king. 'De sponsors zijn positief en er hebben zich al nieuwe aangemeld..' Voorlopig is het clubgebouw van Texel'94 het centrale punt. Vrijdag 26 november mogen de leden zich daar uitspreken over de nieuwe vereniging. Ook alle overige fiet sende eilandgenoten zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. Texelse wielrenners namen zondag deel aan een wedstrijd in het Rabo Top klassement in Petten. De wedstrijd, in samenwerking met Beachbiking Nederland, werd voor de achtste keer gehouden. Na zeven succesvolle eerdere edities is weer toestemming ver kregen om een gevarieerd par cours uit te zetten in de duinen bij Petten. De wedstrijd was onderdeel van het Beukers Bike Weekend, waar fabrikanten en importeurs de nieuwste snufjes op fietsgebied toonden. Denise Betsema uit Oudeschild eindigde als hoogste Texelaar. Zij werd met 275 punten vijfde in de damesklasse. Uitslagen: 11 tot en met 12 jaar: 17.Jim Bogaard (129 punten); Junioren: 19.Luuk van der Meer (71); Dames: 5.Denise Betsema (275); H.Simone Betsema (175); 12.Natascha van der Vis (174). behaalde hier de eerste prijs, Stark de derde. Bij de kata, waarbij de karateka het opneemt tegen een of meer denkbeeldige tegenstanders, was Stark iedereen de baas en behaalde zij de eerste prijs. Lieke Zoetelief kwam uit in een heel grote poule en moest meer dere partijen vechten. Elke partij duurde twee minuten en er werd zeer intensief gestreden. Zoetelief moest slechts in één karateka haar meerdere erkennen en zij eindigde als tweede. Florian de Vries moest wegens ziekte voortijdig afhaken. Imme Koopman had pech tijdens de mawashigeri-max, waarbij schop pen tegen een kussen worden uit gedeeld. Op de wat dikkere mat kwam zij onstabiel te staan, waar door zij niet verder kwam dan 35 schoppen, terwijl zij bij trainingen ruim boven de 100 komt. Later kreeg zij tijdens het vechten een flinke trap tegen het hoofd en ver loor ze de partij. Daardoor viel ze buiten de prijzen. (Foto Nicolette van Kooten) Texel'94 heeft zondag in Waar land opnieuw een nederlaag geleden. Tegenstander Con Zelo was met 1-0 net iets beter. De Texelaars speelden de hele tweede helft met een man min der, nadat keeper Dennis Schouwstra vlak voor rust met een rode kaart van het veld was gestuurd. Het wil nog niet erg vlotten met het naar de vierde klasse gepro moveerde Texel'94. Trainer Martin Koorn zei aan het begin van het seizoen nog te hopen dat zijn ploeg zou kunnen meestrijden om een periodetitel, maar bijna hal verwege moeten de Texelaars genoegen nemen met een positie aan de onderkant van de midden moot. Het eveneens gepromo veerde Con Zelo verloor afgelo pen voorjaar in de nacompetitie nog van Texel'94, maar doet het op de derde plaats veel beter. Duidelijk was in ieder geval dat de gasten een lastige wedstrijd tegemoet gingen, waarin ze ook nog eens keeper Alexander Smit moesten missen. Hij werd ver vangen door Dennis Schouwstra, die in mei na jaren trouwe dienst afscheid van het eerste elftal had genomen. In de openingsfase waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, met een snel op en neer golvend spel. Maar al rap nam Texel'94 het ini tiatief. Con Zelo werd licht onder druk gezet, maar het lukte niet deze veldmeerderheid in doel punten tot uitdrukking te bren gen. Eén van de weinige wapen feiten was een diagonaal schot van Matthijs de Lugt, dat via de kruising over het doel ging. Daar na nam Con Zelo de regie over en moest Texel'94 zich op de verde diging concentreren. Na schle mielig balverlies bij een vrije trap op het middenveld kon de thuis ploeg plotseling een snelle coun ter opzetten. Keeper Schouwstra was kansloos op het schot van de spits, die naar links was uitge weken en de bal fraai in de verre hoek plaatste. De Texelaars toonden zich aan geslagen en omdat de gastheren de smaak te pakken hadden, moesten ze vrezen voor een gro tere achterstand. Keeper Schouw stra bewees echter het keepen nog niet te zijn verleerd en redde zijn ploeg meermalen. Bij een andere kans schoot één van de spelers van Con Zelo hoog over. Op slag van rust kwam Schouw stra ver uit zijn doel om een gevaarlijke situatie te bezweren. Om een schot onschadelijk te maken, beroerde hij - al dan niet opzettelijk - de bal buiten het strafschopgebied met de hand. De scheidsrechter bestrafte deze overtreding volgens de officiële spelregels met een vrije trap voor de tegenpartij en een rode kaart voor de Texelse doelman. Texel'94 moest de strijd dus voortzetten met tien spelers. Veldspelers Sander Legierse nam de plaats onder de lat in. In de tweede helft zag het publiek een fel strijdend Texel'94 dat zich met hand en tand verzette. De thuisclub was ondanks het numeriek overwicht niet in staat de genadeslag toe te dienen. De gasten hadden zelfs meer balbezit en waren meerdere malen dicht bij een verdiende tegengoal. Een kwartier voor het einde kreeg een speler van Con Zelo een tweede gele kaart en moest ook hij het veld verlaten, waardoor beide ploegen getals matig weer in evenwicht waren. Texel'94 zette in de slotfase alles op alles, maar had moeite om echte kansen te creëren. Toch werd het in de laatste minuut bij na nog gelijk, maar spits Niels Dubbelt schoot de bal op de paal. Direct daarna floot de scheids rechter voor het einde van de wedstrijd. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen JVC, dat twee plaatsen boven de onderste staat. stand oplopen. Move begon beter te spelen en Tevoko moest alle zeilen bijzetten. Dankzij mooie ver dedigingsacties van Marianne Boekei en koelbloedige aanvallen van Ivet Former kon Tevoko bij blijven, maar Move rook kansen en bleef tot een stand van 22-20 de spanning erin houden. Tevoko deed er een stapje bovenop en won de set alsnog met 25-23. Door deze overwinning staat Tevo ko nog steeds ruim aan kop in de promotieklasse. Kenners wisten het al: lang zou biljarter Piet Zijm niet in de som bere kelder van biljartclub De Door stoot blijven. Hij toonde zich op de competitieavond donderdag ouderwets gretig en won in vloei ende stijl zijn partijen. Jaap Boon stond, zoals hijzelf becommentari eerde, 'vier partijen te martelen' en had bovendien te maken met onwillige ballen. Joost Smit speel de met negen caramboles de hoogste serie. Dit alles werd met kritisch oog bekeken door pen ningmeester Fred Klok, die wegens lichamelijke klachten momenteel zelf niet speelt, maar secuur de scores bijhoudt. Hij werd in een speciaal door Martien Boon gecon strueerde hefzetel naar de biljart ruimte geheftruckt. Klok consta teerde langs zijn snor weg dat het spel er sinds zijn gedwongen afscheid niet op vooruit is gegaan. Uitslagen: J.Boon-M.Boon 2-0; Smit-Huizing 4-0; Heemskerk-Homan 4-0; J.Boon-Zijm 0-4; Huizing-M Boon 4-0' Smit-Homan 0-2' Ook penningmeester Fred Klok is elke donderdag met keu en kruk paraat. Er wordt Heemskerk-Zijm 0-4' J Boon-SDmit 0-4' gespeeld op de eerste verdieping, een hoogte die hij te voet niet meer kan bereiken. Mppm^kprk-M Rnnn 0-4Huizinnt-Ziim 2- Voor de Durper biljarters is dat geen probleem. Martin Boon tilt hem met zijn heftruck 4' J Boon-Homan 0-4 m een sPec'aa' vervaardigde hefstoel naar de eerste verdieping. (Foto René Pop)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8