roen kwartsJexels in het harL, 2 3 13 9 Inkomensgrens huurwon ngen wordt probleem voor Woont Met drank op achter het stuur omHscrö* Meiden Texel'94 scoren 34 keer txl Ophalen ML 'groen' afval Gemeente betaalt VVV voor één jaar Minderjarigen met wiet Te huur: Horecaruimte 100 m2 Vloerverwarming auto£i www.texelseautopagina.nl TEXELSE COUMNT Super deBoer BUNA AHMSTE GEMEENTE VAN HOGRD- HQLLAND 1 s met 2 appartementen in De Koog, Nikadel 7. Huurprijs: €1.000,- p/mnd (ex. btw) Geen overnamekosten. Reacties: Makelaardij Texel Vastgoed, tel 313025. BUNA OUUHSTE RAADHUIS VAN WEDERLAN D VOOft TVO, TVL, TESO en de gemeen te Texel hebben hun samen werking in de VW in ieder geval voor een jaar verlengd. Hoewel interimvoorzitter Iwan Groot huis van TVL pleitte voor een langduriger samenwerking, kon de gemeente in de huidige situ atie geen meerjarig contract ondertekenen. Afhankelijk van de begrotingsbe sprekingen van de gemeente ver wacht directeur Jan van Andel van de VW dat begin volgend jaar ook de gemeente zich voor langere tijd vastlegt. 'Dit is een beetje een pragmatische oplossing, maar ik ga ervan uit dat het wel goed komt.' zou niet goed zijn als het contract met de gemeente ieder jaar maar voor een jaar verlengd wordt.' TVL toonde zich bij monde van interim-voorzitter verheugd over het continueren van de samen werking. De 528 leden, die teza men ruim 30.000 bedden verhu ren, zijn zeer tevreden over de directe link tussen de bijdrage aan een goede promotie en de reser veringen via de website van de VVV. Wel brak Groothuis een lans voor langduriger afspraken, 'in het belang van de toeristische econo mie'. Slechts 1 mm dik! De VVV wordt financieel in gelijke mate ondersteund door de vier participanten, een constructie die al twintig jaar standhoudt en uniek is in Nederland. 'Als je een van de poten wegtrekt, heeft dat ook gevolgen voor de anderen', zegt Van Andel, die desgevraagd toe geeft dat het lastig beleid is te maken als het inkomen over lan gere termijn onzeker blijft. 'Het SP€€Q HCAT www.speedheat.nl De politie heeft afgelopen week end twee automobilisten betrapt op het rijden onder invloed. Zondagochtend rond 3.45 uur hiel den agenten op de Pijpersdijk nabij De Koog een 28-jarige man uit De Helder aan. Een ademanalyse leer de dat hij drie keer zoveel had gedronken ais toegestaan. Zijn rij bewijs werd ingenomen. Boven dien werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Driekwartier later was het opnieuw raak. Ditmaal werd op de Pontweg nabij Den Burg een 28-jarige inwo ner van Julianadorp gecontroleerd. Hij bleek evenveel te hebben gedronken als de eerder betrapte bestuurder. Ook hij moest zijn rij bewijs inleveren en kreeg een pro- ces-verbaal. (Advertentie) (jTKa TjeorLrJhcrli in hM hurU Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschi Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Vierendertig keer scoren in een voetbalwedstrijd, dat is niet alledaags. Het meidenteam MA1 van Texel'94 deed het. In Alkmaar was het arme AFC'34 het slachtoffer van de Texelse dadendrang, die zelfs de aandacht trok van Radio Noord-Holland. Gevraagd naar zijn bevindingen kon trainer-coach Nico Kremer de interviewer vertel len dat Carmen van der Werff met twaalf doelpunten de topscorer was. Ook Sanne Brand (negen) en Shannan Eijkhout (acht) waren zeer doeltreffend. Net als bij de mannen duurt een wedstrijd bij de meiden negentig minuten, maar een paar minuten voor het einde vond de scheids rechter dat AFC'34 wel genoeg doelpunten had geïncasseerd en floot hij af. (Advertentie) Gemeente Texel Met ingang van 29 november wordt het groen afval weer 1 x per 4 weken opgehaald. De eerstvolgende keer is in de week 13 tot en met 17 december. Deze week wordt alleen kunststofafval opgehaald. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12578 I DINSDAG 30 NOVEMBER 2010 TEXELSE^COURANT Op de tentoon stelling van kleindiersport- vereniging Kotex waren dit week end 78 hoen ders en 34 konij nen te zien. De 62-jarige Arno Gerritsma stond tijdens 'Sex a la Meu- nière' van de eerste tot de laatste seconde op het toneel. Bij SnelStart krijgen de medewerkers een bonus voor elke 500 nieuwe abonnees. Vori ge week voor de 61ste keer. Sunigheid is tot een deugd heeft verheven in de TexelEnergie Bespaarstrijd, die vrijdag van start is gegaan. Tuinwal met grasklokjes en een schapenboet op de achtergrond. Dit oer-Texelse beeld werd vastgelegd door postbezorger Gerrit Terpstra die daarmee de eerste prijs won van de fotowedstrijd die door de gemeente was uitgeschreven ter gelegenheid van de ope ning van het raadhuis. Terpstra, die zelden fotografeert en niet eer der aan een wedstrijd had meegedaan, mag nu bij fotografe Heieen Vink een fotocursus volgen. Meer over de fotowedstrijd elders in deze krant. Foto Gerrit Terpstra) Nu de landelijke overheid een inkomensgrens voor huurwo ningen heeft vastgelegd, ver wacht directeur Jan van Andel van Woontij problemen op de Texelse woningmarkt De nieuwe regels houden in dat Woontij, die dat voorheen niet deed, per 1 januari inkomenseisen gaat stellen bij het toewijzen van woningen. Woningen met een huurprijs tot €652,52 -vrijwel alie woningen van Woontij- kunnen uit sluitend nog worden toegewezen aan gezinnen met een (gezamen lijk) jaarinkomen tot €33.614,-. Mensen met een hoger inkomen zijn aangewezen op particuliere verhuur of koopwoningen. Woontij heeft altijd geprobeerd bureaucratie te vermijden en stelde dat woningzoekenden heel goed zelf in staat zijn de juiste verhou ding te vinden tussen inkomen en huurprijs. Om die reden is het ook niet mogelijk nu al de consequen ties van de nieuwe regeling te overzien. 'Wij hebben geen inzicht in de inkomens van onze huur ders', verklaart Van Andel. 'Maar dat moet nu dus anders worden.' Het is niet zo dat mensen die in een 'te goedkope' woning zitten direct moeten verhuizen, maar Van Andel verwacht wel stagnatie. 'We verwachten dat er op Texel een vrij grote groep is met een belastbaar gezinsinkomen tussen de €35.000 en €40.000. Deze mensen kunnen straks niet meer terecht in één van onze woningen. En veel ander aan bod is er niet. In de particuliere Vijf generaties binnen één familie. Het gebeurt maar zelden dat je die gelijktijdig in levenden lijve kunt tegenkomen. verhuur betaal je snel een veel hogere prijs en ook het aanbod aan koopwoningen in deze sector is zeer beperkt.' Hierbij rekent hij voor dat een gezinsinkomen tus sen de €35.000 en de €40.000 goed kan zijn voor een hypotheek van rond de €160.000,-. 'Dit zal leiden tot stagnatie in de doorstro ming, waardoor er minder wonin gen voor verhuur beschikbaar komen en de wachttijden verdere oplopen.' Ook verwacht Van Andel problemen voor mensen die hun woning verko pen met het plan te gaan huren, of bij mensen die willen doorstromen naar een seniorenwoning. Binnen kort worden alle geregistreerde woningzoekenden geïnformeerd over de nieuwe regeling. Door de lagere verkoopprijzen worden in Den Helder -waar Woontij ook actief Toen Hans Barhorst, de vader van mevrouw Hoek-Barhorst nog leef de, was dat ook het geval. Vermel- De politie heeft donderdagavond in het park achter het oude raadhuis in Den Burg twee minderjarigen en een 18-jarige vriend met softdrugs betrapt. De jongens, afkomstig uit Den Burg en De Koog, waren tus sen de 16 en 18 jaar oud. In totaal ging het om 21 gram wiet. De drugs zijn in beslag genomen en worden vernietigd. De ouders van de twee minderjarige verdachten zijn op de hoogte gebracht. is- minder problemen verwacht. Woontij onderzoekt op dit moment wat de consequenties van de nieu we regelgeving zijn voor lopende nieuwbouwprojecten. denswaardig is dat mevrouw Van der Hoek-Barhorst nog altijd op zichzelf woont. Onlangs gebeurde dat in De Goi- lards, waar (betovergrootmoeder Trijn van der Hoek-Barhorst (90), (overgroot)moeder (en oma) Annie van der Werve-van der Hoek (71), dochter (en moeder en oma) Sas- kia Roeper-Van der Werve (51), dochter (en moeder) Suzanne Blonk-Roeper (28) en (achterklein)dochter Luna (3) bijeen kwamen. Wie de leeftijden vergelijkt, ziet dat de drie oudste generaties elk op of rond hun twintigste moeder zijn geworden, terwijl de gemiddelde leeftijd waarop vrouwen moeder worden tegenwoordig een stuk hoger ligt. Het is niet voor het eerst dat er binnen deze familie gelijktij dig vijf generaties in leven zijn.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1