iexbjvgbsda.nl Veel soorten dieren op tentoonstelling Kotex Extra voorstell ng n K if 12 Koren en sol sten maken diepe indruk TEXELSE 2 COURANT Kerstoratorium Fakkeloptocht LANGEVELD TES Vrijwilligerspunt Spijkers Uitladder w TEXELS E )l RAY I Oud papier Opienie In de Hippolytuskerk in Hippoly- tushoef wordt zondag 2 januari een cantatedienst gehouden waarin het Bach Cantatekoor een uitvoering verzorgt van cantate BWV 248 uit het Weihnachtsora- torium. Medewerking wordt ver leend door Sabine Kirsten (sopraan), Maria Delver (alt), Ste ven van Gils (tenor) en Jan Dou- wes (bas) en barokorkest Eik en Linde. Het geheel staat onder lei ding van de op Texel niet onbe kende Ellen Verburgt. De dienst begint om 16.30 uur, voorganger is Henk Broer. Voor meer informa tie, www.hippolytuskerk.nl. Voor het derde achtereenvol gende jaar houdt Amnesty International op de Dag van de Mensenrechten een fakkelop tocht door de straten van Den Burg. De optocht begint om 18.00 uur op de Groeneplaats en voert door het centrum van Den Burg. Amne sty heeft restaurants gevraagd hun tafels die dag te verlichten met een kaars van Amnesty, nog altijd het symbool van hoop en warmte. Deze kaarsen zijn te ver krijgen in de Wereldwinkel op de hoek van de Weverstraat en op de kerstmarkt in Oosterend. De Dag van de Mensenrechten wordt gehouden op vrijdag 10 decem ber. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 30 november: 14.30 uur. In samenwerking met de SWOT vertoont Cinema Texel 'A Tri bute to Pavarotti'. Aanvang 14.30 uur, toegang €15-. 19.15 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijkse Alzhei mer Café. Toegang gratis, aanmel den niet nodig. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. Cinema Texel vertoont om 19.30 uur de ondertitelde versie van Harry Pot ter 7 en om 20.00 uur De Eetclub. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vr. 16 oktober Za. 17 oktober Zo. 18 oktober Ma. 19 oktober Di. 20 oktober Wo. 21 oktober Do. 22 oktober 07.15 en 20.36 u. 08.14 en 21.26u. 09.26 en 22.05 u. 10.10 en 22.35 u. 10.44 en 23.00 u. 11.05 en 23.10 u. 11.30 en 23.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 18 oktober nieuwe maan, dinsdag 20 oktober springtij. Zondag 18 oktober zon op 8.11 uur, onder 18.41 uur. from "ZwrL-Jixels in het hart. Uitgave van Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Woensdag 1 december: 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. In De Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg vertelt Lies- beth Roeper vanaf 20.00 uur over Advent. Toegang €3,-. Cinema Texel vertoont om 13.30 Rapunzel (NL): 13.45 uur Sinterklaas en het pakjesmysterie; 16.00 Het Geheim; 16.15 Dik Trom; 19.15 El Secreto de sus Ojos; 19.30 De Eet club; 21.45 de ondertitelde versie van Harry Potter 7 en om 22.00 Sint. Donderdag 2 december: 15.00 uur. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg kunnen kinderen van 15.00 tot 16.30 uur kennis maken met elektronisch voor lezen. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan tussen 19.00 en 20.30 uur met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Deelna me kost €2,-. 19.30 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een informatieavond over de nieuwe milieuvergunning voor militaire activi teiten op de Vliehors. Cinema Texel vertoont om 19.15 El Secreto de sus Ojos; 19.30 De Eet club; 21.45 de ondertitelde versie van Harry Potter 7 en om 22.00 Sint. Vrijdag 3 december: 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur het lied jesprogramma 'Dat hakt erin zeg...' van Rob van de Meeberg, Evert de Vries en Martin van Dijk. Entree €15,- 21.00 uur. In verband met Sinterklaas zijn de winkels in Den Burg open tot 21.00. Cinema Texel vertoont om 18.30 en 22.00 de ondertitelde versie van Har ry Potter 7 en om 22.00 Sint. TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een tweede boot in en verzorgt dan ieder half een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie is te vinden op www.teso. nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhard- laan, Beatrixlaan. In het clubgebouw aan het Pael- werk in Den Burg is dit weekend onder grote belangstelling de ten toonstelling van Kleindiersportver- eniging Kotex gehouden. De ten toonstelling omvatte 78 hoenders en 34 konijnen, ingezonden door 24 leden van Kotex. Daarnaast waren er duiven en zangvogels. Kotex heeft de afgelopen tijd een grote ledenaanwas doorgemaakt, vooral doordat fokkers van de zuster vereniging in Den Helder zich bij de Texelse vereniging hebben aange meld. Uitwisseling van kennis en ervaring leidde er toe dat met name bij de hoenders de gemiddelde kwa liteit een sprong heeft gemaakt. 'We helpen elkaar', vertelt Peter van der Gracht, in wiens broedmachine eie ren van verschillende fokkers zijn uit gebroed. Enkele hoenders die hij inzond, kre gen onverwachte belangstelling uit Australië. Een echtpaar dat in 1963 vanuit Den Helder naar Down Under was geëmigreerd, en dat even terug was voor familiebezoek, was speci- Mensen die van plan zijn dinsdag 7 december de opening van het vrij- willigerspunt in het raadhuis bij te wonen, wordt verzocht zich vóór vrijdag aan te melden. Dat kan via tel. 315224 of e-mailadres info@pharostexel.nl. aal voor de show naar Texel geko men. Van der Gracht: 'Hun interesse ging vooral uit naar de Australische Orpington, die hier bekend staan als Australorps. Ze hadden ooit eieren meekregen en houden ze nu thuis in Australië, zoals ze ook een aantal Barnevelders hebben. Ze waren echt geïnteresseerd en we hebben een heel tijdje staan praten.' Andere ras sen tentoon gestelde hoenders waren Wyandottes, Barnevelders, Chabot- tes, zijdehoenders, Hollandse kriel, Sussex, Marans en Orpington (in meerdere kleuren) te bewonderen. Bij de konijnen liepen er onder meer dieren van het ras Californian, Nieuw Zeeland, Duitse hangoor en Rex (gladharig) en Tan rond. Op Eigen Wieken verzorgde een collectie zang vogels. De kleindierfokkers zien nu al uit naar de show van volgend jaar. Mede dankzij de Helderse inbreng lijkt de geest uit de fles en is de verwachting dat volgend jaar niet alleen meer hoenders en konijnen kunnen wor den tentoongesteld, maar dat ook een flinke collectie duiven kan wor den geëxposeerd. Uitslagen: Fraaie grootste hoender: R van der Gracht; Fraaiste dwerghoender: J.C. Blaauwbroek; Fraaiste konijn grote- en middenrassen: M. Kruijff (twee keer), Fraaiste Konijn kleine- en dwergrassen: J. Marsman (twee keer) en E. van Vliet; Fraaiste dier jeugd: Chantal Schou ten; Kotex Maxi: R van der Gracht; Van Haastrecht Wisselprijs: Chantal Schouten. Tjepkema Wisselbeker: J. Marsdem. In Klif 12 in Den Hoorn vindt vrijdag 3 december een extra ingelaste voorstelling plaats van Martin van Dijk, Rob van de Meeberg en Evert de Vries. Samen brengen zij het program ma Dat hakt er in zeg... Van Dijk, Van de Meeberg en De Vries zijn drie oude rotten uit het kleinkunstcircuit, die tijdens Broad way 2008 een gelegenheidstrio for meerden. Nadat dit succes tijdens Broadway 2010 was herhaald, groeide de voorstelling van een half uur naar avondvullend. In Klif 12 is een try-out te zien van Dat hakt er in zeg..., een 'zich steeds vernieuwende sprankelen de cabareteske theaterproductie', een 'work in progress' waaraan de drie heren, op zoek naar perfectie, blijven schaven. Evert de Vries maakte in de jaren '80 en '90 deel uit van Heren op Zicht en is directeur van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Rob van de Meeberg (acteur, zan ger, cabaretier, regisseur en schrij ver) speelde onder meer de por tretvoorstellingen over Jacques Brei, Johnny Jordaan, Simon Car- miggelt en Wim Kan. Op televisie speelt hij een rol in Shouf Shouf, de serie. Martin van Dijk werkte met Purper, Jenny Arean en Adèle Bloe- mendaal en is sinds 2000 begelei der van Hans Dorrestijn. Daarnaast geniet hij bekendheid als pianist in de televisie-quiz Met het mes op tafel. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, in dat geval is reserveren gewenst. Het waren me de open dagen wel. Wat een OSG, wat een gemeentehuis. Ik heb beide gebouwen van onder tot boven bekeken en er zeer van genoten. Wat een prachtige gebouwen. Wat een prettige lokalen, open ruimtes, geweldige lichtinval en mooie kleuren. Het heeft allemaal een lieve duit gekost, we hebben er uitgebreid onze mening over gegeven, zijn heftig voor en teuge geweest, maar nu hebben we dan ook wat. Twee gebouwen om trots op te zijn. Waar het prettig toeven is. Zolang we tenminste onze zin krijgen. Of misschien maakt dat niet uit, is het zelfs een voorwaarde om ons lekker te voe len. Want wat is er nu fijner dan gewoon weer ergens anders tegen te kunnen zijn. Protestac ties te kunnen ontketenen, hand tekeningen te verzamelen, ons belangrijk te voelen. Er is genoeg te doen op dat gebied, ledereen heeft zo zijn eigen gelijk en voor keuren en ik zie zo langzamerhand door de bomen het denkbeeldige bos niet meer. Weet wei dat toen daar in het echie een aantal jaren geleden een 'kaalslag' dreigde Texel te klein was. Handen af van ons bos. En kijk nu eens naar het resultaat. Temet iedereen blij. En zo zitten we nu met het park, de invulling van de Groeneplaats en de wel of niet wanneer en hoe sloop van het oude raadhuis in Den Burg. Ruziën we over het ter ras van de Hollebol en honderd- en-één kleine dingen die daar tussendoor spelen. De bomen en het bos, zoals ik al zei. Wie weet nog hoe het moet? Het wachten is nu op mensen die spijkers met koppen durven te slaan, waar iedereen overheen kan vallen en met modder naar kan gooien, maar die we straks dankbaar zijn dat Texel niet gestold is in de tijd van Thijsse. Van een krampachtig kneuterig geheel een eiland is geworden met toekomstmogelijk heden. Pien Verberg (Foto Gerard Timmerman) DINSDAG 30 NOVEMBER 2010 Solisten Marijke Lionarons en Rob Manse werden op een donderend applaus getrakteerd. (Foto Joop Rommets) De samenwerking tussen het Texels Christelijk Mannenkoor en het Texels Vrouwenkoor is een daverend succes geworden. Enkele honderden bezoekers genoten zondagmiddag in De Burght van een concert van hoog niveau, waarin vooral solisten Marijke Lionarons en Rob Manse diepe indruk maakten. Na de finale, met twee stukken uit de opera La Forza del Destino van Giuseppe Verdi, werden beiden op een donderend applaus getrak teerd. Veel lof ook voor pianiste Annemiek Jasper, die beide koren professioneel en met aanstekelijk enthousiasme begeleidde, en diri genten Piet de Reuver en Arie Groen die de koren tot grote hoog ten opstuwden. Het programma bood een aangename mengeling van genres en stijlen, met zowel religieuze muziek als modernere composities van onder anderen Gershwin en Anderson. Een ander hoogtepunt was Tiébje Pojem van de Russische componist Lomakin, waarin de toehoorders zich in de diepe bassen van het mannenkoor konden onderdompelen. Enig min puntje was dat de mannen en vrouwen steeds afzonderlijk optra den en niet - al was het maar voor één lied - de krachten hadden gebundeld. 'Een gebrek aan tijd, maar we gaan kijken of we een volgende keer wél iets samen kun nen doen', beloofde voorzitter Ben Daalder van het mannenkoor het publiek. Keurmeester Wim van der Noll beoordeelt de kwaliteit van een konijn.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2