Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, Ijskoude reis kotter 'Ostermens' Pleidooi voor nieuwe kans winnend plan dorpscentrum Koopavond Sloop voormalig raadhuis mag doorgaan Fakkeloptocht Mjtpsouiteni betsema Duurzaam Texel Kies ook voor TexeSEnergie Van Texelaars Voor Texelaars Door Texelaars Dienstregeling Connexxion Showroom zaterdag's DE WIT open van 10.00 - 12.30u Bouwplannen? Parkeerkaarten 2011 www.texelseautopagina.n TEXELSE^COURANT EP: Voordeelland donderdag 9 en vrijdag 10 december In Dé Echte Ouwe Sunderklaas winkel Open tot 21.00 uur www.deouwesunderklaaswinkel.nl Dodo wear - Binnenburg www.dodowear.nl Nationaal park laat verwilderde katten vangen (Advertentie) Tel. 314939, info@texelenergie.nl, www.texelenergie.nl Een rijzig en gevarieerd com plex bestaande uit 40 woningen, 65 halfondergrondse parkeer plaatsen en 960 vierkante meter bedrijfsruimte. Aldus het plan dat Jook Nauta onder de aan dacht van de gemeenteraad heeft gebracht voor definitieve invulling van de bouwmogelijk heden aan de Groeneplaats. Belangrijk is dat het past in het door het publiek en gemeenteraad gekozen plan C en ook financieel dekkend is. Het ontwerp is gemaakt door Leenders Architecten uit Veghel, die daarmee vorig jaar winnaar werd van de door Centrumplan Den Burg BV uitgeschreven lande lijke ontwerpwedstrijd. Daaraan deden dertig architectenbureaus mee met ontwerpen, waaruit er zes werden geselecteerd voor nadere uitwerking. Het winnende plan kwam echter nooit naar bui ten als gevolg van de verwikkelin gen die zich nadien voordeden. Het architectenbureau dat als tweede was geëindigd, vocht de procedure aan, omdat volgens het protocol alleen de vijf hoogst geëindigden hun plan mochten De door Amnesty International georganiseerde fakkeloptocht begint vrijdag 10 december al om 17.00 uur en niet 18.00 uur, zoals eerder abusievelijk door de organi satie was doorgegeven. De tocht start op de Groeneplaats. Vrijwilli gers staan vanaf 16.45 uur klaar om fakkels uit te delen. (Advertentie) uitwerken. Maar het waren er dus zes (omdat 5 en 6 nagenoeg gelijk waren en men beide een kans wilde geven), zodat het proteste rende bureau in het gelijk werd gesteld. Dat leidde ertoe dat de boel werd teruggedraaid en was mede oorzaak van algemene onte vredenheid, die resulteerde in het besluit om Centrumplan BV (een vorm van publiekprivate samen werking) op te heffen. Meer over dit plan op pagina 9. .speedheat.nl www De nieuwe dienstregeling van Con nexxion, die per 12 december van kracht wordt, heeft nauwelijks gevolgen voor het eiland. De ver voersonderneming stelt wel dat lijn 33 -van de steiger van TESO naar NS-station Den Helder- niet altijd zal aansluiten op de trein. Aange zien dit in de praktijk echter al lan ger het geval was, is dit nauwelijks een verandering van betekenis. Op het eiland zelf is sinds enige tijd de winterdienstregeling van kracht, wat betekent dat lijn 29 naar De Cocksdorp op 18.00 uur voor het laatst vanaf 't Horntje vertrekt. Alleen in het weekend rijdt deze bus langer door. 1NSTAUAT1ETECHN1EK Gemeente Texel Doe de vergunningcheck via www.omgevingsloket.nl (Advertentie) Gemeente Texel Vanaf maandag 29 november 2010 kunt u uw parkeerkaart(en) en ontheffing(en) inrijverbod voor 2011 kopen en afhalen bij de publieksbalie. De meest gangbare parkeerkaarten kunt u kopen in de webwinkel (tot de jaarwisseling verwachten wij wachttijden aan de balie, wij adviseren u de parkeerkaart via de webwinkel te bestellen). (Advertentie) Cfrocn Twartsjixch in het hart^ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6 Een landbouw- voorman met visie en daad kracht, wordt gezegd over Jaap Hin, afge zwaaid als voor zitter van LTO. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12529 VRIJDAG 3 DECEMBER 2010 Als de raad ermee akkoord gaat komt op de Groeneplaats een poffertjeskraam ('Pofferglob')met speeltuin, terras en een rijwiel stalling die 's winters als ijsbaan kan worden gebruikt. Het hele complex beslaat precies de oppervlakte van het te slopen raad huis met bodewoning en zal tenminste twee jaar dienst doen, in afwachting van de definitieve bebouwing van het centrum. Op de foto het complex in vogelvlucht. Van links naar rechts de speel tuin, Pofferglob met terras en de rijwielstalling. Nu vast staat dat de sloop van het raadhuis volgende week wordt hervat, zal het geheel de komende zomer in gebruik worden genomen. Met een rijke historie, ervaren muzikanten en jonge leden heeft muziekver eniging Excelsior een groot goed in handen. Nationaal Park de Duinen van Texel is woensdag begonnen verwilderde katten te vangen. Katten die nog 'geresocialiseerd' kunnen worden, worden opge vangen. Sterk verwilderde katten worden gedood. Op verzoek van de Dierenbescherming wordt de vangactie gefaseerd, zodat er voor minder katten tegelijk opvang moet worden gezocht. Op Texel zijn veel verwilderde kat ten. Deze zijn ooit weggelopen, achtergelaten door hun eigenaren of jongen van voormalige huiskat ten die in het wild zijn geboren. Ze veroorzaken veel schade in de Texelse natuur, vooral bij vogels die hun nest op de grond maken. Door het nagenoeg ontbreken van op de grond levende roofdieren, is Texel rijk aan op de bodem broe dende vogels. Verwilderde katten zijn op het eiland daardoor nog schadelijker dan elders. Volgens Brits onderzoek, is het aannemelijk dat de Nederlandse huiskatten per jaar 26 miljoen gedode dieren mee naar huis nemen. Wat de verwil derde katten daar bovenop nog doden en wat huiskatten laten lig gen of opeten, is onbekend. Het nationaal park roep kattenei genaren op hun dieren een bandje om te doen of te laten 'chippen', zodat hun kat herkenbaar is en kan worden thuis gebracht. 'Nog beter is het om de kat binnen te houden, in elk geval 's nachts. De kans op aanrijding is hiermee ook aanzien lijk kleiner.' De gemeente wil voor de toekomst afspraken maken met asiels in de kop van Noord Holland, zodat in principe alle zwerfdieren, behalve de zeer verwilderde soorten, kun nen worden opgevangen. De sloop van het oude raadhuis mag worden voortgezet. Dat heeft de voorzieningenrechter in Alkmaar gisteren bepaald. Het door makelaarskantoor Eelman Van Heerwaarden ingediende schorsingsverzoek werd door hem afgewezen. De rechter nam in zijn uitspraak mee dat de gemeente voldoende maatregelen heeft genomen om de sloop veilig en zonder schade voor omwonenden te laten verlo pen. Ook stelde hij vast dat voor de sloop op zichzelf geen monu mentenvergunning is vereist. De uitspraak is in lijn met de informatie die het gemeentebe stuur inmiddels heeft gekregen van de Rijksdienst voor het Cultu reel Erfgoed, die heeft bevestigd dat voor de sloop van het raad huis inclusief de fundamenten geen vergunning ingevolge de Monumentenwet nodig is. De sloop wordt in de loop van volgende week hervat en moet in maart zijn afgerond. Aansluitend hierop wordt het terrein tijdelijk ingericht met een poffertjes kraam, een speeltuin en een plek voor het stallen van fietsen. Ook op zee was het deze week koud. Zoals blijkt uit deze foto van aangevroren buiswater op de bak van de twinrigger SC41 'Oster- mens'. Donderdag meerde de kot ter af in Oudeschild. Onderweg van Büsum was tijdens extreem koud weer buiswater vrijwel direct op het schip bevroren. De SC 41, varende onder Duitse vlag, is eigendom van Maarten Drijver uit Oosterend. (Foto Bert Koning) Een jong bedrijf gaat in de werk plaats van boer derij De Fenne met het skelet van de potvis van Ecomare aan de slag.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1