Ouwe Sund heeft ook in Den Burg toekomst HUMS ER WEER! i JV riSfc. -. TEXELSE 3 COURANT Uitleen krukken blijft toch gratis 'Den Burg wordt westen Amerika na de gold rush' Architect It'ïq LANGEVELD DE R00Y Fam lieberichten 16 december 2010 40 jaar getrouwdf Devon Luka Jasmijn Uw Kerst- en/of Nieuwjaarsgroet in de krant van 24 december Wat ik zeggen wou JAARKALENDER 2011 met alle schoolvakanties Texelse evenementen! ISfflBl Natuurt Af te halen aan de Spinbaan! W.A. Barhorst Willy Barhorst Lieve Oma Een kerngezonde jongen! We noemen hem Tel. 0222 888171 Tjoveeme Smakelijk en Ontspannen Genieten!! Vrijdag weer normaal geopend! €6,45 1 €6,45 Wilt u dan zo vriendelijk zijn uw tekst uiterlijk maandag 21 december in te leveren bii onze advertentiebalie aan de Spinba DINSDAG 14 DECEMBER 2010 Al is het dan 'onder een andere paraplu en met misschien wat kleine aanpassingen of verande ringen', ook in Den Burg wordt volgend jaar 'gewoon' Ouwe Sunderklaas gevierd. Met die mededeling maakte de jury zater dag een eind aan de onrust die onder sommige speulers was ontstaan, nadat de Folklorestich- ting te kennen had gegeven de organisatie te willen overdragen aan de dorpscommissie en deze op haar beurt had laten weten vooralsnog over te weinig vrijwil ligers te beschikken. De toekomst van Ouwe Sunder klaas kwam in diverse voorstellin gen aan de orde, zowel 's middags als 's avonds. 'Wij hopen dat nieu we vrijwilligers ontpoppen, want deze jury gaat helaas stoppen', meldden twee jeugdige speulers. 'We sien het niet meer sitte, we worre te oud', werd 's avonds bij de volwassenen gemeld. Oplossingen werden ook geboden. Op de wijs van Brand new day uit de musical The Wizz presenteerde het nieuwe Texels Traditie Team zich. 'Jij kunt vast hoog van de toren geblazen', werden mensen uit het publiek aangemoedigd zich tevens aan te melden als vrijwilliger voor Konin ginnedag. Erg mooi was de vinding van een andere groep, die toe schouwers in een soort draaideur liet stappen, waarna ze er als de gezochte vrijwilliger weer uitstap ten. Ouwe Sunderklaas 2010 was, ook volgens de jury, van een erg hoog niveau. Jammer was wel dat de animo om mee te doen geringer was dan vorig jaar. Bij de volwas senen ging het om 'iets minder speulers', bij de jeugd was de teruggang veel groter: zo'n vijftig procent. Samen verzorgden de kin deren niet meer dan veertien voor stellingen, gemiddeld nog geen drie per basisschool. Veel jongens en meisjes hadden wel de moeite genomen zich te verkleden, opnieuw een aanwijzing dat Ouwe Sunderklaas een Texels alternatief voor carnaval dreigt te worden. De hoeveelheid publiek die op de been was, was vrij groot, al worden de aantallen van vijftien jaar en langer geleden al lang niet meer gehaald. De voorstellingen waren in alle categorieën behoorlijk divers, 's Middag waren het veelal 'echte kinderonderwerpen', waaronder de dreigende verdwijning van het zwembad, een pleidooi voor een schaatsbaan, vreugde om de pof fertjeskraam op de Groeneplaats en het weghalen van in slechte staat verkerende speeltoestellen. Erg leuk was de voorstelling waarin Ria Keyser een groot aantal kinder huwelijken sloot, een verwijzing naar de activiteiten tijdens de open dag van de gemeente. Volgens de speulers wordt jong trouwen door het gemeentebestuur gepromoot om de inkomsten te verhogen. Bij de volwassenen was het peil vooral bij de duo's en de drietallen zó hoog, dat de jury opvallend veel tienen kon uitdelen. Flink wat speulers waagden zich aan de plannen voor de Burgwal, het park en de Groeneplaats en aanver wante zaken. Daarbij toonden de De uitleen van krukken, looprek ken en rollators blijft volgend jaar tóch gratis. Dat schrijft Omring in een gisteren verspreid persbe richt. De minister van Volksgezondheid had eerder aangekondigd dat deze hulpmiddelen uit het basispakket van de zorgverzekering en de AWBZ-uitleenregeling zouden ver dwijnen. Dat zou betekenen dat particulieren voor de uitleen van deze loophulpmiddelen moeten gaan betalen en dat aanschaf vol ledig voor hun eigen rekening zou meeste speulers veel huisvlijt, met grootschalige, uitstekend verzorg de voorstellingen. Zeer fraai was de poffertjeskraam, waar de Oudhol landse lekkernijen ter plekke wer den bereid en uitgevent. Grappig was ook de voorstelling waarin de opkomst van steeds meer actie groepen werd uitgebeeld. 'Vóór of teuge' windmolens, het schieten van wilde katten, raadhuizen, par ken, toeschouwers konden bijna elke denkbare petitie tekenen. Een andere groep riep op tot 'harde actie' en wilde overgaan tot het platleggen van de gemeentelijke website. Ook het conflict tussen de visboe ren in Oudeschild, de bespaarstrijd, de plannen voor Waalenburg en het einde van de Wampex passeerden de revue. Texelse aannemers had den een eigen cadeau voor de gemeente, in de vorm van allerlei speelgoed. Eigenlijk bedoeld voor de kinderen van mensen die in het gemeentehuis op hun beurt moe ten wachten, maar ook heel geschikt voor bestuurders en amb tenaren. Uit hun kruiwagens haal den ze onder meer een parkeerga rage, een grasmaaier voor de tuunwallen op de parkeerplaats voor het nieuwe raadhuis, een lad derwagen, een windmolen om energie op te wekken ('help effe blazen mensen, maar niet te hard, anders waait-ie om'), muziekinstru menten om de bezuinigingen bij Artex op te vangen en 'een micro foon die het wel doet'. De burge meester laat zich immers al niet te veel zien, als ze dan ook niet te horen is, wordt het wel erg schraal, aldus deze speulers. Hard gelachen werd om de groep die het trainingsveld van Texel'94 op een kar meevoerde en daarin allerlei oudheidkundige vondsten deed, variërend van een onder broek van één van de dames Dijt tot de toupet van Kick Smit ('vroe ger was dit terrein van Texelse Boys') en van de hark van Harry Hartog tot een oude rioolpijp uit De Hollebol ('hij stinkt nog steeds'). De perikelen rond het nieuwe cultureel centrum annex grand café kregen meer aandacht en niet altijd ging het daarbij even fijnzinnig aan toe. 'Aan de schijt, aan de schijt, oh wat hebben we een spijt, Jook die legt ons in de lu ren', zongen de win naars bij de paren en trio's, speu- lend op een fraai vormgegeven 'Holle Bolle Wagen'. Van dik hout zaagt men planken was ook de voorstelling waarin de ambitie van B&B-directeur Maarten-Jeroen den Boer om de halve marathon te lopen belachelijk werd gemaakt. Subtieler was de kritiek van twee vrouwen die steeds meer moeite kregen met de openingstijden van de winkels. 'We hebben meer behoefte aan een schema wanneer wie open en dicht is dan aan een boodschappenlijstje', aldus de betrokkenen. 'De Beer is het vaak niet eens met het gemeentelijk beleid, of doet hij het alleen voor de publiciteit?', komen. Op aandringen van de Tweede Kamer is echter besloten deze bezuinigingsmaatregelen terug te draaien. Omring, dat de uitleen van loop hulpmiddelen inmiddels had onder gebracht in het lidmaatschap voor 2011, schrijft blij te zijn dat het besluit is herzien. 'Het gebruik van eenvoudige loophulpmiddelen blijft hierdoor voor iedereen goed toe gankelijk.' Op grond van de AWBZ blijven krukken, looprekken en rol lators gratis en kunnen ze voor een periode van maximaal 26 weken worden geleend in de thuiszorgwin kels van Omring. Wie permanent een loophuipmiddel nodig heeft, krijgt bij aanschaf een vergoeding vanuit de Zorgverzekeringswet. 'Wij kunnen zelfs de voorzichtige vergelijking maken met steden in het westen van Amerika na de goldrush in de negentiende eeuw', stelt Texel 2010 in een open brief aan het college, naar aanleiding van de berichten over de 'recente sluitingsgolf' van winkels in het centrum van Den Burg. Fractievoorzitter Gerbrand Poster schrijft dat zijn fractie 'vreselijk geschrokken' is. Hij schrijft over de consequentie 'dat er personeel op straat komt te staan en Den Burg een spookdorp driegt te worden'. Volgens Poster kan de gemeente bekritiseerde een groep Frits Lan- geveld, in een voorstelling waarin de voormalige horecamagnaat bur gemeester en wethouders aan een proeverij van zijn eigen bier onder wierp. Na elk negatief oordeel klaagde 'de Beer' dat er nooit iemand naar zijn goede ideeën wil de luisteren. De echte Langeveld kon er wel om lachen en was met een videocamera ter plekke om de voorstelling voor het nageslacht vast te leggen. Twee kabouters noemden zichzelf de 'Wikileaks van Texel' en vertel den in het 'Overpijn(s) Huusie' in de Dennen allerlei geheime stukken te hebben gevonden. Veel hadden die overigens niet om het lijf. Het bestemmingsplan voor De Hollebol was zelfs niet meer dan 'a joke', aldus de twee, die hun voorstelling besloten met de mededeling: 'Of het nou Ouwe Sunderklaas of Ouwe Sunder is: ondanks de malaise gin gen wij te Sunderklaise'. Uitslagen: Jeugd - Enkelingen: 1 .Texels rekenwonder; 2.Bieb. Paren: 1 .Buitenspelen; 2.De jury; 3.Poffereters. Groepen: 1 .Jong trouwen; 2.Wampexers; 3.Schoonheidsfoutjes. Volwassenen - Enkelingen: 1 .Laatste Ouwe Sunderklaas; 2.Stop met txl; 3.Generaal Spek. Paren/trio's: 1 .Holle Bolle Wagen; 2,Over Pijn(s)huusie; 3.Bouwploeg Duin. Groepen: I.Van een leien dakje; 2.Plaag- dierenexecutie; 3.Vrijwilligerspunt. Folklorebeker: Nieuw Traditie Team. Hoewel ik de Texelse Courant nu al veertig jaar ken als een heel goed moedig en vriendelijk krantje, slaat me nu en dan de schrik om het hart. Bij het lezen van de Texelaar- tjes bijvoorbeeld. Gewend zijn we al aan het regelmatig terugkerende: 'Baby geboren?' Moet dit bericht de inwoners aanmoedigen om bij alles wat er zoal geboren wordt eerst te kijken of er een echte baby tussen zit? Iets verderop is er mel ding van het zoveelste vreselijke ongeluk: "s nachts overvaren...' Is er op het Marsdiep alweer een schip, in het holst van de nacht, dwars over iemand heen gevaren? Maar ook artikelen kunnen er soms wat van. Over architect Soeters, die in De Lindeboom zijn licht liet schijnen over het centrum van Den Burg, schrijft de krant lovend dat hij niet de eerste de beste is, onder meer omdat zijn bureau recent een internationale prijs heeft gewonnen voor het ontwerp van een 140 meter hoog kantoorgebouw in Wuhan in China. Heel fijn! Want is dat niet precies wat we zoeken voor het Groene Hart van Den Burg? Bouwe Kuipers, Den Burg. hier weliswaar weinig aan doen, maar moet op korte termijn een gesprek met de Ondernemersver eniging Den Burg worden gevoerd. 'Wellicht dient er wat te gebeuren aan de hoogte van de huren van winkelpanden. Volgens onze fractie zijn die over het algemeen extreem hoog.' Kritiek heeft Texel 2010 ook op het verdwijnen van het gemeentehuis uit het centrum, wat een negatief effect op de plaatselijke middenstand zou hebben. 'Den Helder heeft dat begrepen en heeft de ervaring van onder andere de gemeentes Alphen aan denRijnenAlmere, met gemeen tehuizen in het centrum, serieus genomen. Vraagtekens zet Poster ten slotte bij het voornemen om 1000 vierkante meter winkelruimte extra op de Groeneplaats te creë ren. ----- r media bureau Y_ Afgelopen week bereikte ons het droevige bericht van het overlijden van ons oud-perso neelslid en oud-collega De heer Barhorst is vanaf 1959 tot zijn vut in 1986 bij ons werkzaam geweest. Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte toe bij de ver werking van dit verlies. Directie en medewerkers Teso-bootdienst Onze visroker is overleden Zwijgzaam en plichtsgetrouw was hij jarenlang vrijwilliger op het MJM. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinde ren veel sterkte toe. Maritiem Jutters Museum/ Stichting Texels Museum U bent verhuisd naar een sterretje in de nacht We zullen u missen, rust zacht Jacqueline Tom Annemieke Alex, Mathijs, Evelien Petra Steven Sabine Nicole Willem-Jan Kleine beentjes, mini teentj es lachend mondjje, pamperkontj e welkom lieve ukkepuk je bent ons eerste meesterstuk Datum.-9-12-2010 gewic.ht:2995 gram T(j d: 11.52 uur Wil je de luier komen ruiken? Graag eerst even de telefoon gebruiken. Van 12.00 uur tot 15.00 uur rusten mama en het ukkie, Na 22.00 uur doet ook papa een tukkie. Trotse ouders: Eva Schermer Stephan Raateland De Ruyterstraat 97 1792 Af! Oudeschild Tel:06 53 25 38 07 Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Sven heeft een zusje! Rianna Geboren op 12 december 2010. Ze weegt 3560 gram en is 52 cm lang. Peter-Paul, Jolande en Sven Vrijdag-Buisman Distelvlinder 63 1791 TN Den Burg Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Lekker uit eten met de kerst. Afhalen en naar huis brengen is mogelijk. Voor reserveringen: Restaurant ~t Bikkelement. Kikkert- straat 19, 0222 316547. Quilter's Home is open t/ m 23 dec. Leuke koopjes, o.a. quilts. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Lekker uit eteri met de kerst. Afhalen en naar huis brengen is mogelijk. Voor reserveringen: Restaurant "t Bikkelement, Kikkert- straat 19, 0222 316547. Opruiming bij B-Kids Teens. Mt 68 t/m 176, Hogerstraat 6. Kerst bij Bloem; met al lerlei materialen om zelf kerstversieringen te maken. Bloem; bloemis terij Burgwal 2, tel.820203 0611 351553. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kiriderrijwielen. QPmteè/k gemeten De Koog 0222-317585 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Wegens vervanging t.k.: boxspring hotelbedden. 90x2.10 voor €50,- p/st. Tel. 06 51952810. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Nog enkele 2e hands trapondersteuning en overjarigen, pak nu uw voordeel bij Bets Fietsen Tel. 312184 texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Lekker warme flanel dekbedovertrekken, hoeslakens en lakens nu bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6, tel. 712464. www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. Lekker warme flanel dekbedovertrekken, hoeslakens en lakens nu bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6, tel. 712464. J. Tesselaar Gelukkig Nieuwjaar Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Mountainbike. Verschil lende Trek Ghost direct leverbaar. Kadotip ther- mofietskleding. Bets Fietsen, tel 312184. Quilter's Home is open t/ m 23 dec. Leuke koopjes, o.a. quilts. Ovengedroogd haard- hout, Haardhout Texel, tel. 318535. Leuk kerstcadeau nodig, kom eens langs bij TCA. Maricoweg 37a Opruiming bij B-Kids Teens. Mt 68 t/m 176, Hogerstraat 6. Het tarief voor de Kerst en/of Nieuwjaarswensen is €2,15 per regel, (minimaal 3 regels). De Muilekoog. Verwijde ren couperose en pig ment. Tel: 06-24252224' Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op ww w. texels eauto pa gina.nl Tot 24 December 10 op alle inktcartrides: TCA Maricoweg 37a Kerst bij Bloem; met mooie boeketten, kerststukjes, buitengoed, vazen en schalen. Bloem; bloemis terij Burgwal 2, tel.820203 0611 351553. Erk. opleiding tot voetre flextherapeut. Geheel op Texel. Aanvang 21 jan. Info: School voor voetreflexolo- gie, tel. 319708 www.voe- treflexologie.com Tesselaar N. Tesselaar-Oi^erkaru Gelukkig Nieuwjaar Enkele voorbeelden Tesselaar N. Tesselaar-Overkant wensen familie en bekenden v een Prettige Kerst en een Gelukkig 2011 Tesselaar N. Tesselaar-Overkant Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3