Natascha van der Vis en Roel Bakker winnen Rabo Top Weergoden vriendelijk voor mountainbikestrijd Geslaagden bij Budokai Caspers en Veeger knokken terug Zijm in nood maakt Bijna 250 kinderen op springspektakel TEXELSE 7 COURANT Jeugd behaalt zwemdiploma's Schakers houden kersttoernooi rare sprongen 'Wel erg veel ambtenaren voor Remkes' Zaalvoetbal afgelast Programma zaalvoetbal Darttoernooi Promoties Shima DINSDAG 21 DECEMBER 2010 De sneeuwgoden waren de deel nemers aan de Rabo Top in de Dennen zondag goed gezind. De mountainbikers troffen een nage noeg sneeuwvrij parcours aan. Doordat de ondergrond hard bevroren was, ontstonden wel enkele gladde plekken, die extra technische vaardigheden vroegen. Jammer was dat de overkantse deelname door de sneeuwval elders in het land enigszins tegen viel. Texels succes was er bij de dames. Niet voor favoriete Denise Betsema, die ziek was en niet aan de start verscheen, maar voor veterane Natascha van der Vis. In de tweede ronde glipte ze weg bij haar rivalen, wedstrijden aan de overkant en dus nog geen punten voor het klasse ment hadden kunnen veroveren, moesten zij van de laatste startrij vertrekken. Bakker reed een zeer sterke race en knokte zich vanuit de achterhoede naar de kop, om deze positie niet meer uit handen geven. Edwin van Beek en Roy Lennings eindigden als tweede en derde. De jongste jeugd moest al vroeg aan de bak. Stanley Beerepoot uit Enk huizen was duidelijk de beste. Hij reed steeds verder weg van nummer twee, Bryan Burger uit Warmenhui- zen, en nummer drie, Erwin Smit uit Wervershoof. De Texelse jeugd ren ners Lola Bakker en Thijs Pijper, allebei nog maar 8 jaar oud, hielden zich prima staande en werden acht- om haar voorsprong daarna gestaag uit te breiden. Lindy de Vries uit Wie- ringerwerf ging op gepaste afstand als tweede over de finish, Linda Kui per uit Winkel werd derde. De jonge Texelse Marit Zijm wist zich op een licht verzet prima te handhaven en ging als vijfde over de streep. Knap was ook de zege van Roel Bakker in de funklasse. Deze telde de meeste deelnemers: maar liefst 38. Onder hen veel Texelaars, die de strijd met de gevestigde orde aan gingen. Omdat zij niet meedoen aan ste en negende. De prijs voor het beste meisje ging naar Silje Bijl uit Julianadorp. Bij de 11- en 12-jarigen was Menno Don uit Sint Pancras heer en meester. Sam de Nijs uit Warmenhuizen en Mark Smit uit Wervershoof moesten genoegen nemen met de tweede en derde plaats. De wedstrijd bij de oudste jeugd, van 13 en 14 jaar, werd gewonnen door Milan Veltman uit Broek op Langedijk, voor Rob Zuid- weg uit Burgervlotbrug en Thomas Bos uit Den Helder. Texelaars Nickay - Lv* jui 25"-- - De renners troffen een hard bevroren maar nagenoeg sneeuwvrij parcours. (Foto Jan Hovestreijdt) Sangers en Christiaan van Tatenho- veel later vertrokken. Ze zetten de ve hadden pech dat zij door een achtervolging in, maar kregen de verkeerde instructie bij de start pas kopgroep niet meer te pakken. Joey Mets was wel op tijd weg en reed een verdienstelijke race. Beste meis je was Sophie von Berswordt uit Den Helder. Bij de junioren viel de Texelse deelnemer Luuk van der Meer al in de eerste ronde uit. Hij kwam op een bevroren ruiterpad lelijk ten val en moest met waar schijnlijk een gebroken sleutelbeen naar de dokter. Jelmer Bot hield de Texelse eer hoog door als vierde te finishen, op ruime achterstand gevolgd door Wouter van Tatenhove. De zege was voor Sem Huitema uit Oudkarspel, voor Steve van Eerden uit Julianadorp en Joris Blokker uit Wieringerwerf. In de topklasse deden de snelste renners mee. Jongeling Sjors Dekker ging furieus van start, met in zijn kielzog Ed Scholte en Maurits Busse. Timo Haakman, de winnaar van de vorige editie van de Rabo Top op Texel, nam geen risi co's en ging behoedzaam van start. Dekker hield verrassend stand en ging zegevierend over de finish. De tweede plaats werd een prooi voor Busse, die ploeggenoot Haakman net achter zich hield. Veteraan Ed Scholte zag geen kans aansluiting te vinden bij de samenwerkende Busse en Haakman, maar eindigde toch verdienstelijk als vierde. Een kleine verrassing was de goede prestatie van Texelaar Jordy Vinke, die de vijf de plaats veroverde. In de laatste ronde wist hij Mark Hulzebos (6de) en Willem Mulder (7de) achter zich te laten. Texelaar Ruben van Vliet ein digde op een knappe negende plaats. Uitslagen: Jeugd t/m 10 jaar - 1.Stanley Beerepoot; 2.Bryan Burger; 3.Erwin Smit; 4.Tim Kraak; 5.Scott Baijs; 6.Silje Bijl; 6.Tim Dooijeweerd; 7.Pelle Bijl; 8.Lola Bakker; 9.Thijs Pijper; 10.Kaj Apeldoorn. Jeugd 11 t/m 12 jaar - 1.Menno Don; 2.Sam de Nijs; 3.Mark Smit; 4.Jim Bogaard; 5.Willem-Jan Ligthart; 6.Jacob Kooij; 7.lnge Wetsteen; 8.Moreno Nan; 9.Jesper van Rozelaar; 10.Wout Koomen. Jeugd 13 t/m 14 jaar - 1.Milan Veltman; 2.Rob Zuidweg;3.Thomas Bos; 4.Sven Burger; ö.Roma de Enzo; 6.Joey Mets; 7.Jacco de Vries; 8.Nikay Sanger; 9.Sophie von Berswordt; lO.Christiaan van Tatenhove. Dames - 1 .Natascha van der Vis; 2.Cindy de Vries; 3.Linda Kuiper; 4.Per- nilla van Rozelaar; 5.Marit Zijm; 6,Celina v/d Eerden; 7.Louise Groot; 8.Ellen Niewold; 9.Esmee Niewold. Funklasse - LRoel Bak ker; 2.Edwin van Beek; 3.Roy Lennings; 4.Ruud Kok; 5.Erik Peet; 6.Melvin Bos; 7.Willem v/d Vlugt; 8.Pieter Molenaar; 9.Jeroen de Jager; 10. Freek Wenners; 11.Peter Dejeu; 12.Niels Bakker; 13.Niels Jimmink; 14.Meindert de Boer; 15.Nick Len nings; 16.Richard Knol; 17.Wilco van der Made; 18.Remco Koopman; 19.CorTensen; 20.Peter van der Eerden; 21 .Martin Kool; 22.Christian van Splunter; 23.Siem Buscher; 24.Menno Zuidland; 25.Remco Korver; 26.Arnold Baijs; 27.Marco Pranger; 28.Misa- el van Leeuwen; 29.Daan Wenhers; 30.Chris van der Blonk; 31 .Willem van Tatenhove; 32.Joffrey Bruin; 33.Jaap Blokker; 34.Menno Goënga; 35.Theo Evers; 36.Jorik Bot; 37.Kevin Bank; 38.Erik Pater; 39. Niels Schooneman. Topklasse - 1.Sjors Dekker; 2.Maurits Busse; 3.Tino Haakman; 4.Ed Scholte; 5.Jordy Vinke; 6. Mare Hulzebos; 7.Willem Mulder; 8.Niels Dekker; 9.Ruben van Vliet; 10.Barry Beerepoot; 11.Mark Klij- broek; 12.Rein Huizinga; 13.Frans Kingma; 14.TimoSijm; 15.Thomas Zawadka; 15.Henk van Vuuren; 16.Rick van Breda; 17.Vincent Helder; 18.Jos van Dorp; 19. Leon van Waes- berghe; 20.Cees Munster; 21 .Volkert Meinsma; 22.Jaap de Bray; 23.Ger Koomen; 24.Niels Groen; 25.Carlo Nan. Onder grote publieke belang stelling werden maandag en dinsdag bij Budokai Texel exa mens kickboksen, karate en judo afgenomen. Hoofdtrainer Nico Waerts werd daarbij bijge staan door de assistenttrainers Alexander Brandenhorst (judo) en John Zuidema, Jenny Ullgren en Hans van Vooren (karate). Zowel bij kickboksen als bij karate en judo moesten de kandidaten hun beste beentje voorzetten om aan de gewenste kwalificaties te voldoen. Maar in alle groepen wer den de verschillende grepen, wor pen en bewegingen met succes uitgevoerd. De geslaagden zijn: Kickboksen, jeugd tot 14 jaar: Rood: Tim Celman. Geel: Pelle Roovers, Rasmus Roovers, Shani- ce Smith, Saar de Wit. Oranje: Donny Pijnakker, Mellody Hofman, Ian Wiglema, Dante de Winter, Tygo de Winter. Karate, groep 1 en 2: Gele slip: Milo Hardeveld, Emilian Houben, Ese Roeper. Oranje band: Jessica Groenendaal, Lars Nieu- wenburg, Kyra Sardijo, Jaas Roe per, Kalle van Straaten, Jonathan Wesseling. Oranje band/zwarte streep IKO: Allard Junier, Noa Pol, Serge Smit. Blauwe band IKO: Daniël van der Hoek, lan Wiglema. Groep 3: Gele slip: Thessa Ekker. Groene slip: Melanie Kuip. Blauwe slip: Kevin van Helden, Mattijs Lap. Oranje band: Marllon Correia, Timo Terpstra, Melle van Wijk. Oranje band/zwart streepje IKO: Boude- wijn Nieuwenburg, Mitchel Grosz- pietsch, Shadie Smits, Astrid van der Wetering. Blauwe band: Erik van Wijk. Groene band: Thijs van Dorssen, Rinske Esmeijer. Groene band/zwart streepje IKO: Martin Kuip, Daan Terpstra. Bruine band: Hans van Vooren. Judo (puppy's): Gele slip: Floor de Boer, Christop her Witte, Samuel Witte, Sil Koot. Bruine slip: Mees de Boer, Merijn Fokkens, Meijert Kikkert, Marin Schoots. Gele band: Lotte Korten- hoeven, Rens Schoots. Geslaag den Judo: Gele slip: Devin Koorn. Groene slip: Noa Pol. 2e Bruine slip: Sander Klerk. Gele band: Robin Boerhorst, Lea Broekman, Nelleke Theijssen, Rowan Veen- stra, Mare Vonck, Babette de Vries, Jo-tje de Vries. Oranje band: Ste fan Boekei, Nick Dijker, IJsbrand Kikkert, Jesse Schoots, Sil van Lingen. Groene band: Mike Was- senborg. De derde speelronde van het Texels kampioenschap klaver jassen is gewonnen door Ger- da Veeger en Fenny Caspers. Zij behoren na deze ronde winst weer tot de kansheb bers. Gisela en Lieuwe van der Veen nemen de leiding over in het klassement. Veeger en Caspers zijn meervou dig kampioen, maar na een mati ge start in deze editie dachten zij kansloos te zijn. Niets bleek min der waar. Na een uitstekende opening van ruim 2300 punten volgde nog een pot van ruim 1800 punten. Daarna werd het even minder, maar de 7279 behaalde punten waren voldoen de voor de rondewinst. Veeger en Caspers speelden maar liefst acht marsen, wat veel is voor één avond. In het klassement maken zij een mooie sprong van de der tiende naar de zesde plaats. De dertiende plaats wordt nu ingeno- Schaakclub En Passant houdt 29 december het B&B Van der Vis en Den Boer Accountants-kersttoer nooi. Het betreft een snelschaak- toernooi. De deelnemers krijgen slechts vijf minuten bedenktijd per partij. Er zijn diverse prijzen in natura te winnen, waaronder enke le kappersbonnen en flessen wijn. Het toernooi vindt plaats in hotel Den Burg en duurt van 11.15 tot circa 16.30 uur. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. Opgave bij Dick van Barneveld (tel. 313919 of e-mail dicktexel@hetnet. nl) of vanaf 10.45 uur aan de zaal. Bijna 250 kinderen hebben zater dag in sporthal Ons Genoegen meegedaan aan het jaarlijkse springspektakel. Dit evenement is bedoeld voor iedereen die lid is van een gymvereniging en georga niseerd door de verenigingen uit de buitendorpen. Verdeeld over drie groepen mochten de jeugdie gym nasten zich elk anderhalf uur uitle ven. Er waren tien opstellingen, waarvan sommige uit meerdere toestellen bestonden. Op een soort stormbaan na, die aan de overkant werd gehuurd, waren alle toestel len afkomstig van het eiland. Nor maal verspreid over diverse sport zalen werden ze door vrijwilligers vrijdagavond naar Ons Genoegen vervoerd en zaterdag na afloop men door Sjaak Koomen en Freek Veeger, die dit jaar voor het eerst samenspelen. Dankzij een uit schieter van ruim 2600 punten in het derde spel behaalde het debuterende duo de tweede plaats (7162 punten). Derde wer den Lieuwe en Gisela van der Veen, die met gelijkmatig spel 7058 punten behaalden. Deze scores kwamen weer juist gelijk matig tot stand. Zij staan nu aan de leiding in het klassement. Met een minimaal verschil van slechts twee punten werden Debby en Corry van der Slikke vierde. Zij hadden deze goede score te dan ken aan een uitschieter in het derde spel. De vijfde plaats werd behaald door Frans Stark, die in Carlo Bos een uitstekende ver vanger trof. Met 6982 punten stij gen zij naar de vierde plaats in het klassement. Het gemiddelde was met 6266 punten niet erg hoog. Er werden 39 marsen gespeeld. Met nog twee avonden te spelen, zijn de verschillen in het klasse ment erg klein. Tussen de num mers één en vijf zit maar net dui zend punten verschil. Een kat in nood maakt rare spron gen. Bij biljartvereniging De Door stoot weten ze nu ook dat een kastelein in nood rare sprongen maakt. Piet Zijm tobt de laatste tijd een beetje met zijn vorm, maar de nieuwste oplossing bleek hij afge keken te hebben van zijn volleybal lende vrouw Céline: een laag geraakte bal, die hoog opsprong en met een fraaie boog over het net, nee, de rand van het biljart raakte. Verkeerde sport, de caram bole telde niet. Joost Smit en Jan Huizing wonnen al hun partijen. Corjan Luyt liep tegen zijn eerste nederlaag aan, maar haalde bij twee partijen een zeer aanvaard bare score van 30 in 13 beurten. Hij zal vaker van zich laten horen. Uitslagen: M. Boon-Luyt 0-4; Smit-Zijm 4-2; Weel- Heemskerk 0-4; Huizing-J. Boon 2-0; Homan-Luyt 0-4; M. Boon-Zijm 4-0; Smit- J.Boon 4-0; Huizing-Weel 2-0; Zijm-Homan 2-4; M. Boon-Heemskerk 4-0; Weel-Luyt 2-0 stichting BROODNODIG OP TEXEL Onder toeziend oog van examina toren lenske Flier en Colinda Vla ming hebben kinderen voor het eerst dit seizoen in zwemparadijs Calluna gezwommen voor de diplo ma's van het Zwem ABC. Voor het A-diploma slaagden: Adri- aan Smallenbroek, Amber Huizin ga, Anne-Loïse van den Broeck, Bas Eelman, Britt Stam, Esmée de Ruyter, Esther Witvliet, Evelien Smit, Hanne Broekmans, Iris van Heerwaarden, Isabel van der Star, Jet Kikkert, Laurens Veen, Lynn Dros, Maarten Bagchus, Maarten Hoedjes, Marijn Weber, Mirte Slegh, Nikki Drost, Oscar Jager, Quinty Nouwen, Sandy Nagtegaal, Sebas- tiaan Kikkert, Senna Witte, Tijme Goënga, Tim Kortekaas, Vincent van den Broeck, Yannick Smith en Zsusza Huisman. Voor het B-diploma slaagden: Anna Lisa Kikkert, Axel Huijsman, Britt van de Berg, Dirk Boomstra, Don na de Smidt, Gijs de Waal, Hannah Roeper, Jeff Koopmans, Jelle de Porto, Lisa Poede, Luna Hadilgo, Qwen Maas, Sven Schagen en Tessa Koopmans. Voor het C-diploma slaagden: Bob Kos, Ger Groenwold, Inge Tiele- mans, Nick Schade en Wesley Huisman. weer teruggebracht. Bureau Zand bank stelde gratis een groot opblaasbaar gevaarte beschik baar. De EHBO'ers hadden een rustige dag. Alleen trainster Sandra Bre mer raakte geblesseerd, toen één van de schuifdeuren naar de berg ruimte uit de rails liep en op haar voet belandde. (Foto Gerrit Verhoeven) Is het nou echt nodig dat de Com missaris van de Koningin door maar liefst vijf ambtenaren wordt ontvangen? Dat zei Gerbrand Pos ter van Texel 2010 dinsdag in de rondvraag van de gemeenteraad, naar aanleiding van het bezoek dat Johan Remkes vorige maand aan het eiland bracht. Poster vroeg of de betreffende ambtenaren hun tijd niet beter konden besteden en her innerde eraan dat zelfs de koningin bij twee bezoeken aan Texel niet meer dan twee medewerkers had meegenomen. Burgemeester Gis- kes zei een volgende keer goed te zullen letten op de samenstelling van het ontvangstcomité. In verband met de weersomstan digheden is vrijdag de zaalvoetbal wedstrijd tussen ZW/Berkhof en Texel'94 afgelast. De Texelaars, die na de wedstrijd slechts beperkt tijd hadden om de laatste boot te halen, vonden het gezien de omstandig heden niet verantwoord de reis naar Schagen te maken. De KNVB toon de begrip en de wedstrijd zal later worden gespeeld. Texel'94 speelt vrijdag 7 januari in sporthal Ons Genoegen tegen WMC/'t Raethuys 2. Woensdag 22 december 19.20 Mantje 4-Klif/ S 7 Bakker 20.15 Klif/S 2-Mantje 2 Bakker Zaaldienst: De Krim Donderdag 23 december 19.00 Sport 2-Mantje 3 Vonk 19.50 Klif/S 8-ZDH 1 Vonk 20.45 RAB 7-Krim 5 Arnout Zaaldienst: SV Oosterend Vrijdag 24 december Geen zaalvoetbal. In De Jelleboog in de Kantoorstraat in Den Burg wordt vrijdag 24 december een darttoernooi gehou den. Er wordt 501 gespeeld, de wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Deelnemers wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inschrijven kan nog tot en met 23 december via bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang op de speel- locatie. Voor meer informatie: www. texeldarts.nl. Nieuwkomer Joris van Heer waarden kreeg donderdag uit handen van examinatoren Mar tin en Henk Rozenhart de rode band. Daarmee zette hij zijn eerste stappen als judoka bij Shima. De band werd uitgereikt tijdens de eerste graduatie van dit seizoen, waarbij onder grote publieke belangstelling een grote groep judoka's een hogere band behaal de. Een extra felicitatie was er voor Wesley Huysman, die eerst zijn zwemdiploma C behaalde en daar na werd bevorderd tot de gele band met twee bruine slippen. Van Heerwaarden zal nu de begin selen van het valbreken leren. Zodra deze onder de knie zijn, maakt hij de volgende stap naar witte band met rode slippen. Gegradueerden: Rode band: Joris van Heerwaarden. Witte band: Corné Snoeij, Sander Keij- ser; gele slip: Justin Volkerts; twee gele slippen: Xander van Boven; bruine slip: Max Visser, twee bruine slippen: Mark Heeren. Gele band, oranje slippen: Myron en Kelsey Coot, Joey Hooger- dijk. Gele band, bruine slippen: Kevin Groot, Sil Tijssen, Menno Evers, Bram Kuipers,Wesley Huysman, Gosro Poor- heydar. Oranje band: Patrick Klok, Lisette Koopman. Oranje band, groene slippen: Jelle van Breukelen, Eros Sten- dert, Bram Zoetelief, Christian Groot. Groene band, blauwe slippen: Chris Harting, Dave Huysman. Blauwe band: Ramon Koopman, Reinoud de Gee, Peter Mulder.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7