Burgemeester kan hier ook privéleven hebben rl ?i E Cjroen "Zwartstexels in het harL, Actie natuurorganisaties tegen bezuinigingen Rijk DJ's WET FM non-stop in de lucht .txl emasG© emcïz» Vernielingen in Oudeschild Uur van de Blues op Radio Texel .txl Receptie in De Koog Bouwplannen? auto? Publieksbalie gesloten Elektrische Vloerverwarming Boer schept op, had de titel kunnen zijn van de actie waar mee de Texelse landbouw donderdag 610 Texelse senioren een gratis maaltijd hutspot voorschotelde. Hiervoor schil den en schrapten 40 Texelse boeren 90 kilo wortelen, 70 kilo uien en 180 kilo aardappelen. De maaltijd werd bereid door de koks van De Gollards, waarna de hete pannen naar alle dorpen werden gebracht, waar 55-plussers de dampen de hap gezamenlijk nuttigden. Op de foto scheppen Joost Broekman, Marius Kikkert en Petra Brans van de PR-com- missie van de landbouw in de Buureton hutspot op de bor den van oudere Texelaars. Meer over de hutspotactie elders in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) Showroom zaterdag's open van 10.00 - 12.30u liaKMKia auto Maü»r«iiai www.texelseautopagina.n 'Ik ben positief over de wijze waarop de verhouding tussen raad en college zich ontwikkeld heeft.' Dat zegt burgemeester Francine Giskes, die zich ruim een jaar na haar benoeming al aardig thuis begint te voelen op het eiland. In een uitgebreid interview op pagina 11 zegt ze onder meer aangenaam verrast te zijn door alle behulpzaamheid. 'Toen ik een paar weken geleden ziek de raadsvergadering verliet, werd een dag later van alle kanten geïnformeerd hoe het met me ging en of er nog boodschappen Vandalen hebben vorig weekend huis gehouden in Oudeschild. De 'jas' van de harmonicabus van Texeltours werd met een stanley- mes bewerkt en van een autobus werden de ruitenwissers afgebro ken, het nummerbord gestolen en lampen vernield. De schade bedraagt een paar duizend euro. Op de haven wer den van het in aanbouw zijnde gebouw van Van Liere de tijdelijke plastic winddeuren vernield. Op moesten worden gedaan. Dat was echt heel prettig. Maar je moet incalculeren dat je als hoge boom wind vangt en dat het niet alleen rozengeur en maneschijn is. Je mag verwachten dat men sen je in de gaten houden en dat houdt je ook scherp. Maar tot nu toe heb ik nog niet het gevoel dat er iets niet goed gaat. En het lukt als burgemeester ook prima om een privé-leven te hebben.' SPEED He AT, II www.speedheat.nl J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 de bovenverdieping werden de ramen open gezet. Bij alle inci denten gaat het vermoedelijk om dezelfde, naar verluidt drie, daders, die door een getuige zou den zijn gezien. Texeltours heeft aangifte gedaan. Gelein Jansen verzorgt vanaf deze week voor Radio Texel een weke lijks programma over blues. Het Uur van de Blues is elke zondag van 15.00 tot 16.00 uur te horen via 106.1 FM. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12537 VRIJDAG 31 DECEMBER 2010 De Texelse schakers heb ben uitstekend gepresteerd in het jaarlijkse B&B Van der Vis en Den Boer-toernooi. werkten mee... laat de redactie zeven promi nente corres pondenten aan het woord. Het was me het jaartje wel, zoals blijkt uit de vele foto's die een beeld schetsen van het (bijna) voorbije jaar. Gemeente Texel Staatsbosbeheer (SBB) en Natuur monumenten (NM) maken zich grote zorgen over de voorgeno men bezuiniging op natuur. Uit berekeningen blijkt dat er in deze kabinetsperiode ruim 40 procent moet worden gekort. Onder de titel Hart voor de Natuur houden de natuurorganisaties zondag 2 januari van 12.00 tot 15.00 uur bij Ecomare een publieksvriendelijke protestactie. SBB, dat landelijk een begroting heeft van €147 miljoen, ontvangt nu een overheidsbijdrage van €87 mil joen, maar moet in vier jaar terug naar €40 miljoen of zelfs nog minder. 'De begroting van 2011 hebben we rond, maar voor 2012 moeten we terug met 20 procent', vertelt Erik van de Spek. Het komende half jaar buigt SBB zich over de keuzes waarop dat moet gebeuren. 'Voor het duingebied kan dat betekenen dat de verruiging en verbossing niet meer wordt tegengegaan.' Dat gebeurt momenteel door maaien en door begrazing. Door schapen, Schotse Hooglanders of ander vee. Voor 2011 zijn de contracten geslo ten, maar voor de periode daarna is het onzeker. 'Als het karakteristieke open duinlandschap verdwijnt, heft dat ook gevolgen voor velduilen en blauwe kiekendief en de Noordse woelmuis, die van open landschap houdt. Bij welke beheersmaatregel we beperken of schrappen, kijken we onder meer welke schade onom keerbaar is. Als niet begrazen op een termijn van tien jaar minder ver lies aan natuurwaarden geeft dan bijvoorbeeld stoppen met maaien van natte duinvalleien, of dat het herstel meer kost, dan is dat van invloed op onze keus. Maar minder maaien of andere beheersmaatrege- DJ's Jan van lersel en Arjen de Groot van radio WET FM (94,5 FM en www.wetfm.nl) kijken terug op een succesvolle mara thonuitzending. Vanuit de nieuwe studio aan de Vang in Oude schild stonden ze onafgebroken 24 uur achter de draaitafel. WET FM beschikt sinds augustus over een nieuwe, indrukwekkende studio, met moderne apparatuur en een inrichting die niet onder doet voor de collega's in Hilver sum. Door de opstelling kunnen in de studio gesprekken worden gevoerd. De marathonuitzending begon dinsdag om 19.00 uur, waarna de diskjockey's tweemaal de klonk rond gingen. Ze vermaakten de luisteraars met muziek, gezellig heid en prijzen. Ze verzochten iedereen mee te chatten via de chatsite www.wup.nu, op oproep waaraan vrij massaal gehoord werd gegeven. De prijzen die werden verloot waren in stijl, zoals twee uur draaien met Van lersel. De opbrengst van de uitzending gaat naar een nog nader te bepalen goed doel. WET FM is dagelijks in de lucht, 's Avonds en in het week end verzorgen zo'n zes DJ's live uitzendingen, overdag is er non stop muziek. Gistermiddag ver zorgde Jug Bros aan de Vang een live optreden, dat rechtstreeks werd uitgezonden. DJ's Jan van lersel en Arjen de Groot van WET FM in de studio. (Foto Gerard Timmerman) len, betekent ook dat we dat werk niet of minder uitbesteden. En dat heeft weer gevolgen voor de werk gelegenheid. Ook recreanten zullen worden getrof fen door de bezuinigingen. 'Als er geen geld is voor onderhoud van fietspaden, kan dat er toe leiden dat die uit veiligheidsoogpunt moeten worden gesloten. Dat de voorlichting over de natuur, folders enO excursies moeten beperken of dat we minder gaan surveilleren. Wat het precies wordt, is nog niet precies te voor spellen. Maar welke keus we ook maken, het zal altijd pijn doen.' In de aanloop naar de begroting voor 2012 buigt SBB zich het komende half jaar over de bezuinigingsmaterie. De bezuinigingen zullen ook te merken zijn in de gebieden van NM, vertelt beheerder Eric Menk- veld. 'We zijn wel een particuliere vereniging die grotendeels zijn eigen broek ophoudt, maar we zijn ook afhankelijk van de bijdrage van het Rijk. Door de bezuiniging kan een deel van de voorgenomen ecologische hoofdstructuur niet worden afgemaakt. Terreinen aan de binnenduinrand kunnen niet worden aangekocht, verbindingen tussen gebieden kunnen niet wor- De dorpscommissie van De Koog verzorgt zondag 2 januari een nieuwjaarsreceptie voor inwoners en oud-inwoners van het dorp. Deze wordt gehouden in dorpshuis De Hof en duurt van 16.00 tot 18.00 uur. den gemaakt en terreinen kunnen niet worden ingericht, zoals er bij De Bol nog dingen moeten gebeu ren. Ook is er straks minder geld beschikbaar voor recreatieve voor zieningen, zoals fiets- en wandel paden, al doen we er alles aan om dit zoveel mogelijk te beperken.' Volgens Menkveld staat de voor genomen aankoop van Waalen burg voor de vorming van een robuust natuurgebied niet ter dis cussie. 'Gedeputeerde Bart Heller heeft aangegeven dat hij Waalen burg wil afmaken.' Boswachters en vrijwilligers van de natuurorganisaties schenken bij de landelijke actie van zondag warme chocolademelk. Informatie over de actie tegen de bezuinigingen staat op www.hartvoornatuur.nu. Doe de vergunningcheck via www.omgevingsloket.nl DE WIT Gemeente Texel I Op vrijdag 31 december is de Publieksbalie gesloten. Geen aangifte geboorte of overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaartverzor gers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Storingen Voor het melden van storingen en calamiteiten in rioleringen en dergelijke kunt u via telefoonnummer 14 0222 contact opnemen met de storingsdienst. Opening gemeente op 3 januari 2011 Op maandag 3 januari is de gemeente vanaf 10.00 uur geopend. De Groene- plaats en omge ving staan cen traal in Het groot Texelse Courant einde- jaarsquizspel.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1