Schakers op dreef in eigen toernooi Mediaoffensief na conflict over telefoon 'We doen ons uiterste best het te verhelpen' Kinderen bekwamen zich in circusacts TEXELSE 7 COURANT Heerhugowaard wint politiezaalvoetbal Sterk werk van Kraanbedrijf VRIJDAG 31 DECEMBER 2010 Dick van Barneveld had zich voor de gelegenheid een kapsel als een schaakbord laten aanmeten. (Foto Joop Rommets) De Texelse schakers hebben uit stekend gepresteerd in het jaar lijkse B&B Van der Vis en Den Boer-toernooi, dat woensdag in hotel Den Burg werd gehouden. Ze moesten weliswaar de winst aan Noord-Hollander Mark Hel der laten, de tweede, derde en vierde plaats waren voor respec tievelijk Jaap Dros, Mohamed Al-Rawy en Kees de Best. Mark Helder was een klasse apart. Vorig jaar eindigde hij nog tweede achter Dick de Graaf uit Bunscho ten, dit keer won hij het toernooi met een score van maar liefst 121/2 uit 14. Bij de prijsuitreiking mocht hij een fles champagne in ont vangst nemen, beschikbaar gesteld door de eigenaren van de toernooi- zaal. Dros en Al-Rawy eindigden met een achterstand van twee punten op een gedeelde tweede plaats. Op grond van weerstands- punten (zijn tegenstanders waren gemiddeld sterker) ging de tweede prijs naar Dros en werd Al-Rawy derde. De schakers uit Bunschoten - waar de plaatselijke vereniging net als de Texelse En Passant heet - zijn altijd goed vertegenwoordigd. Dit keer kwamen zij met een vertegen woordiging van acht man. Domi neerden ze in het verleden gere geld, nu werd met die traditie gebroken. Arie van Diermen was op de vijfde plaats van alle deelne mers uit Bunschoten de sterkste. Net als Texelaar Kees de Best scoorde hij 91/2 punten, maar De Best had net iets meer weerstands- punten. Het toernooi trok maar liefst 29 deelnemers. Onder hen ook enkele jeugdspelers. Zij deden het niet slecht. Aldo Witte en Dim Dros scoorden zes punten en werden beloond met een kappersbon res pectievelijk een scheurkalender met anekdotes over het schaak spel. Eindstand: I.Mark Helder 121/2 uit 14; 2.Jaap Dros 101/2; 3.Mohamed Al-Rawy 101/2; 4.Kees de Best 9Vz', ö.Arie van Diermen 91/2; 6.Stephan van der Groep 9; 7.Gert Both 8; 8.Sjoerd Koelewijn 8; 9.Douwe Tjerkstra 8; 10.Dick van Barneveld 7,5; 11.William van der Groep 71/2; 12.Alex van der Vuurst 71/2; 13.Jaap de Wijk 7; 14.Lukas Boots 7; 15.Pascal Zijlstra 7; 16.Ron Vlugt 7; 17.Ernst de Reus 7; 18.Jeroen Gootjes 7; 19.Rinus Vittali 7; 20.Johan van de Broec- ke 7; 21 .Taeke van Lingen 7; 22.Dirk Rijne- ker 6; 23.Duco van der Kuijl 6; 24.Aldo Witte 6; 25.Dim Dros 6; 26.Nico Speets 5; 27.Raoul Heinen 4; 28.Thijs van Dorssen 3; 29.Stein Speets 3. 'Een vervelend probleem, dat we niet bagatelliseren.' Dat zegt Jaap Drijver, directeur van Kabeltex, over meldingen van klanten bij wie tijdens wat langere gesprek ken de verbinding wordt verbro ken. 'Het zou niet moeten en we doen onze uiterste best om het te verhelpen. Maar dat is tot dusver niet gelukt.' Diverse media heb ben de kwestie opgepikt. Ondanks metingen heeft Kabeltex de oorzaak niet kunnen traceren, wat er op zou wijzen dat het pro bleem elders ligt. Dat het euvel zich sporadisch voordoet en lang niet bij alle klanten, maakt het er niet mak kelijker op. Het probleem doet zich uitsluitend voor bij mensen die zelf bellen. Niet bij korte gesprekken, maar na tien tot vijftien minuten. 'Het is een tijd rustig geweest, maar de laatste weken krijg ik meer signa len dat er wat aan de hand is. We krijgen wel vaker telefoontjes, maar net zo vaak is het zo dat de stekker er niet goed in zit. Het zou makkelij ker zijn op te lossen als dezelfde klacht zich bij iedereen zou voordoen. Maar dat is niet het geval. In juli/augustus hebben we circa 25 klachten ontvangen. Toen die er naar ons na verloop van tijd niet meer waren, hebben we het- dossier gesloten. In november/ december kwamen er weer klach ten, nu hebben we er circa 35. Aan de hand daarvan ging het om enke le abonnees en daarbij gaat het niet om alle gesprekken. Ik hoop dat mensen met soortgelijke problemen ons bellen en gerichte informatie geven. Dan krijgt het automatisch een hogere prioriteit.' Daarmee doelt Drijver op telecombedrijf en leveran cier Cbizz, waarmee hij de afgelo pen week 'op directieniveau' een gesprek heeft gehad. Navraag door onze redactie leverde geen reactie op, maar in de Helder- se Courant zei directeur Peter Gro tenhuis dat uitval zich altijd en over al kan voordoen, maar dat het op Texel opvallend veel is. Hij wijt dit aan de koppeling tussen de vele tussenstations tussen Cbizz en Kabeltex. 'In ons eigen netwerk zit het probleem niet. Dan zoude de overige 49.000 klanten ook wel kla gen en dat is niet het geval.' Cbizz is nu gesprekken aan het traceren, zodat het probleem snel kan wor den opgelost.' De redactie werd over de klachten gebeld door Kabeltex-klant Rob van Marion, die ontevreden is over de dienstverlening. 'Jaap Drijver verwijst naar een overkants bedrijf. Maar ik ben klant bij Kabeltex en hou hem verwantwoordelijk. Ik wil dat hij het oplost. Ik heb extra kos ten moeten maken doordat ik men sen opnieuw moest bellen. Daar voor wil ik financiële compensatie, maar dat weigert hij.' Drijver: 'Ik verwijs nooit naar onze leveranciers (overkants bedrijf), ik maak mijn abonnees wel deelge noot waar het probleem volgens ons ligt. Op Texel hebben we het gelukkig zelf in de hand, maar als het buiten Texel ligt, zijn we afhan kelijk van de ondersteuning van onze leverancier. Van Marion wilde exact weten wanneer het opgelost zou zijn, maar omdat eerst het pro bleem bekend moet zijn, kan de impact pas bekeken worden en aan een oplossing werkt worden. Ik zeg geen datum toe als ik het niet kan waarmaken. Als de oorzaak het pro bleem bekend is, volgt de oplossing meestal kort daarna. Als een abon nee vindt dat hij benadeeld is of schade heeft kan hij een claim indie nen. Deze wordt dan beoordeeld. Het aanbod van Kabeltex om gratis naar een andere provider over te schakelen, wees de klager van de hand. Van Marion: 'Ik ben Texelaar en wil klant zijn bij Texelse bedrij ven.' Drijver: 'Het is een gebruikelijke pro cedure als een klant terecht vindt dat hij niet de dienst krijgt die hij besteld heeft, hij recht heeft op kos teloze beëindiging van het contract. Omdat ik de heer Van Marion niet tevreden kon stellen, heb ik hem dit voorgesteld.' Het steekt hem dat Drijver niet met hem in gesprek wil.' Drijver: 'Ik heb de heer Van Marion tot driemaal toe erg lang aan de telefoon gehad, de laatste keer 's avonds bij mij thuis. Ik heb dus wel zeker met hem het gesprek gevoerd, zij het telefonisch (en ondanks gesprekken van meer dan 15 minuten niet afgebroken!). Het blijft bij een herhaling van stand punten. Dus: dien uw claim in en u kunt kosteloos het contract beëindi gen.' Voor van Marion reden om naar de mediate stappen. Ook Radio Noord- Holland pikte het op ging zelfs zover om willekeurige Texelaars te bellen of zij last hadden van storingen. Van Marion heeft de klacht ook bij con sumentenprogramma's Radar en Kassa aanhangig gemaakt, maar tot dusver zonder resultaat. Drijver: 'Ik wil best met Radar in gesprek, graag zelfs. Dan praat je tenminste met mensen van gelijk niveau. In het verleden heb ik contact gehad met Rader over een veel groter onder- wep (over het gedurende weken afgesloten zijn van al onze abon nees) en de Consumentenbond (onderbreking internet wegens schade door damwand). Aan beide heb ik uitleg kunnen geven over de toenmalige situatie, hetgeen voor beide organisaties voldoende was om het dossier voor hen te sluiten.' Van Marion zegt inmid dels te zijn benaderd door meer dere Texe laars met soortgelijke klachten. In een aantal gevallen blijkt dat te kloppen. Eén Texelse vertelt dat bij haar de pro blemen met de telefoon weer tot het verleden behoren. Minder goed te spreken is ze over de handelwijze van Van Marion. 'Hij heeft al diverse keren gebeld, ook toen ik zei dat ik daar niet meer van was gediend. Ik heb wel een prettig gesprek gehad met de heer Drijver, waarin hij alles goed heeft uitgelegd. Maar ik kan goed begrijpen dat hij niet met Van Marion wil praten. Die man dringt zich behoorlijk op.' Van Marion rea geert perplex op dit verwijt: 'Onge lofelijk. Ik heb niemand onheus bejegend en iedereen beleefd gevraagd of ik hun naam mocht doorgeven aan de krant.' Een ande re Texelaar, die ook contact met Van Marion had opgenomen, is positief over zijn actie. 'Ik heb al een tijd problemen. Een nieuw modem heeft het niet opgelost. En als ik bel, word ik van het kastje naar de muur gestuurd. Ik heb me er maar bij neergelegd. Ik ben niet zo dat ik er stampij over ga maken, maar nu een ander dat wel doet, geef ik hem wel even een belletje dat het bij mij ook niet goed werkt.' De politie van Heerhugowaard heeft dinsdag het politiezaal voetbaltoernooi gewonnen. Schagen eindigde als tweede. Aan het toernooi, dat in sporthal Ons Genoegen werd gehouden, deden tien teams mee in twee pou les. De beste twee teams van elke poule kwamen tegen elkaar uit in een kruisfinale, terwijl de andere teams plaatsingswedstrijden speel den. Heerhugowaard bereikte de finale door in de eerste kruisfinale Alk maar 1 te verslaan. Schagen won in de andere kruisfinale van De Koggen (politiemensen in oplei ding). De spannende finale werd met 2-1 gewonnen door Heerhu gowaard. De troostfinale tussen De Koggen en Alkmaar 1 eindigde in gelijkspel, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Uiteindelijk werd De Koggen tot winnaar uitgeroepen. Michel Jongerius van Schagen werd uitgeroepen tot beste doel man en Nico Schot van Heerhugo waard tot beste speler. Pieter-Jan Eelman van De Koggen was top scorervan het toernooi. Heerhugo waard had voormalig profvoetbal len Arjan de Zeeuw in de gelederen, die enkele jaren geleden furore maakte in hoogste klasse van het Engelse voetbal. De wedstrijden werden uitstekend geleid door de Helderse scheids rechters Chiel Hoonderd en Louis van Hees. Eindstand: 1 .Heerhugowaard, 2.Schagen, 3.De Kog gen, 4.Alkmaar 1, ö.Velsen, 6.Hoorn, 7.Kon.Marechausse Den Helder, S.Dren the, 9,Alkmaar 2, 10.Duinstreek. (Bergen/ Heiloo). Het bowlingteam van Kraanbe drijf Ronald Uitgeest heeft dins dag de volle overwinning behaald op Sam Sam. Erna van der Star en Els Bergman van Kraanbedrijf Uitgeest stonden dan ook erg sterk te gooien. Van der Star gooide een game van 203 en de hoogste damesserie (715), Bergman gooide een hoogste game van 153 en een serie van 535. Bij de heren vielen vier tweehonderd games. Martien Roeper kwam tot 214 en Pietje Kager gooide een game van 218. Hij zette een serie van 761 neer. Bart Post van Sponsorloos gooide de hoogste game van de avond (227) en een serie van 747. Omdat ook zijn teamgenoot Marijn Beum- kes sterk speelde, hadden de Sjon- ny's geen schijn van kans. Uitslagen: TorenrestaurantTegelzetbedrijf Huijsman 1- 4, De Sjonny's-Sponsorloos 0-5, De Texelse Visspecialist-App. Land en Zeezicht 3V2-V/2, Kraanbedrijf Ronald Uitgeest-Sam Sam 5-0, Loonbedrijf Plaatsman-Kraanverhuur Kager 1-4, Hotel Tatenhove-L'Avenir 3-2. Koorddansen, jongleren, fietsen op een eenwieler, lopen op een grote bal, met losse handen op de schouders van de trainster staan, figuurtjes vouwen in een ballon. Leerlingen van de basisschool konden zich woensdagmiddag in sporthal Ons Genoegen in uiteen lopende circusacts bekwamen en deden dat ook met overgave. Ze kregen instructie van enkele pro fessionals, die werden bijgestaan door een flinke handvol vaders, moeders en oudere kinderen. Een attractie op zich was grimeuse Juul Swarthoff, die aan de lopende band (vooral) meisjes een heel nieuw uiterlijk gaf. De instuif trok zo'n vijfenzeventig kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Ongeveer vijftien meer dan vorig jaar, toen het evenement voor het eerst werd gehouden. De activiteiten van Sportservice Texel blijken in een behoefte te voorzien. Maandag was het ook al een drukte van belang bij het uni- hockeytoernooi. Komende maan dag is er een sportinstuif in de sporthal, waarbij leerlingen van de basisschool vanaf 13.30 uur kun nen kennismaken met sporten als badminton, basketbal, tennis en unihockey. Mikki Hemelrijk, balancerend op de schouders van trainster Anneke Hoogenbosch. (Foto Joop Rommets) Leden van budovereniging Shima hielden donderdag een (onderling) kersttoernooi. Correspondente Linda Zoetelief bericht dat de toe schouwers 'schitterende judopar tijen' konden zien. Bovendien werd er zeer sportief gestreden. 'De judoka's lieten zien dat ze de afgelopen periode veel hebben geleerd. Ook scheidsrechter Jan Ufkes was onder de indruk van het getoonde judo.' De mini's werden in twee poules ingedeeld. Deze jonge judoka's lie ten zien dat zij weten waar het bij judo om gaat: vasthouden die houd greep! Joris van Heerwaarden zit nog maar een paar weken op judo, maar deed toch dapper mee. Jelle de Porto en Job Zoetelief werden eerste in hun poule. Kevin Groot en Wesley Huysman hadden in hun poule duidelijk de meeste ervaring. Toch deden Max Visser en Xander van Boven mooie pogingen het hen moeilijk te maken. In de partij om de eerste plaats gaven Kevin en Wesley elkaar geen strobreed toe. Omdat Wesley net iets eerder op zijn rug op de mat viel, scoorde Kevin een ippon en won daarmee de partij. In de poule van Bart-Jan Waaijer, Sil Tijssen, Patrick Klok en Myron Coot eindigden Bart-Jan en Sil gelijk. Een extra partij moest uitkomst bieden. Met een wazari wist Sil de winst en daarmee de tweede plaats veilig te stellen. Kelsey Coot nam het op tegen Bram Kuipers en Menno Evers. Bram was nog iets te snel voor Kelsey, waar door hij eerste werd. Menno was door een blessure niet in staat voluit te judoën, waardoor hij genoegen moest nemen met de derde plaats. Bijzonder spannend was ook de poule van Jelle van Breukelen, Dave Huysman, Christian Groot en Chris Harting. Chris liet zien dat een lich tere judoka prima kan winnen van de zwaardere jongens. Met snel draai- werk werd hij eerste. In de poule van Lisette Koopman, Niek Otten en Bram Zoetelief eindig den veel partijen in een gelijkspel. Een teken dat de judoka's aan elkaar gewaagd waren. Omdat Niek zijn partij tegen Bram won, werd hij uit eindelijk eerste. Peter Mulder, Reinoud de Gee en Ramon Koopman komen al langer uit in dezelfde poule. Door jarenlang samen te trainen kennen ze elkaar door en door. Ze vochten mooie partijen uit, waarbij Ramon steeds met ippon won en zodoende eerste werd. Uitslagen: Poule 1 -1 .Job Zoetelief, 2.Nick van der Sar, 3.Joris van Heerwaarden. Poule 2:1 .Jelle de Porto, 2.Dave van der Sar, 3,Corné Snoeij. Poule 3: 1 .Bram Kuipers, 2.Kelsey Coot, 3.Menno Evers. Poule 4: 1 .Kevin Groot, 2,Wesley Huysman, 3,Xander van Boven en Max Visser. Poule 5 - I.Myron Coot, 2.Sil Tijssen, 3.Patrick Klok, 4.Bart-Jan Waaijer. Poule 6 - 1 .Chris Harting, 2.Christian Groot, 3.Dave Huysman, 4,Jelle van Breukelen. Poule 7-1 .Niek Otten, 2.Lisette Koopman, 3.Bram Zoetelief. Poule 8 - 1.Ramon Koop man, 2.Reinoud de Gee, 3,Peter Mulder. De jeugdige judoka's Nick van der Sar en Job Zoetelief vochten een verbeten duel uit. (Foto Hanneke Roeper)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7