16 Het nieuwe gemeentehuis aan de Emmalaan wordt opgele verd. Eind augustus, wanneer alles klaar is voor gebruik, neemt de ambtelijke organisatie er haar intrek. Door de organische bouw kent het gebouw veel ramen in allerlei vormen en maten, wat van de glazenwassers enige hoogstandjes vergt. TEXELSE 9 COURANT 4/5 Optreden van Jug Bros in het park achter het oude raadhuis. De garage van Gerard en Marth Schraag aan de Wilhelmina- laan in Den Burg stort in. Het gebouw glijdt in een gat dat pal naast de schuur is gemaakt voor de bouw van zeven woningen van Woontij. De bouwvakkers dachten dat de garagevloer van gewapend beton was, maar dat bleek niet zo. Een veelbesproken moment tijdens de autocross. Een ach terblijver in de finale van de stockcars hindert koploper Mar- tijn de Veij, waarna ze beiden tegen de wand van de baan eindigen. De sfeer is narrig, want de winnaars van de stockcarfinale worden ervan beticht aan teamracing te hebben gedaan. De MAB concludeert dat er een herstart onreglementair is verlopen, maar laat de uitslag ongemoeid omdat eigenlijk meteen ingegrepen had moeten worden. Personeel van de OSG neemt zijn intrek in het vernieuwde schoolgebouw aan de Haffelderweg in Den Burg. Een week later krijgen circa 940 leerlingen er voor het eerst les. Het buitenterrein is dan nog niet klaar. De eerste dagen krijgen de leerlingen rondleidingen door de school om wegwijs te geraken. Twee luchtballonnen trekken bekijks. Ballonvaarten boven 17 het eiland komen weinig voor, omdat de weersomstandighe den het vaak niet toelaten. Een aantal belangstellenden heeft pech: één van de ballonnen kan niet voor een tweede keer de lucht in. De enige LPG-pomp op het eiland is dicht, waardoor niet kan worden bijgetankt. Burgemeester Francine Giskes en wethouder Frans Visman presenteren de nieuwe huisstijl van de gemeente. Menig Texelaar heeft moeite met de €50.000,- die de gemeente heeft uitgetrok ken voor de ontwikkeling van de huisstijl die wordt doorgevoerd in het briefpapier, de bedrijfskleding, bedrijfswagens en andere uitingen van de gemeente. Daar wordt in september de eerste editie van Parkpopje gehouden. Diverse Texelse bands treden op en er hangt beide dagen een gezellige en gemoedelijke sfeer in het park. De voormalige raadzaal aan de Groeneplaats doet dienst als decor voor het Verteltheaterfestival van Artex. Texelaars ver zorgen op verschillende plekken op het eiland voorstellingen waarin ze verhalen over zichzelf en vroeger vertellen. De gemeenteraad vergadert voor het eerst in de nieuwe raad zaal. Die bijzondere gebeurtenis wordt opgeluisterd met de 'terugkeer' van Balthazar Huydecoper die van 1732 tot 1769 baljuw, schout en dijkgraaf van Texel was. Hij zegt nog geld van de gemeente tegoed te hebben, maar verlaat toch met een lege portemon nee de zaal. Ereburgers Harry de Graaf en Kees de Jager schroeven een bordje van een gulle sponsor aan de muur van De Burght aan de Binnenburg bij de oplevering van het gerestaureerde kerkdak. Er wor den 28.000 leien vernieuwd. In maart zijn De Jager en De Graaf ook bij de start van de werkzaamheden betrokken. VRIJDAG 31 DECEMBER 2010 KWAPSMA houdt na dertig jaar voor de laatste keer een Wampex waarbij nog eens alles uit de kast wordt gehaald. Deelnemers en vrijwilligers zijn overdonderd als André van der Vliet, Marian van der Werff, Kees Jaap Harting, Willem van de Kamer en Swier Oosterhuis bekendmaken te stoppen. Daarna volgen de huldigingen voor al het werk dat ze jarenlang hebben verzet. De vernieuwde OSG wordt officieel geopend. Een groep leer lingen doet dat met een dans, waarna Bas Bakker, voorzitter van de leerlingenraad, symbolisch een bel luidt en de school voor geopend verklaart. De 10-jarige Sidney Boom en de 9-jarige Kirsten Betsema worden tijdens de open dag op het nieuwe gemeentehuis voor één dag met elkaar in de echt verbonden. De open dag wordt druk bezocht. Het jaar is bijna rond. Toeval of niet, opnieuw ploegt de bus zich een weg door de winterse omstandigheden. reerd bij terug. De IJzeren Kaap bij Oosterend wordt met de kraan van René Boon ontmanteld. Het monumentale baken wordt gerestau- Chris Otten in Oudeschild en keert naar verwachting in mei 2011 Met medewerking van: Texelphoto.nl, René Pop, Eckard Boot, Sytske Dijksen en Willem Sangers. Samenstelling: Hugo van het Noorden en Jeroen van Hattum.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9