TEXELSE^COURANT De Krim koopt hotel Molenbos Cf roen ^wartrjexeis in het harL, 9 Vuurwerk, champagne, vernielzucht en ruzie OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12538 DINSDAG 4 JANUARI 2011 De warme cho colademelk die natuurorganisa ties uitdeelden bij de ingang van Ecomare viel goed in de smaak. Paviljoen Beach Inn vond zondag de eer ste Texelse Tweetup plaats. Texelse twitte- raars ontmoet ten elkaar. Voordrachten voor de titel Sportvrouw-, - man, -ploeg en - talent van het jaar zijn nog wel kom tot maan dag 10 januari. Arjen en Moni que van Diepen liggen op koers. Een gesprek met deze twee bevlogen super marktonderne mers. TEXELSE®COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Gemeente Texel Wie Wat Waar gids Plattegrond Texel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. Vakantiepark De Krim wordt de nieuwe eigenaar van Hotel Molenbos in De Cocksdorp. De Krim neemt de exploitatie en het eigendom over van het hotel van Rob Teisman en Corrie de Jager dat al een tijdje te koop stond. Dat maakte directeur Iwan Groot huis van De Krim gisteren bekend tijdens de nieuwjaarsreceptie van het vakantiepark. Molenbos en De Krim waren vorig jaar al eens in gesprek, maar zonder resul taat. Tegen de kerstdagen wer den de gesprekken hervat en werden beide partijen het snel met elkaar eens. Wat Groothuis betreft, blijft Molenbos vooralsnog draaien zoals het nu gaat onder Teisman en De Jager. Hij verwacht dat het 27 kamers tellende hotel net als voorgaande jaren voor de Paas dagen (24 en 25 april) weer open gaat. 'Daarna moeten we de tijd nemen om te bekijken wat we verder gaan doen.' Teisman legde tijdens de bekend making een link tussen het hotel en de golfbaan die op de nomina tie staat de komende jaren van 9 tot 18 holes te worden uitgebreid. Groothuis liet weten dat het een mogelijkheid is het hotel daar in de toekomst meer op te laten inspelen. 'We hebben vaak groe pen voor de golfbaan en een overnachting in een bungalow is voor hen niet altijd ideaal.' Teisman zei trots te zijn dat De Krim het hotel wil overnemen. Hij refereerde aan het begin van de jaren tachtig toen hij en De Jager het beheer van Molenbos in han den namen en De Krim nog enkel een camping was. Het park bood haar gasten toen de mogelijkheid naar Molenbos te gaan om te eten, wat het hotel ten goede kwam en ook het toerisme in de Noordkop in het algemeen. Teisman en De Jager werden in 1982 beheerders van Hotel Molenbos toen dat eigendom van de RST was geworden. Twee jaar later werden zij eigenaar. Begin Inzamelen kerstbomen De jaarlijkse inzameling van kerstbomen is dit jaar op woensdagmiddag 12 januari. 03ZE33zmmn (33 Garage Dros www.texelseautopagina.nl jaren negentig lieten Teisman en De Jager bijna alles slopen, waar na de Texelse aannemerij het hui dige hotel bouwde. Molenbos begon in 1938 als thee- schenkerij op de plek waar tot 1920 de door brand verwoeste molen De Hoop stond. Daarna groeide het uit tot pension en hotel. Teisman en De Jager nemen, als ze het hotel verlaten hebben, even afstand om bij te komen van een hectisch jaar. De Krim bouwt nieuwe huizen De Krim wil in het najaar vier nieuwe familiewoningen bouwen met twee keer twaalf slaapplaat sen per gebouw. De nieuwe huizen zijn een vervolg op de familiehuizen die de afgelo pen jaren zijn gebouwd en succes vol worden verhuurd. Die huizen worden verhuurd aan groepen van acht tot tien personen en als de tussenwand wordt opengescho ven, bieden ze plaats aan groepen van zestien tot twintig personen. Bedoeling is dat de nieuwe huizen worden gebouwd op de plek van een aantal chalets nabij de weg die naar de familiehuizen leidt. Direc teur Iwan Groothuis verwacht dat ze in de loop van 2012 in gebruik kunnen worden genomen. De Krim wil voor de huizen gebruik maken van de bestaande beddenvoorraad van het park. 'Bijvoorbeeld van de camping. Die slaapplaatsen wor den zes weken per jaar gebruikt, terwijl ze in een familiehuis een hogere dekkingsgraad geven.' Met bewonderenswaardig enthousiasme stortten honder den duikers zich op Nieuwjaarsdag in de Noordzee. Met een watertemperatuur van 3,7 graden, een buitentempera tuur van 4,9 graden Celsius (gemeten bij paal 28) en wind kracht 3 is de omschrijving 'verrekte koud' niet ver bezijden de waarheid. Desondanks was de animo groot, misschien wel groter dan ooit. Een fotoreportage over de nieuwjaars duiken bij paal 9, paal 20 en bij paal 28 staat elders in deze krant. Op deze foto deelnemers aan de duik bij De Koog. Van een geruisloze jaarwisseling was geen sprake. In alle dorpen werd op oudjaar de hele dag met vuurwerk geknald en ook waren doffe klappen van het carbidschie- ten te horen. Er deden zich ver schillende kleine brandjes voor, er werd schade aangericht en nach telijke nieuwjaarvierders kregen het met elkaar aan de stok. Een chro nologisch overzicht. Oudejaarsdag 31 december: 10.53 uur: het brandalarm gaat af voor een afvalcontainer op het schoolplein van de Fontein in Den Burg. De container stond hevig te roken en brandweerlieden doven het vuur. 12.02 uur: nogmaals alarm, voor een containerbrand aan de Wilhel- minalaan. 12.10 uur: de politie houdt vier jon gens van 14 en 15 jaar oud uit Den Burg, De Waal en Den Hoorn aan wegens brandstichting. De politie kreeg kort daarvoor melding dat de jongens op het schoolplein van een basisschool aan de Burdet- straat een papiercontainer in brand zouden hebben gestoken. De jon gens werden aangehouden en voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Hun ouders zijn in kennis gesteld. De jongens ver klaarden vuurwerk in de container te hebben gegooid. 14.03 uur Aan de Boogerd in Den Burg staat een schuurtje in brand. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat vuurwerk tussen het dak en de muur door naar binnen is gekomen en een tuinstoel in brand heeft gezet. Er hangen dikke rook wolken in het schuurtje. De bewo ners weet de brand zelf te blussen. Er ontstaat lichte brandschade. 14.15 uur: opnieuw brandalarm, nu voor een container aan het Noord- vlak in De Burg. De afvalbak is vol ledig vernield, de brandweer zet de spuit op de rokende restanten. Nieuwjaarsdag 1 januari: 1.15 uur: Twee inwoners van Den Burg krijgen het in de Parkstraat met elkaar aan de stok als een van hen een rotje gooit naar de hond die door de ander wordt uitgelaten. Dorpswachten kunnen de partijen scheiden. 1.50 uur: Op de Binnenburg in Den Burg liggen er aan de zijkant van de Witte Engel acht ramen uit. Mogelijk zijn de ramen vernield door zwaar vuurwerk. 5.10 uur: Voor een gesloten café aan de Dorpsstraat in De Koog ontstaat ruzie tussen een aantal jongeren die elkaar 'wel of niet' een gelukkig Nieuwjaar willen wensen. Betrokkenen verkeren onder invloed van alcohol en mogelijk ook drugs. 5.10 uur: Op de Boodtlaan in De Koog worden terrasruiten ingesla gen. Ook worden een tuintafel en een tuinbank vernield. Er bereikten de redactie ook berich ten over schade aan het schoolge bouw van Durperhonk in De Cock- dorp. Brandweerlieden maken zich gereed voor het blussen van een afvalcontainer op het schoolplein vi

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1