.NL Schapenfokkers houden winterkeuring in Akenburg TEXELSE 2 COURANT Warm protest tegen kille sanering DINSDAG 4 JANUARI 2011 Klaverjastoernooi De klaverjasvereniging De Wie lewaal uit De Waal houdt dins dag 11 januari het jaarlijkse open toernooi. In het dorpshuis van De Waal worden vier ronden met vaste partner gespeeld, wie geen vaste partner heeft, kan contact opnemen met Sjors Jimmink, tel. 310566. Hij pro beert dan een koppel samen te stellen. Na afloop wordt een verloting gehouden. De drive begint om 20.00 uur. Nico Dros bij Broederkring Nico Dros spreekt donderdag bij de Doopsgezinde Broederkring over en naar aanleiding van zijn boek De sprekende slang, over de godsdiensttwisten in het Oosterend van het begin van de twintigste eeuw. De broeder kring heeft de beide zusterkrin- gen uitgenodigd deze avond bij te wonen, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. De lezing wordt gehouden in de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Sorgenfrei In café De Rog in De Cocksdorp vindt zaterdag 8 januari een optreden plaats van de Texelse bluesband Sorgenfrei. Edwin Bakker, Hans List, Jeroen Groot en Niek Wel boren spelen vanaf 22.30 uur authentieke en aan stekelijke blues. Babymassage Marielle Glorie van Hoge Berg Yoga en Ayurveda verzorgt woensdag 12 januari een workshop babymas sage. Deelnemers leren een pretti ge massage te geven, die ze daar na thuis kunnen toepassen. De workshop is bedoeld voor moe ders met baby's tot ongeveer een half jaar en vindt plaats in Yoga- centrum De Hoge Berg aan de Schilderweg 208a. Aanmelden of meer informatie viayoga® hogeberg nl en tel. 06-12209319. Cursus voor zwangeren Voor vrouwen die goed voorbereid en ontspannen hun bevalling willen ingaan, verzorgt thuiszorgorgani satie Omring een cursus zwanger schapsbegeleiding. Zij krijgen onderricht in ademhaling en spier- gebruik, beheersing van buik- en bekkenbodemspieren, lichaams houding, ademhalingstechnieken, perstechnieken en ontspannings oefeningen. De cursus bestaat uit drie blokken van vijf bijeenkomsten van anderhalf uur en staat onder leiding van een fysiotherapeut en een docente yoga. De eerste bij eenkomst wordt woensdag 2 februari in Den Burg gehouden, aanvang 19.30 uur. De warme chocolademelk die natuurorganisaties zondag 2 janu ari uitdeelden bij de ingang van Ecomare viel goed in de smaak. De geste was onderdeel van de voorgenomen bezuinigingen op actie Hart voor Natuur van Staats- natuur. f°i° gmiv bosbeheer en Natuurmonumenten, om hun zorgen te uiten over de Filmvoorstelling voor senioren De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) en Cinema Texel verzorgen dinsdag 11 januari een speciale voorstelling voor senioren van Haar naam was Sarah, de ontroerende verfilming van de bestseller van Tatiana de Rosnay over de razzia die in juli 1942 in Parijs werd gehouden. De film vertelt het ver haal van de tienjarige Sarah, die samen met haar ouders wordt opgepakt en naar het wielerstadion Vélodrome d'Hiver wordt gebracht, waar duizenden joden worden ver zameld voor deportatie. Niemand heeft gezien dat Sarah haar kleine broertje Michel, om hem te redden, in een kast opsloot, net voordat de politie hun appartement binnen drong. Zestig jaar later krijgt Julia, een Amerikaanse journaliste in Parijs, de opdracht een artikel te schrijven over deze razzia. Haar onderzoek brengt zaken aan het licht die ze misschien liever niet had ontdekt en die ook haarzelf zeer raken. De voorstelling begint om 14.30 uur. Kaartjes kunnen worden besteld en opgehaald bij de SWOT. Kinderen leren omgaan met hond Kinderen leren op een verant woorde manier met honden omgaan, dat is de gedachte achter de nieuwe serie trainin gen van Clinidogs van Suzan Vlaming. Mindfulness In de praktijk van Mirjam Spijker aan de Ruijslaan bij De Koog begint maandag 7 januari een cursus mindfulness. De cursus bestaat uit acht bijen komsten, op maandag van 19.00 tot 21.00 uur, en kan, bij verwijzing door een huisarts, vergoed worden uit de basisverzekering. Deelne mers leren meer in het hier en nu te leven en daardoor beter met stress om te gaan. Aan deelname is de voorwaarde verbonden dat deelne mers bereid zijn thuis te oefenen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 317566 of e-mailadres spijker49@zonnet.nl. Om te voorkomen dat kinderen worden gebeten of angst voor hon den krijgen, is het van belang dat ze honden leren begrijpen. Ze mogen voor de training de eigen hond meenemen, maar er wordt ook met andere honden gewerkt. De bedoeling is dat kinderen de honden met respect leren behan delen en in staat worden zelf com mando's te geven. De trainingen worden op verschillende locaties gegeven. Voor aanmelden en inlichtingen: Suzan Vlaming, tel. 06-20600942 of e-mailadres smvsmv@hotmail. com. Meer informatie is ook te vin den op www.clinidogs.com. Texel op tv in serie NCRV Reis door het Waddengebied is de naam van een nieuwe zesdelige televisieserie van de NCRV, waar van de eerste aflevering zaterdag 8 januari te zien is. De serie reist van Texel via Schiermonnikoog en het Duitse Sylt noordoostelijk naar de Deense kust en kijkt naar verleden, heden en toekomst van de wad den, de bewoners en de natuur. De Waddenzee is in 2009 door de Unesco uitgeroepen tot Werelderf goed. De wetlands zijn uniek in de wereld, met een ongeëvenaarde soortenrijkdom en een cruciale functie in de vogeltrek tussen Afri ka en Eurazië. De eerste aflevering neemt de ont staansgeschiedenis van de Wad deneilanden onder de loep. Aan de orde komen vragen als 'waarom was Texel in de zeventiende eeuw het Rotterdam van Nederland' en 'waarom gaat de Afsluitdijk op de schop'. Aan het woord komen onder anderen Jaap Kreeft, als voormalig opzichter van Rijkswa terstaat betrokken bij de kustver dediging, en wrakduiker Hans Eel- man. Het programma wordt uigezonden via Nederland 2 en begint om 18.00 Herhaling Hebben jullie ze ook weer alle maal voorbij zien komen? De geijkte kerst- en eindejaarsklas- siekers: The Sound of Music, Sissy en Groundhog Day? Nieuw dit jaar was Joyeux Noël, een op waarheid gebaseerd verhaal, wat het gegeven des te triester maak te. Met de kerst, wanneer Europa in de greep is van de Eerste Wereldoorlog, vindt er spontaan een verbroedering plaats tussen soldaten aan beide zijden van het front. Wanneer zij elkaar, eerst nog onwennig en met veel wan trouwen, in de ogen kijken, ont dekken zij in de ander slechts een mens als zijzelf. Hoe kun je die de volgende dag, wanneer het bestand eindigt, dan nog weer proberen af te maken? Wanneer dit de legerleiding hogerop ter ore komt, worden beide groepen disciplinair gestraft en afgevoerd naar respectievelijk Verdun en Rusland. Vrienden worden met 'de vijand', dat kan immers niet. Gevochten moet er worden, op leven en dood. Ook nieuw was The Bucket Ust, waarin twee totaal verschillende mensen, die niet zo lang meer te leven heb ben, samen een lijst met 'nog-te- doen-dingen' afwerken. Naast alle bombarie een ontroerende ontmoeting tussen twee werel den. En dan de klassieker Ground hog Day. Hoewel al honderd keer gezien, blijft deze op het eerste gezicht zo doorsnee comedy me boeien. Om de geniale manier waarmee heel subtiel filosofische en spirituele thema's worden aan gesneden. Stel dat wij van Hoger hand op een bepaald moment in de herhaling worden gezet en steeds opnieuw gedwongen wor den/de kans krijgen een bepaalde levenshouding te herzien, net zo lang tot we een beter mens zijn. Verkeerde keuzes, gemaakte fou ten bestaan eenvoudigweg niet meer. Hoe zou de wereld er dan uitzien? Maar voor ons ligt de uitdaging om het in één keer goed te doen. Een vertrouwen waar je duizelig van wordt. Pien Verberg Meisje gewond bij aanrijding Een 17-jarig meisje uit het Frie se Zurich is donderdagavond bij een aanrijding op de kruising Beatrixlaan-Emmalaan in Den Burg gewond geraakt aan het gezicht. Samen met een vriendin stak ze over, toen ze werd aangereden door een automobilist. Waar schijnlijk met het oog op de mist en de duisternis reed hij erg rustig, maar hij kon haar toch niet ontwij ken. Het meisje rolde over de motorkap Dinsdag 4 januari Op het adres Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. ri 08.36 ;ri 09.20 iri 09.47 iri 09.57 ;ri 09.50 iri 10.20 eerder hoog water. Dinsdag 4 januari nieuwe maan, donderdag 6 januari springtij.Zondag 9 januari zon op 8.51 uur, onder 16.45 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20:30 uur de voorstelling Polder man tuigt af! van cabaretier Katinka Polderman. Entree €15,-, diner voor af mogelijk, reserveren gewenst. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Rapunzel 3D NL; 11.30 New Kids Turbo!; 13.30 Dik Trom; 13.45 Rapun zel 3D NL; 16.00 Het Geheim; 16.15 MegaMind 3D NL; 18.45 The Chroni cles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader 3D OV; 19.00 New Kids Turbo; 21.00 Meet The Parents: Little Fockers; 21.30 Loft. Woensdag 5 januari Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Het Geheim; 11.30 New Kids Turbo!; 13.30 Dik Trom; 13.45 Rapunzel 3D NL; 16.00 Het Geheim; 16.15 MegaMind 3D NL; 18.45 The Chroni cles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader 3D OV; 19.00 New Kids Turbo; 21.00 Meet The Parents: Little Fockers; 21.30 Loft Donderdag 6 januari Bij Volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare nabij De Koog kan van 19.00 tot 20.30 uur met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Bij twijfel tel. 06-53340063. Nico Dros spreekt in de doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg over zijn boek De sprekende slang. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Dik Trom; 11.15 MegaMind 3D NL; 13.30 Rapunzel 3D NL; 13.45 Het Geheim; 16.00 Dik Trom; 16.15 MegaMind 3D NL; 18.45 Meet The Parents: Little Fockers; 19.00 The Chronicles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader 3D OV; 21.15 Loft; 21.45 New Kids Turbo. Vrijdag 7 januari Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Rapunzel 3D NL; 11.15 Het Geheim; 13.30 Rapunzel 3D NL; 13.45 Het Geheim; 16.00 Dik Trom; 16.15 MegaMind 3D NL; 18.45 Meet The Parents: Little Fockers; 19.00 The Chronicles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader 3D OV; 21.15 Loft; 21.45 New Kids Turbo! TESO In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker verzorgt veer dienst TESO deze week geen extra afvaarten. Op vrijdag worden in Den Helder wachttijden tot een uur ver wacht. Bij het ontbreken van extra afvaarten dient voor het vervoer van gevaarlijke stoffen vooraf gereser veerd te worden. Voor meer informa tie: www.teso.nl of tel. 369600. op het wegdek. De bestuurder stapte uit en hielp haar op de been. Toen het erop leek dat ze geen letsel had, reed de man weer door. Later bleek ze echter toch verwondingen te hebben opgelo pen en moest ze zich onder dok tersbehandeling laten stellen. In verband met de afhandeling met de verzekering verzoekt de politie de bestuurder zich te mel den. Ook een vrouw die het onge val heeft zien gebeuren en eventu ele andere getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met de politie, te bereiken via tel. 0900-8844 (lokaal tarief). Het ongeval gebeurde rond 19.45 uur. Dokter Wagemaker in onderhoud De Dokter Wagemaker ligt van maandag 10 januari tot 4 februari voor jaarlijks onderhoud aan de onderhoudskade van TESO bij 't Horntje. Medewerkers van de veer dienst verrichten samen met ver scheidene leveranciers circa 150 preventieve onderhoudswerkzaam heden en reparaties. Zo wordt het elektrische systeem doorgemeten en gecontroleerd, een roerpropel ler uitgewisseld met de reserve unit, een dieselmotor krijgt een 16.000-urenbeurt, het toiletleiding systeem wordt inwendig gereinigd, veiligheidsmiddelen worden gecon troleerd en er wordt geschilderd en schoongemaakt. Na voltooiing van deze onderhoudsbeurt zal het vlag genschip van TESO 'het komende jaar weer op een veilige en kwalita tief goede wijze ingezet te kunnen worden', meldt de veerdienst. De Schulpengat is gedurende deze periode de 'dienstboot'. Om de drukte de baas te kunnen, wordt de Dokter Wagemaker vrijdag 28 januari wél ingezet voor de reserve- dienst. Vijftien fokkers doen zaterdag 8 januari in manege Akenburg mee aan de winterkeuring, die voor de veertiende keer wordt gehouden. Gezamenlijk sturen zij 81 dieren in, een aantal waar mee de organisatie dik tevreden Keurmeesters RJ. Groot en J.C. de Wildt keuren schapen in diver se categorieën. Zij kiezen niet alleen de beste oudere ram en de beste in 2009 geboren ram, maar buigen zich ook over de kwaliteit van de ingezonden ramlammeren, ramlammeren met een hoge vruchtbaarheid en ooilammeren. Daarnaast zijn er twee jeugdru brieken, waarbij in totaal veertien kinderen een ram door de ring leiden. Ook het publiek mag keur meester spelen en een favoriete ram aanwijzen. De winnende ram in deze categorie krijgt de titel publiekskampioen. Jan Zwager man, oud-voorzitter van hetTexels Schapenstamboek, geeft deskun dige toelichting en praat de onder delen aan elkaar. Naast de keuringen verzorgen Tijdens de winterkeuring in Akenburg zijn er twee jeugdrubrieken. veearts Frank Gorter en fokker Carlo Veeger een demonstratie met een scan. Daarbij worden pen. Volgens traditie wordt ook diverse drachtige ooien onder- een verloting gehouden. Hoofd- De winterkeuring begint om 12.15 uur. Om 13.00 en 13.30 uur komen zocht op het aantal lammeren dat prijs is een ooilam uit de stal van de deelnemers aan de jeugdru- ze komend voorjaar zullen wer- Henk Zoetelief. brieken in de ring.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2