Vlaming en Voskuil winnen sneldamtoernooi Bo Krause wint Kerstbokaal als Cleopatra Nomineren voor sportprijzen 2010 TEXELSE 7 COURANT DINSDAG 4 JANUARI 2011 Programma zaalvoetbal Woensdag 5 januari Corné Vlaming en Vic Voskuil hebben donderdag het jaarlijkse sneldamtoernooi van Damclub Oosterend-Texel gewonnen. Het traditionele oudejaarstoernooi kende dit keer een sterke bezet- zenuwslopende stand, vol slag wendingen. Net toen de toernooi- zaal in dorpshuis De Bijenkorf leek te gaan ontploffen, kwamen de Oosterenders remise overeen. Voskuil was de enige die zich aan ting, met niet alleen leden van de de algemene gulheid wist te ont- organiserende vereniging, maar trekken en denderde met zes zeges ook diverse huisdammers en leden op rij naar een onoverbrugbare van andere clubs. Onder de gasten voorsprong op de ranglijst. Pas in ook een speler uit België. In het jeugdtoernooi bleek duidelijk de waarde van de door Piet Bake- Pronk uit Scheveningen kregen laar gegeven lessen, want jeugd- 20.15 SVO 3-Klif/S 6 21.05 Krim 5-Klif/S 5 21.55 Mantje 3-RAB 6 Zaaldienst: Texel Donderdag 6 januari 18.15 Koog D1-SVO D1 19.00 Klif/S 4-Klif/S 8 19.50 Texel 3-Koog 2 20.45 Krim 1-SVO 1 21.35 Texel 4-Klif/S 3 de laatste twee partijen had hij het moeilijk. Piet Bakelaar en Johan Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Arnout Bakker Bakker vPutten vPutten Kuipers Kuipers hem bijna op de knieën, maar Vrijdag 7 januari 7.00 Sport D1-RAB D1 dammer van het eerste uur Corné moesten zich beiden met remise Vlaming won afgetekend, vóór tevreden stellen en zagen daardoor Rinus Wesselman en Jarne Kom- Adrie de Jong uit Den Helder op de pier. Dat die damlessen van blij vende waarde zijn, bewees Vic ranglijst voorbij stuiven. De Jong eindigde achter Voskuil op de Voskuil, die in het verleden ook tweede plaats, Bakelaar werd der door Bakelaar werd getraind. Hij de, Pronk legde beslag op de vier- Sport Mantje Bakker H'dijk Sangers Vonk Arnout De twaalfjarige Bo Krause heeft met haar pony Shayen de kerst bokaal 2010 gewonnen. Dat deed ze door de hoogste score te bereiken in de dressuur (201 punten), het maximale uit het springen te halen (foutloos par cours mét joker), als één van de besten het spel te rijden, en dit bovendien prachtig gekleed als Cleopatra te doen. Krause komt met haar pony uit in de klasse L-dressuur en L-springen. eiste de titel op bij de volwasse nen. Er was sprake van een span nende strijd. In de eerste rondes de wedstrijden om de Kerstbo- lieten alle favorieten zich her en der al wordt ook altijd een prijs uit- punten afsnoepen. Zo pakte Gerrit reikt voor de mooiste presenta- Blom Gerrit Vlaming in, verslikte met Zula Xequoia werd vierde. Zij tie. Daar had de jury dit jaar een Rinus Vittali zich in een eindspel truc van Jos de Wolf en werd Bakelaar op een zeldzame nul getrakteerd door Peter van der Sloot uit Den Helder. Hoe tijdnood bij sneldammen eruit ziet, demon- het paard Sandra van haar opa nog eens meenam en daarmee goed scoorde. Robin Bisschop komt uit in de klasse M-dressuur, en reed voor het eerst met dit paard een springparcours, tot haar eigen verbazing op voortreffelijke lastige taak aan, omdat er zo veel mooie, originele, aandoenlijke en ir het oog springende combinaties ir de ring verschenen. Kampioen manier. Manon List met haar bonte werd uiteindelijk Felien de Ridder, C-pony Puck werd vijfde. die speciaal voor de jubileumeditie streerden Harry van de Wetering van de kerstbokaal rondreed ver- en Rien Brouwer, die hun tien minu- De Bixiekerstbokaal, die dit jaar kleed als taart, met slagroomtoef ten bedenktijd zagen slinken tot Eindstand: 1 .Vic Voskuil; 2.Adrie de Jong (HDC - Den Helder); 3.Piet Bakelaar; 4.Johan Pronk (DC Scheveningen); ö.Engelbertus Pronk (DCS); 6.Rinus Vittali; 7.Jos de Wolf; 8.Ger- rit Blom; 9.Pier v/d Sluis (HDC); 10.Peter van der Sloot (HDC); 11.Gerrit Vlaming; 12.Rien Brouwer; 13.Cees Vinke; 14.Mar- cel Hoek (HDC); 15.Hans Bekkers (HDC); 16.Tjip Jeninga (HDC); 17.Wim Timmer; 18.Johan Van den Broeck (België); 19. Harry van de Wetering; 20.Joke van der Meijden; 21 .Nel L' voor het eerst werd uitgereikt, werd gewonnen door de zevenjarige Marloes Veen eindigde met haar Marousha van Egmond met haar tje, omdat de taart toch minder pony Maggie op een goede tweede plaats. Zij doet nog niet aan offici ële springwedstrijden mee, in ver band met de leeftijd van haar pony, maar heeft al wel laten zien in alle rubrieken bij de top te horen. De zwarte pony Koen. De Bixieruiters worden op een andere manier gejureerd. Daarbij is de juiste stijl van rijden erg belangrijk. Wiske verloting blijven liggen. Die kunnen Overmaat met de pony Lennox werd tweede. Zij behaalde bij het derde plaats was voor Marissa springen de hoge score van 36 Roeper, die voor deze wedstrijd punten. Aanmelden voor Raad Een Lied Teams van maximaal vijf perso nen kunnen zich aanmelden voor de negende competitie van de muziekquiz Raad Een Lied... of Niet. De muziekquiz Raad Een Lied mag intro's van Top 40-hits voorgescho- aan het succes. Zo beschikt de teld, waarbij de titel van het num- organisatie over een volledig elek tronisch drukknoppensysteem, waarmee er tijdens bonusronden '.45 Mantje D1-Mantje D2 18.30 Krim 2-RAB 3 19.20 Texel 1-Raethuys 2 20.15 Mantje 1-Texel 2 21.05 Klif/S 1-Sport 1 21.55 Koog 1-RAB 2 Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Winterwandeling Bij restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg kan zondag 9 januari tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden voor de tweede wandeling in de winter- serie van wandelsportvereni ging Het Gouden Boltje. De wandeling voert door het bos, deelnemers kunnen kiezen voor een wandeling van vijf of een van tien kilometer. Deelname kost €4,-, leden betalen €3,-. Er kan nog voor de hele serie worden ingeschre ven, Dan kost deelname €9,- (€8,). Mensen die geen behoefte hebben aan een herinneringsvaantje, beta len minder. De volgende wandeling in de winterserie wordt gehouden op 23 januari. Voorbereiden op 60 van Texel Zowel beginners als gevorderden zijn zondag 9 januari welkom bij het Turfveld, waar de eerste proef- etappe van de 60 van Texel wordt gelopen. Deze etappe, van vijftien kilometer, voert over de Hors. Er worden er iedere avond één of van Elk en de nog maar net gestop- doelpunten, waarvan de één nog wordt om 10.15 uur vertrokken. De op het hoofd. Alleen voor het sprin- zes seconden. En dat in een gen kleedde zij zich om als cadeau- bewegingsvrijheid gaf. Elf treffers ZDH op nieuwjaarsdag Er zijn nog enkele prijzen van de ZDH heeft in de traditionele zaterdag 8 januari nog worden nieuwjaarswedstrijd weinig heel gelaten van het elftal veteranen elftal meespelen. Toch hadden ze maar weinig in te brengen. Daarbij moet worden aangetekend dat de afgehaald. Het gaat om de num- dat het waagde op 1 januari de jonkies in het zadel werden gehol- mers wit 781 en 193 en blauw 87, 180, 267, 302 en 373. voetbalschoenen weer eens aan te trekken. De 'jonkies' scoorden elf keer in zeventig minuten en hoefden zelf maar één treffer te Patrick Boorsma de jury vormt. De incasseren, waardoor de eind deelnemers krijgen per avond 100 stand 11-1 werd. pen door twee blunders van de nog niet wakkere verdediging, waardoor het binnen vijf minuten al 2-0 stond. Bij rust stond het 5-0, waarna het eerste elftal wat gas terugnam, waardoor de veteranen in de persoon van Niels Dekker een tegendoelpunt konden scoren. Een opvallend grote uitslag, omdat mer en de uitvoerende artiest gera- de 'oudjes' best een aardig en rela- Daarna nam de jonge garde het den moeten worden. De opgaven tief jong team op de been hadden zijn steeds verdeeld in tien blokken gebracht, met onder anderen Niels zich in een groeiende belangstel- worden ook in 2011 de opgaven op reactiesnelheid punten kunnen van tien fragmenten. Daarnaast Dekker, Wim Ridderinkhof, Fedor Jelmer Bomas. Hij scoorde vijf worden verdiend. Net als in de voorgaande jaren meer bonusronden gespeeld. Inschrijven kan via www.raadeen- te keeper Chris Stolk. Bovendien mooier was dan de andere. Hoog- kregen ze steun van Maurits Lap gespeeld, de laatste jaren is een opkomst van zeven of acht teams niet ongewoon. Eén van de rede nen hiervoor is de toepassing van het concept in het populaire RTL4 programma Ik Hou Van Holland. Daarnaast draagt ook de professi onalisering van de competitie bij lied.nl. Op de website zijn ook de en Hans Berbée, die normaal speeldata en -locaties te vinden. gesproken met het huidige eerste Bij de Sportraad zijn de afgelopen ploeg wordt dit keer ook het talent didaten die in 2010 op Texel woon- van Texel wordt gehouden op 25 april. tepunt was een prachtig stiftje van af de rand van het strafschopge bied, dat de een paar meter voor zijn doel staande Stolk volledig PuppyCUrSUS verraste. De andere treffers kwa men op naam van Mike de Bruin (2 Hondensportvereniging keer), Jonas Leenhouts, Daan Wes- sels, Hidde Struick en Sjoerd Oos terhof. DOS begint zondag 9 januari met een nieuwe puppycursus. De trainin gen worden gegeven op het terrein weken vijftien nominaties binnen- van het jaar in het zonnetje gezet, den, komen in aanmerking. Een De al even traditionele receptie na van ZDH aan de Witteweg bij Den Succes vader en dochter in crosssloop ZDH gekomen voor de sportprijzen over het jaar 2010, die vrijdag 11 februari in dorpshuis De Bijenkorf Om als 'talent' te worden bestem- onafhankelijke jury, gevormd door de wedstrijd werd druk bezocht. Hoorn en beginnen om 11.45 uur. peld, mag de jongen of het meisje i kwestie niet ouder zijn dan zestien sporters en journalisten en geleid Voorzitter Jaap Lap blikte in een door de onafhankelijke Ruud Ver in Oosterend worden uitgereikt, jaar. Als het gaat om de nominaties straaten, bepaalt uiteindelijk de win- Voordrachten zijn nog welkom tot voor sportman en sportvrouw mag maandag 10 januari. toespraak terug én vooruit en ook de 87-jarige ere-voorzitter Ferry het ook gaan om mensen die zelf van de Sportraad en de Texelse niet actief (meer) sporten, maar bij- Courant. naars. De organisatie is in handen Zwanenburg was present om de aanwezigen een hart onder de riem Damclub hervat competitie Volgens voorzitter Albert Hoven is voorbeeld al jarenlang achter de het aantal nominaties wat kleiner schermen actief zijn en op die De eerste nieuwjaarsloop van ZDH dan vorig jaar. 'Ik heb het idee dat manier wedstrijden en andere acti- trok zaterdag 25 deelnemers. Vol- voor niet iedereen helemaal duide- viteiten mogelijk maken. Bij de Intuïtief schilderen gens organisator Ton Arnout had den dit er wel wat meer kunnen zijn, maar waren er ook lopers die wellicht voor één van de nieuw jaarsduiken hadden gekozen. Anderen spaarden zich mogelijk iemand bij z'n voordracht', vertelt lijk is wie er voor de prijzen in aan merking komen. De reacties die ik wél krijg, zijn allemaal positief. Dat sportploegen kan eveneens worden gedacht aan besturen en andere Cocky den Duyf uit Oosterend ver- Damclub Oosterend-Texel hervat vanavond (dinsdag) de reguliere competitie. De jeugd speelt van 19.00 tot 19.45 uur. Daarna is de beurt aan de senioren. Wie het leuk maken, zodat je loskomt van alle gedachten', schrijft ze in een pers bericht. De lessen intuïtief schilderen beginnen met een korte meditatie en vindt eens te komen kijken, mee te het maar net zo'n mooie avond mag Texel betekenen. worden als vorig jaar, schreef organisaties die veel voor sportend zorgt met ingang van eind januari visualisatie, waarna met nat-in-nat- spelen en wellicht zelfs een gooi een cursus intuïtief schilderen voor techniek vanuit het onderbewuste naar de titel wil doen, kan contact voor de Winterbosloop van de atle tiekvereniging, die een dag later in beginners en gevorderden. Volgens de docente nemen mensen tegen- wordt geschilderd. Het gaat daarbij opnemen met Piet Bakelaar (tel. meer om het proces dan om het Hoven. Er zijn prijzen in vier catego- Ze moeten vergezeld gaan van een woordig vaak te weinig tijd voor uiteindelijke resultaat. 'Tijdens het rieën te verdelen. Naast de beste motivatie, waarom juist deze spor- dagdromen of om te mijmeren.'Hun schilderen doe je ontdekkingen over Oosterend. de Dennen werd gehouden. De sportman, sportvrouw en sport- ters de prijs verdienen. Alleen kan- hoofd is te druk en te vol. Intuïtief je persoonlijke groei.' De lessen wor- atleten die er wél waren, hadden 313843). De wedstrijden vinden plaats in dorpshuis De Bijenkorf in complimenten voor het initiatief en voor het parcours, dat net als bij de zomerse crosslopen voor een groot deel door natuurgebied de Bolle- kamer liep. Succes was er in deze eerste editie voor de familie De Ruijter uit Den in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Er werd volop gespeeld en het ging er geregeld fanatiek aan Unihockey populair bij instuif Unihockey was gistermiddag één sporten te beoefenen. Naast uni- van de populaire sporten bij de hockey (een combinatie van ijs- sportinstuif van Sportservice Texel hockey en zaalhockey) konden de schilderen is een mooie manier om jezelf te "resetten", je hoofd leeg te den gegeven in groepen van maxi maal zes deelnemers. Zijm hervindt vorm en wint Hoorn. René de Ruijter was 35.27 minuten de snelste in de loop over 8 kilometer. Zijn dochter toe op het veld. In totaal maakten kussen) opgesteld. Milou won in 4.43 de mini-loop zo'n zestig kinderen hun opwach- Rare jongens, die biljarters. Wie niet veel ruimte tijdens de 37ste stond een tumblingbaan (spring- zich de ene week zuchtend naar Sport 2000 Winterbosloop. Door German Silva wint Winterbosloop German Silva, Lutz Lohse en post was de snelste bij de jeugd Jaap Witte gaven elkaar zondag van 10 tot en met 12 jaar en ein digde in 10.29. Jochem van de Biggelaar uit Roosendaal en Sil over één kilometer. Hun echtgeno te en moeder Yvonne Vittali ein digde in de loop over 4 kilometer voor vrouwen op de derde plaats. Jelle van der Duim legde beslag op de zege bij de jeugd die 4 kilome ter liep. De 13-jarige inwoner van de Prins Hendrikpolder finishte in 16.43. Hij klopte de winnaar bij de senioren, Peter Witte uit Den Burg, die twee seconden na hem binnen kwam. Bij de vrouwen ging de zege naar Laurien Bakker, die in 19.54 finishte. Snelste vrouw over 8 kilometer was Margot van der Ven uit Den Burg. Uitkomend in de categorie veteranen had ze niet meer dan 36.07 nodig voor haar race. ting bij de instuif om verschillende en derde. Bij de meisjes eindigde Kyane Sangers met 12.42 als eer- het eind van de clubavond slepen zijn ruime ervaring wist Silva de van Heerwaarden werden tweede en dreigen hun keus in de open haard te verassen, verrassen een week later met aanhoudend goed spel. En andersom. Jaap Boon behoorde na enkele goede weken weer eens bij de verliezers tijdens de competitieavond van De Door stoot, maar Piet Zijm, die ernstige daar gladde parcours. winst naar zich toe te trekken en eindigde de 8,8 km in 31.2 minuten. Lohse hoefde slechts 33 seconden toe te geven. Witte werd knap derde in 32.* David van Logchem werd knap eerste jongen bij de jeugd van 13 Het was goed lopen op het hier en tot en met 16 jaar. Hij liep de 4,4 bedenkingen had over zijn toe- weergoden waren de wedstrijd 17.01. Marit Zijm was met 21.05 het snelste meisje. Ook bij komst als biljarter, pakte al zijn goed gezind en de 87 deelnemers de vrouwen over 8,8 km was de tegenstanders in. Corjan Luyt lijkt konden hun beste beentje voorzet- strijd spannend. Natascha van der een stabiele kracht. Hij toverde ten. Bij de jeugd tot en met 9 jaar Vis wist haar goede vorm te etale- fluks een serie van 17 op tafel en leek op weg het 19-record van Martien Boon uit de jaren van olim te vermorzelen, tot een klein onop- lettendheidje aan die ambitie een liep Jasmijn Baptist de 1250 meter in 5.36 minuten. Milou de Ruijter en Marijke van der Duim werden tweede en derde. Bij de jongens was Sam Rietveld uit Wageningen eind maakte. Maar dat record zal het snelst (6.01) en werd Jarno niet lang meer staan. ren en met 38.59 de winst veilig te stellen. Ulrike Weirich werd tweede in 39.17 en Margot van der Ven derde in 39.58. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. De volgende loopwedstrijd is de Leijstra tweede. Joshua van der Bos en Duincross op zondag 16 Voort eindigde als derde. Rik Bij- januari.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7