TEXELSE^COURANT Cjrotn 'warL-Jexels in het harL, Warme lokalen OSG krijgen zonwering Timmer Bosmafl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12539 VRIJDAG 7 JANUARI 2011 De puntjes moeten nog op de i gezet, maar na de jongste verbouwing kan de Openbare Bibliotheek weer jaren mee. De helft van de nationalezwem- selectie was deze week op het eiland voor een ontspannen start van het zwemseizoen. Na 25 jaar sluit Majella Reijn- ders haar winkel met aardewerk en serviesgoed De Blauwe Rafel aan de War moesstraat. Resi Kompier van Oost doet mee aan de Bespaarstrijd van Texel Éner gie. Ze stookt zuinig, maar zit niet in de kou. De OSG heeft tijdens de vakantie zonwering laten aanbrengen bij een aantal lokalen aan de zijde van het Hogeberggebied. Dat moet een einde maken aan de soms fors oplopende temperatuur in de leslokalen. Dat probleem openbaarde zich na de ingebruikname van het vernieuw de gebouw. Als de zon vol op de ramen scheen, werd het binnen warm en benauwd, waardoor het er niet aangenaam vertoeven was. De nieuwe zonwering, bestaand uit screendoek, moet negentig procent van de warmte van de zon buiten houden. Volgens Henk Switzer, die de zon wering heeft aangebracht, is het materiaal dat met een rits vastzit in een rail, zodat het bij harde wind niet gaat klapperen. De zonwering is geïnstalleerd bij de lokalen in de golf aan de voorzijde van het gebouw, een paar lokalen op de derde verdieping, de mediatheek, het theorielokaal van de afdeling techniek van het VMBO en bij een ruimte van de concierges. In de golf is het zo verwerkt dat het past bin nen het ontwerp van de architect. Volgens rector Henk de Vries van de OSG moet de komende tijd blijken of de wering zorgt voor een aange namer klimaat in de lokalen. De kosten van de zonwering bedragen €35.000,- en worden meegerekend in de kosten voor de verbouw. Tij dens de vakantie is er ook gewerkt aan het klimaatsysteem om het kli maat in het algemeen na de vakantie beter te hebben. Geen persoonlijke relaties meer in werkverhoudingen Het is ongewenst dat een gemeen telijke medewerker en zijn of haar chef een relatie hebben. Dat is slecht voor een zuivere werkver houding. Toch is dit op Texel nog niet verboden. Op advies van de ondernemingsraad hebben b en w besloten de gemeentelijke organi satieregeling op dit punt aan te passen. Persoonlijke relaties bin nen werkverhoudingen worden niet meer toegestaan en voor zover die relaties er al zijn, moet daaraan vóór 2012 een eind worden gemaakt, bijvoorbeeld door over plaatsing van een der betrokkenen naar een andere afdeling. www.texelseautopagina.nl De gemeente heeft vijftien stenen schapen geplaatst op de rotonde Emmalaan in Den Burg. De schapen zijn gemaakt van zwerfkeien en gegalvaniseerd ijzer. De keien haalde de gemeente bij het hoogheemraadschap vandaan. Chris Often van lasbedrijf Otten in Oudeschild maakte van het ijzer koppen en poten die door de gemeente chemisch aan de stenen zijn vastgemaakt. Het idee komt bij Marcel Brou wer vandaan. Hij is teamleider bij Gemeentewerken en zag soortgelijke schapen in Vleuten staan. De stenen schapen Nieuwjaarsreceptie in gemeentehuis De gemeente Texel houdt maan dag 10 januari van 17.00 tot 19.00 uur nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis aan de Emmalaan in Den Burg. Alle inwoners van Texel zijn uitgenodigd. Gemeente kan ergernissen beboeten Hooglanders mogen voorlopig blijven zijn onderdeel van de herinrichting van de rotondes Emma laan, Akenbuurt en Rozendijk. Vorig jaar werd bij de roton de Emmalaan, vooruitlopend op de schapen, al een tuinwal aangelegd. De rotondes Akenbuurt en Rozendijk worden in de loop van het jaar heringericht op basis van de thema's strand en water. Wat er precies komt, is vooralsnog een verrassing, maar het moet bij zowel toerist als Texelaar het eilandgevoel versterken. De buitengewone opsporings ambtenaren van de gemeente (zoals parkeerwachters) krijgen per 1 april de bevoegdheid over tredingen als wildplassen, loslo pende honden, hondenpoep, zwerfvuil en graffiti te beboeten. De aanpak van genoemde overtre dingen staat hoog op de agenda. Grexen Op weg naar het spookhotel voor wat extra zorgconsumptie na de feestdagen zag ik de opgezomerde rotonde. Help! Horszei, wat vind je daar nou van? Is dit goedkope guerillamarketing voor het scha- penbedrijf? Die rattige schaaps koppen lijken wel gemaakt van gehakkeprakte drankhekken! Is dit uitgezocht in coaoppolositie met kerstbuurtregelaar Dick Graaf? Maar wacht even, dit zijn geen schapen maar grexen, van de zee akker ontvoerd door de pechooie- vaar! Ik denk dat dit staaltje ver bijsterende verontdieping van het cultuurbeleid toch wel wat dronke mansonrust geven zal. Een leuk begin van het nieuwe jaar! Het gaat hierbij om zaken die ver boden zijn via de Algemene Plaat selijke Verordening en die tot nu toe door de politie werden gecontro leerd. Met behulp van de nieuwe 'bestuurlijke strafbeschikking' wordt het voor buitengewone opsporings ambtenaren makkelijker om tegen deze zaken op te treden. Afhankelijk van de zwaarte van de overtreding wordt -zoals gebruike lijk- de overtreder aangesproken en wordt hem de gelegenheid gebo den zijn overtreding ongedaan te maken. Mocht dit niet het gewenste resultaat opleveren, kan hij beboet worden via het Centraal Justitieel Incasso Bureau. De manier van opleggen en afhandeling is verge lijkbaar met die van een verkeers boete. De boetes beginnen bij veer tig euro en kunnen oplopen tot enkele honderden euro's. Getijcentrale Door het voeren van de benodig de procedure willen b en w mee werken aan een experimentele getijstroomcentrale in de Wad denzee bij 't Horntje. Gedurende maximaal vijf jaar kan daarmee ervaring worden opgedaan. De centrale hoort tot de projecten op en bij de NlOZ-haven die moge lijk in aanmerking komen voor mil- Woelmuis joenensubsidie. Het ziet er kansrijk De Geul en de Bollekamer wor den nog tenminste een jaar begraasd door Schotse Hooglan ders. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen Gradiënt, eige naar van de dieren, en Staatsbos beheer. Deze beheersvorm stond door de bezuinigingen op het natuurbeheer ter discussie. Er lopen nu vijftien jaar Hooglan ders in de Bollekamer en de Geul, waar ook pony's lopen. De kudde in de Bollekamer bestaat uit 24 vol wassen Hooglanders kalveren. Het oudste dier is circa 18 jaar, de meeste dieren zijn er geboren. In de Geul lopen 17 Hooglanders en zes paarden. Ze grazen er om te voorkomen dat het gebied verruigt. Ondanks de winterse omstandighe den, worden ze niet bijgevoerd. Toezichthouder Benno Bakker: 'Anders dan vorig jaar, toen er lange tijd een dikke laag sneeuw lag, duurde dat nu maar een paar dagen. En als ergens voer staat, dan ruiken uit. De provincie heeft al €750.000,- toegezegd. In het kader van het totale project was ook sprake van (afval)overslag op het haventerrein. Dat onderdeel is van de baan, omdat het zware vrachtverkeer dat ermee gepaard gaat verstorend zou zijn voor de gevoelige apparatuur in de NlOZ-laboratoria. ze dat over grote afstand. Je ziet dat ze nu door het hele gebied zwerven en zo overal aanwezige ruigte wegplukken. Ook als er sneeuw ligt, staat er voorlopig genoeg. Er groeit bijvoorbeeld 50 tot 60 hectare duindoorn waaron der ze de ruigte kunnen wegvreten. En van nature kunnen Hooglanders goed met voedselschaarste omgaan. Ze kunnen zonder proble men 20 procent inboeten.' In het verleden sloot SBB contracten af met een duur van drie tot vijf jaar. Nu echter moet worden bezuinigd, wilde SBB aanvankelijk niet verder gaan dan een half jaar. Maar met die afspraak kon Gradiënt, dat gespecialiseerd is in ecologisch bermbeheer en op meerdere plaat sen kuddes heeft lopen, niet uit de voeten. Bakker: 'Hooglanders zijn geen machines die je na een half jaar in de garage kunt zetten.' Het contract van een jaar biedt voor Gradiënt wel voldoende mogelijk heden. SBB, dat deze kabinetsperi ode 40 procent moet bezuigingen, beraadt zich het komend half jaar op keuzes. 18 jaar het oudste Showroom zaterdag s open van 10.00 - 12.30u TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende foldar(s): De Echte Bakker Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. (Advertentie) fyl Gemeente Texel itAl Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1