Hoe gaat het met uw goede voornemens voor 2011? Energie 07)- li «<3.. o O te*# Bij Jef ondergaat metamorfose TEXELSE 8 COURANT Misset"de Hotelsuites naar CJ VoJmAj MuCLAj DINSDAG 11 JANUARI 2011 Culinaire Verwennerij Bij Jef in Den Hoorn ondergaat een ingrij pende verbouwing. 'Het pand wordt volledig gerestyled. Het moderne design is vernieuwend en sluit naadloos aan bij de karakteristieken van het Texelse sterrenrestaurant: verrassend en eigenzinnig', zegt chefkok en eigenaar Jef Schuur. De grootschalige verbouwing is volgens Schuur een logische stap om verder te kunnen stijgen op de Horeca Superlijst en bezet nu de 78ste plek. Toch was de verbou wing volgens Schuur noodzakelijk. 'Op dit niveau zit de finesse niet alleen in de smaakcombinaties of de pure ingrediënten. Het gaat om de complete ervaring tijdens de avond. Daarom moet ook de entou rage perfect zijn. Alles moet klop pen. Het interieur voldeed niet meer aan onze eisen.' Alleen de buitenmuren blijven staan. 'Het wordt vernieuwend en culinaire ladder. '2010 was voor bijzonder. Wij zijn zelf afgereisd ons succesvol. We hebben veel punten gekregen van GaultMillau, onze Michelinster behouden en we kwamen op de 90ste plaats binnen in de Top naar Italië om een passende inrich ting te zoeken. Gelukkig zijn we daarin goed geslaagd.' De nieuwe serre wordt ingericht als aperitief ruimte. Er komt een ruime Stoelen, tafels, flatscreens, boeken, lampen en andere inventarisstukken van Culinaire Verwennerij Bij Jef verwisselden zaterdag bij een boedelverkoop in een razendtempo van eigenaar. Het restaurant ondergaat de komende tijd een ingrijpende verbouwing. Foto Joop Rommets) Horeca m m chambre Superlijst. viersterrenniveau séparée, We merken dat de waardering voor onze visie en werkwijze groeit.' Als kroon op het succes werd sommelier Nadine Mögling in november door Gault Millau uitgeroepen tot Wijn/Spijs Specialist van het Jaar. Ook 2011 begon goed. Bij Jef steeg twaalf plaatsen op de Misset bestemd voor verga deringen, groepssessies en diners om de groeiende vraag vanuit de zakelijke markt te kunnen bedie nen. Ook de hotelkamers onder gaan een metamorfose. Er komt een nieuwe kap op het pand, waar door vooral op de tweede etage aanzienlijk meer ruimte ontstaat. Bij Jef biedt vanaf eind maart acht luxe, ruime hotelsuites van vier sterrenniveau. Restaurant en hotel zijn vanaf 26 maart weer open. Schuur en Mögling zitten onder tussen niet stil. Bij Jef is gevraagd acte de présence te geven op de gerenommeerde vakbeurs Wine Professional 2011die van maan dag 10 tot en met woensdag 12 januari plaatsvindt in Amsterdam. Op maandag verzorgt Schuur daar de culinaire omlijsting van Cham pagne Dosnon Lepage en op dinsdag presenteert Mögling als winnares van de Gaultmillau Award eigenzinnige combinaties op het gebied van wijn en spijs. Meer informatie staat op de website van de organisatie: www.wine-profes- sional.nl. Subsidie voor Multi-Puls Wing De Multi-Puls Wing 2.0, een inno vatieve visserijtechniek voor platvis, heeft subsidie gekregen uit het Europees Visserijfonds. Ook vijf andere projecten uit Noord-Holland Noord delen mee in de subsidie. Voor de zes projecten is in totaal 1,2 miljoen euro beschikbaar, beschikbaar gesteld door het Euro pees visserijfonds, de provincie Noord-Holland en de gemeenten Enkhuizen en Wieringen. Multi-Puls Wing 2.0, waaraan drie visserijbedrijven deelnemen, com bineert bestaande technieken op het gebied van besparing en milieu. Dit moet leiden tot een forse terug brenging van de uitstoot van C02 uitstoot, aanzienlijke brandstofbe sparing en verlaging van de ener giekosten. Ook de andere projec ten, in Enkhuizen en Den Helder en op Wieringen, richten zich op de economische ontwikkeling van vis- serijgebieden. De steun betekent een belangrijke impuls voor nieuwe werkgelegenheid en verduurza ming van de visserij. Het ministerie, dat de subsidie heeft toegekend, werd geadviseerd door de Visserijgroep 'Noordwest Holland'. Volgens dit adviesorgaan sluiten de projecten goed aan bij de regionale ontwikkelingsstrate gie. Zij richten zich onder meer op verduurzaming van de visserij, pro ductvernieuwing, innovatie en ver breding naar nieuwe werkgelegen heid in recreatie en toerisme. Naast de Multi-Puls Wing 2.0 gaat er geld naar het project Helders Bot(t)er bij de Vis (een samenwer kingsverband tussen Visafslag Hol lands Noorden, stichting Helderse Hallen, stichting Herstelling Den Helder, Fresh Fish Hollands Noor den en de stichting restauratie HD2), het project Wieringen leeft, de Jackwing van scheepswerf Vis ser en de Drommedaris in Enkhui zen. Ook het Zuiderzeemuseum in Enk huizen krijgt subsidie, voor de res tauratie van de blazer TX11, de Drie Gebroeders. Hiermee wordt een uniek schip behouden: ervaren nog maar twee van deze blazers in de hele wereld. Bestemming kunstwerken oude raadhuis Wat gebeurt er met de kunstwer ken in en bij het oude raadhuis? De gemeente heeft daarover contact opgenomen met de makers of hun rechtsopvolgers, omdat het niet mogelijk is vrij over de werken te beschikken. Dat heeft geleid tot afspraken. Het meest opvallende werk, de metalen sculptuur midden op de Groeneplaats werd gemaakt door Bert Drolenga, die nog in leven is. In overleg met hem wordt bij de definitieve herinrichting van de Groeneplaats bepaald wat ermee gebeurt. Voorlopig kan het op de huidige plek blijven staan. De gestileerde uitbeelding van een bruidspaar (ingelegd marmer in de vloer van de hal) kan niet worden behouden en zal worden gesloopt. De nu 92-jarige maker Jan Bons heeft daar vrede mee. Voor de familie zijn tekeningen en foto's van het werk gemaakt. De gekrulde, blauwe metalen orna menten op de gevel (onder andere het hek voor de burgemeesterska mer) zijn gemaakt door Herman van der Heide. Ze gaan in eerste instantie terug naar de erfgenamen en zullen deels worden herplaatst. M. Fischer is de nog levende en in Tsjechië wonende maker van de hanglamp in de hal. Zijn zoon heeft intussen een deel van de lamp in ontvangst genomen. College werkt mee aan houtkachel B en w steunen het plan van TexelEnergie voor een tijdelijke houtgestookte kachel voor duur zame verwarming van het wonin gencomplex De 99 in Den Burg. Ze hebben daarom de benodigde planologische procedure opge start. De bedoeling is de installatie onder te brengen in twee containers in het plantsoen bij het kruispunt Sluyscoog-Hallerweg. Omdat dit strijdig is met de bestemming Groendoeleinden die voor dit ter rein geldt, is ontheffing nodig voor de duur van vijf jaar. In deze periode kan de nodige ervaring met deze vorm van duur zame verwarming worden opge daan. Intussen wordt uitgekeken naar een definitieve locatie voor een installatie die meer woningen dan alleen De 99 van duurzame warmte kan voorzien. De woonwijk is voor het experi ment uitgekozen omdat hier al blokverwarming met een centrale ketel wordt toegepast. Daarom hoeft alleen de gasgestookte ketel te worden ververvangen door de nieuwe installatie waarin hout uit de Texelse dennen wordt ver brand. De ontheffing zal tegelijk met de aanvraag voor de milieuvergunning en de bouwvergunning ter inzage worden gelegd. WMO Adviesraad De WMO Adviesraad stelt dat de medewerkers van de gemeente die betrokken zijn bij de uitvoering van de WMO, daartoe bijgeschoold moeten worden. Het gaat daarbij niet alleen om ambtenaren, maar ook om andere 'relevante per sonen uit het welzijnswerk'. De Adviesraad geeft dit advies in een brief aan het college, naar aan leiding van de verschillen tussen de WMO (Wet Maatschappelijk Ondersteuning) en de Wet Voorzie ningen Gehandicapten. De nieuwe WMO gaat uit van de mogelijkhe den die personen hebben en gaat ervan uit dat iedereen zo lang mogelijk zelfstandig moet kunnen zijn. Dit vraagt volgens de Advies raad om een andere manier van denken. Daarnaast pleit de WMO Adviesraad voor het ontwikkelen van nieuwe initiatieven op het gebied van zelfredzaamheid, vrij- willigersbeleid en mantelzorg. Momenteel werkt de gemeente aan een nieuwe verordening voor de uitvoering van de WMO. Wat ik 2 Normaal? Vrijdag 31 december 2010. 19.25 uur. Gedoucht, het nieuwe jaar kan beginnen. Beginnen? Niet dus, want ik word drie dagen later wak ker op de intensive care van het Gemini Ziekenhuis. En als je dan de verhalen hoort, vraag je je af: was het wel normaal? Daarom wil ik iedereen die gehol pen heeft, bedanken. Opnoemen kan ik ze niet, maar toch bedankt. Gerard Huisman, Den Burg. OtMjMjLMytM/ Stap even binnen, bel met 0222 - 314 939 of mail naar info@texelenergie.nl Voor meer informatie kunt u kijken op www.texelenergie.nl TexelEnergie, Emmalaan 66a, Den Burg (linkervleugel van het WV kantoor).

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8