1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Aanmelden voor NH Pop Live VRIJDAG 14 JANUARI 2011 Crimineel worden om de misdaad te bestrijden Dialectgroep bezoekt De Koog De dialectgroep van de Histori sche Vereniging brengt woens dag 19 januari een bezoek aan De Koog. Tijdens de inloopoch tend van het servicepunt vertel len de leden van de werkgroep over het Tessels dialect, met veel seeggies en verhalen, gedichten en anekdotes. Met deze dorpsbezoeken wil de dia lectgroep inventariseren hoe sterk het dialect nog leeft. De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Hof en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Gien Gehannes in dorpshuis 't Skiltje In dorpshuis 't Skiltje in Oude- schild vindt vrijdag 18 en zater dag 19 maart een optreden plaats van de Westfriese caba retgroep Gien Gehannes. Cees Oud en Hannes Knoin brengen op hun geheel eigen wijze het programma Toid vliegt. Daarin worden zij bijgestaan door de speciale gast Piet Zee. Kaarten kosten €13,50 en zijn te bestellen via tel. 313868. Meer informatie is te vinden via www. giengehannes.nl. r\ In Cinema Texel draait deze week de 3D-actiefilm The Green Hornet, over Britt Reid (een rol Seth Rogen), zoon van de bekendste en meest gerespecteerde mediamagnaat van Los Angeles. Zijn zorgeloze leventje bestaat voornamelijk uit feestvieren, totdat zijn vader (Tom Wilkinson) op mysterieuze wijze sterft en zijn omvangrijke imperium aan hem nalaat. Britt sluit vriend schap met een van zijn vaders werknemers, de toegewijde en inventieve Kato (Jay Chou). Ze besluiten voor het eerst van hun leven iets zinvols te doen: de mis daad bestrijden. En de beste manier om dit te doen is... door zelf crimineel te worden. Zo wordt Britt The Green Hornet en samen met Kato gaat hij de straat op, om de wet te beschermen door hem te overtreden... Steractrice Cameron Diaz speelt in The Green Hornet de rol van Lenore Case, de nieuwe secretaresse van Britt. Woensdag 19 januari beleeft Cine ma Texel de voorpremière van de 3D-sciencefictionfilm Legacy. Daarin doet de rebelse Sam Flynn (Garrett Hedlund) onderzoek naar de verdwijning van zijn vader Kevin Flynn (Jeff Bridges), ooit bekend als 's werelds vooraanstaande gameontwikkelaar. Tijdens zijn zoektocht leidt een vreemd signaal hem naar Flynns Arcade, waar hij in de digitale wereld van Tron wordt getrokken, waar zijn vader al twin tig jaar blijkt te leven. Samen met Kevins vertrouweling Quorra (Olivia Wilde) komen vader en zoon in een levensgevaarlijk gevecht terecht met een meedogenloze vijand. Zij moeten zien te ontsnappen uit een visuele cyberwereld, met nog niet uitgevonden voertuigen, wapens en landschappen. Enkele andere films zijn geprolon geerd. In de Nederlands gesproken jeugdfilm Megamind: Superschurk probeert de even briljante als dui velse superschurk Megamind al twintig jaar de macht op aarde in handen te krijgen, maar weet zijn aartsvijand Metro Man dat elke keer te voorkomen. Loft is een Nederlandse remake van het gelijk namige Vlaamse bioscoopsucces uit 2008 en gaat over vijf getrouw de mannen, die in het grootste geheim een loft (soort apparte ment) delen, waar ze in alle rust hun minnaressen en nieuwste ver overingen kunnen ontvangen. Op een ochtend vinden ze er het lijk van een jonge vrouw. Geen van de vrienden kent haar, weet waar ze vandaan komt of hoe ze er terecht is gekomen. Nog een paar dagen te zien is New Kids Turbo, geba seerd op de bekende komedieserie over hangjongeren in het Noord- Brabantse dorp Maaskantje. Maandag draait een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma is te lezen in de agen da van deze krant en op www. texelagenda.nl. Informatie over sterrenhemel In Het Olijfblad in de Wever straat in Den Burg wordt vanaf 26 januari elke woensdag een bijbelstudie gehouden. De komende tijd gaan deze studies over de sterrenhemel en de betekenis daarvan. De bijeen komsten beginnen om 20.00 uur en zijn vrij toegankelijk. Tangosalon TexelTango houdt zondag 23 januari een tangoworkshop en - salon in Het Kunsthuys aan de Warmoesstraat in Den Burg. Docenten zijn het duo Inge Braat en Peter van Enk uit Rotterdam. De workshop, die om 16.00 uur begint, is geschikt voor zowel beginners als gevorderden. Aansluitend, vanaf 17.00 uur, wordt een salon gehouden. Deelname aan zowel de work shop als de salon kost €15,-. De toegang tot alleen de salon bedraagt €5,-. Voorleesdagen bibliotheek In de bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg wordt op de woensdagen 19 en 26 januari voorgelezen uit het boek Fiet wil rennen van Bibi Dumon Tak en Noëlle Smit. Dit gebeurt in het kader van de Nationale Voorleesdagen, die van 19 tot 29 januari worden gehouden. Deze zijn bedoeld om baby's, peuters en kleuters kennis te laten maken met boe ken en lezen. Het boek van Dumon Tak en Smit is gekozen tot prentenboek van het jaar. Meer informatie over de voor leesdagen en tips voor geschik te prentenboeken zijn te vinden op www.nationalevoorleesda- gen.nl. Het voorlezen in de bibliotheek begint niet op een bepaalde tijd. Zodra er voldoende belangstel ling is, wordt er voorgelezen. Bomenexcursie Op de hoek van de Grensweg en het Gerritslanderdijkje in de Dennen gaat zaterdag 15 janu ari om 10.30 uur onder leiding van IVN-gids Elzelien Schenk een bomenexcursie van start. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig. Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel houdt de komende maanden bijeenkom sten voor ondernemers uit de verschillende sectoren. terbeek en Kees Kranenburg van Koenis uit Opmeer over grondon derzoek en bemestingsvraagstuk ken en spreekt Ado Bloemendal van Pure Graze uit Den Ham maan dag 7 februari voor schapen- en veehouders over graslandgebruik. Dierenarts Loek van Vliet levert dan een bijdrage over het gebruik van geneesmiddelen tegen maagdarm wormen. Willem Brandenburg van de Universiteit uit Wageningen spreekt maandag 21 februari over de mogelijkheden van de teelt van zilte gewassen en op 28 februari wordt een bijeenkomst gehouden voor vleesveehouders. Hiervoor wordt nog een inleider gezocht. Ook wordt nog een datum vastge steld voor een boerderijentocht. De bijeenkomsten worden gehou den in Stayokay aan de Haffelder- weg en beginnen om 20.00 uur. Texelse Courant Filmweken Cinema Texel en de Texelse Cou rant houden komende maand de Texelse Courant Filmweken in de bioscoop in Den Burg. Tegen inle vering van een bon in deze krant kan een gratis tweede kaartje wor den verkregen. De aanbieding is bestemd voor de lezers van deze krant. Er kan een bezoek worden gebracht aan films als The Green Hornet, The Tourist, Sonny Boy en Alpha Omega. Cinema Texel is te vinden aan de Gravenstraat 33 in Den Burg. De Texelse Courant Filmweken worden gehouden van 17 januari tot en met 17 februari. SWOT-diner De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt dinsdag 18 januari het eer ste SWOT-diner van het nieuwe jaar. Op het menu staat stamppot van boerenkool, met worst, jus en mosterd. Inclusief nagerecht kost deelname €8,-. De maaltijd begint om 17.30 uur. Lessen Texel Tango TexelTango verzorgt van donder dag 20 januari tot en met donder dag 7 april een serie van tien weke lijkse lessen Argentijnse tango. De lessen, die duren van 20.00 tot 21.00 uur, worden gegeven in de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. Docenten zijn Karin Rijpma uit Den Burg en Klaas de Jong uit De Cocksdorp. Deelname kost €100,-, de eerste les is een gratis proefles. Na elke les is er gelegenheid tot oefenen. Mindfulness Bij de cursus mindfulness van Mir jam Spijker zijn nog enkele plaat sen vrij. De cursus begint op zater dag 22 januari en bestaat uit acht lessen, steeds op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Wel wordt van de deelnemers de bereidheid ver wacht om thuis te oefenen. Deel name wordt, bij doorverwijzing door de huisarts, vergoed uit de basisverzekering. Mindfulness leert deelnemers beter met stress om te gaan en meer in het hier en nu te leven. Voor meer informatie: tel. 317566 of e-mailadres spijker49@zonnet. nl. Hersenstichting De Hersenstichting is op zoek naar collectanten om van 31 januari tot en met 5 februari te collecteren. Belangstellenden kunnen zich mel den bij Martien Roeper op tel. Jaarvergadering Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfs voorlichting Texel houdt maan dag 24 januari jaarvergadering. Anton Bakker van Westerheem is aftredend en niet herkiesbaar. Als nieuwe kandidaat stelt het bestuur B. Witte van de Waalenburgerdijk voor. De bijeenkomst wordt gehou den in Stayokay en begint om 20.00 uur. Na het huishoudelijke gedeelte vertelt Maurice Diks over de bedrijfsvoering van Bierbrouwe rij Texel. Voorlichting over slechthorendheid In de Zr. Kueterzaal van het Gemini Ziekenhuis wordt don derdag 3 februari een voorlich tingsbijeenkomst gehouden over slechthorendheid bij jon geren. De bijeenkomst is met name bedoeld voor jongeren die tijdens hun werk problemen ondervinden door hun slechthorendheid. Aan de orde komen de werking van het oor, omgaan met slechthorend heid, hulpmiddelen, arboproble- matiek en loopbaanbegeleiding. Sprekers zijn dr. ir. A.E. Hoetink, klinisch fysicus-audioloog, en S. Kaldenbach, maatschappelijk wer ker. Ook zijn er vertegenwoordigers van het Audiologisch Centrum Hol land Noord en de Geestelijke Gezondheidszorg en Maatschap pelijke Dienstverlening voor Doven en Slechthorenden (GGMD). De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel worden belangstellenden verzocht zich vooraf aan te melden. Dat kan bij het Patiëntenservicebureau, tel. 0223-696346 of e-mailadres psb@gemini-ziekenhuis.nl Alzheimercafé In het Alzheimercafé wordt dins dag 25 januari de film Van Bin nenuit vertoond. In deze documentaire vertellen vier mensen met dementie over hun ervaringen en gevoelens. Er komen ethische aspecten aan de orde, de eerste verschijnselen, de diagnose en wat de ziekte voor de relatie betekent. Het Alzheimercafé wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan en begint om 19.30 uur. Aanmelden is niet nodig, de toegang is gratis. Voor meer infor matie: tel. 312696. Opfriscursus rijbewijs In samenwerking met de stich ting Verkeerseducatie uit Den Helder verzorgt ANBO Texel een opfriscursus voor ouderen met een rijbewijs. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 14 januari: 19.30 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een bijeenkomst over de TexelEnergie Bespaarstrijd. Met tips en de actuele stand van zaken, ledereen is wel- 20.00 uur. Prof. dr. Lamers spreekt bij volksterrenwacht De Jager (bij Ecomare) over 'speuren naar leven in het heelal'. Entree €5,-; donateurs hebben gratis toegang. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de twee de avond van het Amsterdams Klein kunst Festival. Alle kaarten zijn uit verkocht. Cinema Texel vertoont om 18.45 en 21.30 The Green Hornet 3D; 19.15 New Kids Turbo! en 21.15 Loft. Zaterdag 15 januari: 10.00 uur. Het Maritiem en Jut- tersmuseum in Oudeschild houdt van 10.00 tot 17.00 uur open dag. Om 13.30 uur begint een voorstelling van het Verteltheater 10.30 uur. Op de hoek Grensweg- Gerritslanderdijkje in de Dennen gaat om 10.30 uur een bomenexcursie van IVN van start. Deelname is gra tis, aanmelden niet nodig. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de derde en laatste avond van het Amster dams Kleinkunst Festival. Alle kaar ten zijn uitverkocht. Cinema Texel vertoont om 13.30 Rapunzel 3D; 13.45 Dik Trom; 16.00 de ondertitelde versie van Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 3D; 16.15 de Nederlandsta lige versie van MegaMind: Super schurk 3D; 18.45 en 21.30 The Green Hornet 3D; 19.15 New Kids Turbo! en 21.15 Loft. Zondag 16 januari: 9.30 uur. Bij paal 9 gaat om 9.30 uur een 20 kilometer lange strandrace voor (Texelse) mountainbikers van start. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in het paviljoen. 11.00 uur. Bij de Fonteinsnol aan de Rozendijk in de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop van start. Diverse afstanden. 14.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 14.00 uur de Texelse Nieuws- en Kennisquiz. De zaal is open vanaf 13.30 uur. De toe- 19.30 uur. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst plaats in de kerkekamer van de kerk van De Waal. Cinema Texel vertoont om 13.30 Rapunzel 3D; 13.45 Dik Trom; 16.00 de Nederlands gesproken versie van Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 3D; 16.15 de Nederlands gesproken versie van MegaMind: Superschurk 3D; 20.00 Loft en om 20.30 The Green Hornet 3D. Maandag 17 januari: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst plaats bij de familie Prins aan de Postweg 169 in Eierland. Cinema Texel vertoont om 20.00 een 'mystery movie' en om 20.30 The Green Hornet. Dinsdag 18 januari: 19.30 uur. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst plaats in de kerkekamer van de doopsgezinde kerk van Oosterend. 19.30 uur. Op het adres Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. TES O In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker verzorgt veer dienst TESO deze week geen extra afvaarten. Vandaag (vrijdag) worden in Den Helder wachttijden tot een uur verwacht. Bij het ontbreken van extra afvaarten dient voor het vervoer van gevaarlijke stoffen vooraf te worden gereserveerd. Voor meer informatie: www.teso.nl of tel. 369600. 24 uur per 7 dag*" per^J Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant Den Burg, op maandag 31 januari, vanaf 13.30 uur. Er wordt vooral aandacht besteed aan de ver nieuwde verkeersregels en de defensieve rijstijl. Tijdens de bij eenkomst wordt ook informatie gegeven over een proefrit met de auto en een oog meting door een opticien. Aanmelden kan via tel. 315223 en 313561. Popgroepen, rappers, singer- songwriters en andere muzikan ten kunnen zich vanaf 17 januari inschrijven voor de derde editie van NH-Pop Live. Door het aan maken van een profiel op www. nhpoplive.nl maken zij kans op optredens, een videoclip en een professionele opname. NH-Pop Live is voortdurend op zoek naar bands die het verdienen om verder te komen dan de repeti tieruimte en een enkel optreden in de plaatselijke cafés. De twee eer dere edities leverden namen op als onder meer Tim Knol, Yori Swart en Rarely Alive, waarmee NH-Pop Live heeft bewezen een belangrijke rol in de popwereld van Noord-Holland te spelen. Voor de vorige editie had den zich ruim honderd bands aan gemeld en alle daaruit voortvloei ende optredens werden goed bezocht. Na het aanmaken van een profiel op www.nhpoplive.nl kunnen deelnemers geluidsfragmenten en videobeelden delen via de website. Uit alle inschrijvingen worden zes tien bands geselecteerd die door stromen naar het showcasetraject. Deze zestien bands spelen ieder twee keer op twee van de deelne mende podia. De bands die uitein delijk in het natraject belanden spe len onder andere een keer in Paradiso, gaan een videoclip opne men en duiken een zeer professio nele studio in. Uitzending gemist Via de website van Radio Texel, waar de uitzendingen al langer rechtstreeks te horen waren, is sinds kort een deel van de programma's naderhand terug te luisteren. Dat kan via de knop Programma gemist op www.radiotexel.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2