Verrassende namen bij nominaties sportprijzen TEXELSE 8 COURANTvrijdag januari Een onafhankelijke jury, gevormd door sporters en journalisten en geleid door de onafhankelijke Ruud Verstraaten, buigt zich de komende weken over alle namen en bepaalt uiteindelijk wie de winnaars wor den. Genomineerden van zestien jaar en jonger maken ook kans tot sporttalent van 2010 te worden uitgeroepen. De prijzen worden vrijdag 11 februari uitgereikt tijdens een feestelijke avond in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De genomineerden (in alfabetische volgorde) Mannen: Ewoud Bakker (tennisser, keeper zaalvoetbal, volleyballer), Jos en Paul Bakker (voetballers G-team, vrijwilligers en supporters), Dick van Barneveld (schaker, promotor jeugdschaak), Theo Boom (wiel renner, mountainbiker, jeugdtrai ner), Pieter Dogger (autocrosser, deelnemer wereldkampioenschap pen), Sverre Eschweiler (zwem mer, deelnemer Europese jeugd kampioenschappen), Hans Jimmink (menner), Milco Kats (hardloper), Ben Kenter (volleybal ler, voorzitter en trainer Tevoko), Dorian van Rijsselberghe (surfer), Piet Rodenburg (schaatser, reed drie keer de alternatieve Elfsteden tocht in één week), Alexander Smit (keeper voetbalteam Texel'94 1 en zaalvoetbalteam RAB 1), Remko Spelde (unihockeyer, trai ner), Lex Veeger (menner), Dirk Vinke (organisator Texel Triatlon, De Zestig van Texel en Nederlands kampioenschap tijdrijden), Nico Waerts (trainer diverse vechtspor ten), Thomas Wassenaar (golfer). Vrouwen: Denise Betsema (mountainbiker), Jasmijn Baptist (hardloper), San ne Brand (tennisser), Jasmijn van der Burg (triatleet), Karlijn van der Burg (triatleet), Anna van der Duim (zeiler), Annabel Groothuis (golfer), Hannah Ipenburg (turner), Connie Joling (beroepsmatig en privé op diverse terreinen actief), Sterre Kiltz (tennisser, hardloper, voetballer), Kim Kooger (menner), Priscilla Noorlander (dressuurrui- Zwemmer Sverre Eschweiler kwalificeerde zich in 2010 voor de Europese jeugdkampioenschappen(Archief Texelse Courant) ter), Natascha van der Vis (wiel renner, atleet, triatleet). Ploegen: Besturen Wielervereniging Texel, De Vrije Rijders en Toerclub Taxi 312000 (bewerkstelligden fusie tussen genoemde verenigingen), KWAPSMA (organisator Wampex, dertig keer), Ponyclub De Klep- pertjes: Lianne Wetenkamp, Esmee Zoer, Laura Westerlaken en Kim van der Werve en com mandante Maartje Jongejan- Meijer (dressuurruiters, Neder lands kampioen in de afdelingsdressuur klasse L), RAB 1 (zaalvoetballers, Texels kampioen), Stichting Texel Atletiek (organisa tor Texel Halve Marathon), Texel'94 (voetballers eerste elftal, gepromo veerd naar 4de klasse), Texel'94, dames- en meidenafdeling (voet ballers), Texelse Golfclub, jeugd- ploeg (golfers, gepromoveerd naar 3de klasse Nederlandse Golf Fede ratie), ZDH (voetballers, eerste elf tal gepromoveerd naar 5de klas se). Texel is een eiland met een wijd vertakte sportcultuur. Wie dat nog niet wist, kan dat conclude ren uit de nominaties voor de verkiezingen van sportman, sportvrouw, sporttalent en sport ploeg van 2010. Van voetbal tot wielrennen, van autocross tot unihockey en van zeilen tot dres suur, het is een groot aantal sporten waarvan de beoefenaars zijn voorgedragen voor een prijs. In totaal zijn 39 kandidaten voor gedragen. Op de lijst staan veel bekende namen. Het zal niemand verbazen dat Dorian van Rijsselberghe, sportman van 2009, opnieuw is genomineerd. Ook afgelopen jaar bewees hij tot de wereldtop in het windsurfen te behoren. De nomi natie van Sverre Eschweiler, die zich plaatste voor de Europese jeugdkampioenschappen zwem men, ligt eveneens voor de hand. Veel verrassender zijn bijvoorbeeld die van mountainbiker en wielren ner Theo Boom, unihockeyer Rem ko Spelde, voetbalkeeper Alexan der Smit en Piet Rodenburg, die begin 2010 in één week tijd drie keer een alternatieve Elfsteden tocht schaatste. Denise Betsema werd vorig jaar gekozen tot sportvrouw van 2009 en staat ondanks een wat minder seizoen opnieuw op de lijst. Dat geldt eveneens voor Sanne Brand, Connie Joling en anderen. Maar ook jonge sporters als Anna van der Duim (zeilen), Jasmijn en Kar lijn van der Burg (triatlon), Hannah Ipenburg (turnen) maken gezien hun goede prestaties in 2010 een kans. Bij de ploegen ontbreekt dit maal het eerste vrouwenteam van volleybalvereniging Tevoko, dat het succes van 2009 niet heeft kunnen herhalen. Aan kansrijke kandidaten evenwel geen gebrek. Zo werden promoties naar een hogere klasse gevierd bij de voetballers van Texel'94 en ZDH en de jeugd van de Texelse Golfclub en legde een viertal van ponyclub De Klepper- tjes zelfs beslag op de Nederland se titel in de dressuur. De oproep van de organisatie, gevormd door de Texelse Sport raad en de Texelse Courant, om ook mensen te nomineren die vooral achter de schermen van grote betekenis zijn, heeft even eens weerklank gevonden. Dat blijkt uit de nominatie van onder meer de organisaties van de Wam pex en de Texel Halve Marathon en de besturen van Wielervereniging Texel, De Vrije Rijders en Toerclub Taxi 312000, die afgelopen jaar een fusie hebben bewerkstelligd. Ook de nominatie van sporters als Dick van Barneveld (schaken) en Ben Kenter (volleybal) moet in dat licht worden gezien. Onder leiding van hun commandante Maartje Jongejan-Meijer werden Lianne Wetenkamp, Esmee Zoer, Laura Westerlaken en Kim van der Werve in 2010 Nederlands kampioen in de afdelingsdressuur klasse L (Foto Danny westerlaken) Spanning terug in kaartcompetitie De spanning is weer helemaal terug in de competitie van Kla- verjasclub Den Burg. Koomen en Van der Veen gaan nog aan de leiding, maar hun voorsprong wordt wekelijks kleiner. Na een ijzersterke rondewinst liggen Caspers en Caspers weer op koers voor het kampioenschap. Enkele weken geleden leek het kampioenschap nog een tweestrijd te worden tussen de koppels Tromp en Stark en Koomen en Van der Veen. Maar na een paar wat mindere rondes zijn er kapers op de kust. Rob en Fenny Caspers, die vier weken geleden nog tegen een achterstand van ruim 3600 punten aan keken, zijn bezig met een mooie serie. Deze week behaalden zij voor de derde ach tereenvolgende week meer dan 7000 punten. Na drie gelijkmatige hoge stelden zij de rondewinst vei lig met een daverend slotakkoord van ruim 2100 punten. Ze wonnen de avond met een totaal van 7508. en staan nu op de tweede plaats met een achterstand van niet meer dan 442 punten. Cees Vinke en Carlo Bos speelden vier gelijkmatige spellen van ruim boven de 1700 punten. Met een totaalscore van 7103 pun ten en een tweede plaats herstel len zij zich van hun matige seizoen start. Ook Arend Dijker en Piet Moree lijken de ergste crisis te boven en namen de afgelopen weken afstand van de rode lan taarn. Zij eindigden deze avond met 6878 punten als derde, een score die vooral te danken was aan de 2300 punten van het eerste spel. Gerard en Theo Witte pakten met 6658 punten de vierde plaats. Er had meer in gezeten, maar in de laatste ronde liet Vrouwe Fortuna hen in de steek. Toch leverde deze score een plaatsje winst op in het klassement. Regerend kampioenen Jan Zaal en Hans Westdorp behalen dit sei zoen geen hoge scores, maar zijn wel weer in de race. Ook deze week knabbelden ze met 6641 punten weer het nodige van hun achterstand af. Zij staan nu met op de vierde plaats, met een achter stand van ruim 2100 punten. Het gemiddelde was op deze avond met 6324 punten redelijk goed. Het aantal marsen (27) was aan de lage kant. Het klassement wordt nog steeds aangevoerd door Co Koomen en Lieuwe van der Veen. Zij hadden een zware avond en leken af te stevenen op een dramatische sco re, maar in de laatste partij werd de schade nog beperkt. Fenny en Rob Caspers staan tweede, Bas Tromp en Frans Stark bezetten de derde plaats op ruim 1500 punten achter stand. Rob en Fenny Caspers lei den in de periode, gevolgd door Jan Zaal en Hans Westdorp. Bart Weijdt en Willem Koomen bezetten hier de derde plaats. SV De Koog is op zoek naar een nieuwe trainer. Mario van der Hert, sinds anderhalf jaar aan de vereniging verbonden, treedt met ingang van het nieuwe sei zoen in dienst van Apollo'68. Het eerste elftal van die vereniging speelt in de derde klasse A, twee klassen hoger dan De Koog. Van der Hert, woonachtig in Den Helder, was eerder als assistent trainer werkzaam bij FC Den Hel der en als hoofdtrainer bij Watervo- Maar liefst vijftig klaverjassers gaven deze week gehoor aan de oproep mee te doen aan het jaarlijkse Open Klaverjastoer- nooi van De Wielewaal. Slechts enkele weken na het Open Toernooi in Oudeschild, trok het rondreizend kaartcircus naar De Waal. In afwachting van de aftrap - traditioneel door de speaker ver richt met de woorden: 'Ladies and Heren Tevoko tegen Reflection Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag een belangrijke wedstrijd tegen Reflection uit Hoogwoud. In de eigen sporthal Ons Genoegen dient Tevoko de punten thuis te hou den, wil het team niet verder in degra datiegevaar komen. Berry Koning ontbreekt nog wegens vakantie, maar daar tegenover staat de rentree van Ben Kenter, die hersteld is van een blessure. Tevens zal René Remmers zijn hernieuwde opwachting maken. De wedstrijd begint om 15.15 uur. Verder thuisprogramma: 11.30 u. Tevoko MA1 -MOVE MA2 11.30 u. Tevoko JB1-WW B1 13.15 u. Tevoko HS2-MBSOV H1 13.15 u. Tevoko DS3-MBSOV DS3 gels. Penningmeester Adrie Eelman van De Koog laat weten een paar kan didaten op het oog te hebben die Van der Hert kunnen opvolgen. Met één van hen is inmiddels seri eus gesproken. Eelman verwacht deze week tot een akkoord te komen. Wie het is, wilde hij giste ren nog niet zeggen, wél dat het opnieuw een trainer uit Den Helder is. 'We hadden liever een Texelaar, maar we zitten nu eenmaal vast aan de regel dat een trainer zijn gentlemen, let's play cards' - werd het prijzenpakket met argusogen bekeken. Dat het jachtseizoen weer geopend is, was te merken: hazen, konijnen, ganzenborst ston den op de tafel, naast aardse zaken als aardappels, zuurkool, boeren kaas en scharreleieren. Het beste koppel bleek te bestaan uit Carlo Bos en Siem Pieter de Porto. Zij wonnen en mogen samen 'romantisch gaan dineren bij Paal Crossloop Op de Rozendijk in de Dennen, aan de voet van de Fonteinsnol, gaat zondag de zesde crossloop van dit seizoen van start. De orga niserende Atletiek Vereniging Texel heeft een gevarieerd rondje uitge zet van 2,9 kilometer, dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. Kinderen tot en met 12 jaar lopen een ronde van circa 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Het startschot voor de jeugd klinkt om 11.00 uur, voor senioren om 11.15 uur. Na zondag worden nóg twee cros ses gehouden: op 30 januari en 13 februari. Meer informatie is ver krijgbaar bij Rita Dogger, tel. 313387 en staat ook op de web site www.avtexel.nl. papieren moet hebben. En zulke mensen zijn op Texel niet te vin den.' Met Van der Hert kwamen in de zomer van 2009 nogal wat Helder- se spelers naar De Koog. Eelman verwacht dat maar een klein deel ook komend jaar op het eiland voetbalt. 'We weten niet wat onze nieuwe man van plan is, maar we hebben er weinig trek in dat er wéér een groot gezelschap uit Den Helder komt. Tenzij er een leegloop op gang komt, houden we genoeg spelers over. We hebben ook nog een tweede elftal en een hoop juni oren achter de hand.' 17', meldt onze correspondent. Ook de nummers twee en drie ver dienden een diner, maar dan bij Veronica en Dennenoord. Minder romantisch ging het er aan toe bij de poedelprijswinnaars. Jan 'Gijs' Zoetelief en kompaan Jan Blauw werd verzocht zich niet lan ger te vertonen op het speelveld, gezien hun uiterst slechte resul taat. Hen werd de suggestie gedaan een andere sport te kiezen. Onder het genot van een glaasje wijn kunnen zij op vakantiecentrum Nieuwe koploper Kees de Best heeft in de interne competitie bij schaakclub En Pas sant de leiding genomen. Hij won in de vijftiende ronde van Nanning Kikkert en verdreef daarmee Jaap Dros, die niet in actie kwam, van de kop van de ranglijst Kees de Best, eerder al getipt als kanshebber voor de titel, moest tegen Kikkert zeer zorgvuldig spelen om het punt te kunnen bemachti gen. Kikkert viel weinig te verwijten. Hij speelde bijna foutloos, maar De Best had zijn stukken beter ontwik keld en dat gaf de doorslag. Mohamed Al-Rawy versloeg Piet Bakelaar. Bakelaar is een speler die weinig verliest, maar de aanval van Al-Rawy sloeg uiteindelijk door in zijn voordeel. Al-Rawy staat op de derde plaats en heeft ook nog kans kampioen te worden. Ook oud-titel- Tevoko tegen Wham Wham Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag in Ons Genoegen tegen Wham Wham uit Zwaag. Wham Wham staat op de tiende plaats en heeft nog maar twee wedstrijden gewonnen. Tevo ko heeft al eerder tegen Wham Wham gespeeld, maar inmiddels is het team van samenstelling veran derd en bestaat het vooral uit jonge spelers die vorig jaar zijn gepromo veerd. Op papier zou Tevoko geen problemen met deze tegenstander moeten hebben, maar het zou ver keerd zijn de jonge spelers te onderschatten. Tevoko zal dan ook voluit spelen, wat een mooie wed strijd kan opleveren. De wedstrijd begint om 13.15 uur. Dennenoord de strijd met elkaar aangaan op de midgetgolfbaan. 'Die zien we nooit meer terug', zongen de andere aanwezigen bemoedigend. De klaverjassers strijden dinsdag 8 februari in De Wielewaal om de Veronica-bokaal. Aanvang 20.00 uur. bij En Passant houder Thomas Richter heeft als de nummer vier op de ranglijst alle kan sen nog in eigen hand. De toppers geven elkaar weinig toe en de strijd om de titel is in volle gang. Over de afloop durven de kenners geen uit spraken te doen. 'Het is een loterij geworden', heeft Dros al opgemerkt. Rinus Vittali, Piet Bakelaar en Dick van Barneveld volgen de toppers ofp afstand, maar hebben zich nog niet gewonnen gegeven. Alle uitslagen en de stand staan op de website www.enpassant-texel.nl. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 18 januari Veld A 19.00 Jozefschool-Krim Super 19.45 Super-CVI Krim 20.30 Randstad-Cocky's CVI 21.15 Vlinderw-NIOZ 1 Randstad 22.00 Autocentr-Kobeko NIOZ 1 Veld B 19.00 PFB-Interieurbouw AH 19.45 AH-NIOZ2 PFB 20.30 RAB-Mets NIOZ 2 21.15 Rabo-Wessels RAB 22.00 Falcon-Mantje Wessels Veld C 19.00 SVC-BarS Kapper 19.45 Kapper-Campings Bar S 20.30 Kobeko-Klif 23 Campings 21.15 De Waal-Otto's Klif 23 22.00 De Rog-Moorman De Waal Wedstrijdleiding De Kapper Kees (tel. 310221) Uitslagen: Falcon-Rabobank 2-1; Kobeko-CVI 0-3; Randstad-Vlinderwinkel 1-2; NIOZ 1-Paal 28/De Krim 1 -2; Cocky's Kapsalon-Texelse Autocentrale 3-0; Interieurbouw Texel- Ecotiem 3-0; NIOZ 2-PFB 2-1Dio Drogis terij Mets-IBS/Oele/Schoo 2-1; Wessels Ontwerptl-Albert Heijn 2-1; Mantje-Bouw- center RAB 3-0; Eetcafé De Rog-Kees de Waal, huis en tuin 2-1Timmer's Bakkerij- Slagerij Moorman en de Boer 3-0; Bar Sportief-Jozefschool 1-2; Texelcampings- Kapsalon Salique 0-3. Romantisch diner voor klaverjassers Trainer De Koog naar Apollo'68

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 8