Beulen tegen striemende wind en zand Krim speelparadijs darters TEXELSE 3 COURANT Texel'94 verrast in stormachtig Egmond SVO laat na rust niets heel van KFC Tess DINSDAG 18 JANUARI 2011 Jory Vinke heeft zijn titel gepro longeerd bij de tweede Beach Challenge voor mountainbikers die zondag op het strand tussen Paal 8 en Paal 17 werd verre den. Vinke pakte in het begin al snel een voorsprong op Ruben van Vliet, Roel Bakker en Niels Bakker die eveneens favoriet voor de overwin ning waren. Na het passeren van het keerpunt bij Paal 17 zag Vinke zijn voorsprong op het drietal, dat goed samenwerkte, slinken en liet zich door hen inhalen. Na een paar tempoversnellingen gingen Vinke en Van Vliet er samen vandoor, waarna Vinke in de eindsprint als eerste over de finish wist te komen. Van Vliet werd tweede, Niels Bak ker derde en Roel Bakker vierde. Bij de dames pakte Denise Betse- ma de overwinning, maar ze kreeg het niet cadeau. Zij nam in eerste instantie een flinke voorsprong op Natascha van der Vis, maar die wist de achterstand goed te maken, waarna op de laatste meters voor de finish strijd om de overwinning moest worden geleverd. Wouter van Tatenhove won de wedstrijd voor de jeugd. Hij hield Jelmer Bot, met wie hij continu had samen gereden, achter zich. Joey Mets werd derde. Jan Zijm werd eerste bij de veteranen. De strandrace was geen makkie voor de deelnemers. Ze moesten het opnemen tegen harde wind en striemend zand. Vooral op de terugweg van Paal 17 naar Paal 9 moesten geknokt worden tegen de harde wind. De renners vertrokken om 9.30 uur bij Paal 9. Ze reden eerst naar Paal 8, daarna naar Paal 17 en bij Paal 9 was vervolgens de finish. Dirk Haker werd na afloop gehuldigd als oudste deelnemer De deelnemers (75 jaar) die de wedstrijd had uitge- striemende win. de Beach Challenge moesten het zondag opnemen tegen ei Samenwerken was niet verkeerd om de omstandigheden de baas te blijven. SVO is het nieuwe jaar met een ruime overwinning begonnen. Mede dankzij drie doelpunten in het laatste half uur won de ploeg van coaches Marco Drijver en Jan Bloem zaterdag op eigen veld met 5-1 KFC uit Koog aan de Zaan, dat voor het duel nog op gelijkte hoogte op de ranglijst stond. In december kreeg Oosterend een grote domper te verwerken, toen keeper Pieter Duinker bij een onge luk enkele pezen in een hand scheurde en een sleutelbeen brak. Hij zal dit seizoen niet meer in actie komen. Vervanger is Robert Wille- kes, de keeper van het tweede elftal, die op zijn beurt wordt ver vangen door Alexander Ellen. Tegen KFC miste SVO ook enkele verdedigers. De selectie is echter ruim genoeg om dit gemis op te vangen. Ondanks alle malheur waren zaterdag toch nog veertien spelers beschikbaar. Het leek nog even spannend te worden of de wedstrijd kon door gaan, maar consul Richard Daalder oordeelde 's ochtends dat de gras mat er prima bij lag. Een nadeel was wel de harde zuidwester, die het voetballen bemoeilijkte. Ooste rend had de wind in de eerste helft in de rug en ging fel van start. Spits Martijn Drijver kreeg uit een voor zet van rechts al snel een dot van een kans, maar zijn harde schot werd door de keeper onschadelijk gemaakt. Tien minuten later was het alsnog raak. Een kopbal van Dennis Daalder kon nog net wor den gekeerd, maar Erik van Es was er als de kippen bij om raak te schieten. De Oosterenders leken niets te vrezen te hebben, maar gingen in de 25ste minuut zwaar in de fout. Een verre pass werd verkeerd inge schat, waardoor de spits van KFC plotseling vrijbaan kreeg. Keeper Willekes redde in eerste instantie knap, maar de meegekomen spits schoot in de rebound alsnog raak. Dat was voor de coaches reden de tegenvallende Jan Willem Ellen uit de ploeg te halen en te vervangen door de ervaren Fedor van Elk. Tien minuten voor rust kwam SVO opnieuw op voorsprong. Spits Gor Hakobjan kreeg de bal aange speeld, kapte zijn tegenstander uit en schoot zonder de bal zonder erbij na te denken keihard in de verre hoek. In de rust deed zich nog een akke fietje voor. Een speler van KFC bleef mopperen, waarna de scheidsrechter hem de gele kaart voorhield. Even daarvoor had de leidsman ook al een gele kaart uit gedeeld wegens commentaar op de leiding. De Zaankanters kozen daarna eieren voor hun geld en vielen in de tweede helft op door voorbeeldig gedrag. De Oosterenders begonnen de tweede helft met Ed de Vries voor Chris Ellen. Ook binnen het team werden enkele omzettingen gedaan. Dat bleek even wennen, terwijl ook de harde wind en de vlagerige regen het spel van de thuisploeg niet ten goede kwam. KFC drong sterk aan, maar slaagde er maar zelden in echt gevaarlijk te worden. Het bleef bij een paar schoten, die betrekkelijk eenvou dig door Willekes konden worden gekeerd. Na een kwartier kwam Wim van der Meer in het veld voor Erik van Es en prompt keerden de kansen. Een schitterende aanval leidde tot 3-1Dennis Daalder en Martijn Drij ver reten de defensie uiteen met een prachtige combinatie, waarna Drijver met een snoeihard schot scoorde. Het doelpunt was zo mooi, dat zelfs de tegenstander er een applaus voor over had. Niet veel later werd dezelfde Drijver tegen de grond gewerkt, op een moment dat hij alle verdedigers zijn hielen had laten zien. Volgens de reglementen moet zo'n overtreding worden bestraft met een rode kaart, maar de scheidsrechter toonde zich coulant en hield het bij een vrije trap. De Oosterenders treurden niet lang. Dave Witte plaatste zich achter de bal en zette voor op de lange Ed de Vries, die met een fraaie kopbal de keeper passeerde. Even daarvoor had De Vries al op de paal gekopt. Daar mee was de wedstrijd gespeeld. In de slotfase werd het ook nog 5-1 De bal belandde uit een vrije bij Dennis Daalder, die vanaf de ach terlijn de keeper met een lobje pas seerde en daarmee Gaime Vlaming in staat stelde met een kopbal te scoren. Zaterdag speelt Oosterend in Ber gen tegen Berdos, dat twee plaats hoger op de ranglijst staat. Texel'94 heeft zondag in een stormachtig Egmond aan den Hoef een verrassende overwin ning (0-1) geboekt op Zeegvogels. Een belangrijk resultaat voor de Texelaars, die daarmee weer enigszins aansluiting kregen met de middenmoot. Het als gedeeld vierde geklasseerde Zeevogels stond met een voor sprong van negen punten zes plaat sen hoger op de ranglijst en was derhalve favoriet. Inderdaad nam de thuisclub direct het initiatief. De Texelse achterhoede was echter prima op dreef en voorkwam dat de beweeglijke spitsen van Zeevogels gevaarlijk konden worden. Daarbij hadden de gastheren ook nog eens de pech dat keeper Alexander Smit in een bloedvorm verkeerde en de meest onmogelijke ballen uit zijn doel ranselde. Al in de tiende minuut deed hij van zich spreken door een spectaculaire redding op een schot van één van de spitsen. De gastheren probeer den hierna wel de druk op te voeren, maar echt gevaarlijk werden hun aanvallen niet. Terwijl Zeevogels met de stormachtige zuidwester in de rug soms te hard passte en dan balverlies leed, slaagde Texel'94 er een paar keer in een gevaarlijke counter op te zetten. Bij één zo'n uitval kreeg Niels Dubbelt een levensgrote kans, maar de spits slaagde er niet in de bal onder con trole te brengen, waarna de keeper ten koste van een hoekschop red ding kon brengen. Even later lukte werd een voorzet van rechts volle dig gemist. Na een half uur moest één van de Texelse verdedigers aan de nood rem trekken om een tegenstander af te stoppen. Die actie werd bestraft met een gele kaart en een vrije trap, die in de handen van keeper Smit eindigde. Kort voor de rust was Dubbelt opnieuw dicht bij een tref fer, maar de doelman kon opnieuw redding brengen. Na de thee trok de thuisclub opnieuw gelijk ten aanval, maar ook toen wilde de Texelse defensie niet capi tuleren. In de 55ste minuut kreeg Steffan Vlaming het plotseling op zijn heupen. Met de bal aan de voet kon hij ongestoord oprukken naar het vijandelijke doel, zonder door een tegenstander te worden aange vallen. Op de rand van het straf schopgebied besloot hij een schot VAIMAF HEDEN: ALLEEN VRIJDAG {08.00 - 18.OO UUR) LPG TANKEN TEXACO KIEVIT POIMTWEG te wagen. Dat vloog met een ver woestende snelheid buiten bereik van de keeper in de kruising. De Egmondse ploeg schrok van deze tegenslag en raakte de kluts volledig kwijt. De Texelaars kregen meer vat op het spel en voelden dat er iets te halen viel, te meer daar Zeevogels doorging met het missen van kansen. Matthijs de Lugt leek in de slotfase de genadeslag uit te delen, maar faalde in de afwerking door recht op de keeper af te schie ten. Hoewel Zeevogels nog hard nekkige pogingen deed de gelijk maker te forceren, bleef Texel'94 ook in de slotfase op de been, om na negentig minuten de eerste over winning van 2011 te kunnen bejube len. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen SVA uit Assendelft, dat één plaats hoger op de ranglijst staat. ABN-AMRO langer open Waar menig winkel in Den Burg eerder is gaan sluiten, heeft ABN- AMRO de openingstijden verruimd. Voortaan is de bank op werkdagen open van 9.00 tot 17.00 uur. Tot voor kort was de bank op maan dagmorgen gesloten. Klanten met contant geld hoeven niet meer naar Den Helder, sinds 1 januari beschikt de bank over een muntiname- en uitgifteapparaat. De Krim was afgelopen weekend voor de derde keer het domein van de Texel Darts Trophy. Op 32 banen, uitgezet in het speelpara dijs, troffen 220 darters elkaar. Er deden zo'n 20 Texelaars mee. Onder de darters waren enkele bekende namen als Jelle Klaassen, Michael van Gerwen. Francisca Hoenselaar en Karin Krappen tegen wie de deelnemers konden uitko men. Mare Prins en Jelle Visser hadden de kans in de halve finale van het toernooi voor herenkop pels tegen Jelle Klaassen (winnaar van het officieuze WK darts in 2006) uit te komen, maar de Texe- Zo'n 220 darters streden afgelopen weekend tegen elkaar op het derde Texel laars verloren de kwartfinale. Prins en zijn dochter Sharon kwa men desalniettemin in de kwartfi nale van het toernooi voor mixed koppels uit tegen Tony West, een professioneel darter die vier keer meedeed aan het officieuze WK in Lakeside. Yvette Flier en Mariska Wesdorp deden het goed bij het toernooi voor dameskoppels, waarbij zij tot de halve finale door drongen. Dat toernooi werd uitein delijk gewonnen door Hoenselaar Darts Trophy op De Krim. en Krappen. Klaassen schreef meerdere toernooien op zijn naam, waaronder dat van de singles. Volgens Evert Zomer, één van de organisatoren, zit er groei de Texel Darts Trophy 'Toen we begonnen, hadden we 140 deelnemers, vorig jaar 170 en nu 220.' Naar verwach ting stijgt het aantal in 2012 verder, dan worden meer Belgen verwacht. 'Het toernooi valt dit jaar samen met het Belgisch kampioenschap darten, maar dat wordt volgend jaar verzet, zodat er meer Belgen naar Texel kunnen.' Volgens de organisatie wordt het Texelse toernooi bezocht door onder meer dartclubs, vrienden groepen en complete families. 'Het gaat ons ook vooral om de gezel ligheid.' Een deel van de opbrengst van het toernooi werd geschonken aan de Stichting Doe Een Wens. Het is goed zo. Op de gezegende leeftijd van 100 jaar is heden, na een intens en rijk leven, zacht en kalm ingeslapen onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Maria Magdalena Kuip-Huisman Weduwe van Cornelis Kuip Czn. Amsterdam, 16 september 1910 Texel, 117 januari 2011 Kees en Nel Gerard en Annelies Hans en Nel Annelies en Rob Paul en Renate Anton en Ans Henk en Vera Klein- en achterkleinkinderen "Gollards" De Zes 12 - Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschap kamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhard- laan 147 te Den Burg. De uitvaartmis zal worden gehouden op vrijdag 21 januari om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molen straat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in hotel "Den Burg", Emmalaan 4-6 te Den Burg, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. P. Kuip, Tienhoven 16, 1793 EC De Waal. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen In het bijzonder danken wij het personeel van ver zorgingshuis de "Gollards" en de huisarts Dr. Wave rijn, voor de goede verzorging van onze moeder. Familieberichten Ton van Hilten Texel is één van zijn beste schilders kwijtgeraakt. En wij verliezen een dierbare vriend. Dattie ook nog een echte Heer was en een aimabel Mensch maakt het des te erger. Henk Noorlander Nettie van de Brake Hoera, ik ben geboren! Op vrijdag 14 januari 2011 om 15.11 uur, met een gewicht van 3550 gram. Mijn pappa, mamma, broer en zussen zijn Wilfred Vendel, Petra Witte, Teun, Floor en Jet Markgrave 4 1791 SN Den Burg, Texel bel voor bezoek 0222 320266 GEBOREN op 13-01-2011: DyLAN CorneLis VAN DER SLlkkE Trotse ouders: Ron van der SLikkE Marjolein Schoo CommandeurssinqeL 33 1792 AV OudescHiLd Op I3januariom9.l0 uur fe geboren onze dochter en zusje I/nme Adefna Marieke Fonds, Merl(jn en Neis Adema Wilhelminalaan 79 1791 AM Den Burg Voor bezoek graag even bellen: 0222 71292 lof 06-U6036759 Ontzettend blij zijn wij met de geboorte van onze dochter I 'itews S Catfrarina Maria Rogier Krüger Heidi Amende Wilsterstraat 10 1791XS Den Burg

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3