TEXELSE^COURANT 1 Onderzoek D66 naar Molenkoog Cf roen ^warLrJexets in het harL, Hoofd Gemeentewerken voelt zich 'geslachtofferd' 'Gemeentesecretaris gaf opdracht aankoop auto' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12543 VRIJDAG 21 JANUARI 2011 Restauranthou der Willem Ham, al 30 jaar uitba ter van Het Kompas, is een man met visie, passie en uitge sproken ideeën. Oud-Texelse Sara Höhner verzorgt 'The Best of IDFA- tour', zondag in Cinema Texel. Willem van Duijn (64), geboren in Kat wijk, voelt zich in Den Hoorn helemaal op zijn plek. Jan Loew (48) uit Julianadorp is met ingang van komend seizoen de nieuwe trainer van SV De Koog. Met licht, muziek en spektakel wordt woensdagavond 26 januari paspoort, het inzien van bestemmingsplannen of het bezoeken afscheid genomen van het oude raadhuis aan de Groeneplaats van het archief.' Er werden in veertig jaar tijd duizenden huwe- in Den Burg. Artex voert stipt om 20.00 uur een naar verwach- lijk voltrokken, het was voor een hoop mensen jarenlang de ting half uur durende show op waarbij het pand op een volgens werkplek en menig Texelaar kwam er voor gesprekken met de gemeente waardige manier wordt uitgeluid. Na afloop is er ambtenaren en bestuurders of om vergaderingen bij te wonen, chocolademelk. Volgens de gemeente herbergt het oude raad- De sloop van het resterende karkas staat inmiddels op het punt huis voor veel Texelaars herinneringen, waardoor het belangrijk te beginnen; gisterochtend arriveerde de mobiele sloopkraan is dat iedereen er gepast afscheid van kan nemen. 'Bijna alle van sloper Jager waarmee het gebouw in stukken wordt gekne- Texelaars kennen het pand door het ophalen van rijbewijs of pen. Binnen een paar weken is het weg. foto Jemen van Hatium. Niet hoofd Gemeentewerken Peter van Ree, maar gemeente secretaris Cock van Wijngaarden heeft opdracht gegeven tot het bestellen van de elektrische auto. Aldus blijkt uit een mail van een medewerker van Gemeente werken aan wethouder Eric cules van Duurzaamheid, geschorste Van Ree voelt zich door de gemeente 'geslachtof ferd'. Volgens het college is er echter geen koppeling tussen zijn schorsing en het besluit tot aankoop van de auto. Tijdens de raadsvergadering van 14 december 2010 bestond aan de perstafel de indruk dat het Van Woelmui: was besteld. Maar uit de mail van 6 december aan Hercules, waar van de redactie een kopie onder ogen kreeg, blijkt dat Van Wijn gaarden mondeling opdracht heeft gegeven de auto te bestellen en dat de verwachting was dat die op 10 januari zou worden geleverd. klaren tussen Hercules en Van Ree, een vervolggesprek werd gepland voor begin januari. Van Ree: 'Op 21 december blijkt dat tekenen tegen deze maatregel. Echte kunst Zie je wel, we zijn er nog niet van af. Dankzij Horszei, mijn roem ruchte voorganger, die ik van deze plaats bedank, weet ik nu wat grexen zouden moeten zijn: echte kunst. O gruwel! Echte kunst, dat mag echt niet van veel Texelaars. De grootste grief van de borden- zetter was dan ook: 'Er wordt geld uitgegeven aan kunst'. Hij stelt voor om bloemen en struiken op de rotonde te zetten. Maar lieve bordenzetter, dat is natuur, nieuwe natuur nog wel! Dat mag ook echt niet van veel Texelaars. De diepe haat tegen de natuur wordt zo'n beetje elke week wel een keer uit gebruld in de Texelse Courant. Waar komt die haat toch vandaan? Niemand haat fietspaden, of jut ters. Laat ik eens heel begrijpelijk zijn. Texel is een gruweloord zon der natuur en oersaai zonder echte kunst. En die grexen zijn spuugle lijk. Woelmuis waarde van het voertuig (een betrekkelijk gering bedrag, dat gezien het positieve advies van bijna de voltallige raad Toch had het formeel niet zo woon verlof gaan, of ik werd gemogen en nam wethouder Her cules de kwestie hoog op. geschorst.' Het werd het laatste, en tevens directeur van college ook nu geen inhoudelijke gemeente Cock van Wijngaarden mededelingen over de kwestie. Uit de lezing van Van Ree blijkt dat zich daarna het volgende heeft afgespeeld: tijdens het portefeuil- king, waarbij Van Ree met onmid dellijke ingang de toegang tot zijn bureau en de gebouwen en terrein le-overleg sprak wethouder Her- van de gemeente werd ontzegd. cules Van Ree aan op de kwestie. Van Ree heeft de wethouder geprobeerd uit te leggen dat niet dat Van Ree aan de kant wordt gezet, als niet hij als hoofd stemming voor aanschaf gegeven gemeentesecretaris opdracht heeft. Wethouder Hercules accep- heeft gegeven om de elektrische teerde deze uitleg niet en zegde in auto te bestellen? Volgens een hetzelfde overleg het vertrouwen woordvoerder van de college is er in Van Ree op. Hierop volgde een geen koppeling tussen de schor- gesprek waarbij de burgemeester, sing en het besluit tot aankoop de gemeentesecretaris, wethou- van de auto. D66 wil onderzoeken of het haal baar is zwembad Molenkoog in Den Burg te overkappen. Daar mee kan het bad, dat met slui ting wordt bedreigd als gevolg van bezuinigingen, mogelijk een voorziening worden die zichzelf kan bedruipen. De democraten hebben Architek- tenburo Louis Uriot in Den Burg gevraagd of het wil meewerken aan een haalbaarheidsstudie. Het bureau is bereid op vrijwillige basis mee te denken. Molenkoog is tot nu toe jaarlijks alleen van mei tot en met september geopend. Met overkapping kan het bad het hele jaar open zijn, waardoor het meer kan opbrengen. Sluiting wordt genoemd als optie in een serie bezuinigingenvoorstellen waar de gemeenteraad zich dit jaar over moet buigen. Het zou de gemeente een besparing van tien duizenden euro's per jaar opleve ren. D66 wil sluiting voorkomen, omdat zij het bad belangrijk voor de samenleving vindt. Volgens D66-raadslid Astrid van de Wetering moet, als een overkap ping haalbaar blijkt, het financiële plaatje verder worden ingevuld. De partij hoopt dat het Texelse bedrijfs leven wil bijdragen in het openhou den van het zwembad. 'Sluiting is geen optie.' Het zwembad, geopend in 1970, trekt jaarlijks zo'n 50.000 bezoekers. Het bestaat uit een diep- en een ondiep bad en een peuterbad. Ideeën om Molenkoog te overkap pen leven al langer. Begin 2008 presenteerde een groep ouders eveneens een dergelijk. Daar werd toen een informatieavond in De Wielewaal over gehouden en er was contact met de gemeente, '- Ree was op wiens gezag de auto der Hercules en Van Ree aanwe- Van Ree heeft inmiddels een advo caat in de arm genomen. Met een schorsingsbesluit is een procedu- De intentie was om de lucht te re van zes weken gemoeid, zodat de gemeente nog op het besluit terug kan komen en Van Ree for meel bezwaar en beroep kan aan- het college, zonder dat ik daar zelf Formeel dan, want gezien de ver- Op dat moment moest de raad vanaf wist, mijn positie in beslo- stoorde verhoudingen ziet het nog een besluit nemen over een tenheid heeft besproken. Op 3 daar niet naar uit. aanvraag betreffende de over- januari werd ik bij de gemeentese- Nadat het de redactie maandag niet lukte Van Ree zelf aan de lijn te krijgen voor een de reageren, rea- intern door de gemeente niet als cretaris geroepen en voor de keus geerde Van Ree woensdag alsnog een struikelblok werd gezien), gesteld: of ik zou met buitenge- op de aantijgingen. Van Ree zegt dat de ambitie om Gemeentewer ken en de Havendienst te verzelf- een besluit dat volgens Van Ree standigen voortkwam uit een voor hem totaal onverwacht kwam. raadsopdracht. De gemeente- gevoerd. Ik heb toen vier opties een schorsingsprocedure in wer- voorgesteld, waaruit de raad een keuze kon maken: continuering van de bestaande situatie, interne verzelfstandiging, externe verzelf standiging en privatisering.' Uit- Blijft open de vraag: hoe kan het eindelijk besloot de raad de bestaande situatie voort te zetten. Overigens was de havendienst op maar daarna kwam het stil te lig gen. Wat D66 betreft, kunnen de krachten van toen en nu eventueel worden gebundeld. De PvdA, Texel 2010 en Groen- Links toonden zich tijdens de begrotingsraad vorig jaar evenmin gelukkig met een eventuele sluiting van Molenkoog. Inbreker strandt op veiligheidsglas Een lange in het zwart geklede man heeft woensdagochtend even voor vier uur tevergeefs gepro beerd in te breken bij een juwe lierszaak aan de Weverstraat in Den Burg. Hij sloeg met een moker meerdere malen in op het etalage- raam, waarachter horloges lagen. Het dikke veiligheidsglas liep daar door wel wat barsten op, maar sneuvelde niet. Toen hij in de gaten kreeg dat zijn missie tot mislukken gedoemd was, ging de man er vandoor. Hij liet de moker ter plaat se achter. <33 dÊg SNELCOD www.texelseautopagina.nl hij, maar van Wijngaarden toe- Gemeentewerken, maar de dat moment nog niet toegevoegd Koperdiefstal uit raadhuis De politie heeft twee inwoners (17 en 20 jaar) uit Den Burg aan gehouden in verband met koper diefstal uit het oude gemeente huis. De diefstal werd ontdekt, nadat de vader van de 17-jarige jongen een partij stroomkabels in zijn tuin zag liggen. Hij vertrouwde het niet en belde de politie. Die hield de jongen in huis aan, nadat bleek dat de kabels van het terrein van het oude gemeentehuis waren weggehaald. Gisterochtend hield de politie een tweede ver dachte aan voor de diefstal. aan Gemeentewerken. Bezijden de waarheid is volgens Van Ree ook de zinsnede over de viering van kerstfeest door Gemeente werken. 'Nadat mij gevraagd is dat niet meer te doen, is het ook niet meer gebeurd. Het is onjuist, (zoals meerdere bronnen meld den, red.) dat ik daarover op de vingers ben getikt, kerstfeest 2010 werd gezamenlijk gevierd in De Pelikaan.' Van Ree geeft verder aan als hoofd Gemeentewerken niet Jaap de Wijk, maar diens opvolger Frank Bastiaanse te zijn opgevolgd. Showroom zaterdag s open van 10.00 - 12.30u (Advertentie) TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Nationale Vereniging DE ZONNEBLOEM ROC h Kop van Noord'Holland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. tyl Gemeente Te«el w I Bekendmakingen op pagina 12

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1