TEXELSE 3 COURANT Woon- en quiltwinkel onder één dak Broers en zussen Boom samen 750 jaar Diesel VRIJDAG 28 JANUARI 2011 Van Rijsselberghe op kop in Miami Windsurfer Dorian van Rijssel berghe is uitstekend op dreef in de Olympic Classes Regatta, een wedstrijd om de wereldbeker, die deze week in Miami wordt gehouden. Hij won drie van de eerste zes races, werd één keer tweede en twee keer vierde. De zevende en achtste race werden gisteren door een gebrek aan wind afgelast. Er staan er nog maximaal drie op het programma. In de tussenstand staat hij met negen strafpunten (elke deelnemer mag het slechtste resultaat aftrek ken) bovenaan. Nick Dempsey uit Engeland zit hem met twaalf straf punten op de hielen, Nimrod Mashiah uit Israël staat met vijftien strafpunten derde. De wereldbekerwedstrijd in Miami is er één die Van Rijsselberghe ligt. Als de maandag 23 jaar geworden Texelaar het eindklassement op zijn naam schrijft, is dat al voor derde keer op rij. Ipenburg naar halve finale NK Hannah Ipenburg heeft zich geplaatst bij de halve finale van het NK turnen die eind maart in Wieringerwerf wordt gehouden. De 9-jarige Ipenburg plaatste zich door derde te worden tijdens een voorwedstrijd in Amsterdam. Tij dens een eerdere voorwedstrijd had ze last van zenuwen en kwam ze niet verder dan een twaalfde plaats, maar in Amsterdam revan cheerde ze zich. Op de onderdelen sprong en brug haalde ze in een deelnemersveld van 36 kinderen de hoogste score, maar op de vloer werden een paar slordige foutjes streng beoordeeld door de jury. Ipenburg mocht daardoor op het laatste onderdeel, de even- wichtsbalk, geen punten verliezen. De turnster wist haar zenuwen deze keer in bedwang houden, bleef mooi staan na de radslag, waarna het ticket voor de halve finale binnen was. Ipenburg plaats te zich ook voor het districtskampi oenschap dat half februari in Beverwijk wordt gehouden. Luchtmacht oefent met echte bommen De Koninklijke Luchtmacht oefent in de week van 31 januari tot en met 4 februari met het afwerpen van explosieve ('echte') bommen op de Vliehors Range. In totaal worden naar verwachting zestien bommen gegooid. Een medewerker van Bureau Geluidhinder van het minis terie van Defensie komt naar Texel om te controleren of de overlast binnen de normen blijft. Ook wordt een meetpost ingericht. OPRUIMING Diverse meubeltjes en laatste showroom matrassen. Bosma Slapen en meer Waalderstraat. 6 1791 EC Den Burg, Tel. 712464 Een leuke zaak ter overname, een pand op een prachtlocatie, een verhuurder die meewerkt, iemand die quiltcursussen wil geven en - niet onbelangrijk - een uniek concept. Als er zoveel dingen op je pad komen, mag je die kans niet laten lopen. Dat vindt Diane van der Burg. Maan dag opent ze woon- en quiltwin kel De Scholekster. De winkel bij de ingang van de parkeerplaats aan de Vogelenzang in Den Burg oogt nostalgisch. Het interieur, waarin de hand van tim merman Pieter Dros is te herken nen, oogt oud-Hollands, de stijl is landelijk en het aardewerk ademt de sfeer van pakweg de jaren der tig. Theepotten, kopjes en ander serviesgoed van gerenommeerde, meest Engelse merken, zijn veelal handbeschilderd. Als het aarde werk herkenning oproept, is dat niet zo vreemd. 'Ik heb de voorraad overgenomen van Mariëlla Reijn- ders van De Blauwe Rafel. En tevens van al haar merken het alleenrecht om het hier te mogen verkopen.' Diane van der Burg is zelf waar schijnlijk wel de grootste liefheb ber. Als vaste klant van De Blauwe Rafel beloofde Reinders haar 4,5 jaar geleden al dat als ze ermee stopte, zij het mocht overnemen. Toen dat moment zich onlangs aandiende, kwam het mooi uit dat Ineke Vaillant wilde gestopt met haar winkel Quilters Home en zij de kans kreeg om het pand te huren. Zo ontstond de mogelijkheid om de verkoop van aardewerk en andere woonattributen te combi neren met de verkoop van stof en andere benodigdheden voor patch work en quilten, een vaardigheid die ze zelf ook enthousiast beoe fent. Net als veel andere Texelaars, die regelmatig spullen nodig heb ben. Ze verkoopt ook quilts en aan de wand prijkt een fraai kleed dat ze zelf heeft gemaakt. 'Quilten is zó leuk, dat het voor mij een soort verslaving is geworden. Ik kan er mijn creativiteit in kwijt, als je het samen doet is het gezellig en je komt tot rust. Het is leuk om met patronen te werken en stoffen uit te zoeken. Iedere quilt is uniek.' Voor vragen over quilten kan ze terugvallen op Ineke Vaillant, die boven de winkel cursussen gaat geven. Komende dinsdag presen teert ze van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur in de winkel het voorjaarsprogramma voor de quilt cursussen. Om voor zichzelf te beginnen, zeg de Diane van der Burg haar baan bij Keukencentrum Texel op. 'Ik heb het bij Marjet (van der Vis) erg naar mijn zin gehad, maar deze kans kon ik niet laten lopen. Dit is echt mijn ding. Ik heb altijd willen ondernemen, maar dan moest het wel iets unieks zijn, dat er nog niet was. De spullen die ik hier verkoop, kom je in geen andere winkel op het eiland tegen. Natuurlijk is het een hele stap en het economische tij is niet al te best, toch durf ik het aan. Dit is een nieuw concept en door in feite twee winkels onder één dak te brengen, spreid ik het risico.' De Scholekster is maandag, woensdag, donderdag en zaterdag open van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Het is vandaag een bijzondere dag voor de kinderen van wijlen visserman Jan Boom en Naantje de Graaf uit Oudeschild. Niet alleen viert Piet zijn 72ste ver jaardag, ook is hij 50 jaar getrouwd met 'zijn' Cobi. En als klap op de vuurpijl zijn hij en zijn broers en zussen samen precies 750 jaar oud. Het gezin bestaat uit negen jon gens en drie meisjes, waarvan Piet de oudste is en de 53-jarige Ruud de jongste. Op Piet na werden ze allemaal geboren op het adres De Ruyterstraat 125. 'Een groot gezin, ook voor die tijd. Met hardwerken de ouders en een heleboel gezel ligheid. ledereen kon aanschuiven en mee-eten. We zijn nooit iets tekort gekomen', vertelt Margreet Gorter-Boom, die de redactie op de bijzondere jubilea van haar familie wees. Op Piet en Margreet na wonen alle broers en zussen op Texel, op een steenworp afstand van elkaar. 'Het is niet zo dat ze elke dag bij elkaar komen, want een ieder heeft zo zijn of haar eigen besognes. Maar als het nodig is, zijn we er voor elkaar. Voor ons, degenen die aan de overkant wonen (in de buurt van Rotterdam), is dat wat lastiger, maar de onderlinge contacten gaan in deze tijd met het internet toch wat gemakkelijk dan twintig jaar geleden.' Sinds het overlijden van hun vader in 1999 houden de broers en zus sen jaarlijks een familiedag. Deze wordt steevast door alle twaalf en hun partners bezocht. 'Dat we er allemaal nog zijn, is op zich natuur lijk al geweldig. We zijn daar enorm dankbaar voor. We weten allemaal dat het heel anders had gekund.' Een maand geleden, op eerste kerstdag, overleed geheel onver wacht Ruuds echtgenote, Christie. Margreet: 'Het zal dus nooit meer zijn zoals het was. Maar dat neemt niet weg dat dit, dat we samen 750 jaar oud zijn, een bijzondere gebeurtenis is. We hopen nog lang bij elkaar te mogen zijn.' der Burg opent maandag haar winkel De Scholekster. ^Familieberichten Zij die ik lief heb, die ga ik verlaten Zij die ik lief had, daar ga ik heen. In dankbare herinnering aan wat zij voor ons en zeer veel anderen heeft betekend, is na een actief en creatief leven, toch nog onverwachts van ons heengegaan onze lieve tante Goukje Trijntje Witte Tante Gouk öTexel, t Texel, 15 juni 1916 26 januari 2011 Neven en nichten Pater Witteplein 20 1791 DR Den Burg-Texel Tante Gouk is overgebracht naar de robijnkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De gezongen uitvaartdienst zal worden gehou den op maandag 31 januari om 10.00 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aanslui tend zullen wij tante Gouk begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Tante Gouk hield van rode rozen Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Hoera! Je strijd is gestreden. Met telkens nieuwe moed. Verbazingwekkend krachtig, 't is op. Zo is het goed. is op 27 januari 2011 geboren Bij jouw afscheid is onze herinnering geboren... Na een kortstondige ziekte is hij rustig ingeslapen Ido de Jonge Ons broertje is geboren en wij zijn ontzettend blij! We zijn nu met 4 jongens en 4 meiden op een rij! 19 augustus 1942 t 26 januari 2011 Jeffrey Den Burg: Annie de Jonge-Wesseling Aruba: Tony en Sabine Trotse ouders zijn Nils Monique en Pieter Danique Wij slapen van 12.00 1791 VA Den Burg Ido is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 31 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. Je helit twee kleine hanijje Dan leiden wy je rond tot je zegt-. Intens gelukkig en heel erg lly zyn wy met de geboorte van onze De uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 1 februari om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Ido begelei den naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcen trum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Lars is geloren om 17.43 uur weegt 3315 grain en is 51 cm lang Rustig is ingeslapen onze schoonzuster en Guurtje Witte-Bakker Lieve pap Ik kan je nog helemaal niet missen! Dikke kus. Monique Lieve opa Joey Je was een Super Opa niets was je te gek. Wat zullen we je missen. Mike en Youri De leegte zonder jou is met geen pen te beschrijven De leegte zonder jou zal altijd bij ons blijven Maar veel fijne herinneringen Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart In liefdevolle herinnering Sil Mirjam De broers en zussen Boom bij elkaar. Staand 1 Hans, Annelies, Margreet, Ria en Martien. links naar rechts: Wim, Theo, Ruud, Sjef, Alphons, Piet en Kees. Hurkend:

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3