TAXITEXEL ffianS 2 jaar! TEELTOUCLS TEXELSE 11 COURANT Medailles voor turners GVT Dorado schittert in Den Bosch De Mareis wint met man minder Zeicafé excellence DINSDAG 8 FEBRUARI 2011 De beide teams van de GVT- selectie deden zaterdag in Wie- ringerwerf mee aan de tweede competitiewedstrijd in de zesde divisie. Trainer Abdou Bahrini kan tevreden omzien, van de negen turners gingen er zeven met een medaille naar huis. De jonge driejarige hengst Dorado van Krack C uit de merrie Zinni van de Westen, beide een fokproduct en in eigendom van Kees Kikkert, heeft het afgelopen weekend in Den Bosch een topprestatie gele verd. Hij werd derde in de kampi oensrubriek voor jonge dressuur- hengsten. Nadat Dorado eind vorig jaar in Ermelo tijdens de eerste bezichtiging was aangewezen voor de tweede bezichtiging in Den Bosch, was hij het afgelopen week end weer succesvol. Vrijdag in Den Bosch werd hij aangewezen voor de derde bezichtiging, die een dag later plaatsvond. Zaterdag was het opnieuw raak en werd Dorado aan gewezen voor het verrichtingson- derzoek en voor de kampioensru briek dressuurhengsten op zondag. Daarin streden zeven hengsten om de titel; Dorado werd uiteindelijk derde. De jury prees hem om zijn charmante, sierlijke uitstraling met een zeer goed achterbeen en mooi voorbeengebruik. Fittest In sporthal Ons Genoegen in Den Burg vindt dinsdag 22 februari een fittest plaats. Mensen van 55 jaar en ouder kunnen tussen 16.00 en 20.00 uur tests laten afnemen op het gebied van onder meer condi tie, oog-handcoördinatie, reactie snelheid en lenigheid. De test duurt ongeveer een uur en na afloop kunnen deelnemers zich laten advi seren over het bewegingsintroduc- tieprogramma. Dit duurt tien weken en wordt - voor zover mogelijk - in alle dorpen gegeven. Opgeven kan via het formulier dat bij deze krant wordt verspreid of via tel. 322815. Zij was de beste van haar groep op de ongelijke brug en behaalde een vierde plaats. Rosanne Boekei turnde een constante wedstrijd en presteerde op alle toestellen goed. Darmee behaalde zij een tweede plaats. Maartje Serlé was niet erg fit en twijfelde tot het laatste moment of ze wel aan de wedstrijd De GVT-selectie bestaat uit twee kon deelnemen. Op wilskracht teams: het Mantje-team en het De behaalde ze toch nog een derde Wonne-team. Jill Mantje van team plaats. Demie Landsman was erg Mantje turnde een mooie wed- sterk op de ongelijke brug en ook strijd. Een paar kleine foutjes in de haar sprong was mooi. Het eindre- afwerking kostten haar punten, sultaat was een vierde plaats, goed maar desondanks behaalde ze op voor een bronzen medaille. Lisa de balk de hoogste score uit haar Buijs had met name op de ongelij- groep. Haar vierde plaats werd ke brug en de balk veel last van beloond met een bronzen medaille, blaren op haar handen. Hierdoor Teamgenoot Jet Wesselman ging niet alles zoals ze wenste en behaalde op alle onderdelen de moest ze genoegen nemen met hoogste scores van haar leeftijdge- een negende plaats, noten en ging naar huis met een De volgende competitiewedstrijd welverdiende eerste plaats. Ook vindt plaats op 5 en 6 maart in leeftijdgenote Maike van Uhm turn- Schagen, samen met de turners de een goede wedstrijd en was van de vierde en vijfde divisie, beter in vorm dan de vorige keer. Ze liet zien wat ze in huis heeft en Uilslagen: mag tevreden zijn met haar derde TeamMantje (Sprong brug t totaal): Instap div 6: 4.JHI Mantie (12,85; plaats. Tot slot had ook Msrilyn ,2Js! 13«l2,3tt 51,2% Pupil 1 ai Houben alles onder controle. Zij I.jet Wesselman (13,75; 13,65; 12,85; behaalde een eerste plaats met 13,55; 53,80); 3.Maike een prachtige vloeroefening en 12,55; 12,70; 13,00; 51,85); Pupil 2 c sprong. 1-Mari|yn Houben <14,25; 13.25; 1 r' ull9' 13 90*53 00) Bij het De Wonne-team moest leambe Wonne (sprong, brug, balk, vloer, Danielle Polderman verstek laten totaal): Senior div 6: 4.Elma van Garderen gaan. Zij is herstellende van een (11,40; 11,90; 9,70; 10,40; 43,40); Jeugd tweedegraads verbranding en kan div 6: 2.Rosanne Boekei (13,65; 13,40; oi r.™- 12,55; 13,05; 52,65); 3.Maartie Serlé al enkele weken niet turnen Daar- Q; 13 05. 12 75. 1300. 52 30). entegen maakte Elma van Garde- 4.Demie Landsman (13,50; 14,10; 12,25; ren in vergelijking met de vorige 12,40; 52,25); 9.Lisa Buijs (13,40; 11,50; wedstrijd een grote sprong vooruit. 10,95; 12,45; 48,30). De senioren-basketballers van De Mareis zorgden zaterdag in Hippolytushoef voor een stunt, door in de verlenging, met nog maar drie man in het veld, met 50-51 van Break Out te winnen. De Mareis begon met slechts vijf man en er kon dus niet gewisseld worden. Dat deed echter niets af aan het spel, dat in het eerste kwart erg goed liep. Met het opbrengen van de bal tot aan de punt van de bucket door Chris Schlepers en een driepunter van Manuel Dros trok de verdediging van Break Out iets omhoog. Daar door kwam er wat ruimte onder het bord, waarvan Nico Kikkert opti maal kon profiteren. Break Out kwam niet echt tot scoren en het eerste kwart werd met 7-16 ruim door De Mareis gewonnen. Het tweede kwart liep het wat stroever en kwamen beiden teams slecht tot scoren. Maar met een driepun ter van Chris Schlepers in de laat ste slotseconde werd de voor sprong behouden en ging De Mareis met een stand van 14-23 de rust in. In het begin van het derde kwart ging het even mis. In tegenstelling tot De Mareis kwamen de lange mannen van Break Out beter tot scoren. Na vijf minuten stond Break Out dan ook al met 26-25 voor. Er was een time-out nodig om de verdediging van De Mareis weer op peil te krijgen, maar dat ging wel ten koste van een paar persoonlij ke fouten. In dit kwart scoorde De Mareis niet meer dan vier punten, waardoor de stand op 28-27 kwam. Het laatst kwart werd dus nog spannend. Manuel Dros en Merijn Veltkamp wisten enkele ballen te onderscheppen en Pieter Dogger en Nico Kikkert konden door goed aanspelen en rebounds weer sco ren. Er werd een voorsprong van 3 punten opgebouwd, maar Nico Kikkert maakte drie minuten voor tijd zijn vijfde persoonlijke fout en moest het veld verlaten. Met nog vier spelers tegen vijf tegenstan ders werd De Mareis weer snel gepasseerd. Vanaf dat moment begon Break Out tijd te rekken, maar dat leverde ook persoonlijke fouten op. Chris Schlepers zorgde voor de aansluiting door tweemaal uit vrije worpen te scoren. Twee snelle scores van Break Out leken de nekslag te worden, maar in de laatste minuut schoot Merijn Velt kamp naar de basket en verdedig de de center van Break Out door op het bord te slaan. Dat werd door de scheidsrechter afgestraft (het is verboden de score na het schot te belemmeren), waardoor de punten naar De Mareis gingen. Zo kon het gebeuren dat het na de officiële speeltijd gelijk stond met 40-40. Hierdoor moest een verlenging van vijf minuten gespeeld worden, wat voor de vier resterende spelers van De Mareis een zware opgave was. Break Out nam dan ook al snel een voorsprong van vier punten. Daar op liet De Mareis de zoneverdedi ging los. Hierdoor liep echter Chris Schlepers tegen zijn vijfde fout op, waardoor alleen Manuel Dros, Pie ter Dogger en Merijn Veltkamp in het veld bleven, met twee minuten op de klok en twee punten achter stand. Verdedigend kon De Mareis met drie man niet veel meer dan fouten maken en hopen op slechte vrije worden. Daarvan werden er nog twee door Break Out benut, maar Manuel Dros loste twee tegenstanders en scoorde een driepunter. De volgende aanval van Break Out liep vast op een fout van Pieter Dogger en in de laatste aan val dolde Manuel Dros drie spelers van Break Out en kon hij Pieter Dogger aanspelen. Deze benutte zijn kans en De Mareis won onder deze bizarre omstandigheden met drie tegen vijf in de verlenging met 50-51. Scores: Nico Kikkert (19), Chris Schlepers (13), Pieter Dogger (9), Manuel Dros (8), Merijn Veltkamp (2). Kim Kooger wint in De Graafbokaal Eerste kampioenen bekend Mare Prins, John Sessink en Ruud Beers zijn dit weekend klassekampioen bandstoten geworden bij de Texelse kampi oenschappen biljarten in dorps huis De Hof in De Koog. Mare Prins won overtuigend in de derde klasse (35 caramboles). Hij liet zijn tegenstanders Kevin Knol en Gerard Appelman zonder punt verlies achter zich. Knol werd twee de, Appelman derde. Sessink ken de in de finale van de vierde klasse (25 caramboles) tegen Nico Tessel een fortuinlijk begin en gaf zijn voor sprong niet meer uit handen. Tessel werd tweede, Rinus Vittali derde. In de vijfde klasse (15 caramboles) deed zich een spannende confron tatie voor tussen Ruud Beers, Mar co van der Vis en Jaap Westdorp. Nadat ze alle drie twee partijen had den gespeeld, was de stand in punten gelijk. Beers mocht zich daarna als kampioen tronen, omdat Kim Kooger heeft zondag voor de tweede achtereenvolgende keer de dagprijs om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. In manege Akenburg behaalde ze 54 strafpunten in de dressuur, na een foutloze vaardigheids- proef. Er deden dit keer veertien aan spanning aan de wedstrijd mee, die werden gejureerd door Tessa van Daalen. Na afloop had zij nog enkele tips voor de deelnemers, zoals dat zij meer lef mogen tonen. 'Het is niet erg als er af en toe iets mis gaat.' De strijd om de tweede plaats was nog spannend. Frouwke Eelman, hij het hoogste gemiddelde speel de. Westdorp eindigde als tweede, Van der Vis werd derde. Beers, Sessink en Prins treffen elkaar volgend weekend voor het algemeen kampioenschap band stoten om de Jan Zoetelief Bokaal. De komende week is De Hof dage lijks het toneel van de Texelse bil jartkampioenschappen. Er hebben zich 110 Texelaars aangemeld, van wie een deel aan verschillende kampioenschappen meedoet. In totaal worden tussen de 600 en 650 partijen op zeven tafels gespeeld. B l@U ITIadderTexel vrijdag 11 februari - 20.30 uur - Cabaret Dorine Wiersma - "Goed zo Dorine..." Komisch en maatschappijkritisch. IJzersterke lied teksten en dito gitaarspel.Huilen van het lachen. Entree €15,00 (diner vooraf mogelijk, res. gewenst) Zaterdag 12 februari -19.00 u. - Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €49,00 (evt kindermenu €24,75). Zondag 20 en zondag 27 februari - 14.00 Texels Eenakter Festival 010 KINDERTHEATER DINER CABARET Ondanks wind en kou de 'green' op De eerste golfwedstrijd van het jaar werd zondag met harde wind en lage temperatuur gespeeld. Om de baan te beschermen werd op winter- greens gespeeld. Op de par 3 (de kleine baan) werd wel op de zomergreens gespeeld. De spelers lieten zich door dit alles niet van de wijs brengen en trok ken - weliswaar dik ingepakt - de baan op. Na de wedstrijd bleken de eerste vier plaatsen te zijn inge nomen door jeugdleden. Use van Zuilekom, die al een tijdje niets van zich had laten horen, werd eerste met 30 stablefordpunten. Zij troef de daarmee haar broer Kevin (27) af. De derde plaats, met 26 stable fordpunten, was voor Mike de Haas. Laurens Groothuis werd vierde. In de tweede categorie pakte Jan Mevius de eerste plaats. Herman Lauers werd tweede, Martin Land derde. Jan en Gerda Bloem wer den in de derde categorie eerste en tweede. Ivor van Onzen was een goede derde. De longest drives waren voor Mike de Haas en Use van Zuilekom, de neary's voor Jan Bloem en Hélène van Wijhe. zaterdag 12 februari vanaf 22.00 uur Live: de Amsterdamse Ruud Bos Hollandse Zanger Gratis Entree 17 februari 2011 Huishoudbeurs Geniet mee van diverse artiesten, leuke aanbiedingen en vooral veel shoppen! Dit is het vriendinnenfeest van Nederland. Er zijn 450 standhouders, dus de dag vliegt om! Prjsper persoon €32,50. IncLtouringcarveivoer, entree en bootkosten. Opstappen in Den Helder is mogelijk. Linda Koolhof en Danique Bakker reden alle drie een goede dressuur en behaalden elk 541/2 strafpunt. Daarom moest de vaardigheids- proef de beslissing brengen. Eel man en Koolhof overschreden daarbij de toegestane tijd beiden met een halve seconde. Eelman werd daarmee tweede, Koolhof derde. De vierde plaats was voor Bakker, die anderhalve seconde tijdsoverschrijding liet noteren. Met 262 strafpunten gaat Linda Koolhof nog steeds aan de leiding in het klassement. Zij heeft 1214 strafpunt voorsprong op Frouwke Eelman, die 27314 strafpunt heeft. Kim Kooger staat met 278 straf punten op de derde plaats. Mandy Dekker reed na een foutlo ze vaardigheidsproef de snelste barrage (104,83 seconden). Kim Kooger deed er 105,42 seconden over, Frans Bakker 110,29. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zondag 13 maart. e-mail: info@texeltours.nl telefoon:+31(0)222-315555 www.texeltours.nl Programma do 10 t/m wo 16 februari: 0222 312027 GULUVERS TRAVELS 3D Q© Met o.a. Jack Black in de hoofdrol Première SONNY BOY Naar de bestseller van Annejet Van Der Zijl Do 20.00. Vr,za,zo,di,wo 21.00 ALPHA OMEGA 3D NL Nederlands gesproken animatiefih Za.zo 13.30 16.00. Wo 13.45 YOGI BEER 3D NL Nederlands gesproken animatiefilm in 3D I Wo(16-2) 16.00Première T'. GnOneoi Brengt u thuis! Tel. 0222-315555

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11