TEXELSE^COURANT Cjrotn 2rwarLrJexels in het harL, 3 Dierenbescherming kan katten niet aan OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12548 DINSDAG 8 FEBRUARI 2011 Een massale vechtpartij bete kende zondag het voortijdig einde van de wedstrijd tus sen Texel'94 en VIOS W. Jan van Andel van de Stichting Woontij knokt voor nieuwe huizen en een nieuwe Albert Heijn. BBHHH o en y De jury van de Texelse sport- verkiezingen staat voor een moeilijke opga ve. De kwaliteit van de nomina ties ligt hoog. Ondernemen in een moeilijke tijd. Dat doen Angela van Kolthoorn en Ramon Schnei ders van kinder opvang De Pepermolen. Het zal de inwoners van De Cocksdorp niet zijn ontgaan dat den de ruiten. Drie zeecontainers vormden het doel. Eén vorige week op De Vliehors wed geoefend in het afgooien daarvan kreeg een voltreffer, daarvan restte alleen nog de van bommen. De dreunen waren tot in de verre omtrek te vloer. Dirk Bruin van Vlieland maakte bijgaande foto van horen, niet alleen op Texel en Vlieland, ook in Harlingen tril- een container die door een inslag uiteen werd gereten. Brief over onderhoud fietspaden Schaap voor raadhuis In een gezamenlijke brief aan het college vragen de afdeling Texel van Veilig Verkeer Neder land, de SIGT, de afdeling Texel van de Landelijke Fietsersbond en de werkgroep Verkeer van de dorpscommissie Den Burg om aandacht voor het onderhoud van fietspaden. De organisaties zijn zich ervan bewust dat Texel 2010 en D66 in de raadsvergadering van woens dag 9 februari een motie zullen indienen voor het met spoed her stellen van het fietspad langs de Georgiëweg. Zij ondersteunen dit initiatief van harte. 'Naar onze mening is verder uitstel van aanpak zeer af te raden, bij nametingen blijken de hoogteverschillen in het asfaltdek groter dan wettelijk aan vaardbaar. Door wortelgroei zijn op veel plaatsen scheuren ontstaan. Bij eventueel letsel lijkt daardoor de gemeente aansprakelijk te zijn hetgeen niet wenselijk is en niet nodig hoeft te zijn bij structureel onderhoud.' Ondanks dat naar verluidt het pro bleem van de opkruipende boom wortels inmiddels is aangepakt, blijven de bestaande scheuren en hobbels bestaan, waardoor vol gens de briefschrijvers de onveilige situatie voortduurt. Met klem ver zoeken zij dan ook de gemeente de situatie ter plaatse te inspecte ren en gelden vrij te maken om dit probleem afdoende op te lossen. GroenLinks houdt verkiezingsavond Gedeputeerde Bart Heller is vrij dag 11 februari te gast op een provinciale verkiezingsavond van GroenLinks in Hotel Den Burg. Heller spreekt over het belang van de provincie voor het eiland. Hij heeft onder meer natuur, land schap en duurzaamheid in zijn por tefeuille, waardoor hij vaak met Texel te maken heeft. Heller is onder meer verantwoordelijk voor een bedrag van €5 miljoen dat Gedeputeerde Staten aan duurza me ontwikkeling op het eiland wil besteden en voor €1,5 miljoen dat in een gebiedsfonds is gestort voor het beheer van het Hogebergge- bied. Heller draagt ook verant woordelijkheid voor de ontgrenzing van natuurhectares in landbouw gebied waarover momenteel een hoop te doen is bij een herziening van de structuurvisie van de pro vincie. De verkiezingsavond begint om 20.00 uur aan de Emmalaan in Den Burg. De verkiezingen voor Provinciale Staten worden woens dag 2 maart gehouden. Een van de verwijderde stenen schapen van de rotonde Emma laan is zaterdagavond opgedo ken bij de ingang van het gemeentehuis aan de Emma laan in Den Burg. Onbekenden plaatsen het roton deschaap daar voorzien van een bordje met de tekst Texel Ons Bent Zuunig Partij. De plaatsing was omgeven met geheimzinnigheid. Texelse journa listen kregen zaterdagavond een anoniem telefoontje 'dat ze maar eens bij de ingang van het gemeen tehuis moesten gaan kijken voor iets waar heel Texel over zou spre ken.' Na aankomst verdween een eindje verderop het parkeerterrein een auto van iemand die kennelijk in de gaten hield of de lokale media zouden komen opdagen. De gemeente liet gisteren desge vraagd weten dat er gelachen kon worden om de actie. 'Maar het schaap wordt uiteraard wel weggehaald.'Een paar weken geleden werd bij de rotondescha pen al een bord geplaatst waarin de gemeente werd bekritiseerd, maar of die actie en deze uit dezelfde koker komen, is niet zeker. Voor degenen die het schaap plaatsten, was het niet moeilijk bij de kunstwerken te komen. Die waren na verwijdering op een gro te hoop bij de oude zuiveringsin stallatie aan de Pontweg gedumpt. De Dierenbescherming ziet geen mogelijkheid meer verwilderde Texelse katten in haar asiels op te vangen. Staatsbosbeheer heeft daardoor het doden van gevan gen wilde katten hervat. De Dierenbescherming begon vorig jaar met opvang, zodat gevangen katten niet meer gedood hoefden te worden. Toen kreeg de organisatie tijdens de vangperiode 37 katten, dit jaar is het aantal al tot boven de 60 opgelopen. Volgens Staatsbosbeheer is het jammer dat de Dierenbescherming geen capaciteit meer heeft, waar door er geen andere keuze rest dan gevangen dieren te doden. Volgens SBB is besloten dat de verwilderde zwerfkatten verwijderd moeten wor den om te voorkomen dat ze scha de toebrengen aan vogels die op de grond leven of noordse woelmui- zen. De Dierenbescherming heeft als alternatief aangeboden gevangen verwilderde katten te laten castre ren en daarna terug te plaatsen. SBB en de gemeente reageren op dat voorstel niet enthousiast. 'Die katten planten zich dan niet meer voort', aldus woordvoerder Erik van der Spek van Staatsbosbeheer, 'maar ze blijven wel eten. Wettelijk is het ook niet toegestaan de dieren zomaar in de natuur uit te zetten.' Er zijn inmiddels een paar verwil derde katten gedood. Dat gebeurt in inloopkooien waar de katten met een stukje vis in worden gelokt. Volgens SBB wordt er gericht en snel op de gevangen katten gescho ten, zodat ze geen stress wordt aangejaagd. Het schieten vindt overigens al jaren plaats, maar leid- Zoogdieratias Bijna zesduizend waarnemingen werden vorig jaar doorgegeven aan de Zoogdieratlas, een pro ject van de Zoogdiervereniging. Daarmee wordt inzicht gekregen in de verspreiding van zoogdie ren. De vereniging hoopt ook komend jaar op veel respons. Landschap Noord-Holland is druk bezig alle in het wild levende zoog dieren in de provincie in kaart te brengen. Alle waarnemingen wor den daarbij op internet gezet, van eekhoorn tot huismuis en van ree tot haas. Door alle waarnemingen in kaart te brengen, ontstaat er een goed beeld van de verspreiding van de dieren. Dan wordt ook duidelijk of bepaalde soorten hun gebied uit breiden of juist in aantal achteruit gaan. Met veel interesse wordt gekeken naar bijzondere soorten als boommarter, vleermuis en das. Maar de initiatiefnemers hebben ook belangstelling voor meer alge mene soorten als konijn, haas en egel. Opvallende waarnemingen in 2010 waren die van boommarters in het Robbenoordbos, de duinen en in de Oostelijke Vechtstreek. Sommige algemene soorten lijken heel zeldzaam. Er zijn bijvoorbeeld maar weinig waarnemingen door gegeven van mollen, hazen en huismuizen. Waarnemingen kunnen worden doorgegeven via www.zoogdierat- las.nl. de vorig jaar opeens tot protest toen een nieuwe ontheffing voor de vangperiode werd aangevraagd. De huidige vangperiode loopt tot woensdag, daarna is de ontheffing afgelopen Volgens Van der Spek zijn er dit jaar meer verwilderde kat ten dan een jaar geleden gevangen, omdat het vorig jaar door onder meer slecht weer langer duurde voordat de inloopkooien in de natuurgebieden konden worden geplaatst. SBB zegt de Dierenbescherming graag te ondersteunen bij preven tieve acties om te voorkomen dat katten van huis weglopen en vervol gens in de natuur verwilderen. De Dierenbescherming zegt zich daar op te willen richten om de toe stroom van nieuwe zwerfkatten te verminderen. De gemeente is bezig beleid te ont wikkelen waarin afspraken worden gemaakt met het dierenasiel in Den Helder over de opvang van katten. Antiekzaak looft beloning uit De antiekzaak in Den Burg waar vorige week is ingebroken, looft €1000,- uit voor tips die leiden tot het terugvinden van de siera den. Volgens Gerard van der Kooi zijn de dader(s) vermoedelijk uit geweest op goud. 'Terwijl dat maar een fractie is van ringen of kettin gen. De rest is waardeloos.' Bij de inbraak werden veel sieraden gestolen, wat een enorme domper is voor de eigenaren die de antiek zaak al tientallen jaren hebben. Mensen die meer weten, kunnen contact opnemen met Van der Kooi optel. 313978. 03^Q2zm VEED (33 cïg www.texelseautopagina.nl (Advertentie) TEXELSE®COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. TEXELSE VROUWEN BREIEN MUTSJES VOOR INDIA. Texels Ons Bent Zuunig

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1