TEXBA9sCA.NL Griekse sferen bij Nauta Boek TEXELSE 2 COURANT DINSDAG 8 FEBRUARI 2011 Internationaal dansweekend Volkdansgroep Interdans Texel houdt zaterdag 12 en zondag 13 februari een dans weekend in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Op zaterdag wordt van 13.00 tot 17.00 uur een workshop inter nationale dans gehouden door Sibylle Helmer. Aansluitend is er een diner en 's avonds vanaf 20.00 uur een bal met muziek van het Friese orkest Ferdive- dünsje. Zondagochtend wordt het weekend vanaf 11.00 uur afge sloten in strandpaviljoen Paal 9 waar wereldmuziekgroep Nag- geres een concert verzorgt. Deelnemers aan het weekend wordt de mogelijkheid geboden in Stayokay te overnachten. Deelname kost €10,- voor de workshop, €15,- voor het bal en €13,50 voor het diner. Aanmel den kan via Marije Binsbergen tel. 06-40920077, e-mailadres interdanstexel@gmail.com Dromenderwijs In de Maartenskerk in Oosteren worden zondag 13 februari een dienst gehouden over dromen. Door middel van licht, klank, tekst, muziek en zang wordt bezoekers geleerd zich open te stellen voor de taal van dromen. Uiteraard wordt daarbij uitge breid aandacht besteed aan de bekende droomteksten uit de bijbel. De dienst, die om 19.00 uur begint, wordt geleid door Krista Mirjam Dijkerman, die de nodige ervaring heeft met droomwerk, en is verder voor bereid door Marijcke Snijders, Jan Brouwer, let Eelman en Marianne Duinker. Na afloop is er koffie in De Parel. Valentijnsfilm Cinema Texel vertoont op Valen tijnsdag, maandag 14 februari, de romantische film No Strings Attachedeen film over de twee vrienden Emma en Adam, die hun vriendschap op het spel zetten als ze besluiten met elkaar naar bed te gaan. Speci aal voor Valentijnsdag wordt voorafgaand aan de film een driegangenmenu aangeboden. Deelname aan het diner en toe gang tot de film kosten samen €58,- voor twee personen. De film begint om 20.30 uur, reser veren is gewenst. SWOT-diner De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt dinsdag 15 februari het maandelijks diner. Op het menu staat een bamischotel met, gebakken ei, atjar, kroe poek en saus. Inclusief nage recht kost deelname €8,-. Het diner wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 17.30 Dick Ridder las zaterdag voor uit zijn boek 'En het werd Griekenland' tijdens de presentatie bij Nauta Boek in Den Burg. Dick Ridder uit het Griekse Mir- tos presenteerde zaterdag bij Nauta Boek in Den Burg zijn nieuwe boek 'En het werd Grie kenland' met persoonlijke ver halen over het runnen van een appartementenhotel op Kreta. Daan en Carry Welboren van Nau ta Boek speelden een belangrijke rol in de realisatie van het boek. Zij gingen meermalen met vakantie naar het hotel van Ridder (Villa Symposium over mogelijke olieramp Precies een jaar na de ramp met het olieplatform Deepwater Hori zon in de Golf van Mexico, op 21 april, vindt in Den Helder een internationaal symposium plaats over wat de gevolgen van een olieramp kunnen zijn voor de Noordzee en Waddenzee. Het symposium wordt gehouden op Willemsoord en gaat in op de vraag of Nederland op een eventu ele ramp is voorbereid en hoe indu strie en overheid daarin samenwer ken. Er zijn vertegenwoordigers van de National Oceanic and Atmosp heric Administration, de Directie Noordzee van Rijkswaterstaat, Staatstoezicht op de Mijnen en NOGEPA. De organisatie is in han den van Wageningen UR (Centre for Marine Policy, IMARES en LEI), Maritime Campus Netherlands (MCN), Noordelijke Hogeschool Leeuwarden NHL, Lectoraat Mari tiem, Marien Milieu en Veiligheids- management en Ontwikkelingsbe drijf Noord-Holland Noord. Meer informatie is te vinden op www.oilonthewaves.com. Vrouwen van Nu Leden van de afdeling De Cocks- dorp/Eierland van de NBvP Vrou wen van Nu eten woensdag 9 februari in Het Proefkonijn. Zij ver zamelen zich om 17.50 uur voor het nieuwe gebouw van de OSG. Doorgeslagen Een kerstkaart die vanuit Heiloo via Zambia reist en na tweeën twintig jaar eindelijk bij je in de bus valt. Als die kaart eens vertel len kon waar-ie in tussentijd alle maal rondgeboemeld heeft. Wat jammer dat zo 'n ding niet spreken kan. Vertel op, zou je roepen. En dan wil je heel graag met de afzender bijkletsen. Vergeet het maar. De privacy van de familie Maas wordt door de gemeente wel zo beschermd dat je het nakij ken hebt. Hetzelfde maatschap pelijk dienstverleningscentrum dat je nogal eens tot gekmakend toe dwingt tot het verstrekken van al je gegevens inclusief soms vin gerafdrukken, alvorens ze tot actie overgaan. Ik ben niet gechar meerd van de uitdrukking, maar toch, hier zakt je de broek van af. Wat of wie beschermen ze daarin Heiloo nu eigenlijk? Ik heb me deze dagen suf gepiekerd over een mogelijke reden voor dit gebrek aan inlevingsvermogen. Kwam tot de volgende conclusie: Jannie van den Berg is een poten tieel gevaar voor de familie Maas. Hoogstwaarschijnlijk een terroris- te die met een aanslag dreigt. Andere mogelijkheid: de familie is intussen overleden en Heiloo wil tot geen prijs bekend hebben dat erin hun gemeente soms mensen sterven. Ook kan het zijn dat de familie Maas om veiligheidsrede nen onder een schuilnaam is ver huisd. Hallo daar in Heiloo, kom overeind met jullie luie kont. Het is toch een kleine ambtelijke moeite de familie Maas even in kennis te stellen van het feit dat Jannie van den Berg ze zoekt en dan de rest aan hen zelf over te laten? Privacy beschermd en toch medewerking verleend. Maar nee, het zou eeuwig zonde zijn om iemand een onschuldig plezier te doen. Tegenwerking vóór alles, terwijl het zo leuk had kunnen zijn. Helaas, wie de macht heeft, regeert. Gek dat ik ineens aan Caïro moet denken. Pien Verberg Mertiza) en stimuleerden hem columns die hij voor een nieuws brief had gemaakt te bundelen. Volgens Welboren heeft Ridder, die voorheen bij de regionale en landelijke radio werkte, een aan trekkelijke manier van schrijven. Ridder beschrijft onder meer wat hij en zijn partner zoal in de prak tijk hebben meegemaakt sinds ze in 2005 met het hotel begonnen. Ridder zegt ook een beeld van Griekenland te willen geven dat recht doet aan de Grieken. 'Er is een vrij negatief beeld ont staan sinds de financiële proble men in Griekenland, maar dat is geen terecht beeld.' Tijdens de presentatie las hij een verhaal voor hoe hij en zijn partner als vakantiegangers in Grieland toeristische plekken een beetje probeerden te mijden en in 'rooms' sliepen, ofwel kamers bij gewone Grieken. 'Net zoals op Texel men sen vroeger in de zomer naar bij voorbeeld het kippenhok gingen en hun huis aan toeristen verhuur den.' De 'rooms' waren soms let terlijk afzien, maar Ridder keek er achteraf met veel plezier op terug. Texel bleek overigens geen onbe kend terrein voor de auteur te zijn, als kind kwam hij er regelmatig op vakantie. DEK goes musical Voor het tweede achtereenvol gende jaar heeft de winteruit- voering van muziekkorps DEK en thema meegekregen. Dit jaar wordt gemusiceerd onder de titel 'DEK goes musical'. De winteruitvoering vindt zaterdag 12 februari plaats in de burge meester De Koninghal in Den Burg en begint om 20.00 uur. Bezoekers worden tussen 19.30 en 19.45 uur ontvangen door het jazzensemble van DEK, dat jazzy musicalnum mers speelt. Bovendien is er voor iedereen een welkomstdrankje. Vervolgens passeren bij de optre dens van zowel de majorettes als het orkest verschillende bekende - en minder bekende - nummers uit musicals de revue. Zo is er muziek te horen uit Jesus Christ Supers tars, Anthem, Joseph en The Lion King. Als klap op de vuurpijl wordt aan verschillende nummers mee gewerkt door een zangeres. Kaarten voor het concert zijn ver krijgbaar bij Spar Goënga in Den Hoorn, bij Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. De toegang tot het concert bedraagt €5,-, inclusief aperitief en koffie of thee in de pauze. Restaurantweek Brasserie Rebecca in De Waal en de restaurants De Kern en Tessels Kwartier uit Den Burg doen van 14 tot en met 21 maart mee aan de Benelux Restaurant Week van DiningCity. De restaurantweek, die dit jaar voor de achtste keer wordt gehouden, telt dit jaar 1.750 deelnemende restaurants en is daarmee een van de grootste horeca-evenementen ter wereld. Er worden zo'n 300.000 bezoekers verwacht. De deelne mende restaurants, waarvan er ruim vijftig één of meer Michelin- sterren hebben, bieden tijdens deze week een driegangenmenu aan voor €27,50 en een lunch van €22,50. Een tafeltje boeken kan vanaf 16 februari via www.restaur- antweek.nl. Via de website kunnen ook andere restaurants zich nog aanmelden. Per reservering gaat een bedrag naar de We Care Foun dation. Waardering voor hotels Texelaars In de top-20 van beste hotels van Amsterdam, opgesteld door de bezoekers van EasyToBook bevinden zich maar liefst twee hotels die gerund worden door oud-Texelaars, hotel Zandber gen van Henk de Lugt en hotel Hera van Bart Roeper. Voor een beoordeling op EasyTo Book is het nodig dat meer dan tien bezoekers een cijfer geven. Volgens de organisatie wordt het anders te moeilijk een evenwichtig oordeel te vellen. De Amsterdamse hotels worden op de site onderver deeld in verschillende categorieën, waarbij hotel Zandberg in de cate gorie driesterrenhotels vooral hoog scoort op prijs/kwaliteit en netheid en Hegra in de categorie éénster- renhotels op prijs/kwaliteit en bediening. Alleen de resultaten over 2010 worden meegeteld. Ook de hotels op het eiland zelf worden goed gewaardeerd. Zo ontving Hotel Tesselhof uit De Koog van de bezoekers van Hotel- Specials de prijs voor 'beste hotel op Texel' en 'beste hotel op de Wadden'. De bezoekers waardeer den het hotel met een 8,3. Daar mee bevindt het hotel zich in de hoogste regionen van HotelSpe- cials. Alleen Opduin scoort hoger met een 8.5. Hotel Greenside werd ook met een 8,3 gewaardeerd. Op Zoover staat hotel Texelsuites op de haven van Oudeschild met een 9,9 fier bovenaan, gevolgd door het Airport Hotel en Koger- staete, beide met een 9,5. Een uitgebreider overzicht van work- vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland wordt verspreid en te vinden op v Dinsdag 8 februari In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 13.30 en om 19.30 uur wedstrijden om het Texels kampi oenschap biljarten. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 14.15 tot 15.30 uur een spreekuur voor slechthoren den gehouden. Tel. 312696 of email Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 Tron Legacy 3D Woensdag 9 februari In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 13.30 en om 19.30 uur Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 8 febr. 10.34 en 23.14 u. Woe. 9 febr. 10.37 en 23.45 u. Don. 10 febr. 10.47 u. Vrij. 11 febr. 00.04 en 11.30 u. Zat. 12 febr. 00.40 en 12.45 u. Zon. 13 febr. 01.25 en 13.47 u. Ma. 14 febr. 03.00 en 16.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 11 februari eerste kwartier, zondag 13 februari doodtij. Zondag 13 februari zon op 8.03 TEXELSE ^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8t Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. wedstrijden om het Texels kampi oenschap biljarten. Leden van Vrouwen van Nu eten vandaag in het Proefkonijn in Den Burg. Zij verzamelen zich om 19.50 uur bij de OSG. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt vanaf 20.00 uur jaarver gadering in De Schakel aan de Bin- nenburg in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Alpha Omega 3D NL; 13.45 Rapun- zel 3D NL; 16.00 Mijn Opa de Bank rover; 16.16 Tron Legacy 3D; 20.00 De Eenzaamheid van de Priemgetal- len; 20.30 Sonny Boy. Donderdag 10 februari Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare wordt van 19.00 tot 20.30 ren gekeken. Alleen bij helder weer. Bij twijfel: tel. 06-53340063. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wedstrijden om het Texels kampioenschap biljar- In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open kla- verjasdrive. Vrijdag 11 februari Bij Atelier Udjat aan de Achtertune in Oosterend wordt een workshop dans voor 55+ gehouden De Jacob Daalderschool in Ooste rend houdt van 17.30 tot 20.00 uur fancyfair. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wedstrijden om het Texels kampioenschap biljar ten. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Goed zo Dorine' van Dorine Wiersma. De toe gang bedraagt €15,- (diner vooraf mogelijk, xrf7z TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO vrijdag tussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in. Er worden geen wachttijden verwacht. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stof- Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haf felderweg, Schilderend vanaf roton de in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. Jochem Myjer geeft try-out De bekende cabaretier Jochem Myer komt twee avonden met een try-out van zijn nieuwe the aterprogramma naar Klif 12 in Den Hoorn. Omdat een grote toeloop wordt verwacht, gelden er strikte spelregels voor de kaartverkoop. Ondanks dat Myer twee avonden komt spelen, op 11 en 12 mei, zijn er slechts 176 kaarten beschikbaar 24 uür rtCr dag* 7 da9e"u ner*eek' Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant L_ voor de verkoop. De helft van de kaarten is namelijk bestemd voor leden van de Vrienden van Klif 12. Kaarten kunnen tot uiterlijk zater dag 12 februari worden besteld. Per persoon zijn niet meer dan twee kaarten beschikbaar. Uit de aanvragen worden eerst 176 kaar ten voor Vrienden van Klif 12 ver loot. Vrienden die niet worden ingeloot, komen op de stapel voor de vrije verkoop. Een kaartje kost €13,50. De organisatie weet dat de strin gente voorwaarden niet voor ieder een gunstig zullen uitpakken, ook niet voor de meest trouwe bezoe kers van het theater. 'Als alleen al het grootste deel van de Vrienden van Klif 12 wil komen, zijn vier avonden nog niet genoeg.' Nadruk kelijk wordt dus gesteld dat 'bellen of mailen met smeekbedes' geen enkele zin heeft.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2