'Extra meters AH niet commercieel' Plan Texels Shopping Center TEXELSE 3 COURANT m mmi De Koog geeft zege weg DINSDAG 8 FEBRUARI 2011 Impressie van het beoogde complex op de kruising Waalderstraat/Bemhardlaan in Den Burg. Op de begane grond zijn de nieuwe Albert Heijn en de Weikoop gepland, daarboven de twintig nieuwe woningen. De meesten huizen zijn twee verdiepingen hoog. Op de kop zijn drie lagen appartementen ingetekend. /impressie inbo) De extra vierkante meters die Woontij en Ahold voor de realisa tie van een nieuwe supermarkt aan de Waalderstraat in Den Burg nodig hebben, zijn niet-commer- cieel. Dat stelt directeur Jan van Andel van Woontij in een brief aan raad en college. De politieke partijen twijfelden vorige week in commissieverband of zij moeten instemmen met 2305 vier kante meter bedrijfsvloeroppervlakte zoals Woontij heeft gevraagd, terwijl maximaal 2000 vierkante meter is toegestaan. Het onderwerp staat morgenavond op de agenda van de raadsvergaderi ng Van Andel wijst raad en college erop dat de bruto vloeroppervlak van de beoogde nieuwe winkel 1750 vier kante meter moet worden en dat voor een magazijn 250 vierkante meter nodig is. De resterende 305 vierkante meter is voor verkeers ruimte (waaronder liften en een trap penhuis), sociale ruimte voor het personeel en technische ruimten. De liften en trappenhuizen zijn erbij gekomen doordat Woontij de plan nen heeft aangepast en een halfver diepte parkeerplaats onder de win kel in de plannen heeft opgenomen. Aanvankelijk was het de bedoeling auto's op het dak te laten parkeren, maar dat riep weerstand op. Volgens Van Andel kan het niet de bedoeling zijn van het vastgesteld beleid om een kwalitatief beter plan dat aanzienlijk duurder is te 'ont moedigen' door de extra vierkante meters die voor dat plan nodig zijn van de 2000 vierkante meter bedrijfs vloeroppervlak af te trekken. Voor de verkeersruimte is 100 vierkante meter nodig, voor sociale ruimte 150 vierkante meter en voor technische ruimte 50 vierkante meter. Argumenten van TVO dat er een precedentwerking uitgaat van de 2305 vierkante meter snijden vol gens Van Andel geen hout. 'Daar kan geen sprake van zijn aangezien in de voorzieningenstructuur is vast gesteld dat slechts aan één full-ser- vice supermarkt medewerking wordt verleend tot verplaatsing binnen de ring van Den Burg.' Tijdens de com missievergadering werd opgemerkt dat voor de Aldi echter ook al wordt bekeken of die naar de Spinbaan kan worden verplaatst. Wethouder Edo Kooiman antwoordde daarop dat dat ook niet in overeenstemming is met de voorzieningenstructuur. In dat geval is overigens ook aange voerd dat er geen sprake van prece dentwerking kan zijn. Van Andel weerlegt eveneens argumenten van TVO dat er een grotere concurrentie voor de winkels in de buitendorpen ontstaat. 'Daarvan is geen sprake, omdat de winkel- en magazijnruimte van Albert Heijn binnen de maximale 2000 vierkante meter bedrijfsvloer oppervlakte worden gerealiseerd.' Door de beoogde halfverdiepte par keerplaats komen er 175 nieuwe parkeerplaatsen bij in het centrum van Den Burg. Dat was voor het col lege aanleiding om mee te gaan in een vloeroppervlak van 305 vier kante meter, waarna dat ter goed keuring aan de politieke partijen werd voorgelegd. Voor Woontij is het van belang dat met de bouw van een nieuwe winkel voor Albert Heijn en de Weikoop op de kop van de Waalderstraat ruimte ontstaat om 15 woningen en 5 appartementen te bouwen. Daarvan worden 3 appartementen gerealiseerd in het duurdere seg ment en 12 woonruimten in het mid densegment. Woontij wil daarmee inspelen op Texelaars met een inko- Frits Langeveld heeft plannen opgesteld om op de plek van de huidige Albert Heijn in Den Burg een Texels Shopping Center te realiseren. staat er volgens Langeveld, eige naar van het gebouw, ruimte voor tien tot vijftien kleine speciaalza ken. 'Qua concurrentie moeten die niet in eikaars verlengde liggen.' Volgens Langeveld zouden het ook vijf of zes grotere speciaalzaken kunnen worden. Volgens hem heeft eigen onderzoek uitgewezen dat er meerdere nieuwe franchise formu les zijn die zich op Texel op een betaalbare locatie willen vestigen. De haalbaarheid van een Texels Shopping Center is volgens Lan geveld afhankelijk van medewer- Volgens Langeveld kan een Texels king van de gemeente en Albert Shopping Center worden gezien Heijn. 'Zij hebben nog een deel van als een verzamelgebouw voor de huidige winkel in eigendom.' detailhandel. men tussen €33.614.- en €50.000,- per jaar. Die dreigen door verande rende Europese regelgeving anders buiten de boot te vallen. Volgens Van Andel kan realisatie van die wonin gen alleen mogelijk worden gemaakt door opbrengsten uit commercieel vastgoed. Het geld wordt verdiend op de ontwikkeling en exploitatie van een nieuwe winkel voor de Albert Heijn. Op de nieuwe winkel voor de Weikoop wordt geen rendement behaald. 'Voor agrarisch Texel is het van belang dat er een betaalbare Welkoopwinkel kan worden gereali seerd.' Volgens Van Andel kunnen de gevol gen groot zijn als de gemeenteraad besluit het college-advies niet op te volgen. 'Voor Albert Heijn biedt het plan dan te weinig meerwaarde, waardoor een verhuizing niet meer waarschijnlijk wordt geacht. Zonder supermarkt is een gebouwde par keervoorziening niet mogelijk, Het financiële fundament van de hoog waardige stedenbouwkundige aan de Waalderstraat verdwijnt dan geheel.' Voor Woontij rest in zo'n scenario enkel de bouw van een eenvoudige Welkoopwinkel. De bouw van 20 huizen gaat dan niet meer door en de 175 parkeerplaatsen kunnen niet worden gerealiseerd. 'In dat geval moeten we ook een verlies van €2 miljoen afboeken, waardoor nog minder investeringen in toekomstige sociale woningbouw mogelijk zijn.' 'Poedelprijzen' voor Weel en Boon Dat bij biljarten een gemiste stoot een 'poedel' wordt genoemd, inspireerde corres pondent Jan Heemskerk van De Doorstoot tot onderstaand wed strijdverslag. Het leek bij De Doorstoot donder dag in plaats van een biljarters- wel een kynologenavond, want alle aandacht ging uit naar de poedel in al zijn wufte verschijningsvormen, van koningspoedel tot dwergpoe del, van toypoedel tot abrikoos- kleurige harlekijn. Cees Weel (13) en Jaap Boon (20) wisten er samen in twintig beurten drieëndertig te produceren. Geen wonder dat ze eigenschappen gingen vertonen van deze schrandere viervoeter en in plaats van in hun normale, lichte, trippelende gang, met slepende tred rondgingen. Niet getreurd, dit ras is leergierig en goed af te rich ten, dus voor Weel en Boon blijft er hoop. Als trainer lijkt Luyt (hoogste serie 12) de aangewezen persoon. Uitslagen: M. Boon-Heemskerk 0-4; Weel-Smit 0-4; J.Boon- Luyt 2-4; Homan-M. Boon 0-4; Heemskerk-Smit 3-3; Weel-J. Boon 2-0; Homan-Luyt 4-2; Weel-Heemskerk 0-2; J. Boon-M. Boon 4-2; Smit-Homan 2-0. Vervolgverhaal Door Jaap Klinkers Compass Aflevering 7 Op woensdag was er een Neder landse vertegenwoordiger van Lloyd's naar Texel gekomen. Deze was eerst naar paal 9 gereden, had het wrak zien liggen en was zonder nadere inspectie Vassilis op komen zoeken. Hier moeten mensen uit Engeland voor komen, had hij gezegd. Dit gaat mijn bevoegdheid te boven. Of Vassilis de Engelsen wilde begeleiden tijdens hun onder zoek. Het is nu dus maandag 20 januari 1986. Vassilis is al wat ingeburgerd in De Koog. ledereen spreekt goed Duits. Dat is prettig. Hij mag het brommertje van Ans Eelman gebruiken om het eiland te verkennen. En daar maakt hij graag gebruik van. Hij is al op de haven van Oudeschild geweest, op de veerhaven, waar hij afgelopen dins dag zijn collega's naar toe heeft gebracht, en hij heeft wat in Den Burg rondgewandeld. Hij gaat niet naar paal 9. Hij wil zich niet pijnigen met de troosteloze aanblik van zijn eens zo trotse Compass. Nu is hij op weg naar het noorden van het eiland. Hij wil de vuurtoren wel eens van dichtbij zien. Deze tocht zal een verrassende ontmoe ting opleveren. Hij sukkelt op z'n gemak noordwaarts. Het brommer tje is niet snel en dat is niet erg. Zo kan hij rustig om zich heen kijken. Hij passeert het vliegveld, met een onverharde landingsbaan. Op een deel van de baan grazen schapen. Blijkbaar komen de toeristen hier niet naar toe per vliegtuig. Links ziet hij duinen, rechts akkers en Snerttoernooi De Texelse recreatievoetballers hopen zondag 13 februari alsnog het al een paar keer afgelaste Snerttoernooi te houden. Dat gebeurt op het veld van SVC ach ter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. De eerste wedstrijd begint om 10.30 uur. grasland, het eiland lijkt totaal niet op Kos. De enige overeenkomst is het toerisme, de belangrijkste inkomstenbron. En net als op Kos is daarin januari weinig van te mer ken. De Cocksdorp komt in zicht, het meest noordelijk dorp van Texel. Hij laat het dorp rechts liggen, want hij wil naar de vuurtoren, die al de hele tijd in beeld is. De weg naar de vuurtoren maakt vlak voor het einde een flauwe bocht naar rechts. Dan doemt er een soort nederzetting aan de rechterkant van de weg op. Een laag wit huisje, behoorlijk oud en vervallen, met daarachter een wat moderner bouwwerkje, zo te zien een vakantiebungalow. Rond om het witte huisje is het een geweldige bende. Vassilis zet z'n brommertje aan de kant om het allemaal eens goed te bekijken. Hij ziet talloze drijvers van visnetten in allerlei kleuren, viskis- ten, houten pallets, stukken visnet, een halve houten boot, reddings boeien, kortom alles wat je op het strand kan vinden en nog veel meer. De bewoner vertoeft daar blijkbaar vaak en sleept alles wat los en vast zit naar zijn landgoed. Met een klein tractortje met daarachter een platte wagen. Er komt een man tevoorschijn uit een soort blokhut die is gebouwd van juthout. Planken, palen, boom stammen, van alles is gebruikt en alles zo te zien in de oorspronkelij ke lengte en vorm. Er is duidelijk geen architect en geen aannemer aan te pas gekomen. De man loopt in een oranje overall, heeft een baard en lang krullend haar en lacht. Hij loopt naar Vassilis toe en begint te praten. 'Hé, jij bent de kapitein van dat schip op het strand, de Compass. Ik heb je foto in de Texelse krant zien staan en....' Hij zegt nog veel meer, maar Vas silis verstaat er niets van. Alleen de woorden kapitein en Compass klin ken bekend. De baardman begint te lachen, knijpt z'n bruine ogen een beetje toe. 'Jij verstaat mij niet, hè? Wat versta je dan wel. Spre- chen Sie Deutsch?' Het gezicht van de kapitein klaart op. 'Ja, ja, ich spreche Deutsch, nicht so gut aber...' 'Ich bin Maarten Boon, Ich wohne hier und ich bin strandjut ter.' Zijn bezoeker fronst z'n wenk brauwen. Wordt vervolgd. Met het incasseren van een doel punt in blessuretijd heeft De Koog zondag voor de tweede keer in evenzoveel wedstrijden op de valreep een goed resultaat uit handen gegeven. Werd het tegen ZDH nog 2-3 voor de bezoekers, aan de wedstrijd tegen VZV hielden de Kogers in ieder geval nog een gelijkspel (2- 2) over. De Koog speelde zondag op eigen veld voor eerherstel, want de uit wedstrijd in 't Veld ging eerder dit seizoen verloren. Dat gebeurde met een gehavend team. Aanvoer der Charly Vital moest werken, Léon Zijm was op vakantie, Ben Siebinga (gebroken hand) en John Dobma (rugblessure) zijn langdurig uit de roulatie en Buddy Doolaard meldde zich 's ochtends af omdat de griep hem had geveld. De eerste kans, na amper één minuut spelen, was voor VZV. De Koger verdediging had zich nog niet goed ingesteld op de harde tegenwind en mocht van geluk spreken dat de treffer uitbleef. Maar daarna was het alles De Koog wat de klok sloeg. Met veel inzet en goed verzorgd combina tievoetbal werd de tegenstander achteruit gedrukt. Na twintig minu ten opende Mico Honingh de sco re. Hij ging goed door op een steekpass van Bart Jan Grisnigt en krulde de bal met links langs de uitgelopen keeper. De Kogers voelden dat er meer in zat en bleven energiek de aanval zoeken. Dat resulteerde in een paar kleine kansen, die steeds net niet konden worden verzilverd. Zelf gaf de thuisploeg geen cadeautjes weg en dreigde er eens gevaar, dan was keeper Eddy Witte altijd op zijn post om het gevaar te bezweren. Acht minuten voor de rust kwam de 2-0 op het scorebord Benny Bakkenes ging het straf schopgebied in en werd onregle mentair afgestopt door de keeper. Waar Peter Koorn twee weken geleden tegen ZDH nog faalde, schoot hij de toegekende penalty nu zelfverzekerd raak. Na de thee trok VZV ten aanval, zonder echter bij machte te zijn de Koger defensie echt onder druk te zetten. In de tegenstoot kregen de gastheren enkele uitstekende kan sen de wedstrijd voortijdig te beslissen, maar het dikverdiende derde doelpunt bleef uit. Een kwar tier voor tijd werd het zowaar 2-1, toen de Veldtemer-spits vrij door het midden kon oprukken en hard inschoot. Het laatste kwartier was erg span nend. VZV nam alle risico's om de gelijkmaker te forceren, maar de beste kansen waren voor De Koog. Diep in blessuretijd sloeg het nood lot toch nog toe. Terwijl iedereen al aan de warme kantine dacht en de scheidsrechter de fluit al in de mond had om af te fluiten, waagde een VZV'er nog een laatste schot. Tot ontzetting van een ieder die De Koog een warm hart toedraagt, verdween de bal tussen een mêlee van spelers via de binnenkant van de paal in het doel. Hoe dicht de ploeg bij drie punten was geweest, bleek daarna, want zonder nog te laten aftrappen floot de scheids rechter voor het einde van de wed strijd. The sweetest smile, the twinkle in the eye The boyish grin, the laughter and the jokes The friendliness and pure ness of a perfect man. The best father and grandfather in the world. We will miss you so much. You were loved by all you knew. Net één dag terug in zijn vertrouwde omgeving is in ons midden, toch nog onverwacht overleden onze lieve vader en opa Dr. Ivor Howard Harrison Weduwnaar van Edna Mary Harrison t Cardiff, 2 januari 1931 Oost 34 1794 GP Oosterend - Texel t Texel, 4 februari 2011 Anne t Hilary en Maarten Vader is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 8 februari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 9 februari om 16.30 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Vertrek veerboot 15.00 uur. Degene die geen rouwkaart heeft ontvangen, kan deze advertentie als persoonlijke uitnodiging te beschouwen. Selamat Jalan Z'n leven heeft hij op "eigen wijze" geleefd. Z'n ziekte heeft hij op "eigen wijze" gedragen. Nu is hij gegaan. Hans Dekker Rijswijk, 14 mei 1931 Texel, t 7 februari 2011 Wiebe Sanne Rieke Annemiek Jeroen "Gollards" k. 230 DeZes 12 1791 EX Den Burg - Texel Geheel volgens de wens van Hans is er geen gelegenheid om afscheid te nemen. De crematie vindt plaats in besloten kring. Zij die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Graag willen wij het verplegend personeel van de "Gollards" en huisarts Dr. van der Bent be danken voor de uitstekende verzorging van Hans. Familie Dekker 11 Februari 2011 is een heugelijke dag, omdat dan Guurtje van Santen van der Werf 90 jaar worden mag! Wilt u haar feliciteren dan bent u die dag van harte welkom op Nieuwlanderweg 101 van 15.00 tot 17.00 uur.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3