Sportgala geeft beeld van kwaliteit en verscheidenheid Oeuvreprijs voor rokende en drinkende 55-plussers SVC verrassende winnaar Snerttoernooi TEXELSE 12 COURANT DINSDAG 15 FEBRUARI 2011 |0 fi P S H US Surfer Dorian van Rijsselberghe (sportman), tennisser Sanne Brand (sportvrouw), triatleet Jas mijn van der Burg (sporttalent) en ponyclub De Kleppertjes (sportploeg) hebben vrijdag avond de sportprijzen voor 2010 in ontvangst mogen nemen. Dat gebeurde tijdens een drukbe zocht Sportgala in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. De jury - bestaand uit sporters en vertegenwoordigers van de Texelse media - had het moeilijk gehad. 'Kan iemand die vorig jaar heeft gewonnen wel opnieuw tot sport man van het jaar worden uigeroe- pen? Een terechte vraag, zo lijkt het, want natuurlijk verdienen ook andere sporters een kans. Aan de andere kant: kun je wel heen om iemand die één van 's werelds bes- n zijn sport is?', las voorzitter kampioenschappenen Ruud Verstraaten voor uit het jury rapport. wereldtitelstrijd in Engeland dwon gen respect af. Maar uiteindelijk Met behulp van internet interviewde presentator Albert Hoven Texels sportman Dorian van Rijsselberghe, die op trainingskamp in Nieuw-Zeeland is. Rechts Van Rijsselberghes broer Adriaan, die de verbinding tot stand bracht. (Foto gemt Verhoeven) Pieter Dogger bij de Nederlandse Kortom: iemand op wie we alle maal trots mogen zijn', aldus Ver straaten. De winnaar was net als vorig jaar afwezig, omdat hij op trainings kamp in Nieuw-Zeeland is. De hon neurs werden waargenomen door vader Mare, terwijl broer Adriaan er via skype (een telefonische verbin ding met beeld via internet) voor zorgde dat de winnaar toch een beetje aanwezig kon zijn. Met een keur aan sterke kandida ten leek het ook in de andere cate gorieën alle kanten op te kunnen. Opvallend was dat de winnaar bij de vrouwen, Sanne Brand, jonger was dan die bij de talenten, Jas mijn van der Burg. De jury kwam tot deze keuze omdat Brand al een behoorlijk lange en imposante car rière achter de rug heeft en als tennisser geregeld ook volwassen n der Burg naar het juryrapport, tegenstanders treft. Van der Burg, (FotojoopRommets) daarentegen, is pas sinds onge veer een jaar als triatleet actief. Bewondering was er voor zwem- had de jury toch voor Dorian van Met succes, dat wel, want bij het mer Sverre Eschweiler, die hard Rijsselberghe gekozen, die vorig open nationaal kampioenschap traint, veel voor zijn sport over jaar zijn status van wereldtopper in heeft en het afgelopen jaar onder het windsurfen bevestigde en maar meer plaatsing voor de Europese jeugdkampioenschappen afdwong. Ook de prestaties van autocrosser voor zijn sport en voor het eiland. eindigde ze als tweede, terwijl ze bij het NK duathlon - een combina- net de wereldtitel misliep. 'Dorian tie van lopen, fietsen en lopen - is wereldtop en een ambassadeur zelfs de titel won. j de sportploegen ging de prijs Ponyclub De Kleppertjes werd Sportploeg 2010. Laura Westerlaken, Esmee Zoer, Kim van der Werve en Lianne Wetenkamp werden na de huldiging geïnterviewd door Albert Hoven. (Foto Joop Rommets) Willem van de Kamer, Swier Oosterhuis, Kees-Jaap Harting, Marian van der Werff en André van der Vliet van de Wampex kregen de speciale oeuvreprijs. (Foto Joop Rommets) naar ponyclub De Kleppertjes, die seren van sportevenementen. Eén podium op mochten. De presenta- bij het Nederlands kampioenschap van hen, Kees Koopman, als tijd- tor herstelde zich echter snel en dressuur de eerste prijs won. De waarnemer actief bij wieier- en tri- droeg er in het vervolg een flinke organisatie had een verrassing in atlonwedstrijden, was de eregast steen aan bij dat het een onder petto voor André van der Vliet, tijdens het Sportgala. Aan hem houdende en vlotte avond werd. Kees-Jaap Harting, Marian van der was steeds de eer om de envelop Gewaardeerd werden ook de muzi- Werff, Willem van de Kamer en te openen waarin de naam van de kale intermezzo's van zangeres Swier Oosterhuis, samen KWAPS- winnaar zat. Net als vorig jaar was Monique van Tongelen, gitarist MA, het organiserende team van het Sportgala een succes. Alle Gerard Timmerman, bassist Manu- de Wampex. Wegens hun bijzon dere verdiensten kregen ze de oeu vreprijs, die voor het eerst werd uitgereikt. Geheel in de stijl van de Wampex, die afgelopen jaar voor de dertigste en laatste keer werd gehouden, ging de overhandiging gepaard met een cryptische bood schap. In een dichtgenaaide enve lop zat hun bestemming, maar als ze die zouden openen, moesten ze zelf de drank bij het hen aangebo den diner betalen. Van der Vliet had een serieuze boodschap voor de organisatie, bestaand uit de Sportraad en de Texelse Courant. Hij vond dat de gemiddeld 55 jaar oude en over het algemeen stevig rokende en drinkende organisato ren van de Wampex niet in aan merking zouden moeten komen voor een sportprijs. Aandacht voor de mensen achter de schermen is prima, maar roep voor hen een aparte prijs in het leven, aldus Van der Vliet. Eenzelfde geluid liet onlangs wielerbestuurder Dirk Vin- ke horen toen hij als genomineerde voor de prijs van sportman door de Texelse Courant werd geïnter viewd. Getuige het klaterende applaus was de zaal het overigens van harte eens met de oeuvreprijs voor KWAPSMA. De organisatie betuigde ook op een andere manier haar respect voor de vrijwilligers die zo belangrijk zijn bij het organi- genomineerden werden met behulp van foto's en een lijstje hoogtepun ten aan de bezoekers voorgesteld, wat een mooi beeld gaf van de kwaliteiten en de verscheidenheid van sportend Texel. De presentatie was in handen van Albert Hoven. Hij had een wat koude start, want tot zijn eigen ontsteltenis vergat hij bij de opkomst van de sporters de talenten, die nog achterin de zaal stonden te wachten totdat ze het el Frontana en drummer Richard Goet, samen de band Lighthouse Blues. Een belangrijke bijdrage was er ten slotte van de bezoekers, die bij binnenkomst een stem mochten uitbrengen op hun favo riete sporters. Na een hertelling bleken De Kleppertjes en de Jeugd- golfclub evenveel bewonderaars te hebben, reden voor de organisatie beide teams in het zonnetje te zet ten. Strandvonderij Texel De Strandvonderij Texel biedt ter verkoop aan: 1Bijbootje Quicksilver; van rubber en canvas en houten spiegel voor bevestiging buitenboordmotor. Max; 4 personen; max. 450 kg, meerdere luchtkamers in harde bodem; inclusief 2 peddels. Hulp strandvonder F Duinker, tel: 06-53758077: 2.71 boomstammen, 15-30 cm doorsnee, 5 m lang, vurenhout. Er is een min. prijs gesteld van 9.- per boomstam. 5 kavels van 10 boomstammen; min. bod 90.- per kavel; 3 kavels van 5 boomstammen; min. bod 45.- per kavel; 3 kavels van 2 boomstammen; min. bod 18.- per kavel. Te bezichtigen bij hip. Strandvonder J. Duinker Den Hoorn, tel:06- 51332096 en MJ.Boon De Koog, tel: 06-55371837. De kavels zijn bij de hulpstrandvonders te bezichtigen na tel. afspraak. De kavels worden verkocht bij inschrijving. Op de inschrijfprijs komt 19% BTW bij. Gunning is voorbehouden. Levering binnen 1 week bij vooruitbetaling. Inschrijving is mogelijk tot 7 dagen na publicatie, p/a Strandvonderij Gemeente Texel, t.a.v de administrateur J.G.J.C. van Schaik, postbus 200,1790 AE Den Burg, tel: 362151 Nadat het al driemaal door slechte weersomstandigheden was uitge steld, konden de voetballers uit de recreatiecompetitie zondag dan toch eindelijk het jaarlijkse Snert toernooi spelen. Op het veld achter het Eierlandsche Huis in De Cock- sdorp werd het als vanouds een sportief en gezellig festijn, waarbij lekker voetballen belangrijker was dan winnen. Als vanzelfsprekend werden spelers aan elkaar uitge leend om teams te completeren. Dat was hard nodig ook. Zo kreeg Texel'94-aanvoerder Sjoerd Eel- man maar liefst vijftien afmeldingen te verwerken, terwijl bij Texelse Boys niet meer dan zes spelers kwamen opdagen. Een cruciale rol speelde barkeeper Arnold 'Kets' Kaercher van Sjans, die 's nachts vijf cafégangers overhaalde om zich een paar uur later in De Cock- sdorp te melden voor het team van De Koog. Het toernooi werd ver rassend gewonnen door SVC, dat al jaren geen recreatie-elftal meer op de been kan brengen, maar met een gelegenheidsteam verscheen dat er mocht wezen. De grote ster van het elftal was Jelmer Bomas, die een vrije zondag had omdat ZDH nist hoefde te voetballen. Hij toernooi halverwege onderbroken scoorde aan de lopende band en voor een smakelijke kom erwten- Se Boys 1-0; svo-Texei 0-2; Texelse Boys- zorgde er bijna in zijn eentje voor soep, bereid door uitbaatster De Koog 2-2; Texei-svc 0-2; svo-De dat SVC alle wedstrijden winnend Wilma Laan van het Eierlandsche Koog 2-1. afsloot en na afloop de Frans Stolk- Huis. 5indst!"d;J ;f?V4~1?U2^V;6i3D,e i i Koog, 4-4 (6-6); 4.Texel, 4-4 (2-3); 5-Texel- wisselbokaal in ontvangst mocht se 4_2 nemen. Volgens traditie werd het Uitslagen: svc-svo 1-0; Texelse Boys- Tjarko Stolk (met kniebrace) van SVC zet Bart-Jan Grisnigt, invaller bij Texel, de vt

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 12