Klif 12 toneel van Eenakterfestival TEXELSE 2 COURANT - Jong en oud naar open dag TIME OUT t DINSDAG 15 FEBRUARI 2011 Oude dametjes bij 't Amateurtje Toneelvereniging 't Amateur tje speelt zaterdag 26 februari Niets blijkt... wat het lijkt, een avondvullend blijspel, geschreven door Ineke Kap per en Ria Voskuilen. Het stuk gaat over twee oude dametjes, onafscheidelijke zus sen, die nog met volle teugen van het leven genieten. Ze drin ken sherry, kweken mooie orchi deeën en maken geregeld een luxe reisje. Daar is op het eerste gezicht niets vreemds aan. Maar dan verschijnt hun nieuwe huis genote Doortje, die tamelijk nieuwsgierig ingesteld is. Samen met de goeiige buurman Kees en diens nichtje Tessa stuit ze op allerlei onverklaarbare zaken, zoals de nachtelijke uitstapjes van de twee dames en het vreemde geurtje aan hun orchi deeën. Er is duidelijk meer aan de hand dan op het eerste gezicht lijkt. De rollen worden gespeeld door Yolanda Legierse, Sabine Beijert, Gooitzen Kedde, Wendy Witte, Simone Schipper, Jan Eelman en Karin Gaasbeek. De regie is in handen van Ria Kleinveld. Thea Hin is souffleuse. De voorstelling vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en begint om 20.00 uur. Een kaartje kost €6,- en is ver krijgbaar bij Thea Hin (tel. 312130, Karin Gaasbeek (tel. 313684) en voor aanvang aan de zaal. Tangoworkshop TexelTango houdt donderdag 24 februari een inlooples Argentijn se tango in de aula van de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg. De les, die ruim een uur duurt, begint om 20.00 uur, deelname kost €5,-. Docenten zijn Karin Rijpma uit Den Burg en Klaas de Jong uit De Cocks- dorp. Na de workshop wordt gedanst op muziek van DJ El Ruido. Het is niet nodig zelf een danspartner mee te nemen. Winterwandeling Vogelwerkgroep Texel houdt zaterdag 19 februari een wan deling naar de Hors. Onder lei ding van Giel Witte uit Den Burg wordt gekeken naar de eerste lepelaars, die rond half februari terugkeren uit hun winterverblijf in Spanje of Afrika (Mauretanië). Ook zullen er diverse eenden te zien zijn die, in verband met de paarvorming, nu op hun mooist zijn. Daarnaast worden andere wintergasten verwacht, zoals blauwe kiekendief, slechtvalk en sneeuwgors. De wandeling gaat om 9.30 uur van start aan het begin van het pad tussen de Horsmeertjes door. Opgave is niet nodig. Wel verdient het aanbeveling zelf een verrekijker of telescoop mee te brengen. Raad een lied begint spannend iexbjvgbsda.nl De open dag van Artex bracht zaterdag verrassend veel publiek op de been. Jong en oud kwam luisteren naar de concerten van docenten, het Kinderen voor Kinderenkoor, de orkesten en ensembles. Omdat de open dag liefde als the ma had (in verband met Valentijns dag) werden voornamelijk liefdes liederen ten gehore gebracht. In alle lokalen konden lessen muziek en dans gevolgd worden. Door Dogger liet bezoekers liefdeskunst maken in haar kunstatelier en Daan van Loenhout verzorgde tekenles sen. Veel bezoekers maakten ook onder leiding van Peter Smith een fluitje. Bezoekers konden op de foto met hun lievelingsdocent, maar ook met familie, en vrienden en rapper Skinfiltr8r inspireerde velen tot het maken van een heuse Valentijnsrap. Aan het eind van de dag lieten enkele dappere rappers hun werk horen op het podium, maar ook Skinfiltrör zelf - die spe ciaal voor Artex een Valentijnsrap had gemaakt - liet zich die horen en besloot daarmee een drukke, inspirerende open dag. Reünie FM heeft titelhouder Sam Sam van de muziekcompe titie Raad een lied... op afstand gezet. Na één ronde is al duide lijk dat de kennis van muziek fragmenten weer bijzonder hoog is. Maar liefst negen teams strijden dit seizoen om de wisselbeker van de muziekquiz, waarvan de eerste ronde werd gespeeld in De Kuip. Reünie FM, het team van captain Marco van Sambeek, gaat met 122 punten aan de leiding, titelverdedi ger Sam Sam staat met vijf punten achterstand op de tweede plaats. Derde staat De Kuip met 111 pun ten. De volgende ronde wordt woensdag 16 februari gespeeld in Sam Sam. Ook mensen die niet in de competitie meespelen, kunnen deelnemen. De wedstrijd begint om 20.00 uur, meer informatie is te vinden op www.raadeenlied.nl. Klif 12 in Den Hoorn is zondag 20 en zondag 27 februari het domein van een nieuwe editie van het Texels Eenakterfestival. Beide dagen worden van 14.00 tot 18.00 uur in totaal zeven voorstellin gen gespeeld. Het eenakterfestival kent een divers programma met veelal oude beken den. De langste voorstelling duurt naar verwachting een half uur, de kortste nog geen tien minuten. Er zijn optredens van De Vrienden kring, Toneelgroep Oosterend, Theatergroep GF-05-11, Sarah en Freya Eshuijs, Yvon Bonne en Charlotte Lorier en er zijn twee solo-optredens van Joost Graaf en Bas ten Have. De Vriendenkring vaardigt Nel Veelo en Gitta Witte af die de een akter Mewalda spelen. Dat stuk gaat over twee vrouwen die een moeizaam beginnend gesprek voe ren dat vertrouwelijk wordt totdat het vertrouwen wordt beschaamd. Bij Oosterend spelen Janneke Daalder, Sil van Dijk, Anke van Harte en Meta Maas het stuk Rod delen? Geen denken aan. GF-05- 11 speelt een door Bas ten Have geschreven stuk waarin negen mensen proberen een rol te bemachtigen in een nog te maken eenakter. Yvon Bonne en Charlotte Lorier spelen De Erfenis. Dat verjaal gaat over twee pleegzusters die samen wonen in een huis dat ze geërfd Happy Opienie '...begin de dag met een dansje, begin de dag met een lach, wie vrolijk kijkt in de morgen lacht de hele dag', knalde de wekkerradio gistermorgen over mijn slaperige hoofd. Ik was direct wakker. En moest lachen. Dit was een betere start dan het nieuws met alle wereldproblemen. Naast mij werd ook iemand wakker. En wat geschiedde? Mijn geliefde aard appel, normaal zo nuchter als de Hollandse klei, stond op, rom melde wat in zijn kleerkast, zei iets dat ik geheel privé wil houden en overhandigde mij met veel egards een doosje chocolade hartjes. Hij had om Valentijn gedacht! Ik was helemaal ont roerd. Een paar dagen geleden nog, de overheersend rode Blok kerfolder bij het oud papier mik kend, mopperde hij over al dat uit Amerika overgewaaide gedoe, wat voor een snuiter was die Valentijn eigenlijk, hij had niks met hem, vierde tenslotte ook geen Ramadan of Chinees Nieuwjaar, enz., enz. Wie verwacht na dit soort uitspraken nog zoiets aar digs? Na het ontbijt even google- end las ik dat Aalsmeer dit jaar rond 14 februari al vijf procent meer rozen heeft verkocht dan vorig jaar. Terwijl er al zo'n hon derd miljoen de deur uit gingen, naast zo'n zelfde portie tulpen en eveneens honderd miljoen andere bloemen. Nu denk ik niet dat al die bloemen door Hollandse Valentijns gekocht zijn, maar zij hebben er ongetwijfeld hun aan deel in. En Blokker en Hema ver denk ik sterk van een puur zakelijk instinct waarmee ze die hele ben de aan 'roodhartige' spulletjes hebben ingeslagen. Daaruit con cludeer ik dat wij nuchtere Hol landers best fn zijn voor roman tiek. Zelfs mijn aardappel is overstag gegaan. Mochten jullie dus, ondanks de regen, toch de zon hebben zien stralen in mijn hoek van de straat, dan weten jul lie waar dat van kwam. Pien Verberg hebben. De twee gunnen elkaar het licht in de ogen niet, de één wil altijd hebben wat de ander heeft en dan komt er opeens een man in het spel. Sarah en Freya Eshuijs voe ren een eigen productie op, waarbij het publiek geprikkeld wordt inter actief deel te nemen. Joost Graaf brengt de monoloog Is Dit Alles waarin hij zich verwondert over dingen in zijn jonge leven. Hij probeert dat allemaal in het juiste perspectief te zetten. Bas ten Have speelt zijn zelfbedachte solovoor stelling Wat date ik nou?. Ten Have gaat in op de vraag hoe jezelf voor te bereiden op een eerste ontmoe ting met een date die via een rela tiebemiddelingsbureau op internet is ontmoet. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Klif 12 (tel. 319633 of info@klif12. nl) en Nauta Boek in Den Burg. Vincent Bijlo in theater Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is vrijdag 25 februari het programma Ver licht te zien van de bekende cabaretier Vincent Bijlo. Bijlo zit dit jaar twintig jaar in het vak en dan hoort er eigenlijk een jubileumprogramma te komen. Dat had dit programma moeten zijn, maar het leven liep net iets anders. Het bracht hem langs paden en afgronden in zijn hoofd en via de djembé, de lachcursus en een bij zondere dag in het Gelredome naar het pad van de verlichting. Verlicht handelt over waarom we nog steeds niet weten waarom dingen zijn zoals ze zijn en lopen zoals ze lopen, over twijfel aan de zin van alles en over het oplopen van een chronisch lachtekort. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. Smaakvolle ontmoeting In OSG De Hogeberg vindt don derdag 10 maart een slowfood- kookworkshop plaats, een initi atief van Laura van Veller. Tijdens de avond gaan twintig ondernemers op duurzaam gebied (waaronder wethouder Eric Hercu les) en twintig scholieren samen de keuken in om een uitgebreide slow- foodmaaltijd te bereiden met Texel se producten. De workshop wordt gegeven door Annette van Ruiten burg en Anne Hottentot. Op de avond worden de mogelijkheden van Texel als duurzaam eiland Kinderhulp Europa Kinderhulp is op zoek naar gastouders die in de zomervakantie enkele weken een kind uit Frankrijk of Duits land in huis willen hebben. Elk jaar komen ongeveer 2200 kin deren naar Nederland voor een vakantie bij een vakantiegezin. Een groot aantal komt weer in het gezin waar ze afgelopen jaar vakantie hebben gevierd. Voor een kleiner deel is de organisatie op zoek naar gezinnen die gedurende drie weken een kind willen huisvesten. Het gaat om kinderen van 5 tot 12 jaar die weinig zekerheid hebben en wie het aan speelruimte, aandacht en zorg ontbreekt. Van de gastouders wordt niet ver wacht dat ze vloeiend Frans of Duits spreken, een paar eenvoudi ge woorden is genoeg. Europa Kinderhulp besteedt veel aandacht aan de voorbereiding en onder steuning. Voor meer informatie: www.europakinderhulp.nl, Made leine de Boer (tel. 020-6144687) of Corrie Dubois tel. 0224-213655). Tangosalon In het Kunsthuys aan de War moesstraat in Den Burg wordt zondag 27 februari de maande lijks tangosalon van TexelTango gehouden. De workshop wordt gegeven door Alper Tekin Erdogan en zijn partner en begint om 16.00 uur. Aanslui tend, vanaf 17.30 uur, wordt een danssalon gehouden op muziek van DJ El Ruido. Deze duurt tot ongeveer 21.00 uur. Alper, voor de tweede keer te gast bij TexelTango, is als docent ver bonden geweest aan het Amster dam Tango Centre. Als fervent tan godanser heeft hij de nodige tangomijlen gemaakt en hij is bekend met de scenes van San Francisco tot New York en van Kaapstad tot Istanbul. Hersenstichting De collecte van de Hersenstichting die onlangs werd gehouden, heeft op het eiland €3433,62 opgebracht, iets minder dan vorig jaar, toen €3607,15 werd opgehaald. Het geld wordt gebruikt voor voorlich ting en onderzoek naar hersenziek tes en -aandoeningen. Mensen die de collectant hebben gemist, kun nen een bijdrage overmaken via rekening 860, ten name van Her senstichting Nederland. Een uitgebreider overzicht van excursies, evenementen en activi teiten is te vinden in de gratis Vakan tiekrant, die overal op het eiland wordt verspreid, en op www.texe- lagenda.nl. Dinsdag 15 februari In Cinema Texel wordt de operafilm Le Nozze di Figaro vertoond. Aan vang 14.30 uur, toegang €15,-. Kaarten zijn verkrijgbaar via de SWOT, tel. 312696. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks SWOT-diner. Deelname €8,-, opgave via tel. 312696. Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. Woensdag 16 februari In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg beginnen om 15.30 uur de Time Out Games. Deelname is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Gnomeo Juliet NL; 13.45 Alpha Omega 3D NL; 16.00 Yogi Beer 3D NL; 16.15 Mijn Opa De Bankrover; 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. Vrijdag 18 februari Medium Tülay, van Cyprus, is aan- 05.15 e 06.15 07.36 08.24 09.24 Din. 15 febr. Woe.16 febr. Don. 17 febr. Vrij. 18 febr. Zat. 19 febr. Zon. 20 febr. Ma. 21 febr. eerder hoog water. Vrijdag 18 februari volle maan; zondag 20 februari springtij. Zondag 20 februari zon op 7.49 uur, 17.56 u. 19.00 u. 19.55 u. 20.55 u. 21.45 u. 22.15 u. 23.05 u. wezig op het adres Schilderweg 216. Aan de hand van koffiedik beantwoordt zij levensvragen Een consult kost €25,-. Een afspraak maken kan via tel. 712792. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: Waal- derstraat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhelmina- TEXELSE0COURANT LANGEVELD DE R00Y Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per ja 16,55 €84,15 Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Time Out dicht Jongerencentrum Time Out in Den Burg is gesloten van zaterdag 19 februari tot en met zondag 27 februari in verband met de voor jaarsvakantie. De popkelders zijn wel toegankelijk, daarvoor kan gebeld worden met 06-12665690 of een mailtje worden gestuur naar jsegerink@pharostexel.nl. jongeren centrum Geslaagd Barhorst en Struick beste paaldansers Medium Tülay Het bekende medium Tülay van Cyprus is vrijdag 18 februari aan wezig op het adres Schilderweg 216. Aan de hand van koffiedik beantwoordt zij levensvragen en geeft ze een blik in de nabije toe komst. Een consult kost €25,-. Opgeven kan via tel. 712792 of www.koffiediklezen.nl. besproken. Ook tijdens het diner wordt hierover gediscussieerd. Er wordt ook gekeken naar manieren om het initiatief een vervolg te geven. Van Veller nam dit initiatief in het kader van haar profielwerk stuk voor 6 VWO. De avond wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting Duurzaam Texel. Denise Barhorst en Hidde Struick hebben zaterdag in café De Blauwvinger in De Koog het Texels kampioenschap paaldan sen gewonnen. Het kampioenschap was een initia tief van het barcontestteam dat zaterdag het café runde. Het idee achter de barcontest is dat het team dat de hoogste omzet draait, wint. De deelnemers moeten zelf een avond aankleden en vormge ven en zelf zorgen dat er publiek komt. Over belangstelling had het team van zaterdag niet te klagen, al waren er nogal wat deelnemers aan het kampioenschap die op het laatste moment last van planken koorts kregen. Uiteindelijk deden er twee jongens en drie meisjes mee. Hidde Struick kreeg met zijn onverwacht lenige bewegingen en een spetterend optreden de han den op elkaar. Ook winnares Deni se Barhorst ging helemaal op in haar optreden en won overtui gend. Aangespoord door het succes, lijkt het De Blauwvinger een idee het kampioenschap volgend jaar weer te houden. Wie een echte paaldan- seres aan het werk wil zien, kan zaterdag 12 maart terecht, tijdens Janet van den Bent (25) is aan het van Hall Instituut in Leeuwarden geslaagd voor de HBO-oplei- ding Dierma- nagement Beleid en Communica tie. Ze kan blijven werken op de afdeling Natuur- en Milieu-educatie van de gemeente IJ mond, waar ze eerder stage liep.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2