Krappe zege voor schakers Nog geen besluit over ontgrenzing Hogerstraat open voor glasvezelkabel Stichting Kerken en Minima Texel Zaalvoetballers RAB oppermachtig TEXELSE 3 COURANT 1YL.11 L*0 DINSDAG 15 FEBRUARI 2011 Familieberichten Onze tuin zal nooit meer hetzelfde zijn Lieve Bertus bedankt Bewoners en Personeel De Texelse Reede Wat zullen we je missen. We wensen Richard, Robert, Erik en Ndaala veel sterkte. Hans en Ineke Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die ik van u mocht ontvangen na het overlijden van mijn man GERRIT VAN DER STRUIJS zeg ik u hartelijk dank. Jo van der Struijs-Jurriaans I Afscheid nemen is Het begin van een herinnering. De leegte en het gemis zijn bij ons achtergebleven, maar de warme belangstelling die wij van eenieder mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder CATHARINA MARIA ANTONIA WITTE-HOOGENBOSCH heeft ons heel veel goed gedaan. Wij willen u hiervoor hartelijk danken. Kinderen, klein en achterkleinkinderen Den Burg - Texel, februari 2011 Een handdruk zo warm, even een arm om je heen. Zoveel liefde en steun ons gegeven. Een kaart, brief of bloemen, wat het ook zij, was ons een troost in deze moeilijke tijd. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze moeder, oma en over-oma CATHARINA ZIJM-RITECO Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren dat zij in haar leven voor velen zoveel heeft betekend. Marga en Johan Marian en Nico Kleinkinderen en achterklei n kinderen Texel, februari 2011 Geboren op 11-02-2011 Zoon van Sara Kooijman en Stevin Hermans Julius Pergerstraat 158 1087 KP Amsterdam (IJ burg) Winkels in de Hogerstraat waren door de aanleg van een nieuwe maandag even lastig te bereiken glasvezelkabel. Het achttal van schaakclub En Passant heeft zaterdag in de provinciale bondscompetitie een kleine maar cruciale zege op Castricum geboekt. De Texe laars wonnen in hotel Den Burg met 4V2-3V2 en kregen daardoor de top van de ranglijst weer in het vizier. Ze mogen nog hopen op promotie, al moeten ze dan nog wel de twee sterkste teams verslaan. Kees de Best opende aan het vierde bord de score door Jos Maasdijk vanuit de opening geheel te overspelen. Daar stond tegen over dat Jaap de Wijk aan het vijfde bord met zijn Franse verde diging langzaam maar zeker werd ingesnoerd, om ten slotte te bezwijken onder de druk die Ab Koolhorst gedurende de hele par tij steeds verder opvoerde. Rinus Vittali (bord zes) en Piet Bakelaar (bord zeven) speelden tegen Henk Vaessen en John Chadwick. In de partij van Vittali leek het evenwicht nimmer ver broken, maar Bakelaar had met de zwarte stukken in het middenspel beslist de betere kansen. Toen aan bord twee Thomas Rich ter in een mindere stelling dank baar profiteerde van een halluci natie van Wim Pool, nam En Passant opnieuw de leiding. Dirk Rijneker verwisselde aan het laat ste bord echter twee zetten, waar na een volkomen gelijke stelling tegen Toon Hollander alsnog ver loren ging. Jaap Dros bracht aan het eerste bord echter opnieuw een punt binnen door met de zwarte stukken Hans Leeuwerik geen enkel tegenspel te gunnen in een hyperscherp gespeelde Phili- dorverdediging. Alle aandacht was toen gevestigd op Mohammed Al Rawy, die aan het derde bord tegen Gerard Kuijs inmiddels een hopeloze stand ver dedigde. Een 4-4 uitslag leek daardoor onvermijdelijk. Er was echter één lichtpuntje voor En Passant: Kuijs verkeerde in hevige tijdnood. Met nuchtere zetten consolideer de de speler van Castricum zijn gewonnen positie, maar het pare ren van de venijnige dreigingen die Al Rawy in de stelling bleef vlechten, kostten hem elke keer Zware condities laatste boscross Het leek zondag prima weer voor de laatste boscross van het seizoen, maar de luchtvoch tigheid was van dien aard dat het zwaar lopen was. Menig crosser stapte dan ook een ron de eerder uit dan waarvoor hij zich had ingeschreven. Bij de jeugd streden zeventien lopers voor de laatste mogelijkheid in het klassement te komen. Daar voor moest aan vijf van de acht crosses zijn meegedaan. Dat Jas mijn Baptist ziek was, betekende voor Marijke van der Duim een kans eerste te worden. Zij greep deze kans met beide handen aan en liep zelfs een persoonlijk record van 5.00. Ook Berber van der Duim liep een persoonlijk record en ein digde als tweede. Bij de jongens was Rik Bijpost de snelste in 3.53 minuten, op 6 seconden gevolgd door Sil van Heerwaarden die tweede werd. Ook Joshua en Ruben van der Voort liepen een persoonlijke toptijd. De 14-jarige Hessel Arensman, die graag wilde kijken wat in wedstrijdverband zijn tijd zou zijn, liep de duizend meter in 3.11 minuten. Op de 2900 meter werd hij in 12.13 tweede achter Jelle van der Duim, die 11.41 nodig had. Jonne Bonnet was snelste dame in 13.49. Martin Baptist was verreweg het snelst op de langste afstand (8700 meter). Hij finishte in 34.32, gevolgd door René de Ruijter, die eerste bij de masters werd en een eigen record van 38.15 liep. De prijzen worden uitgereikt na het open Texels kam pioenschap, dat zondag 20 febru ari wordt gehouden. weer enkele seconden. Met de vlag op vallen en het mat in zicht werd Kuijs ten slotte door de listi ge Texelaar vreselijk beetgeno men. Na een schijnbaar berusten de koningszet van Al Rawy schoof Kuijs onmiddellijk zijn pion op, waarmee een curieus en fraai pat was ontstaan: remise. Aldus won En Passant met 41/2-3!£. Provinciale Staten van Noord- Holland hebben gisteren de besluitvorming over de partiële herziening van de structuurvisie opgeschort. Dat betekent dat er nog geen besluit is genomen over de ontgrenzing van natuur gebieden op Texel. Het onderwerp verdween van de agenda, nadat tijdens de vergade ring van Provinciale Staten liefst achttien amendementen en zes moties op de herziening waren ingediend. Na lang beraad werd volgens Sta tenlid Nel Eelman (CDA) besloten dat Gedeputeerde Staten alle amendementen en moties eerst inhoudelijk en juridisch laat toet sen, waarna opnieuw over de structuurvisie wordt vergaderd. De structuurvisie kan gezien worden als een bestemmingsplan voor de gehele provincie. Het uitstel bete kent dat het onderwerp over de provinciale verkiezingen van woensdag 2 maart heen wordt getild. CDA, WD en ChristenUnie-SGP dienden specifiek een motie en een amendement in voor Texel. Zij braken een lans voor het plan om 128 hectare natuurgebied op het eiland te 'ontgrenzen'. Dan gaat het om de zogeheten rafels in de Ecologische Hoofdstructuur (net werk van aaneengesloten natuur gebieden) die weliswaar zijn begrensd als natuurgebied, maar die boeren graag als landbouw grond in gebruik willen nemen, omdat polder Waalenburg een groter robuust natuurgebied wordt dan volgens de Ecologische Hoofdstructuur eigenlijk nodig was geweest. Tot grote teleurstelling van boeren en diverse organisaties op het eiland heeft Gedeputeerde Staten de ontgrenzing van die 128 hec tare natuurgebied echter niet in de herziening van de provinciale structuurvisie opgenomen. Zij vre zen dat het evenwicht tussen landbouw en natuur daardoor uit het lood raakt. CDA, WD en Christenunie dien den ook een voorstel in om Zee burg eventueel te ontgrenzen. Die polder staat nu te boek als reser vaat voor ganzen. Volgens Eelman biedt het uitstel Texel de kans om alles nog eens goed met gedepu teerde Bart Heller op een rijtje te zetten. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Met nog vijf ronden te spelen, is RAB Bouwmaterialen al kampioen van de Texelse zaalvoetbalcompetitie. Staand, vlnn Niek 'papa' van Egmond, Maurice de Groot, Pieter Jan Eelman, Ruben Duinker en coach Wim Koorn Hurkend: assistent- scheidsrechter Jos Bakker, Dennis Daalder, Erik van Es, Simon Brand en Alexander Smit. Door met 7-0 van Mantje 1 te win nen, is RAB Bouwmaterialen vrij dag al kampioen van de Texelse zaalvoetbalcompetitie geworden. Extreem vroeg, want het team moet nog vijf wedstrijden spelen, maar is nu dus al niet meer in te halen. RAB Bouwmaterialen was oppermachtig. Het won alle 13 wedstrijden, scoorde daarin 94 keer en kreeg slechts 33 treffers tegen. De nummer twee, Klif 1, moet het met 27 punten uit 15 wedstrijden doen. Sport 2000 1 staat met 24 uit 14 op de derde plaats. Komend seizoen wordt het vast een stuk spannender in de Texelse competitie, want dan doet RAB Bouwmaterialen mee aan de regio nale competitie aan de overkant. Een voorzichtige inschatting van de krachtsverhoudingen kan 11 maart alvast worden gemaakt, wanneer de kampioenen thuis voor de derde ronde om de districtsbe ker aantreden tegen ZW Venne- water, dat in de competitie in de eerste divisie uitkomt.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3