Wesdorp en Otter winnen Texel Open Oosterend wint doelpuntrijke wedstrijd Gevoelig verlies Texel'94 in Schagen Spanning in finales biljartkampioenschap Karateka's Shima in de prijzen in Julianadorp TFYfisf 7 COURANT spel liet ook Bart Tuitman zien. Hij was bijna onpasseerbaar en ver diende volgens de technische staf dan ook de titel 'man of the match'. Twintig minuten voor het einde kwa men de Oosterenders op 4-2. Een voorzet van Hof leek een gemakke lijke prooi voor een verdediger te worden, maar hij miste, waarna De Vries van dichtbij snoeihard kon inschieten. De wedstrijd leek beslist, maar nadat Zilvermeeuwen later een vrije trap vanaf de rand van het straf schopgebied had verzilverd, werd het nog even bloedstollend span nend. Maar De Vries maakte met een prachtige kopbal aan alle onzeker heid een einde: 5-3. Zaterdag speelt Oosterend een uitwedstrijd tegen Wherevogels. Voetbaluitslagen Zaterdag 12 februari: Oosterend-Zilvermeeuwen 5-3 Zeevogels A1 -Texel'94 A1 afgelast De Koog A1-BOLA1 5-2 Texel'94 MA1 -AFC'34 MA1 AFC'34 trekt zich terug Schagen B1-Texel'94 B1 1-2 Texel'94 B2-Opperdoes B1 5-2 Texel'94 B3-Winkel B1 2-5 Koedijk MB1-Texel'94 MB1 afgelast Texel'94 C2-Dirkshorn C1 5-3 KSV C2-Texel'94 C3 afgelast Hollandia T C2-Texel'94 C4 1-2 De Koog C1-Succes C1 1-1 Texel'94 MC1-SVW27 MC1 1-4 Texel'94 MC2-LSW MC1 2-0 Texel'94 D1-BKC D1 2-7 N. Niedorp D2-Texel'94 D2 afgelast LSVV D4-Texel'94 D3 5-3 Texel'94 D4-Den Helder D7 uitgesteld Vesdo D2-Oosterend D1 6-3 De Koog D1-Winkel D1 1-2 HOSV G1 -Texel'94 G1 3-1 Zondag 13 februari: SRC-Texel'94 4-1 Texel'94 2-JVC 2 4-1 Schagen 5-Texel'94 3 6-3 Hollandia T 3-De Koog 2 0-2 Oosterend B1 -Wiron B1 3-0 Hollandia T DA1 -Texel'94 DA1 0-5 Dirkshorn DA1 -Oosterend DA1 3-0 Texel'94 heeft zondag een gevoe lig verlies geleden tegen SRC. De Texelaars kwamen in Schagen nog wel op voorsprong, maar moesten daarna vier treffers incasseren, waardoor de eind stand 4-1 werd. Texel'94 was op voorhand al gewaar schuwd, want de speaker op sport park Groenoord kondigde voor aan vang aan dat de thuisploeg, geleid door voormalig Texel'94-trainer Fred Dekker, gebrand was op revanche voor de nederlaag die eerder op Texel was geleden. Aanvankelijk leek het er echter helemaal niet op dat de Texelaars zouden verliezen. SRC kreeg weliswaar al snel na de aftrap de eerste schietkans, de felheid waarmee de gasten de duels aan gingen, beloofde veel goeds. Omstreeks de tiende minuut kregen de gasten twee vrije trappen te nemen, die de defensie van SRC ternauwernood onschadelijk kon maken Aansluitend volgde vanaf de rechterkant een goed schot van de mee opgekomen Ralph Slik. Hij dwong de keeper met een uithaal in de korte hoek tot het uiterste. In de vijftiende minuut kwam Texel'94 door een kopbal van Ruben Duinker ver diend op voorsprong. Ook in het vervolg hadden de Texelaars een licht overwicht. Ze speelden leuk en verzorgd voetbal, maar slaagden er niet meer in te scoren. Na twintig minuten liet SRC de tanden zien, maar keeper Alexander Smit kon redden. Éven daarna verstuurde Sander de Haan een goede pass op spits Niels Dubbelt. Diens schot ging rakelings over. Balverlies op het mid- delveld luidde een kwartier voor rust de gelijkmaker in. Een afgemeten voorzet vanaf links bood de rechter spits van SRC een opgelegde kans om de Texelse keeper het nakijken te geven. De bezoekers leken even de kluts kwijt en moesten twee minuten later ook nog een tweede treffer toe staan. Tot aan de rust had Texel'94 het erg zwaar. SRC kreeg meerdere kansen, maar tot geluk van de man nen van trainer Martin Koorn faalden de spitsen in de afwerking. Na de thee verwachtte de Texelse aanhang Zaterdag 19 februari: Wherevogels-Oosterend 14.45 Foresters 2-Oosterend 2 14.30 Texel'94 A1 -Kolping Boys A2 14.30 Texel'94 MA1 -Alcmaria V. MA1 13.00 Winkel B1-Texel'94 B3 14.00 Texel'94 MB1-Koedijk MB1 13.00 SRC C1 -Texel '94 C1 12.30 Texel'94 C4-Hollandia T C2 13.00 Texel'94 MC1 -Reiger Boys MC2 11.30 LSVV MC1 -Texel'94 MC2 11.30 Texel'94 D2-Nieuwe Niedorp D2 11.30 Oosterend D1 -Sint Boys D1 11.45 KGB G1 -Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Sampdoria-De Koog E2 10.00 SVO E-AS Roma 10.00 ZDH E-Juventus 10.00 Zondag 20 februari: Texel'94-Sint Adelbert 14.00 Hollandia T-ZDH 14.00 Winkel-De Koog 14.00 Texel'94 3-BKC 3 12.00 Winkel 2-De Koog 2 11.45 Oosterend DA1 -Schagen DA2 12.00 De Koog DA1-Victoria O DA1 14.00 Wiron B1 -Oosterend B1 14.00 een ploeg die naarstig op zoek zou gaan naar de gelijkmaker. Niets was echter minder waar, want de thuis ploeg nam het initiatief en al in de 55ste minuut viel de 3-1Toen knak te er iets in de Texelse ploeg. SRC kreeg alle ruimte en creëerde diverse kansen. Met het inbrengen van twee verse krachten - Pim de Lugt en Jordy Uriot voor Matthijs de Lugt en Jesper Arkenbout - hoopte Texel'94 toch nog voor een gelijkspel te kun nen vechten, maar het mocht niet baten. Het Texelse spel, gekenmerkt door onzuivere passes, zakte naar een bedenkelijk niveau. Vijf minuten voor het einde scoorde SRC de vierde treffer. Dubbelt schoot in bles suretijd van dichtbij recht op de keeper af, waarna de scheidsrechter het eindsignaal blies. Door deze nederlaag zakte Texel'94 een plaats je op de ranglijst van de 4de klasse A. Samen met Sportclub Krommenie hebben de Texelaars nog drie teams onder zich: JVC, Egmondia en Sint Adelbert. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen de nummer laatst, Sint Adelbert uit Egmond Binnen. Een moment uit de spannende wedstrijd tussen Florentine en Texel United, die in 1-1 eindigde. (Foto Joop Pommets) Hartverwarmend enthousiasme pupillen Op de tot nu toe koudste dag van februari zocht de E-jeugd uit de Texelse pupillencompetitie sport hal Ons Genoegen op voor een zaalvoetbaltoernooi. Met een hart verwarmend enthousiasme demon streerden de 9- en 10-jarige spe lertjes dat ze de afgelopen tijd veel vooruitgang hebben geboekt. Met snelle dribbels, een ongekende inzet en soms ook best harde schoten probeerden ze de tegen stander te verschalken. Daar slaag den Napoli (een team van Texel'94) en SVO het beste in. Het ene team won poule A, het andere poule B. Uitslagen: Poule A: Texel United-De Koog 2 5-0; ZDH-Napoli 0-1; Fiorentina-De Koog 2 2- 1Napoli-Texel United 2-1ZDH-Fiorentina 0-1; De Koog 2-Napoli 1-3; Fiorentina- Texel United 1-1; De Koog 2-ZDH 2-1; Napoli-Fiorentina 3-2; Texel United-ZDH 4-0. Eindstand: 1.Napoli; 2.Texel United; 3.Fio- rentina; 4.De Koog; 5.ZDH. Poule B: Juventus-Sampdoria 1-1; AC Milan-AS Roma 0-1; SVO-Sampdoria 2-3; AS Roma-Juventus 1 -2; AC Milan-SVO 1 - 4; Sampdoria-AS Roma 4-0; SVO-Juven- tus 5-0; Sampdoria-AC Milan 2-2; AS Roma-SVO 1-6; Juventus-AC Milan 6-0. Eindstand: 1.SVO; 2.Sampdoria; 3.AC Milan; 4.Juventus; 5.AS Roma. Ab-Jan Witte toonde bij het driebanden zijn aparte klasse. (Foto Joop rommets) Dat maar liefst drie keer een partij moest worden overge speeld, geeft wel aan dat de spanning bij de finales van het Texels kampioenschap biljarten afgelopen weekend hoog oplie pen. Het was nog niet eerder voorgeko men dat zo vaak een partij moest worden overgespeeld, omdat er geen beslissing viel. De verschillen lagen soms dan ook dicht bij elkaar. Vooral de strijd om de Cor Hoog- enboombokaal, voor het librespel, werd op het scherp van de snede gestreden. Nadat de wedstrijd tus sen Ab Middelbos en André Bar- horst lange tijd in een remise dreig de te eindigen, trok Barhorst uiteindelijk toch aan het langste eind. Later op de dag verloor deze echter van Mare Prins, die de over winning uiteindelijk aan Cor Huis man moest laten. Bij het bandsto ten, in de strijd om de Jan Zoeteliefbokaal, was Prins echter heer en meester. Hij troefde hier zowel Ruud Beers als John Ses- sink af. Bij het driebanden bleek weer dui delijk de klasse van Ab-Jan Witte. Ongeslagen kwam hij de poule wedstrijden door met een gemid delde van 0,83. In het toernooi om de Piet de Graafbokaal liet hij zowel Cor Rood als Henk Aubertijn ach ter zich. Uitslagen: Libre, eerste klasse: I.Marc Prins, 2.Frans Bik, 3.Kevin Knol. Tweede klasse: I.Jan Hoek, 2.Ries de Winter, 3.Henk de Ruyter. Derde klasse:1.Henk Knol, 2.Hans Bever- dam, 3.Jan Burgman.Vierde klasse: I.Cor Elzendoorn, 2,.Tjarko Stolk, 3.Piet Knol. Vijfde klasse: I.Adrie Barhorst, 2.Willem van Aperlo, 3.Han Boonman. Zesde klas se: 1.Glenn van Ginkel, 2.Niels Witte, 3.Trudy Koomen. Libre 55+, derde klasse: I.Cor Huisman, 2.Theo Bakker, 3.Wim van der Wetering. Vierde klasse: I.Cees de Graaf, 2.Jaap Westdorp, 3.Hans van Zeijlen. Vijfde klas se: 1 .Theo Dogger, 2.Piet Daalder, 3.Joop Eelman. Driebanden, eerste klasse: 1 .Ab-Jan Witte, 2.Marc Prins, 3.Gerard Appelman. Tweede klasse: 1 .Cor Huisman, 2.Henk de Ruyter, 3.John Sessink. Derde klasse: I.Henk Aubertijn, 2.Cees de Graaf, 3.Jan Burg man. Vierde klasse: I.Cor Rood, 2.Harm de Vries, 3.Jan Nieuwenhuis. Jan Zoeteliefbokaal (bandstoten): Mare Prins. Cor Hoogenboombokaal (libre): Cor Huisman, Piet de Graafbokaal (drieban- Een enthousiast en over het alge meen goed spelend SVO heeft zaterdag op eigen terrein een rui me overwinning geboekt: 5-3. Zil vermeeuwen uit Zaandam had grote delen van de wedstrijd niets in te brengen en moest blij zijn dat de Oosterenders nogal slordig met de kansen omsprongen, anders had de score nog veel hoger kun nen oplopen. De technische staf van SVO - al bestaand uit Jan Bloem en Marco Drijver en uitgebreid met Arjan Kie- wiet - kon over een fitte selectie beschikken. Zilvermeeuwen streek vrijdag al op Texel neer voor een gezellig weekendje weg met het hele team. De omstandigheden - harde wind en regen - waren weinig geschikt voor een voetbalwedstrijd. Dat vonden ook de supporters, die besloten het schouwspel vanuit de kantine te aanschouwen. Ondanks het slechte weer begon Oosterend overdonderend. Met goed en snel combinatiespel werd de ene na de andere kans gecreëerd. Het was slechts wachten op het eerste doel punt. Na 25 minuten was het zover. De mee opgekomen voorstopper Wilco Keijzer kreeg de bal aange speeld door Dave Witte en haalde vanaf twintig meter hard uit. Het schot werd van richting veranderd door een verdediger, waardoor de keeper kansloos was. Vijf minuten later verraste Dennis Daalder de kee per met een bal die onderweg ver raderlijk opstuitte en stond het 2-0. De met veel zelfvertrouwen opere rende Oosterenders leken hun tegen stander van de mat te spelen. Na een fraaie aanval probeerde Wim van der Meer de keeper met een stiftje te verschalken, maar zijn actie stierf in schoonheid. Daarna kwam langza merhand de klad erin. De puik spe lende Martijn Drijver moest een over treding maken om een doelpunt te voorkomen en werd daarvoor bestraft met een gele kaart. Vijf minuten voor rust ging het alsnog mis. Twee verde digers aarzelden te lang de bal weg te schieten, waardoor een midden velder van Zilvermeeuwen de kans kreeg en resoluut raak schoot. In de rust besloot de technische staf het zekere voor het onzekere nemen en Martijn Drijver in verband met zijn gele kaart te vervangen door Ruud Hof. Ook Chris Ellen mocht onder de douche. Gaime Vlaming kwam voor hem in de plaats. De entree van Hof was overweldigend. De eerste de beste keer dat hij de bal voor zijn voeten kreeg, haalde hij doeltreffend uit: 3-1Het was alsof de Oosteren ders dachten dat ze er daarmee al waren, want al snel begonnen ze slordiger en met veel minder inzet te spelen. Ed de Vries, ingevallen voor de moegestreden Wim van der Meer, had zijn ploeg wat meer lucht kun nen geven, maar miste twee kansen. Hof kreeg nog een kans na goed werk van Dave Witte en Dennis Daal der. Hij schoot zelf, waar hij mis schien beter een voorzet had kunnen geven. Even later kwam Zilvermeeu wen terug tot 3-2, toen keeper Robert Willekes de bal niet klemvast kreeg en de spits van de gasten in de rebound kon profiteren. De Zaan dammers roken hun kans, maar bij SVO keerde de onverzettelijkheid terug. Met name bij Fedor van Elk en Wilco Keijzer, onder wiens leiding de verdediging stond als een huis. Sterk Mariska Wesdorp uit De Koog en René Otter uit De Goorn hebben zaterdagavond het Texel Open 501 van de Texelse Darts Organi satie gewonnen. Wesdorp speelde in de finale tegen Monique Booy en liet met een 4-1 overwinning zien dat zij ook dit jaar te sterk was voor Booy. Wesdorp bereikte de finales door in de halve finale Michelle Seegers te verslaan. Booy won in de halve finales van Paulien Beuving. Otter speelde in de finale tegen Gerrit Jan Booy. Dat was een span nende strijd, waarin het beide kan ten op kon gaan, totdat Otter met 6-3 de wedstrijd naar zich toe trok. Hij had de finale bereikt door Mark Oosterhuis te verslaan. Otter speel de zijn halve finale tegen Rob de Bruin die hij met een knappe finish van 150 punten achter zich liet. Het toernooi werd voor het eerst in de spiegelzaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg gehouden. Een paar jaar geleden was darten nog populair en goed voor een volle sporthal, maar de laatste jaren daalt het aantal deelnemers. Zater dag deden in totaal 56 heren en 10 vrouwen mee. De sfeer was er niet minder om. Er waren 14 nieuw gemaakte banen opgesteld, waar door het toernooi een goede door loop had. Tijdens de poulewedstrijden deden zich geen echte verrassingen voor. Bij de knock-out rondes kwamen Roel Blonk en Tony Mozes sterk naar voren, maar zij werden toch voortijdig uitgeschakeld. Kasper Ackermann kwam tot de kwartfina les, waar hem de weg door De Bruin werd versperd. Bij de dames kwam Sharon Prins, normaliter goed spelend, niet ver der dan de poulewedstrijden. Hoe wel maar 10 dames meededen, was dat voldoende voor voorron des, al moest dat in twee poules gebeuren. De delegatie van budovereniging Shima die zondag in Julianadorp deelnam aan het clubkampioen schap van Karateschool Samurai was flink uitgedund door de griep. Maar de karateka's wisten evengoed beslag te leggen op vier prijzen. In sporthal De Vogelwei werden verschillende onderdelen afge werkt: kata (stijloefening), mawa- shi-geri-max (schoppen tegen een kussen) en kumite (vechten). Bij de mawashi-geri-max, waarbij het aankomt op balans, vielen de Texe laars buiten de prijzen. Op het tweede onderdeel wisten Marit Stark en Fenna Wit met mooi gelo pen kata's beslag te leggen op respectievelijk de tweede en de derde prijs. Bij een kata geven drie juryleden punten. Er wordt daarbij ook gekeken naar de kleur van de band en de moeilijkheidsgraad van de kata. Het is hierdoor mogelijk dat een beginnend karateka wint met een eenvoudige kata, mits deze goed wordt uitgevoerd. Voor de debutanten Rylana Boon en Afef Bahrini was het even wennen. Boon begon te voorzichtig en wist de finale niet te halen. Bahrini had iets langer tijd om af te kijken hoe het moest en wist drie partijen te winnen, waardoor zij in de finale kwam. Uiteindelijk behaalde zij een tweede prijs. Jip Kortmann, Fenna Wit en Marit Stark kwamen met kumite uit in een zware poule. Kortmann moest met zijn gele band tegen Paul Schonenberg, een erva ren karateka met een bruine band. Dat hij toch nog punten wist te scoren, is een compliment waard. Kortmann en Stark vielen buiten de prijzen, Fenna Wit liet zien haar mannetje te staan en bleef onge slagen. Met mooie stoten en schoppen behaalde zij de eerste prijs. Uitslagen: Kumite poule 2: 1 .Suzanna Pronk, 2.Afef Bahrini, 3.Vanity Gerrits; Kumite poule 4: 1.Fenna Wit, 2.Mike Baginda, 3.Paul Scho nenberg; Kata: I.Paul Schonenberg, 2.Marit Stark, 3.Fenna Wit. Het Texel Open 501 werd zaterdagavond voor het eerst in de spiegelzaal sporthal Ons Genoegen gehouden. Er deden 56 mannen en 10 vrouwen mee. Afef Bahrini (met de zwarte staart) op weg naar een tweede plaats.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7