TEXBJVG0nEA.NL vakantiekrant 18 februari - 25 ma FQ Dance Event Schoonmaak Slufter Halve Marathon De Waal Bungalow op transport Een heerlijk recept Geniet u van natuurgebied De Slufter? Help dan mee met de grote 'voorjaarsschoonmaak'! Door heftige stormen in de winter is het natuurgebied regelmatig volgestroomd. Hierdoor zijn grote ladingen vuil uit de zee achterge bleven. U kunt als vrijwilliger broedseizoen. Voor het materiaal Staatsbosbeheer helpen! Op wordt gezorgd, zaterdag 12 maart, van 09.30 tot 13.00 uur, is in De Slufter een Het complete verhaal staat op grote schoonmaakactie voor het pagina 38 van de Vakantiekrant. Het Clubhuis en Onwijs DJ orga niseren zaterdag 19 maart a.s. voor de derde keer het FQ Dance Event in Question Plaza Den Burg. Naast Island Samba, dat's zomers op het strand bij Paal 17 wordt gehouden, is dit het enige andere grote dansfeest van Texel. Iedere editie van FQ is anders en ook deze keer zal de zaal van Question Plaza een complete metamorfose ondergaan. Wat het thema voor deze editie is, blijft een verrassing! Diverse nationale DJ's zullen zorgen voor een muzikaal spektakel dat zijn weerga niet kent. Naast de DJ's zijn er ook de gebrui kelijke surprise acts die het feest compleet maken. Meer informatie in de Vakantie krant op pagina 5. Hardlopen is hot, zelfs zodanig dat het inschrijven voor de Texel Halve Marathon tot een wedstrijd is uit gegroeid. Het 'kleine broertje', de Halve Marathon van De Waal, kent een veel langere geschiedenis. Op zaterdag 12 maart gaat de dertig ste editie van start. Veel minder massaal dan de loop eind september, maar qua sfeer zeker zo aardig. De hardlopers dra ven over polderwegen, dijkjes en kunnen genieten van wijdse uit zichten. Kijk voor meer informatie op de website: www.halvemarathonde- waaltexel.nl. Tot 6 maart kunt u zich online inschrijven. Meer informatie in de Vakantie krant op pagina 5. Aan de rand van het bos ligt Restaurant/Brasserie Bos en Duin. Het staat bekend om de verrassende keuken met allerlei heerlijke (Texelse) gerechten, goede wijnen en verrassende cocktails. En een mooi uitzicht op de weilanden en het kerkje van Den Hoorn. Uit de keuken komen met zorg bereide gerechten variërend van Texels lamsvlees tot saté van scharrelkip. Verder een rui me keuze uit malse steaks met lekkere houtskoolsmaak, verse salades en de heerlijkste visge rechten. Voor de Vakantiekrant selecteerde chefkok Robin Koenen een speciaal recept voor een heerlijke citrus-aard- appelsalade met rivierkreeft, crème van kreeft, gerookt zee zout en vinaigrette van appel en Granny Smith. Hiermee kunt u familie of andere tafelgasten verrassen. Het complete recept staat op pagina 33 in de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Texelaars zitten nergens mee. Een eigen gasfabriek, eigen elek triciteit, eigen drinkwater, af en toe een nieuw gemeentehuis en - als een van de weinige eilanden in de wereld - een eigen veer dienst Maar een van de hoogte punten van het nergens mee zit ten, was toch wel het verplaatsen van een compleet huis, per as van Tubantia aan de Pontweg naar Harkebuurt bij Oosterend. Het huis, een nog maar zeven jaar oude systeembungalow, werd in oktober 1979 verplaatst door aan nemer Niek Dros, die op dat moment dringend om woonruimte verlegen zat. Toen hij als sloper betrokken werd bij de afbraak van het voormalige hotel Tubantia, was het dus niet zo vreemd dat hij zijn oog liet vallen op de bij het hotel behorende houten bedrijfswoning. Onder begeleiding van de politie en grote publieke belangstelling werd de 13,60 meter lange bunga low vervolgens naar Harkebuurt vervoerd. De bungalow staat inmid dels alweer dertig jaar op zijn nieu we plek, waar hij naar volle tevre denheid dienst doet als woning. Het complete verhaal, opgete kend uit het archief van de Texel se Courant, en een prijsvraag staat op pagina 23 van de Vakan tiekrant die vandaag verschijnt. iiMMV-MicAie^lexelficcoii^anl.iit i 9/ef. (jeAeuq/M \ian p^ri-sr^axiRW TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Bakker Tim Bert Keijse Fietsverhuur De Koog Boerderij Hoogvliet Bonte Belevenis Bowling de Koogel Calluna Catharinahoeve Cinema Texel Circuit Karting Texel CIV Golfschool De Texe Het Torenrestauran- Hoeve Vrij en Blij Hotel Texel Huifkar Jan Plezier Schapenboerderij Klein Zeeland Schoutenhuys Slagerij Maas Slagerij Moormann de Boer Slijterij de Wit Smaak van de Wadden Strends End TX10 Emmie /TX 35 Zee; TX 20 Orion TX44 Hutjes Zondag 20 februari Texels Eenakterfestival 14.00 uur. Klif 12, Den Hoorn presenteert 20 en 27 februari het Texels Eenakterfestival! Entree €10,- (reserveren gewenst). Tel. 0222-319633/ info@klifl2.nl. Zaterdag 26 februari Texelse Bierbrouwerij 13.30 uur. Schilderweg 214 (tussen Den Burg en Oudeschild). De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00 uur. Rondleidingen om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Toegangsprijs met consumptie €7-, t/m 15 jaar €4-. Tel. 0222-320325. Zaterdag 5 maart Kaasboerderij 09.30 uur. Bezoek kaasboerderij Wezenspyk tij dens de openingstijd van de winkel 9.30-12.15 uur. Aai de kalfjes, bekijk de melkrobot, inforuimte en kaasmakerij. Zondag 6 maart Propagandawandeltocht Tussen 13.00 en 14.00 uur kan in De Zeven Provin ciën worden gestart voor de Propagandawandel tocht. Er zijn routes van 5, 10 en 15 km rond Oude schild. Prijs: €3,-. Donderdag 10 maart Sterren kijken 19.30 uur. Ecomare (buitengebied). Bij Volkssterren wacht De Jager kunt u door een telescoop naar de sterren kijken. Van 19.00-20.30 uur, alleen bij helder weer. Voor info en opgave: tel. 06-53340063. Prijs: €2,-. Zaterdag 12 maart Slufter schoon 09.30 uur. Sluftertrap, Slufterweg 1, De Cocksdorp. Van 9.30-13.00 uur kunt u Staatsbosbeheer helpen De Slufter schoon te maken voor het broedsei zoen. Voor materiaal wordt gezorgd, verzamelen bij de Sluftertrap. Zaterdag 12 maart Lionsveiling 19.00 uur. Lionsveiling in de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg. Vanaf 15.00 uur is er een expositie van de te veilen wer ken. Dinsdag 15 maart Concert Real Time 21.00 uur. In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg concert door de Schotse groep Real Time. Toe gang €10,-. Vrijdag 18 maart Komedie 20.00 uur. Toneelvereniging De Vriendenkring speelt in de ZDH-kantine in Den Hoorn de kome die 'Lipstick' van Dimitri Frenkel Frank. Zaterdag 19 maart FQ Dance Event '3' 21:00 uur. Het Clubhuis Onwijs DJ organiseren FQ Dance Event in Question Plaza Den Burg. DJ's, muzi kaal spektakel en surprise acts. Entree €7,50 voorver koop (Music Store en Cinema Texel), €10,- deur. Zondag 20 maart Lammetjes 14.00 uur. Doolhof 4. Lammetjes knuffelen en meekijken op een echte Texelse schapenboerde rij! Tot 16.00 uur. Kinderen €3,-, volwassenen €4,-. Dinsdag 22 maart Horeca- en Recreatiebeurs 14.00 uur. In Sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt vandaag de Horeca- en Recreatiebeurs ge houden.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10