1EXBJVGBSDA.nl TEXELSE 2 COURANT Schilderijen, sieraden en hoeden in expositie Zolang ze maar niet verliefd worden VRIJDAG 18 FEBRUARI 2011 Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 22 februari in het maandelijks Alzheimer Café gesproken over vergeetachtigheid en dementie. Spreker is ouderendeskundige Carla Sluijter. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 312696. Historische films In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg vertoont de Historische Vereniging dinsdag 1 maart films die in de jaren der tig werden gemaakt door Gijs Duinker van de Texelsche Cou rant. Ook wordt ander historisch materiaal vertoond. De bijeen komst begint om 10.00 uur, de toegang is gratis. Expositie Klif Galerie Klif ART toont dit voorjaar naast nog niet eer der tentoongesteld werk van Blok van der Velden litho's van Bram van Velde en werk van diverse andere Neder landse kunstenaars. Een nieuwe naam in de collectie van de galerie is die van Jan Giesberts, van wie kleurrijk Texels werk is te zien. In de 'Texelse hoek' is daarnaast werk te zien van Toon de Haas, Wou ter Weerman, Jan Jaap Waverijn en Jan Wolkers. Tevens heeft Klif ART steeds een ruime sorte ring glas, bronzen en keramiek op voorraad. De galerie, Klif 27 in Den Hoorn, is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: klifart.kunstmodule.nl. Met als slogan 'Hoed zoekt hoofd' biedt Els Drijver uit Oosterend hoe den aan. Haar werk kent een grote variatie, zowel in kleur als materi aal. Als kind was ze al mateloos geïnteresseerd in accessoires en haar liefde voor het ambachtelijke handwerk hebben haar tot een succesvol ontwerpster gemaakt. Drijver maakt ook hoeden op maat, voor dames en heren. De sieraden van Sineke Wandema- ker uit Den Burg worden uitsluitend van natuurlijke materialen gemaakt, zoals parels, gekweekt koraal, kris tal, fossielen, (halfedelstenen en zilver. 'Natuurlijke materialen bezit ten een enorme schoonheid en kracht', zegt ze zelf. 'Mijn sieraden zijn dan ook zo gemaakt dat ze iets toevoegen aan de unieke uitstra ling van iedere vrouw.' De expositie is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Schilderijen, hoeden en sieraden vormen de collectie van de jaar lijkse verkoopexpositie, die maandag 21 februari voor de vijfde keer wordt gehouden in De Schoutenzaal van hotel De Lin deboom. De tentoongestelde voorwerpen zijn gemaakt drie Texelse hobbyis ten, die hun ambacht op (bijna) professioneel niveau uitoefenen. De schilderijen zijn van Magda Brommersma uit De Koog. Jaren lang was zingen haar grote passie en was ze actief betrokken bij musicals en andere muzikale pro jecten. In 2003 begon ze met schilderen. Zij werkt energiek en schildert kleurrijk met acryl. Het liefst werkt Brommersma met het paletmes, maar ook haar handen komen er regelmatig aan te pas. Haar stijl is gevarieerd en staat dicht bij de natuur. Een hoed van Els Drijver. Stichting Ajuin voor Verteltheater Nieuwe projecten opzetten en fondsen werven voor het Vertel theater. Dat wordt de taak van de nieuwe stichting Ajuin, die woensdag 23 februari wordt opgericht. Het Verteltheater, waar senioren elkaar verhalen vertellen, werd door regisseur en theaterdocent Anneke Berghuis opgezet voor Artex Kunstenschool Texel. In oktober werd het eerste project van drie jaar afgerond met een groots opgezet festival, waarbij op bijzondere locaties in vier dorpen optredens te zien waren. Inmiddels is het Verteltheater ook het Marsdiep overgestoken, met groepen in Julianadorp, De Schoo- ten, Nieuw Den Helder en Den Helder. Dat gebeurt onder auspici ën van Triade. Omdat ook elders belangstelling is getoond, werd het wenselijk geacht een aparte stich ting op te richten, die het concept van het Verteltheater verder 'uitrolt' en die Berghuis in staat stelt via workshops mensen op te leiden om zelf met verteltheater aan de slag te gaan. De nieuwe stichting is vanaf vol gende week officieel een feit. De stichting krijgt de naam Ajuin, een ander woord voor ui. 'Een mooie symbolische naam, want vertelthe ater is als een ui. Je hebt ze in allerlei soorten en smaken: groot, klein, pittig, zoet, smaakverhogend en soms moet je erom huilen. De lagen kun je afpellen tot op de kern, net zoals de deelnemers aan verteltheater zich blootgeven', meldt de stichting in oprichting in een persbericht. Het bestuur van Ajuin wordt gevormd door voorzitter Peter Ampt, secretaris Nettie van de Bra ke, penningmeester Sjaak Koomen en Ingrid Walpoott. Yvonne Steemers wordt adviseur. Vijftien bands op Texelpop De inschrijving voor Texelpop is gesloten. De organisatie meldt dat zich vijftien bands hebben aange meld en dat daarmee het maxi mum is bereikt. Het programma wordt volgende week bekendge maakt. Het festival vindt op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart plaats in Question Plaza in Den Burg. Het eerste optreden begint op beide dagen even na 20.00 uur, het laat ste rond 1.30 uur. OSG Hogeberg houdt open dag Scholengemeenschap De Hoge berg stelt donderdag 3 maart de deuren open voor bezoekers. 's Middags presenteert de school zich van 14.00 tot 16.00 uur aan haar toekomstige leerlingen (de groepen 7 en 8 van de basisscho len), maar zijn ook anderen wel kom. Tussen 19.00 en 20.30 uur mag iedereen die geïnteresseerd is in het voorgezet onderwijs naar binnen. Tijdens de open dag worden pre sentaties gegeven, kunnen bezoe kers zelf aan het werk en wordt er een indruk gegeven van wat de verschillende vakken inhouden. Verloting kaarten Jochem Myjer Bij theater Klif 12 heeft inmiddels de loting plaatsgevonden van kaarten voor de voorstelling van Jochem Myjer. De loting van de tweemaal 88 kaartjes voor de Vrienden van Klif 12 is verricht door burgemeester Giskes. De loting van de kaartjes Kunst in Bedrijf Sterren kijken In De Hollebol in Den Burg wordt zaterdag om 15.00 uur de multi- expositie Kunst in Bedrijf geopend. Zestien Texelaars met een kunst zinnige inslag tonen eigen werk en presenteren hun bedrijf. De expositie wordt geopend door Jook Nauta. De zestien deelne mers zijn: Jolet Leenhouts, Ericka Voortman, Marga Loos, Herman Bakker, Martin Zeeman, Annette van Ruitenburg, Ronno Honingh, Pieternel Geurtz, Heieen Vink, Pau- lien Valk, Marga Lakwijk, Willem Otten, Miriam von Holte, Peter Riteco, Anneke Berghuis en Joke de Boer. Volkssterrenwacht De Jager houdt tijdens de voorjaarsvakantie extra sterrenkijkavonden. Op maandag 21, dinsdag 22, donderdag 24 en vrijdag 25 februari kan er met teles copen worden gekeken naar de planeet Jupiter en naar diverse sterhopen, nevels en andere deep- sky objecten. Bezoekers zijn van 19.00 tot 21.00 uur welkom op het buitenterrein van Ecomare. Sterren kijken kan alleen bij helder weer. Belangstel lenden kunnen zich voor deelname rond 18.00 uur opgeven via tel. 06- 53340063. Toegang €2,-, donateurs Opfriscursus voor rijbewijs senioren De opfriscursus voor senioren met een rijbewijs wordt herhaald. Dat hebben de ANBO afdeling Texel en de Stichting Verkeerseducatie Den Helder en Omstreken besloten, nadat ze waren overstelpt met aan vragen om deel te nemen. Tijdens de cursus wordt vooral aandacht besteed aan de vernieuwde regels. Daarnaast kunnen de deelnemers informatie krijgen over een proefrit en oogmetingen door een bevoeg de opticien. De cursus wordt maandag 7 maart gehouden in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg en begint om 13.30 uur. Deelname is gratis, ook voor wie geen lid is van de ANBO. Meer informatie en opgave bij de dames L. Blok (tel. 315223) en M. Zegers (tel. 313561). Belangstellenden die zich de vori ge keer hadden opgegeven maar niet konden worden geplaatst, wordt verzocht nogmaals contact op te nemen. Brijder te gast in Time Out Ronald Grin van Brijder Versla vingszorg is woensdag 2 maart te gast bij jongerencentrum Time Out in Den Burg om te praten over drugs en andere zaken die jonge ren bezighouden. Het wordt geen lezing van een mijnheer achter een katheder, Grin nestelt zich ergens op de bank en daarna ontrolt zich aan de hand van kaarten met stel lingen vanzelf wel een discussie. De bijeenkomst begint om 15.00 uur en is bedoeld voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. Bij Cinema Texel gaat deze week No strings attached in première. Hoofdpersonen in deze romanti sche komedie zijn Emma (een rol van Natalie Portman) en Adam (Ashton Kutcher). Al jaren de beste vrienden besluiten ze op een dag met elkaar naar bed te gaan. Om hun vriendschap te beschermen, spreken ze af dat ze een open rela tie onderhouden. Dus geen jaloe zie, geen verwachtingen, geen bloemen en geen ruzies. Ze kun nen doen en laten wat ze willen, zolang ze maar niet verliefd wor- voor de vrije verkoop is verricht door oud- burgemeester Joke Gel dorp. 'De hoeveelheid aanvragen was ongekend. We hadden Jochem wel twee weken kunnen program meren', zegt een woordvoerder van Klif 12. Mensen die via e-mail hebben geprobeerd te reageren, hebben inmiddels antwoord gehad. De mensen met een kaartje, krijgen nog antwoord. den. Dat blijkt moeilijker dan gedacht. Nieuw is ook Yogi Beer, vertoond in 3D en met Nederlandse stem men. Yogi is de meest beruchte deugniet van Jellystone Park. Samen met zijn trouwe vriendje en partner-in-crime Boo Boo smeedt hij snode plannen om de gevulde picknickmanden van de parkbe zoekers te stelen. Om uit de han den van boze kampeerders te blij ven en zijn aartsvijand Ranger Smith te ontlopen, kan Yogi altijd vertrouwen op zijn scherpe grap pen en vliegensvlugge voeten. Gnomeo en Juliet is gemaakt door Kelly Asbury (bekend geworden door Shrek 2) en biedt een geheel eigen kijk op het beroemde liefdes verhaal van Shakespeare. Net als in het origineel gaat het verhaal over twee geliefden, maar in de film zijn dat twee tuinkabouters. Op hun moeilijke weg naar het eeuwige geluk stuiten ze op bijna onneembare obstakels als roze plastic flamingo's, ruziënde buren en tegen elkaar racende grasmaai ers. Een deel van de andere films is Een uitgebreider overzicht van excursies, evenementen en activi teiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland wordt verspreid, en op www.texelagenda.nl. Vrijdag 18 februari: Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Gulliver's Travels (3D); 18.45 Tron Legacy (3D); 21.00 Sonny Boy en 21.30 No strings attached. Zaterdag 19 februari: 9.00 uur. Bij paal 21 begint om 9.00 uur de Winteranimal, een wedstrijd van handboogboogschietvereniging De Eilandschutters. 9.30 uur. Bij de Horsmeertjes begint om 9.30 uur een wandeling naar de Hors, onder leiding van een gids van de Vogelwerkgroep. 14.00 uur. De Diabetes Vereniging houdt in De Gollards aan De Zes in Den Burg een informatiebijeenkomst over naaldloos injecteren. Aanvang 14.00 uur. 15.00 uur. In grand café De Hollebol in Den Burg wordt om 15.00 uur de multi-expositie 'Kunst in Bedrijf' geopend. Zestien Texelaars tonen eigen werk en presenteren hun bedrijf. 19.00 uur. In café De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur een avond met zanger en verhalenvertel ler Mark Zijlstra. De toegang - inclu sief visbuffet - bedraagt €19,50. 20.00 uur. Model Racing Texel houdt een competitieavond in de Burge meester de Koninghal in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 en 16.00 de Nederlands gesproken versie van Yogi Beer (3D); 11.15 Tron Legacy (3D); 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 de Nederlands gesproken ver sie van Alpha Omega (3D); 16.15 Mijn opa de bankrover; 18.30 Gul liver's Travels (3D); 18.45 The Tou rist; 21.00 Sonny Boy; 21.30 No strings attached. Zondag 20 februari: 9.00 uur. Bij paal 21 begint om 9.00 uur de tweede en laatste dag van de Winteranimal, een wedstrijd van handboogschietvereniging De Eilandschutters. 11.00 uur. Aan de Heidvlakweg in de Dennen begint om 11.00 uur de Open Texelse Crosskampioenschap pen. Diverse afstanden. Inschrijven vanaf 10.00 uur in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg. 14.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 14.00 uur de eer ste dag van het Texels Eenakterfes- 14.00 uur. Forensisch rechercheur Jack Weel geeft in de bibliotheek in Den Burg over zijn werk bij de poli tie. Aanvang 14.00 uur. 15.00 uur. In Galerie 14-16 aan de Brink in De Koog wordt om 15.00 uur een nieuwe expositie geopend. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 de Nederlands gesproken versie van Gnomeo Juliet; 11.15 Tron Legacy (3D); 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 de Nederlands gesproken versie van Alpha Omega (3D); 16.00 de Nederlands gesproken versie van Yogi Beer (3D); 16.15 Mijn opa de bankrover; 18.30 Gullivers Travels (3D); 18.45 The Tourist; 21.00 Sonny Boy en 21.30 No strings attached. Maandag 21 februari: 9.30 uur. In basisschool De Fontein in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur de Vakantiekidsclub van de bap tistengemeente gehouden, voor kin deren van de basisschool. 10.00 uur. In hotel De Lindeboom in Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een verkoopexpositie gehouden, met sieraden, schilderijen en hoe- 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het buitenterrein van Eco mare) kan door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Van 19- 20.30 uur, alleen bij helder weer. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. 20.00 uur. Dr. Willem Brandburg van de Universiteit Wageningen geeft in Stayokay in Den Burg een lezing over de perspectieven van 'zilte teelt'. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 en 16.00 de Nederlands gesproken versie van Yogi Beer (3D); 11.15 Tron Legacy (3D); 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 de Nederlands gesproken ver sie van Alpha Omega (3D); 16.15 Mijn opa de bankrover; 18.30 Gul liver's Travels (3D)); 18.45 The Tou rist; 21.00 Sonny Boy en 21.30 No strings attached. Dinsdag 22 februari: 9.30 uur. In basisschool De Fontein in Den Burg wordt van 9.30 tot 12.00 uur de Vakantiekidsclub van de bap tistengemeente gehouden, voor kin deren van de basisschool. 15.00 uur. In Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg begint om 15.00 uur een bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereniging. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het buitenterrein van Eco mare) kan door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Van 19- 20.30 uur, alleen bij helder weer. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. 20.00 uur. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert voor de jaarvergade- Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 de Nederlands gesproken versie van Gnomeo Juliet; 11.15 Tron Legacy (3D); 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 de Nederlands gesproken versie van Alpha Omega (3D); 16.00 de Nederlands gesproken versie Yogi Beer (3D); 16.15 Mijn opa de bankro ver; 18.30 Gullivers Travels (3D); 18.45 The Tourist; 21.00 Sonny Boy en 21.30 No strings attached TESO zet vandaag (vrijdag) en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie. www.teso.nl. geprolongeerd. Daaronder Gul liver's Travel, een moderne bewer king van Jonathan Swifts klassieke reisavontuur, te zien in 3D. Het ver haal is bekend: om indrukte maken op een redacteur voor reisverhalen begeeft Gulliver zich op onbeken de wateren, voor een missie naar de beruchte Bermuda Driehoek. De reis krijgt een onverwachte wending wanneer hij op een mys terieus eiland belandt, bevolkt door piepkleine mensjes. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Vakantiekidsclub in De Fontein Onder het motto 'Let's party!' ver zorgt de Baptistengemeente Texel net als voorgaande jaren de Vakantiekidsclub, bedoeld voor kinderen uit groep 1 tot en met 8 van de basisschool. Zij kunnen op maandag 21, dins dag 22 en woensdag 23 februari in basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg terecht om te zingen, knutselen, spelletjes te doen en te luisteren naar verha len uit de Bijbel. De Vakantiekidsclub duurt steeds van 9.30 tot 12.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij Sandra de Vries (tel. 315195) en Christien Lemstra (tel. 313566). FNV Vrouwenbond De FNV Vrouwenbond FNV houdt dinsdag 22 februari jaarvergade ring. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Aftre dend maar herkiesbaar is Yvon Lasthuizen. De vergadering wordt gehouden in De Poort aan de Ele mert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Gezicht op Het Natte Vlak van Magda Brommersma.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2