Bestuur school Oosterend Rechter buigt zich over Landsbanki TEXELSE 3 COURANT Zelfbediening in vernieuwde lunchroom VRIJDAG 18 FEBRUARI 2011 Helaas is het voor ons onmogelijk om iedereen per soonlijk te bedanken voor het warme medeleven dat wij hebben gekregen na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa WILLY BARHORST Daarom willen wij u op deze manier laten weten dat uw aanwezigheid, de bloemen en de lieve kaarten ons erg goed hebben gedaan en een grote steun voor ons zijn. Rieky Barhorst-Bruin Kinderen en kleinkinderen Oudeschild, februari 2011 Zoveel bloemen Zoveel kaarten Zoveel warme woorden Zoveel belangstelling Zoveel troost Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het overlijden van mijn man, onze vader en opa MARTINUS JACOB WITTE Tinus Vanwege de grote belangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk te bedanken. Nel Witte-Smit Kinderen en kleinzoon Den Burg, februari 2011 Een reus viel om... Wij willen u bedanken voor de wijze waarop wij samen afscheid hebben genomen van mijn lieve man en onze vader en opa ANTONIUS CORN ELI S VAN DER GAAG Toon Dit heeft ons diep getroffen en is voor ons tot grote steun geweest. Geertruida van der Gaag-Scholten Kinderen en kleinkinderen Den Hoorn, februari 2011 Zonder vader is alles anders Voor uw vele blijken van belangstelling en mede leven in welke vorm dan ook na het overlijden van onze lieve vader en opa JAN KOOPMAN betuigen wij u onze oprechte dank. Namens de familie, Piet en Anny Jack en Kasja Den Burg - Texel, februari 2011 Bedankt voor de warme belangstelling en de vele kaarten die ik mocht ontvangen na het overlijden van mijn man CEES SCHENK Ook namens de kinderen en kleinkinderen. Rie Schenk-Stoevelaar Texel, februari 2011 Ogen als sterretjes, een mensje heel klein. Wat zijn we blij jouw papa en mama en grote broer te zijn. Dolblij zijn wij met de geboorte van Jurjen 16 februari 2011 3670 gram 52 cm lang Christiaan, Dusanka en Marijn Stolk Schipper Boonstraat 14 1795 AR De Cocksdorp 0222-316083 Nel Kant van Schooltij zegt over de bestuursvorm van de school in Oosterend: 'De nieuwe school zal de laatste zijn in Oosterend, naast de Thimótheüsschool. Daarom vindt Schooltij dat het een alge meen toegankelijke school moet zijn onder een bestuur van open baar en algemeen bijzonder primair onderwijs. Kopwerk heeft een pro testants bestuur.' Schooltij is wel bereid het bestuur uit te breiden met een bestuurslid van Kopwerk. Maar de uitdrukkelijke voorwaarde om nu al te bepalen dat de nieuwe school wordt bestuurd door School tij, is niet acceptabel voor Kopwerk. Dat wil eerst het eerder beschreven proces stap voor stap doorlopen (omdat dit volgens Kopwerk de aangewezen weg is om de beoogde onderwijsdoelen te realiseren) en dan besluiten over de bestuurs vorm. Een principieel verschil met Schooltij. Kant: 'Als het bestuur vooraf duidelijk is, dan weet je waar je naartoe moet werken.' Naast pro cesmatige bezwaren geeft Bot aan dat hij als voorzitter van het college van bestuur van Kopwerk nu niet eens kan besluiten over de bestuurs vorm van de nieuwe school. Dit is namelijk een bevoegdheid van zijn Raad van Toezicht, en kan pas wor den voorgelegd nadat dat eerst met de medezeggenschapraad, het per soneel en de ouders is besproken. Volgens Bot hoeft de nieuwe school niet per definitie onder bestuur van Schooltij of Kopwerk te vallen. 'Er zijn meerdere varianten mogelijk.' Kant: 'Wij vinden het belangrijk dat de school onder Schooltij valt. De gemeente is verantwoordelijke voor het openbare onderwijs.' Bot stelt hiertegenover dat elk kind welkom is op Kopwerkscholen. 'De verzui ling hebben wij lang achter ons gelaten.' Om uit de impasse te komen, stelde Kopwerk voor een mediator aan te stellen, maar Schooltij heeft die suggestie voor dit moment afgewe zen. Met ook als resultaat dat Kop werk en Schooltij zich niet in een gezamenlijke brief tot de ouders en verzorgers richtten - en daarmee hun eensgezindheid benadrukten - maar ieder een aparte brief stuur den. Hoe nu verder? Bot: 'We betreuren de situatie en zullen er alles aan blijven doen om het uiteindelijke doel toch te realiseren.' Daarbij is het geduld van Kopwerk niet einde loos. De renovatie van De Akker, die al jaren is vertraagd, duldt geen lang uitstel meer. Kant hoopt binnen afzienbare tijd de gesprekken met Kopwerk te kunnen voortzetten om tot een oplossing te komen.' Het nieuws komt een paar weken nadat ouders van kinderen van bei de scholen onderwijswethouder Visman een petitie aanboden waar in ze pleitten voor het samengaan van de school. 'Een lastige bood schap', doelde Kant woensdag op het gesprek dat ze donderdag zou houden met de ouders. Na 4 maanden eindelijk weer thuis. Heel hartelijk dan aan alle mensen die in die tijd aan mij gedacht hebben, in welke vorm dan ook. Tevens speciale dank aan politie, ambulance en de mensen die gehol pen hebben direct na het ongeluk. Arie Koopman Beatrixlaan 128 De Wandeling Na de Waddendienst, die zondag 20 februari wordt gehouden in de Zeemanskerk van Oudeschild, wordt onder leiding van Kees de Graaf een wandeling over de haven gehouden. De Graaf, jarenlang havenmeester vertelt daarbij over haven en omgeving. De bedoeling is rond 13.30 uur weer terug te zijn bij de kerk. De wandeling vertrekt na de dienst, rond 11.30 uur. Wat vindt u? Landsbanki Vorige stelling: Moet het hoofdstuk rond de schuldvraag van de Landsbanki- affaire worden afgesloten? Nieuwe stelling: Is de bestuursvorm voor de nieuwe school van Oosterend nu al van belang? De rechter in IJsland buigt zich volgende week over de vraag of gedupeerde lagere overheden in Nederland als eersten recht heb ben op bezittingen van Lands banki. De zaak is voor Texel van belang in verband met de claim op de kwijtgeraakte €8 miljoen. De gedupeerde lagere overheden hebben een zogeheten 'preferente positie' wat betekent dat zij voor aan staan als het tot terugbetalin gen komt. De positie wordt bevoch ten door schuldeisers die géén preferente positie hebben. Volgens een woordvoerder van de provincie Noord-Holland, dat nog €78 miljoen tegoed heeft, bekijkt de rechter specifiek of Alphen aan de Rijn en Dordrecht terecht vooraan in de rij staan. Die uitspraak geldt naar verwachting ook voor de andere overheden, waaronder Texel. Een uitspraak wordt in de loop van het voorjaar verwacht. De gedupeerde overheden hebben een claim lopen op de bezittingen van Landsbanki oud. Daar vallen alle buitenlandse activa en passiva onder van de bank die in 2008 teloor ging. Volgens de woordvoer der van de provincie vertegenwoor digen die bezittingen een waarde van circa €7,5 miljard. Als die bezit tingen vrijvallen en de preferente positie intact blijft, maken de over heden kans op termijn een deel van hun geld terug te krijgen. Volgens de woordvoerder blijft het hoe dan ook een 'zaak van lange adem'. De provincie en vijftien gedupeerde gemeenten worden begeleid door advocatenkantoor Stibbe. De afhandeling van de claims ligt nog steeds complex. Volgens de provinciewoordvoerder kan het wel gunstig uitpakken dat Nederland en IJsland recent een akkoord hebben gesloten over de terugbetaling van €1,3 miljard. De Nederlandse over heid had dat bedrag aan de IJs landse overheid voorgeschoten om gedupeerde spaarders van Icesave (onderdeel Landsbanki) te compen seren. IJsland heeft zich bereid verklaard dat geld terug te betalen. 'De IJs landse overheid is daardoor ook schuldeiser bij Landsbanki oud. Het is IJsland er dus zelf ook alles aan gelegen om een preferente positie te behouden.' Als de preferente positie van Texel blijft zoals die is, verwacht de gemeente 74 procent van de €8 miljoen terug te krijgen. 'Akkoord met laatste boer is bijna rond' Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland verzet zich tegen Rijksbezuinigingen op natuur en reactie. 'We blijven investeren in het landelijk gebied. De provincie doet hierbij het maximale wat ze kan, maar springt niet in het gat dat het Rijk laat vallen.' Door bezuinigingen en de door het Rijk eenzijdig opgezegde afspra ken zijn veel natuur- en recreatie projecten stil komen te liggen, ter wijl hier door de provincie en regionale partners vaak al veel tijd en geld in is geïnvesteerd. GS heb ben besloten een beperkt aantal projecten af te ronden, omdat hier over al bindende afspraken zijn gemaakt. Ook willen GS het eigen, provinciale beleid voor het landelijk gebied zoveel mogelijk voortzet ten. Na een grondige verbouwing is gistermiddag in de Dorpsstraat in De Koog de bakkerij annex lunchroom van Bakker Timmer weer opengegaan. Naar de inrichting is een gedegen studie verricht. Het in 1969 gebouwde pand - één van de drie van Bakker Timmer - werd in de loop der jaren veelvul dig verbouwd, maar volgens fir mant Niels Kossen gebeurde dat meestal 'hap snap'. Ditmaal is het hele gebouw gestript, is vloerver warming aangebracht en zijn onder meer ook de oude plafonds verwij derd en vervangen. Misschien wel de grootste veran dering is dat klanten in de nieuwe winkel grotendeels worden gehol pen volgens een systeem van zelf bediening. Dat geldt ook voor de lunchroom. Voor de opzet goed gekeken bij grote ketens als La Place, de Bijenkorf en Subway, vertelt Kossen. Dat resulteerde onder meer in een handige oplos sing om klanten te waarschuwen dat hun versgebakken broodje klaar is. 'Bij Subway op Schiphol kreeg ik toen ik had afgerekend iets mee wat er uitzag als een hoc- keypuck. Een buzzer. Toen mijn broodje klaar was, ging-ie af.' Volgens Kossen is sprake van het ei van Columbus. 'Je kunt zo'n broodje ook even naar de klant brengen, maar je moet oppassen dat je niet toch gaat lopen bedie nen. Je kunt ook met nummertjes werken, maar de praktijk is dan dat iemand aan een tafeltje de hele tijd omgekeerd op zijn stoel naar de display blijft kijken, benieuwd wan neer hij aan de beurt is. Je ziet ook wel eens dat het wordt omgeroe pen - broodje kaas voor tafel zoveel -, maar dat is het ook niet.' Overigens blijft het in het winkelge deelte voor klanten mogelijk zich te laten helpen. Zo kunnen ze zelf voorgesneden brood uit de schap pen halen, maar kunnen ze het ook ter plekke laten snijden. Ook gebakjes worden indien gewenst door personeel uit de vitrine gehaald en verpakt. Timmer heeft voor de bouw vooral Texelse aannemers ingehuurd. Maar de inrichting is tot stand gekomen in nauw overleg met Infrashop, een gespecialiseerde interieurbouwer uit Maarssen. 'Vroeger moest je je behelpen met plattegronden. Zij beschikken over een computerprogramma in 3D, waardoor je al bij de ontwikkeling van de plannen virtueel door de winkel kon lopen.' Veel meer dan in het verleden is gelet op de zichtlijnen, waardoor het pand er weliswaar in opper vlakte niet groter op geworden is, maar wel ruimer oogt. Nieuw is ook het gebruik van mobiele rekken en kasten. 'Ons grootste probleem is de verschrikkelijk wisselende omzet. Dat is inherent aan een badplaats als De Koog, maar geldt nog eens sterker voor een bak kerswinkel. Tot elf uur 's ochtends is het ontzettend druk. Maar na die tijd heb je presentatieruimte over. Dat oogt niet aantrekkelijk, een winkel met allemaal lege schap pen. Daarom hebben we gekozen voor mobiele systemen, die je kunt wegrijden. Zo houdt je je winkel een beetje spannend.' Een soort gelijke oplossing is gevonden voor de lunchroom. 'Die is tachtig pro cent van de tijd te groot. We heb ben nu een heel mooie, passende schuifwand aangebracht. Die gaat College bezoekt De Cocksdorp In het kader van de jaarlijkse dorpenronde brengt het college van burgemeester en wethou ders woensdag 23 februari als eerste een bezoek aan De Cock sdorp. Inwoners van 'Durp' en Eierland zijn om 19.00 uur wel kom in het Eierlandsche Huis. Het bezoek wordt voorafgegaan door een wandeling door het dorp, samen met de dorpscommissie. Gesproken wordt onder meer over het verlichtingsplan, de dorpsont wikkeling, de situatie bij de Post weg en de kwaliteit van de fietspa den. Het rondje wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd van dorpscommissie en college. De vergadering begint met een terugblik op de ontmoeting tussen het college en de dorpscommissie van eerder die dag. Daarna krijgen ook de bewoners de kans hun zegje te doen. Tevoko thuis tegen Simokos Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag 19 februari in Ons Genoegen in Den Burg de inhaalwedstrijd tegen Simokos 2 uit Bovenkarspel. Deze wedstrijd ging op 4 december niet door in verband met het slechte weer. Simokos 2 is een voor Tevo ko onbekende tegenstander, die momenteel op de negende plaats pas na Pasen open. Daardoor houd je het werkbaar, compact en gezel lig.' De bakker heeft flink geïnvesteerd in nieuwe apparatuur, eveneens bedoeld om de klant sneller te kun nen helpen. Eén apparaat, de Tur bochef, een combimagnetron, zorgt ervoor dat een klant niet lan ger dan veertig seconden op een tosti hoeft te wachten, in plaats van de tot nog toe gebruikelijke vijf minuten. Ook een saucijzenbroodje is binnen een mum van tijd klaar om gegeten te worden. Kossen: 'Voor de hele inrichting geldt dat we het hebben gezocht in snelle oplossingen. Noodgedwongen, want mensen zijn veel gehaaster. Vroeger gingen ze drie weken naar Texel. Nu komen ze nog steeds drie weken, maar spreiden ze die weken over drie perioden. In een midweek willen ze net zo veel doen als in die drie weken vroeger. Op één dag naar Ecomare, met een garnalenboot mee en nog para chutespringen ook. Dan heb je voor koffie en een broodje niet zo veel tijd meer.' Een Texels tintje aan de winkel vor men de prachtige foto's. Enkele fraaie, groot afgedrukte landschap pen, gemaakt door Ruth de Ruwe. Maar leuk om te zien zijn ook de foto's uit het eigen archief, waaron der die met een nog jonge Cees Timmer, zestig jaar geleden gemaakt op de bakfiets van zijn vader. 'De man van Infrashop die ons hielp, was wild enthousiast. Zelf een liefhebber van fotografe ren, keek hij zijn ogen uit.' staat. Na de slechte wedstrijd van vorige week zal Tevoko er alles aan doen de punten op het eiland te houden. Het team is niet compleet en treedt aan zonder Marianne Boekei, maar met Céline de Graaf. De wedstrijd begint om 13.15 uur. Geslaagd Joeren Berg man (23 jaar) is aan de Hoge school in Utrecht geslaagd voor de HBO-oplei- ding Verpleeg kunde. Geslaagd Johan Roos 20) uit Oude schild Rotterdam geslaagd voor de opleiding bij het Corps Mariniers nu heeft hij eindelijk tijd nm pen mieterse toedacht te maken, u( een puike plaat te draaien. Er een ieest zal het zijn, de 25e februari van I7:DD tot 2D:DD uur. Daar aan sZgk de Schoorwal nodigen wij i t om Joop m« leettijd vroagt

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3