0 TEXELSE 7 COURANT Sport Internationale races op roze mountainbike Zaalvoetballers spelen gelijk Spelenderwijs leren over Wabo VRIJDAG 18 FEBRUARI 2011 Samen met haar teamgenoten poseert Denise Betsema (tweede van links) tijdens de open dag voor de fotograaf. Denise Betsema heeft zaterdag in Alkmaar een contract gete kend dat haar voor één jaar aan het Theo Schilder Giants Team verbindt. De 18-jarige moutainbikester ver plichtte zich daarmee aan ten min ste drie toertochten en tien wed strijden mee te doen. Ook moet ze enkele promotionele activiteiten voor de sponsor verrichten. In ruil kreeg ze een fiets en bijbehorende accessoires. het is zo'n prach tige fiets! Deore XT afgemonteerd, helemaal carbon en niet te verge ten met roze accenten, zoals mijn prachtige roze kabels, zadel en zelfs mijn naam staat in het roze op mijn fiets. Verder zit er een Garmin navigatiesysteem op en ben ik in het trotse bezit van een roze Giant helm', schrijft Betsema op haar weblog (http://denisebetsema. blogspot.com/). Om daaraan toe te voegen 'Super vet! Mijn seizoen kan nu al bijna niet meer stuk.' Het Giant Team bestaat in feite uit vijf kleine teams, met vier of vijf renners, die verspreid over heel Nederland hun sport beoefenen. In wedstrijden werken de leden samen. Ook wordt wel gezamenlijk getraind. 'Daar zal ik niet zo vaak aan meedoen. Wél worden afspra ken met Ferdinand Mulder, mijn Texelse trainer gemaakt, over het trainingsprogramma.' Het nieuwe seizoen gaat zondag 13 maart van start. Op Betsema's programma staan diverse sterk bezette internationale wedstrijden, waaronder enkele in België en Zwitserland. Veel winstpunten dressuurwedstrijd Eva van der Linde behaalde tij dens de dressuurwedstrijd die zondag in manege Akenburg werd gehouden met drie paar den maar liefst negen winstpun ten en vier eerste plaatsen. Maar ook de andere deelnemers pres teerden goed. behaalden twee winstpunten met Uppie. ■n geworden. Hannah Ipenburg districtskampioen Hannah Ipenburg uit De Waal is zaterdag in Beverwijk districts kampioen turnen in de derde divisie geworden. Desiree Boon was de enige deelne mer in de klasse M1-pony's, maar verdiende dubbel en dwars de eer ste prijzen. Ze liet met Shadrutka drie winstpunten noteren. Bij de pony's L2 was Marloes Veen met Van der Linde verscheen met drie Maggie oppermachtig. Ook zij paarden aan de start, die alle drie behaalde twee winstpunten (191 en keurig gepresenteerd werden. Met 191). Bo Krause en Milou Kooiman Black Painted Texel pakte Van der werden beide een keer tweede en Linde maar liefst vier winstpunten behaalden allebei twee winstpun- (195 en 195) in de klasse L2 en ten. Laura Westerlaken bleef net tweemaal de eerste prijs. Met Belle buiten de prijzen, maar behaalde Lady behaalde ze drie winstpunten ook twee winstpunten (183 en 184). (195 en 191) in dezelfde klasse en Manon List werd met Puck twee met Zeestar Texel twee winstpun- maal eerste in de klasse L1 en ten (206 en 209) en tweemaal een behaalde een winstpunt (182). Hannah ipenburg is districtkampioen eerste plaats in de klasse Z2. Esmée Zoer behaalde met Egg Marloes van der Vis reed met Zorro Land's Hotspot twee winstpunten in twee zeer nette proeven in de klas- de klasse B (189 en 191). Louise se B en behaalde vier winstpunten Schagen werd eenmaal tweede met (209 en 201) en twee eerste plaat- Ryvanna en behaalde een winst- sen. Zij werd op de hielen gezeten punt (190). In de andere proef door Veronique van der Starre, die behaalde debutante Suzanne Veen met Bo niet in de prijzen viel, maar met Taico Oitavo een winstpunt wel drie winstpunten behaalde (196 (183). Ava Krause reed met A-pony en 190). Ook Caroline Wetenkamp Pino Power in de klasse B en kwam was succesvol en reed met Cylithya in deze categorie tweemaal als bes- Z in deze klasse naar twee winst- te uit de bus. Ook zij behaalde twee Hannah werd overtuigend kampi- punten toe. Bij de L1-paarden werd winstpunten (192 en 189). oen in een deelnemersveld van 33 strijd gevoerd tussen moeder en Felien de Ridder met Amber en meiden. Ze had meer dan twee dochter Uriot. Jaqueline Uriot kwam Anna van der Sluis met Be Delici- punten verschil met de nummer in beide proeven als winnaar uit de ous reden winstpuntwaardige proe- twee. Het district bestaat uit Noord bus, dochter Céline zette de tweede ven bij de niet-federatieruiters. Zij Holland en een stuk van Midden plaats op haar naam. Beiden wisselden de eerste plaatsen af. Nederland. De Texelse begon met een zeer fraaie oefening op de vloer. Met A. veel durf en uitstraling behaalde ze Goede resultdten turners GVT het hoogste aantal punten van alle deelneemsters. Bij het onderdeel Het Kobeko-jongensteam van Het volgende toernooi voor het sprong, waar Hannah het hele jaar GV Texel behaalde zaterdag Kobekoteam is het toesteltoernooi, al onverslaanbaar is, behaalde zij goede resultaten tijdens de dat GVT op 27 maart houdt in wederom de hoogste score en het- tweede competitiewedstrijd van sporthal Ons Genoegen. zelfde deed ze op de ongelijke het seizoen, die in Den Helder brug. Ook hier turnde Hannah een werd gehouden. Uitslagen: zeer mooie oefening. (Vloer; voltige, ringen, sprong, brug, rek) Qp de balk liet Hannah zien dat ze Jonas Ipenburg en Timo Brugge- |nstap niveau 13 divisie 5-2 Jonas ipen- sterk gegroeid is de afgelopen man kwamen uit in de vijfde divi- buig; (18,40; 19,10; 19,00; 19,50; 18,10; maanden. Met mooie hoge spron- sie. Ipenburg was binnen zijn groep 18,30) 112,40; Pupil niveau 11 divisie 5: gen en een kaarsrechte handstand de beste op voltige, waar Brugge- 2.Timo Bruggeman; (19,10; 18,70; 18,80; van 3 seconden behaalde ze de man een mooie tweede plaats 18'^0;„ 1Z'?° 112j?0i« 7o hoogste uitgangswaarde en de op 1 A j j 1 1 10 divisie 4:2.Stijn Arends; (16,60; 18,70; 3 u 4. 1 behaalde. Op de onderdelen vloer -|8,10; 18,65; 16,30; 17,60) 105,95. een na beste score op balk. Op dat en sprong was Bruggeman het onderdeel had ze ook wat kleine sterkste van zijn groep. Ook op de V©6l 3nimO slordigheidsfoutjes die nog voor overige toestellen scoorde hij verbetering vatbaar zijn. mooie cijfers. Alleen bij de rekstok VOOT tflcltlon Hannah turnt in maart nog een maakte hij een fout, wat hem een competitiewedstrijd in Amsterdam volle punt aftrek kostte. Toch wist Het loopt storm voor de Triatlon en ze doet in Wieringerwerf mee hij een tweede plaats te bemachti- Texel. Binnen een week na de start aan de halve finale voor de Neder- gen. Zowel Ipenburg en Brugge- van de inschrijving zijn er al meer landse kampioenschappen. man plaatste zich voor de districts- dan 100 aanmeldingen binnen. finale, die op 28 mei in Amersfoort Gisteren hadden zich 88 sporters wordt gehouden. opgegeven voor de kwartafstand evenveel deelnemers als vorig jaar: Stijn Arends turnt in de vierde divi- individueel, 30 voor de achtste en maximaal 150 kwart, 50 achtste en sie. Ondanks dat hij de afgelopen vijfbijde(trio)estafetteteams. Texe- 25 trio's. De organisatie hoopt dat week door de griep was geveld, laars die willen meedoen, moeten ook veel Texelse sporters zich in turnde hij een goed toernooi. Ook zich dus haasten. de strijd mengen. Voor de beste voor hem was er een tweede De triatlon wordt gehouden op Texelse prestatie is een wisselbe- plaats, waardoor hij doorstroomt zaterdag 23 juli. Start en finish zijn ker beschikbaar, naar de landelijke finale die 23 april weer bij het surfstrandje van Dijk- Inschrijven kan via www.wielerco- wordt gehouden in Rijssen. manshuizen. Er is plaats voor mitetexel.nl. Caspers en Caspers terug aan kop Fenny en Rob Caspers behaal den deze week de eerste plaats op de competitieavond van Kla- verjasclub Den Burg en revan cheerden zich daarmee voor hun mindere avond van vorige week. Zij behaalden de hoogste score en staan weer ruim aan kop in het klassement. Caspers en Caspers moesten vori ge week met pijn in het hart afstand doen van de eerste plaats, maar gingen er deze week weer fris tegenaan in de hoop de schade te herstellen. Met drie gelijkmatige spelletjes van rond de 1700 punten en één mooie uitschieter van boven de 2000, werd een score van 7248 punten neergezet en had de con currentie het nakijken. Caspers en Caspers staan nu weer met ruime voorsprong aan de leiding. Ook Bas Tromp en Frans Stark lij ken hun winterdip te boven. Zij waren na een prima start terugge vallen in het klassement, maar stroopten de mouwen op en zetten al in de openingsronde ruim 2400 punten neer. Daarna werd het alle maal wat minder, maar drie partijen van rond de 1600 punten waren voldoende voor een eindtotaal van 7171 punten en een goede tweede plaats. Zij staan nu weer vierde in het klassement. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek wonnen alle vier de partijen en pakten met 7143 punten de derde plaats. In het klassement stijgen zij naar de achtste plaats. Gerda en Freek Veeger hebben dit jaar - tegen hun gewoonte in - nog geen enkele partij van meer dan 7000 punten gespeeld. Maar daar staat tegenover dat zij ook nog nauwelijks slechte scores hebben moeten incasseren. Ook deze week bleef de teller steken op 6885. Maar ook met gelijkmatige scores kun je ver komen en Veeger en Veeger staan nu zesde. Daar mee hebben ze nog alle kans op een hoge eindklassering. Femmy Schuring en Frans Bos hadden hun hoge score van 6752 punten te danken aan één geweldige uit schieter van 2500. Hun andere partijen waren niet bijzonder goed. Het gemiddelde was met 6262 punten niet hoog, er werden 27 marsen gespeeld. In het klassement sloegen Caspers en Caspers een gat van ruim 2700 punten. Hierachter is het dringen en zijn de verschillen klein. Lieuwe van der Veen en Co Koomen staan tweede, maar hadden deze ronde geen geluk. De derde plaats wordt bezet door Bart Weijdt en Willem Koomen. In de derde periode bleef de leiding in handen van Arend Dijker en Piet Moree. Koomen en Weijdt staan tweede met ruim 1600 punten ach terstand. Gerda en Freek Veeger staan derde. De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdag een punt over gehouden aan de uitwedstrijd tegen Hink Sport/LSW 1Van te voren werd op meer gehoopt, want deze tegenstander is bepaald geen hoogvlieger in de tweede klasse en werd eerder zelfs met 15-1 verslagen. Maar achteraf mag Texel'94, dat voor al in de tweede helft zwak speel de, blij zijn met een punt, het werd 3-3. Coach Martijn de Veij kende vooraf nogal wat problemen. Pim de Lugt (wintersport), Leon Zijm (werk) en Jacob Krijnen (werk) ontbraken, maar daar stond tegenover dat keeper Bart Graaf weer hersteld was van zijn enkelblessure. De selectie werd wederom versterkt door de talentvolle Ralph Slik uit het tweede team, maar evengoed reisde Texel'94 met maar één wis selspeler naar Langedijk. Daar opende Slik al binnen vijf minuten de score. Hij passeerde zijn directe tegenstander langs de zijlijn en schoot hard diagonaal binnen. Een kans van Matthijs de Lugt om de voorsprong te verdubbelen, werd door de keeper bekwaam gestuit. Al snel kwam LSW terug in de wedstrijd en een vrije trap van dichtbij werd bij de eerste paal bin nen gewerkt. Het spel golfde op en neer, maar nadat LSW met een hard schot de paal raakte, werd toch een voorsprong genomen. De spits draaide handig weg en schoot beheerst langs keeper Bart Graaf. Lang kon LSW niet van de voor sprong genieten, want amper twee minuten later stond Matthijs de Lugt aan het einde van een goede aanval. Kort voor rust nam LSW weer een voorsprong. Onoplet tendheid in de verdediging zorgde er voor dat een speler vrij voor het doel kon opduiken en beheerst binnen kon stiften en de ruststand op 3-2 bepaalde. Kort na rust scoorde Joey van der Vis de gelijkmaker. Texel'94 pro beerde door te drukken, maar kwam niet tot scoren. Naarmate de tweede helft vorderde werd slordi ger gespeeld en sloeg de ver moeidheid toe, waar LSW van profiteerde. Texel'94 stond onder druk en kon alleen via de counter nog gevaarlijk worden. Geen van beide teams kwam echter nog tot Winteranimal Eilandschutters In het bos en de duinen bij paal 21 vindt zaterdag 19 en zondag 20 februari de winteranimal van handboogvereniging Eiland- schutters plaats. Met zo'n tweehonderd deelnemers uit het hele land is de Texelse win teranimal een niet meer weg te denken evenement op de hand boogkalender. Op een sterk wis selend parcours wordt geschoten in de disciplines recurve, com pound, barebow en longbow. Aan gezien veel schutters in traditionele kledij aan de start verschijnen, is de wedstrijd ook voor publiek aan trekkelijk. De schutters trekken in kleine groepjes door het bos, waar op vaak lastig bereikbare plaatsen de doelen staan opgesteld. De wedstrijd begint beide dagen om 9.00 uur, het startpunt is het par keerterrein bij paal 21. Zaterdag wordt de winteranimal gecombi neerd met het rayonkampioen schap 3D. Noorlander naar NK dressuur Priscilla Noorlander heeft tij dens de regiokampioenschap pen in Benningbroek een start bewijs behaald voor het NK dressuur dat in maart wordt gehouden. Noorlander, die met Wiaronette uit komt in de klasse M2, behaalde in Benningbroek bij de eerste proef een tweede plaats. Zij behoorde dus tot de beste zes die een twee de proef mogen rijden. In die twee de proef behaalde ze een derde plaats en daarmee een startbewijs voor het NK in Wanroij. Dat belooft nog spannend te worden, want de stand in de topdrie ligt dicht bij elkaar. Voetbalprogramma De wedstrijd tussen Texel'94 C4 en Hollandia T C2, die zaterdag wordt gespeeld, wordt anderhalf uur ver vroegd en begint nu om 11.30 uur. scoren. Vrijdag 18 februari speelt Texel'94 thuis tegen FC Mariene 3. Deze tegenstander staat op de tweede plaats en heeft nog kampioensas piraties. Texel'94 zal dus uit een ander vaatje moeten tappen als het de punten op het eiland wil hou den. De aftrap in sporthal Ons Genoegen is om 19.20 uur. De Waboladder is een spel waar mee ambtenaren, architecten, makelaars en andere betrokke nen zich aan de hand van her kenbare situaties vertrouwd kun nen maken met de toepassing van de Wet Algemene Bepalin gen Omgevingsrecht (Wabo). Het spel is ontwikkeld door architect Marije van Overmeeren-Bakker die als klantadviseur deel uit maakt van het vergunningen team van de gemeente Texel. De met de Wabo samenhangende omgevingsvergunning vervangt bouwvergunning, sloopvergunning, kapvergunning, milieuvergunning en diverse andere soorten vergun ningen. Door het nieuwe systeem kan sneller en efficiënter worden gewerkt, onder andere omdat de diverse soorten vergunningen tegelijk en digitaal kunnen worden aangevraagd en afgehandeld. Dit betekent een andere werkwijze voor gemeentelijke teams die zich met de afgifte van vergunningen bezig houden. Van Overmeeren bedacht de Waboladder om haar collega's in het land een plezierig trainingsmiddel in handen te geven. Het is een herkenbaar Texels pro duct geworden waarbij gewerkt wordt met situaties uit de Texelse praktijk, die echter ook in andere gemeenten voorkomen. De Wabo ladder bestaat uit een speelbord, twee pionnen, dobbelsteen, 40 fiches, scoreformulieren, 50 quiz- kaarten, 50 kanskaarten, 40 toets- kaarten en 40 aanvraag kaarten. Spelen gebeurt in duoverband, waarbij zo veel mogelijk vergun ningen moeten worden afgehan deld binnen de daarvoor beschik bare tijd. Door het correct beantwoorden van quizvragen kun nen ook individueel punten worden gescoord. Net als bij een echte werkweek begint het spel op maandag en eindigt het op vrij dag. De definitieve versie van het Wabospel is tot stand gekomen in samenwerking met het Nederlands Centrum voor Overheidsdiensten (NCOD), die het onder de aandacht heeft gebracht van alle Nederland se gemeenten. De belangstelling was groot: van de duizend gepro duceerde Waboladders zijn er nog maar een paar over. Omdat het spel is bedoeld voor mensen die beroepshalve met vergunningver lening hebben te maken, is het niet in de winkel te koop. Samen met vergunningsambtenaar Jan Velt- kamp en wethouder Edo Kooiman presenteerde Marije van Overmee ren de Waboladder woensdag aan de pers.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7