Servio Switzer speelt mee in Secret Story TEXELSE 9 COURANT Cel voor bedreiging en oplichting Verdachte verminderd toerekeningsvatbaar 'Mijn waardering voor asfalt is flink gestegen' Vergunning 'hotel' omstreden: 'Bonus op illegaal gedrag' EETCAFE DE STEENENPLAATS Helemaal op zijn plek in het eetcafé VRIJDAG 18 FEBRUARI 2011 Hij woonde jarenlang op het eiland, reisde daarna over de wereld en sinds deze week bivakkeert hij in de Villa der Ver rassingen in Portugal. Oud-Texe laar Servio Switzer is één van de vijftien deelnemers aan het nieu we televisieprogramma Secret Story op Net5. Switzer is een zoon van Henk en Miriam Switzer uit Den Burg. Hij woonde op het eiland en vertrok na het afronden van de OSG naar de overkant. Momenteel woont hij in Amsterdam. Een tijdje geleden meldde hij zich als belangstellende voor het televisieprogramma, waarna hij uit 6500 kandidaten werd gekozen. Alle vijftien deelnemers in het huis dragen een geheim met zich mee. Wie een geheim van een medebe woner raadt, wint €10.000,-. Het programma is elke dag te zien op Net 5 van 19.30 tot 20.30 uur. Op donderdagen is er een live-show, waarbij elke week een kandidaat uit het huis wordt gestemd. Het programma is ook continu te vol gen via Facebook, Hyves, Twitter en andere sites op internet. Volgens Miriam Switzer was het voor haar zoon een uitdaging om mee te doen. 'Hij heeft nadat hij van Texel is vertrokken veel gereisd en een aantal jaar in het buitenland gewoond, waarvan twee jaar in Mexico.' Welk geheim Switzer met zich meedraagt, is vooralsnog een verrassing. Er wordt in ieder geval geen geheim van gemaakt dat hij op jongens valt; dat staat gewoon vermeld bij zijn introductie op de Servio Switzer. website van Secret Story. Net 5 is momenteel op de kabel lastig te ontvangen, maar volgens Kabeltex kunnen digitale kabel abonnees het programma op kanaal 24 wel goed ontvangen. In huize-Switzer wordt inmiddels dagelijks gekeken. 'Het werkt ver slavend om te zien wat er gebeurt.' Secret Story duurt drie maanden. De politierechter in Alkmaar heeft een 20-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats woensdag veroordeeld tot een celstraf van zes maanden, waarvan drie voor waardelijk. De man is schuldig bevonden aan de bedreiging van twee politieagen ten in Den Burg, op 22 november van het afgelopen jaar. Ook vond de politierechter verboden wapenbezit en oplichting bewezen. Zij verplicht te de man verder vreest dat het met de man weer de verkeerde kant opgaat zodra hij op vrije voeten komt. Omdat het een kleine twee maanden duurt voordat hij ergens terecht kan voor een vorm van begeleid wonen, pleitte de reclassering ervoor hem tot die tijd in gevangenschap te houden. Politierechter Monique Lolkema vond zo'n hoge straf echter wat te gortig, zoals advocaat Jan Jorna ook al had betoogd. 'Ik snap de gedachten van de officier van justi- na zijn vrijlating - komende maan dag - contact met de reclassering te onderhouden. Officier van justitie Monique Panhorst had kort ervoor tie. En de bedreiging van agenten is een celstraf van zeven maanden gevorderd, waarvan twee voorwaar- de straf delijk. De hoge eis diende deels om de man te 'helpen'. De reclassering kreeg bij zijn aanwezigheid en de politie inschakelde, escaleerde de zaak. In het trappenhuis van het complex waar de vriendin woont, bedreigde de man met een groot keukenmes twee agenten. Hij zette het mes symbolisch tegen zijn eigen keel en beet hen toe dat hij hen dood zou maken. Volgens de beide agenten was de man volledig buiten zichzelf en maakte hij een onberekenbare indruk. Het duurde zo'n tien minuten voordat zij hem tot bedaren wisten te brengen en hij zich liet meevoeren. De man komt maandag op vrije voeten. Hij heeft dan vijf dagen de tijd om zich in con- ook echt heel ernstig. Maar ik vind tact te stellen met de reclassering ir hoog. Ook al dient het Amsterdam. Politierechter Lolkema een goed doel, we maken hier dan deed een klemmend beroep op de wel onnodig een langer strafblad. En dat kan niet de bedoeling zijn. Bovendien is de gevangenis geen reclassering het direct te melden als hij dit niet doet. 'Want dan gaan we naar hem op zoek en kan hij meteen weer worden vastgezet.' Aan zijn Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Aldo Witte een week lang een weblog bij. De 16-jarige VWO-scholier deed zondag mee aan Super Sunday. Over het start schot, gelost worden, blijven doorfietsen, blubber en een stij gende waardering voor asfalt. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Zaterdag) een honderd kilometer lange tocht dwars door het land. En dat wil ik met mijn één jaarfietservaring gaan rijden. Is dat wel verstandig? Misschien niet. Leuk? Dat wel. Elke zaterdag in de wintermaanden stap ik op mijn mountainbike en ga ik samen met de club trainen. Ook deze dag zal ik er weer aan moeten gelo ven, waarschijnlijk zullen we het nu wat rustiger aan doen vanwege de op handen zijnde tocht. (Zondag) Zes uur 's ochtends, de wekker gaat. De 20-jarige man is volgens psychi- veroordeling is een proeftijd van atrisch onderzoek in zekere mate twee jaar gekoppeld. Houdt de man Weblog gefietst. Maar ik was wel heel erg fect om in de tuin te werken. Woens- verstandelijk beperkt en daardoor zich niet aan de voorschriften, kan moe. Er is weinig speciaals gebeurd dag is voor mij een heel korte dag. Ik verminderd toerekeningsvatbaar. Als hij ertoe worden veroordeeld het vandaag, behalve dat mijn leraar eco- heb in totaal maar drie uur les 2 gevolg van een problematische voorwaardelijke deel van zijn straf uit nomie, Ben Bakker, de Kilimanjaro studie-uren. De eerste les was zon- jeugd heeft hij al een strafblad opge- te zitten. aan het beklimmen is en we dus een der 'echte' leraar, en de andere twee bouwd. Hij heeft geen vaste woon- In de rechtszaal had zowel de rech- andere leraar hebben. De maan- waren ook niet erg productief. Dit plaats, geen baan en had lange tijd ter als de officier van justitie met de dagavond is altijd wat leuker, dan ga was een dag waarin ik mij afvroeg of evenmin de beschikking over een jongen te doen. Officier van justitie ik namelijk naar mijn andere sport: het wel zo nuttig is om naar school te identiteitskaart, waardoor hij geen Panhorst had op grond van de stuk schaken. Jawel, ik zit niet alleen maar gaan. Vandaag heb ik de greppel op de fiets, maar ik schaak ook heel veel. Vandaag moest ik tegen schoongemaakt en de frambozen verplant. Wat een dingen die frambo- Jaap Dros. Eén van de beste spelers zen, na één jaar hebben twee plant- van de club, geen kans dus dat ik zou jes zich veranderd in dertig plantjes! uitkering kon aanvragen. Hij leefde op straat, van moment tot moment, en dwaalde steeds verder van het rechte pad af. winnen. En dan bega ik ook nog eens Het waren er zoveel dat ik er zelfs een moesten we wachten op de volgende een enorme blunder, ik geef zomaar groep, we wisten immers niet waar een paard weg. Ja, toen stond ik al paar heb weggegeven. Maar we heb- klopte hij aan bij een vriendin in Den ben genoeg ruimte. Onze moestuin is Burg. Daar ging het opnieuw fout. we heen moesten. Gelukkig kwam helemaal verloren. Maar dat maakt groot, heel groot. Hij is groot genoeg daar groep 2 aan en we konden aan- mij niet zoveel uit. Natuurlijk had ik om ons de hele winter van noodzake- ningnummer bewoog hij de Rabo- ken een wat ander type verwacht dan de kleine, jongenachtige ver schijning die uiteindelijk in het straf- bankje plaats nam en die zelf niet weet hoe het hem straks vergaat. Ze Vorig jaar belandde hij op Texel en rekte om die reden dan ook de straf eis ietsje op, zodat hij vanuit zijn gevangenschap direct naar een Onder haar naam en met haar reke- vorm van begeleid wonen zou kun- haken. We gingen via een omweg veel liever gewonnen, maar je kunt door de weilanden naar de Hoge niet alles hebben. Berg. Dat kleine heuveltje is \normaal heel simpel te beklimmen, maar nu (Dinsdag) we al zo moe waren en we ook nog vandaag kregen we ook nog eens weet waar je producten vandaan november een onprettig gevoel preien te voorzien. Ik houd zelf ook maken naar de webshop van Fey- erg van koken en doe het dus ook enoord, waar hij een trainingspak vaak. Het is dan heel handig als je had besteld. Toen de vriendin op 22 eens door een weiland moesten, was ons rapport. Altijd een leuk gedoe. het wel wat zwaarder. We kwamen Alleen jammer als je achternaam met langs Den Burg en gingen op weg een W begint. Dan ben je altijd als komt, of die althans niet zo lekker niettemin een lekkere maaltijd. Mor- naar het bos, daar hadden ze nog laatste, op de andere Wittes na. Mijn zijn. Wij hebben dit jaar voor het eerst Vrolijk mijn bed uit om een broodje te een stukje blubber voor ons in petto, rapport zag er mooi uit, niets om over een kasje waarin we rode pepers, lijkheden zoals aardappelen, uien en bank ertoe een bedrag over te Toen politierechter Lolkema de man nog voor haar uitspraak vroeg wat hij daarvan zelf vond, moest hij het antwoord schuldig blijven. 'De kans dat het goed gaat als ik weer buiten ben is fifty-fifty'zei hij. De politie rechter was pas een klein beetje gerustgesteld toen hij haar vertelde na zijn vrijlating zijn vader te bellen komen. Je kunt ook veel producten kweken die je niet in de winkel tegen gaan eten. Tasje gepakt, flinke hoe veelheid eten meegenomen en op naar de start van de Super Sunday. Ik stond daar als een van de eersten, Erg fijn. Maar ook dit stuk hielden we te klagen. Nou ja, behalve gym dan. nog vol en we kwamen toch bij de finish. We hadden er in totaal vijf uur en drie kwartier over gedaan. Een maar dat maakte me niet uit. Toen het heel goede prestatie. We kregen een sein werd gegeven voor het opstellen voor de start ging ik in het startvak staan, Luuk van der Meer had het kopje warme erwtensoep en moch ten naar huis. Mijn waardering voor asfalt is flink gestegen, ik denk idee om in groep 1 te starten en dat dat ik liever een verharde weg heb Ik had een lekke band, vervelend. Ik liep dus maar snel naar mijn muziekles. Ik speel keyboard, dat deed ik tenminste. Nu speel ik orgel. Nou, eigenlijk speel ik pianostukken op een orgel. Mijn muziekleraar had mij daarin meegesleept. Het is ook een geweldig instrument, een orgel. paprika's, aubergines en tomaten kweken. Erg lekker en leuk. Vandaag aten we een simpele kost: aardap pelen, spruitjes gebakken in uien en kurkuma met seitanburgers. Desal gen gelukkig weer een lange dag school. Waar ik nu niet 3 uur les heb voor tijdelijk onderdak. 'Doe je best' in vijf lesuren, maar 7 uur les in 6 les- zei ze tegen hem, vlak voordat hij uren. De ene dag te weinig, de ander door de parketpolitie weer werd dag teveel. Het is ook nooit goed. meegenomen voor de laatste paar dagen in de Alkmaarse gevangenis Schutterswei. deed ik dus ook. Het startschot klonk, dan een weiland. Aah, wat ben je blij Wat een geluid er uitkomt. Vandaag was ik bezig met Memory uit de een onverwacht harde vuurpijl en we om na zo'n 105 kilometer lange tocht gingen van start. We reden door weer thuis te zijn en op de bank een De Nederlanden en gingen de duinen in. Toen gebeurde er iets raars: mijn handvat viel er af. Dat moest ik dus snel oppakken, maar ik was te traag. Ik had een achterstand opgelopen. Daarna moesten we ook nog eens het strand op, dat werd mij te veel. Ik was gelost... (Maandag) Maar ik bleef doorfietsen, almaar Ik mocht weer fijn naar school toe musical Cats. Echt kerkelijke muziek is het niet, maar het klinkt wel mooi. goed boekje te lezen, Hamlet in mijn geval. Ik ben toch erg blij dat ik het gedaan heb, ik mag dan wel kapot zijn maar het was een geweldige Wat een lekker weer vandaag, per ervaring die ik niet zou willen hebben De week van- Dirk Albert Blom doorfietsen. Ook al waren de anderen op een enorme afstand en wist ik dat vandaag. Ik houd van naar school gaan, ik leer graag dingen. Maar van- ik ze niet meer in zo halen, ik bleef daag was het ietsje moeilijker om uit doorfietsen. Uiteindelijk haalde ik mijn bed te komen. Mijn benen deden Luuk in en samen hebben we het nogal wat pijn. Ik heb vandaag geluk- van- stuk over het strand afgereden. Daar kig maar vier keer vijf kilometer Garnalenvisser Dirk Albert Blom houdt de komende week het weblog bij in de serie De week Buurtbewoners zijn in opstand gekomen tegen de medewerking die b en w willen verlenen aan het omzetten van een dienstwoning boven café De Blauwvinger in een hotel. Het pand wordt al verhuurd aan toeristen, die volgens de buurt voor veel overlast zorgen. De bovenverdieping wordt gebruikt als groepsverblijf. Er is herhaaldelijk over geklaagd, maar niet tegen opgetreden. Nu het college wil mee werken om er een hotel van te maken, beschouwt buurtbewoner Jan-Wolter Timmerman, die ook sprak namens andere buren en betrokkenen, dit als 'een bonus op illegaal gedrag'. Reden om bezwaar in te dienen. Tijdens de zitting woensdag wees commissievoorzit ter Gerard Weijers er op dat de com missie overlast in de beoordeling van dit bezwaar niet als argument ziet, maar dat hiervoor een ander traject (handhaving) moet worden bewandeld. Bij monde van een gemeentelijke jurist zei het college zich bewust te zijn van de overlast en zich in te zetten voor beperking. Verder is de verleende vergunning volgens b en w geen beloning voor illegaal gedrag, maar juist een instru ment om het feitelijk gebruik te regu leren. 'Ook kan de brand- en bouw technische veiligheid beter worden gewaarborgd, omdat die met de bouwvergunning is afgestemd op het feitelijk gebruik door toeristen.' Flauwekul, vond mevrouw Wuis van De Branding. 'Er wordt voor €3000,- verbouwd. Van dat geld kan ik er nog geen nieuwe voordeur in han gen.' Ze wees er op dat volgens de normen van het bedrijfschap strenge eisen gelden om als hotel te mogen worden aangemerkt. Zo moeten er een receptie zijn, verblijfsruimte en andere voorzieningen. Maar volgens het college voldoet het aan de omschrijving voor een hotel zoals die in het bestemmingsplan staat. Het argument van exploitant Marcel Boone (die overigens ontbrak op de zitting) dat het hotel zich onder scheidt als budgethotel, werd door Peter Agter van het naburige hotel Friends aangevochten. 'Er zijn meer dere goedkope hotels in De Koog. Mijn kamers zijn bijvoorbeeld goed koper dan van mijn buurman.' Voor het college is dat geen reden de vergunning te weigeren. De gemeen te werkt er aan mee, omdat volgens het bestemmingsplan op de betref fende plek een hotel mag worden gevestigd. Vraag was hoe de uitbrei ding was te rijmen met het slaap- plaatsenbeleid. Volgens het college blijft de uitbreiding binnen het aantal van 44, het getal dat in het bestem mingsplan staat. Maar doordat er stapelbedden in de kamers staan, zijn er volgens de bezwaarmakers aanzienlijk meer bedden. Maar het college gaat uit van twee bedden per kamer, de norm die algemeen geldt. Dat De Blauwvinger niet zelf over de vereiste parkeerplaats per hotelka mer beschikt, is voor het college geen struikelblok. Toen de 44 slaap plaatsen in het bestemmingsplan werden opgenomen, konden op eigen terrein al geen parkeerplaat sen worden gerealiseerd, en is er dus kennelijk geen noodzaak voor. Twijfelpunt is nog de eigendomssitu atie. De indiener van het plan pacht het bedrijf, maar heeft nog niet aan getoond dat de verhuurder ermee akkoord gaat. Wie: Danny Bos Leeftijd: 25 jaar Werkt: vijf jaar in de bedie ning bij Eetcafé De Steenenplaats Vanaf het allereerste begin van Eet café De Steenenplaats werkt Danny Bos hier met veel plezier in de bedie ning. Via een uitzendbureau kwam hij zes jaar geleden terecht in het pannenkoekenhuis van Hans Seegers, de broer van eigenaar Richard. Als dit door Richard wordt overgenomen, gaat Danny mee naar De Steenen plaats. In het begin woont hij nog in Den Helder en reist hij heen en weer. Door zijn vriendin, die hij op zijn werk leerde kennen en waarmee hij sinds veertien maanden een dochter tje heeft, komt hij vier jaar geleden op Texel wonen. 'Texel verschilt veel van Den Helder. Er is meer rust, de mensen zijn relaxter en zeggen elkaar vriendelijk gedag. Je merkt dat de mensen op het toerisme gericht zijn en willen helpen. Ik ben blij dat ik hier ben komen wonen en wil echt niet meer terug.' Vraagbaak voor gasten Binnen, op het terras of achter de bar: Danny is bij Eetcafé De Steenenplaats overal inzetbaar. Op het moment van schrijven heeft hij een schouderbles sure. Binnenkort volgt een operatie, maar in mei hoopt hij weer volledig mee te draaien. 'Ik heb het erg naar mijn zin. Het is leuk werk, vooral door het contact met de mensen. Het is belangrijk dat de gasten het naar hun zin hebben. Als ik tijd heb maak ik een praatje met ze, ongeacht of het Texelaars of toeristen zijn. Zeker in de rustige periode, waarin op Texel minder te doen is, zijn we voor toe risten een soort vraagbaak. Dan wil len ze weten waar ze iets leuks kun nen doen.' Door het contact met de gasten en de sfeer onderling, is Dan ny helemaal op zijn plek in Eetcafé De Steenenplaats. 'Je kunt hier lekker UMé eten tegen een betaalbare prijs met een gezellige bediening! We krijgen vaak positieve reacties op het eten en de sfeer binnen in het eetcafé. Met mooi weer krijgen we complimenten over ons terras, omdat het gezellig is en je lekker in het zonnetje zit.' 'We krijgen complimenten over ons terras en de sfeer binnen' 'We merken dat we overdag meer toeloop hebben dan 's avonds. Voor al Texelaars moeten nog een beet je bekend worden met onze goede menukaart. Op maandag met de markt in Den Burg is het sowieso altijd druk. In de zomer is het dage lijks tussen elf uur 's ochtends en twee uur 's middags druk. Zaterdag loopt het de gehele dag door en is het zowel 's ochtends als 's avonds druk. We hebben als collega's onderling goed contact, ook met de keuken. Het is een leuke groep om mee te werken. Dat zorgt voor plezier in het werk!' Plezier In de zomer is het altijd druk bij Eet café De Steenenplaats, vooral buiten op het terras. Dat het in de win ter rustiger is, komt volgens Danny met name doordat in Den Burg veel aanbod is op het gebied van horeca. U vindt Eetcafé De Steenenplaats op Stenenplaats 9-10 in Den Burg, elefoonnummer 0222-312871

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9