1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Wad zou 't naar Heeren van Aemstel Makers documentaires ontmoeten publiek Indische filmmiddag in Cinema Texel Hilarische avonturen in de Mojave-woestijn VRIJDAG 4 MAART 2011 Uitladder Avonddienst In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag 6 maart een avonddienst gehouden, georga niseerd door de vrouwenvereni gingen Eunice en Helpt Elkan der. Er worden gedichten voorgedragen en bezoekers hebben de mogelijkheid liede ren (uit het Liedboek) op te geven. De dienst begint om 19.00 uur, medewerking wordt verleend door The Messengers onder leiding van Jaap van der Slikke en organist Hans de Goe de. De uitgangscollecte is bestemd voor Kerk en Minima. Fancy fair op Daalderschool 'Reis om de wereld' is het thema van de fancy fair die vrijdag 11 maart op de Jacob Daalder- school in Oosterend wordt gehouden. Bezoekers kunnen zich van 17.30 tot 20.00 uur vermaken met diverse spelle tjes, hun geluk beproeven op het Rad van Fortuin, speuren naar koopjes op de rommeltjes- markt en lekkere hapjes proeven van 'wereldgerechten' proeven in het restaurant, ledereen is welkom. Dialectgroep De dialectgroep van de Histori sche Vereniging komt woens dag 9 maart van 10.00 tot 12.00 uur op bezoek in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De groep is nieuwsgierig naar wat de inwoners van Den Burg nog van het Tessels weten en gaat graag in gesprek met bezoekers. Film over Alzheimer In samenwerking met het Alz- heimercafé en de Stichting Wel zijn Ouderen Texel vertoont Cinema Texel dinsdag 15 maart de film Away from Her, een sober, ontroerend en sterk dra ma over de ziekte van Alzhei mer. De film begint om 14.30 uur, de toegang bedraagt €8,-, inclusief een drankje en een hapje. Kaartjes kunnen worden besteld via de SWOT, tel. 312696, e- mail swot@texel.com. Wandelen langs tuinwallen In samenwerking met het IVN en een bewegingstherapeut ver zorgt de Stichting Welzijn Oude ren Texel woensdag 16 maart van 10.00 tot 12.00 uur een tuinwallenwandeling. Er wordt gestart bij zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Er kunnen maximaal vijftien mensen deelnemen. Deelname is gratis. Aanmelden kan via de SWOT, tel. 312696, e-mailadres swot@texel.com. Da Tooterzzz op Texelpop Da Tooterzzz, de band rond zanger Rob Vonk, sluit vrijdag 25 maart de eerste avond van Texelpop af. Dat laat de organi satie weten. Bij de door kandi daat-notaris Ingrid Witte ver richtte loting kwam de naam Arie Deparia uit de hoge hoed, maar dat was het e-mailadres van de contactpersoon van de band. De Texelse coverband Wad zou 't speelt zondag 3 april in de Heeren van Aemstel in Amster dam. Fans kunnen meereizen in een speciaal geregelde touring- De band treedt op in het kader van de Dutch Battle of the Coverbands, waarvan de finale te zijner tijd in Paradiso plaatsvindt. De band vindt het leuk om mee te doen, maar heeft zeker niet de intentie tot beste coverband te worden uitgeroepen. 'We blijven een Texelse aangele genheid', verklaren de bandleden. Tijdens het optreden wordt de band beoordeeld door een vakjury van twee leden en ook het publiek kan een stem uitbrengen. Fans die met de band willen mee reizen, kunnen mee in een van de touringcars. De reis kost €15,-, inclusief toegangskaartje tot het optreden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Blokker in de Parkstraat. Meer informatie: www.wadzouhet.nl. Cinema Texel verzorgt zondag 27 maart een Indische middag. Niet alleen worden de veelge prezen films Stand van de Maan en Stand van de Sterren ver toond, bezoekers worden ook getrakteerd op een bijpassende lunch. Speciale gasten zijn twee van de makers van beide films. Tijdens een zogenoemde Q A gaan ze in op de vragen van het publiek. De Indische middag wordt gehou den op initiatief van filmdistribu teur en oud-Texelse Sara Höhner. Na een carrière in de glitter en glamour van de filmwereld koos zij een paar jaar geleden voor het directeurschap van een distributiemaat- festival in de Verenigde Staten. Daar wordt elk jaar nieuw talent gepresenteerd en worden nieuwe onafhankelijke films vertoond. Ook op Sundance won Stand van de Sterren de belangrijke internatio nale prijs. De film gaat over het gezin Sjam- sudin, dat net als zo veel andere gezinnen in Indonesië te maken heeft met grote problemen: cor ruptie, conflicten tussen religies, gokverslaving, de generatiekloof en het groeiende verschil tussen arm en rijk. De documentaire is het vervolg op Stand van de Zon en Stand van de Maan, die beide eveneens hoog staan aangeschre ven. Stand van de Maan won schappij van docu mentaires en arthou- sefilms. In die functie gaf ze ook de aanzet voor The Best of IDFA- tour, die in januari op Texel neerstreek. De hoofdmoot van het programma in Cinema Texel bestaat uit de Sterren. Het is voor het eerst vertoning van twee films. De nieuwste is Stand van de Sterren, de openingsfilm van IDFA 2010, die op dit internationale festival in Amsterdam zowel de award voor de beste Nederlandse documen- Stand van de Sterren ingezonden voor de Oscars. Regisseur Retel Helmrich is de zoon van een Nederlandse vader en een Javaanse moeder. Voor de research en opnamen van de trilo gie Stand van de Zon, Maan en Sterren verbleef hij geruime tijd in Indonesië. Ook reist hij de wereld over om op workshops en univer siteiten workshops te geven over zijn bijzondere cameratechniek. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat hij zelf naar Texel zou komen, maar door verplichtingen in Hongkong moest hij daar van af zien. Hij wordt vervangen door twee naaste medewerkers. Produ cent Hetty Naaijkens-Retel Helm rich is zijn zus, met wie hij twaalf jaar aan deze trilogie heeft gewerkt. Zij heeft een belangrijke artistieke bij drage gele dezelfde prijzen als Stand van de verd en was bij veel van de opna- Een uitgebreider overzicht van excursies, evenementen en activi teiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland wordt verspreid, en op www. texelagenda.nl. Vrijdag 4 maart: 15.00 uur. In kerkgebouw De Poort aan de Elemert in Den Burg begint om 15.00 uur een bazaar. Van 17.00 tot 19.00 uur is er een pauze. 20.00 uur. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 een dartstoer- nooi, georganiseerd door de Texelse Dart Organisatie. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'Uit bed!' van cabaretière Mylou Frencken. Entree €16,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst. 21.30 uur. In grand café De Hollebol in Den Burg begint om 21.30 uur een salsaparty; voor beginners en gevor derden. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Sonny Boy; 19.00 Gulliver's Travels 3D; 21.30 Drive Angry 3D; 21.45 No strings attached. Zaterdag 5 maart: 19.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje begint om 19.00 uur de jaarlijkse playbackshow van inwoners van Oudeschild en omgeving. 20.00 uur. In café De Kombuis in Oudeschild begint om 20.00 uur een optreden van de Dutch Lionel Richie. Entree gratis. 20.00 uur. Model Racing Texel houdt een competitieavond in de Burge meester de Koninghal in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. 21.00 uur. In café De Kroonprins in Oosterend begint om 21.00 uur een optreden van de Texelse bluesforma tie Skrep. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 Rango NL; 16.00 Yogi Beer 3D; 16.15 Rango NL; 18.45 Sonny Boy; 19.00 Gul liver's Travels 3D; 21.30 Drive Angry 3D; 21.45 No strings attached. Zondag 6 maart: 10.15 uur. Ter voorbereiding op de Zestig van Texel lopen atleten de derde - ruim 15 km lange - etappe. Deelnemers verzamelen om 10.15 uur bij hotel Prins Hendrik in polder Het Noorden. 13.00 uur. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan in hotel De Zeven Provinciën in Oudeschild worden gestart voor de Propagandawandeltocht. Er zijn rou tes van 5,10 en 15 kilometer. 13.00 uur. In eetcafé Sjans in De Koog begint om 13.00 uur een 501- dartstoernooi. Deelnemers hebben voor het laatst de kans zich te plaat sen voor de Texel Masters. 15.00 uur. Bij monument Het Dijkli- chaam aan de Lancasterdijk begint om 15.00 uur een anderhalf uur durende 'oestertocht'. Voor opgave en informatie: tel. 06-12808495. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Gnomeo Juliet; 13.45 Rango NL; 16.00 Yogi Beer 3D; 16.15 Rango NL; 20.00 Sonny Boy; 20.30 Drive Angry 3D. Maandag 7 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 Drive Angry 3D. Dinsdag 8 maart: 19.00 uur. In restaurant Het Vierspan in Den Burg begint om 19.00 uur een workshop sushi maken. Tel. 06- 12808495. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 No strings atta ched. TESO TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie; www.teso.nl of tel. 369600. i de geschiedenis dat een regisseur - Leonard Retel Helmrich - met twee IDFA als Sundance wint. Critici roemen het 'adembenemende en men ook zelf aanwezig. Jasper Naaijkens is de editor, die samen met Retel Helmrich uit meer dan opeenvolgende films zowel het 300 uur materiaal de film heeft gemonteerd en hiervoor een nomi natie op Sundance ontving. Net spectaculaire camerawerk', waar- als de regisseur heeft hij een jaar taire als voor de beste internatio- mee de kijker het Indonesië niet aan de Universiteit van Harvard in nale documentaire won. Vorige maand was de film op uitnodiging van acteur Robert Redford te zien Boston gewerkt. Naast dit tweetal is ook initiatiefnemer Sara Höhner alleen 'ziet', maar ook 'beleeft'. En hoewel er serieuze onderwerpen aan de orde komen, valt er ook op 27 maart aanwezig om ieder- op Sundance, het grootste film- veel te lachen. Volgend jaar wordt een persoonlijk te verwelkomen en een attentie aan te bieden. De Indische middag begint om 11.00 uur met de ontvangst. Om 11.30 uur gaat Stand van de Maan van start en om 13.50 uur Stand van de Sterren. Tussendoor is er een Indische lunch en de ontmoe ting met de makers van de film. Entree €17,50, inclusief lunch. Voor meer informatie over de films en de trailer: www.standvande- sterren.nl. Voorlichting Gemini De kraamafdeling van het Gemi ni Ziekenhuis houdt donderdag 31 maart tussen 19.00 en 21.00 uur een voorlichtingsavond voor zwangeren en hun partners. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal van het Gemini Ziekenhuis en duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De gang van zaken op de verloskamers en de kraamafde ling wordt toegelicht door een ver pleegkundige en gynaecologen en kinderartsen vertellen over hun werk. Indien mogelijk, wordt een rondleiding door de verloskamers gegeven. Aanmelden kan bij het Patiëntenservicebureau, tel. 696346, e-mail: psb@gemini-zie- kenhuis.nl. TX'71 viert jubileum Zwem- en poloclub TX'71 houdt zaterdag 14 mei een reünie voor leden en oud-leden in verband met de viering van het 40-jarig bestaan. Belangstellenden kunnen daar meer informatie over krijgen als ze een mailtje sturen naar zpc_ tx71 ©hotmail.com. plaats en telefoonnummer door te geven en te laten weten wanneer ze lid zijn geweest. De club is ook op zoek naar foto's en anekdotes van de afgelopen veertig jaar. Een scène uit 'Stand van de sterren', een brommer aangedreven Consulent In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild is voortaan elke donderdag gewichtsconsulent Nol Melkert uit Den Helder aanwezig om advies over afvallen te geven. Melkert was al samen met zijn vrouw actief in zijn woonplaats en breidt nu zijn terrein uit naar het eiland, omdat hij aan de overkant ook Texelaars als klant kreeg. Melkert adviseert over diëten van Cambridge, waarmee Inbreng voor kledingmarkt Voor de kledingmarkt die op 18 en 19 maart wordt gehouden ten bate hij en zijn vrouw ook ervaringen opdeden en respectievelijk 30 en 20 kilo afvielen. 'Wij weten dus het echt mogelijk is. Je voelt je fit en het is een geweldig programma.' Melkert werkt op afspraak en is bereikbaar via 06-16639097. van kinderen in Roemenië en Mol davië, kan op maandag 7 en 14 maart van 9.00 tot 12.00 uur kle ding, speelgoed en beddengoed worden gebracht naar De Schakel aan de Binnenburg, naast her vormde kerk De Burgt. Op woensdag 16 maart kan daar van 10.00 tot 17.00 uur kleding worden gebracht. Mocht het bren gen van de spullen een probleem zijn, dan kan contact worden opge nomen met Nannie de Haas tel. 312298 of Rensche Rienstra tel. 313878. Een kameleon die uit zijn beschermde leventje als huisdier wordt weggerukt, is de hoofdper soon in de animatiefilm Rango, die deze week in Cinema Texel draait. Hij belandt in de verlaten Mojave- woestijn en beleeft daar hilarische avonturen. De film draait in een Nederlands gesproken versie, met stemmen van onder anderen Tygo Gernandt, Georgina Verbaan en Najib Amhali. Actie in 3D in de geprolongeerde film Drive angry. Het verhaal gaat over Milton, gespeeld door Nico las Cage. Wanneer zijn dochter wordt vermoord, wil hij maar één ding: wraak. Complicerende fac tor is dat zijn kleindochter wordt ontvoerd, dat de daders van plan zijn om haar onder een volle maan te offeren en dat het drie dagen na de moord op zijn dochter al volle maan is. Op zijn wraakmissie wordt hij vergezeld door Piper (Amber Heard), een jonge en sexy serveerster. In Miltons 'turbo- charged Black '71 Challenger' beginnen ze een race tegen de klok. Stands op het gebied van mode en verzorging, lekkere hapjes en drankjes en de voorpremière van een film vormen wederom de ingrediënten van de ladiesnight, die woensdag 9 maart wordt gehouden in Cinema Texel in Den Burg. De vertoonde film is Gooi- sche Vrouwen, met alle bekende sterren uit de gelijknamige televi sieserie. Het verhaal gaat over vier vriendinnen, elk met hun eigen problemen. Cheryl's man, Martin, wordt weer behoorlijk afgeleid door ander vrouwelijk schoon. Claires dochter en dus ook haar kleinzoon vertrekken voor drie jaar naar Burkina Faso. Roelien is van slag omdat ze een bejaarde heeft geslagen en tot overmaat van ramp besluit Vlinder bij haar vader te gaan wonen, omdat ze haar moeder een slet vindt. De dames zijn hard toe aan een vakantie om weer een beetje tot zichzelf te komen. Ze pakken hun koffers en vertrekken naar Frankrijk. Eenmaal daar realiseren ze zich hoe belang rijk vriendschap eigenlijk is. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2