lEXaAGBGA.NL TEXELSE 2 COURANT ;i v 'k'S' Acteertalent bij playbackshow Cursus over gastheerschap DINSDAG 8 MAART 2011 Biograaf Wolkers in bibliotheek Onno Blom, de biograaf van Jan Wolkers, vertelt zondag 20 maart in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg over zijn boek Brieven aan Olga. Dit boek bevat de ongepubliceerde liefdesbrieven die Wolkers schreef aan de vrouw die model zou staan voor Olga in Turks Fruit. Bom vond de brieven tij dens zijn werk aan de biografie van Wolkers. Deze wilde ze ver werken in een roman, die er echter nooit is gekomen. De lezing begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €9,- (€7,50 voor leden). In verband met de te verwachten belangstelling wordt bezoekers aangeraden te reserveren. Dat kan in de biblio theek, via tel. 312743 of e-mail- adres reserveren@kopgroepbibli otheken.nl. Zilveren ring Bij Artex Kunstenschool Texel wordt zaterdag 12 maart een cursus 'Maak je eigen zilveren ring' gegeven. Deelnemers maken onder leiding van een goudsmid een ontwerp, dat ze vervolgens zelf uitvoeren. Deel name kost €55,-, inclusief mate riaal. Voor meer informatie: www.artex-texel.nl of tel. 313493. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar. Koorzangdag Bij Muziekpraktijk 6a in Scha- gen wordt zaterdag 2 april een koorzangdag gehouden. De deelnemers vormen een gemengd koor dat gedurende de dag drie stukken instudeert. De dag wordt gehouden in de NH-kerk aan de Schagerweg in Schagerbrug, dirigent is Karei Kok. De dag begint om 10.00 uur, op het programma staat muziek van Brahms, Berio en Backer. De koorzangdag duurt tot 16.00 uur. Aanmelden kan tot 15 maart via tel. 0224- 296861 Sterrenkijkdagen In het kader van de landelijke sterrenkijkdagen wordt vrij dag 11 maart van 19.30 tot 21.00 uur bij volkssterren wacht De Jager met een telescoop naar de sterren gekeken. De hele avond kunnen de kra ters op de maan worden bewon derd. Vroeg in de avond staat Jupiter nog aan de hemel, later komt ook Saturnus boven de horizon. De hele avond kunnen de kraters op de maan worden bekeken en verder diverse ster- hopen en nevels. De sterren wacht is gehuisvest op het ter rein van Ecomare aan de Ruyslaan, het sterren kijken gaat alleen door bij helder weer. Aan melden kan viatel. 06-53340063, deelname is gratis. y t.* r Drie dames doen, staand op krukken, de Spaanse meidengroep Las Ketchup na. Monique Smit, K3, Lady Gaga en Spice Girls. Ze kwamen alle maal voorbij op de playback show die zaterdagavond in dorpshuis 't Skiltje in Oude- schild werd gehouden. Het was een geslaagde avond in de gymzaal die op een gegeven moment afgeladen vol was. Op het podium kwamen 32 optredens voorbij, een stuk minder dan een jaar geleden waardoor de play backshow nu geen nachtwerk werd. De optredens waren een succes, de jury liet zich geregeld lovend uit over wat ze zag. Er werd onder meer gelet op het playbacken, de uitvoering, de aan kleding en de performance. De jeugd was ruim vertegenwoor digd. Floor Visser en Kim Huys- man lieten indruk achter als Adéle en Kim de Boer die een duet uit The Voice of Holland zongen. Zowel hun kapsels, make-up en kleding als hun mimiek en play back waren van top niveau. Ze werden er eerste mee. Opvallend was ook een optreden van Skeg en Jorg van der Vis, Chris Boekei en Mels Buijsman als De Jeugd van Tegenwoordig. Zij lieten te midden van veel meiden zien dat het voor jongens ook stoer was om te playbacken. Vertederend waren de optredens van de jongste kinderen, bij wie K3 zich in veel populariteit mocht verheugen. Hilarisch was het bij de volwassenen. Pietje Kager en Marcel Winder hadden de lachers op hun hand met hun uitvoering van het nummer 'Aan de Schijt' uit het televisieprogramma de TV- Kantine. Het is een parodie op het nummer 'Majesteit' van Guus Meeuwis en Youp van 't Hek. Jurylid Willem Anton Schagen was onder de indruk van de perfor mance van veel nummers en merkte op dat er veel acteertalent in Oudeschild is. Hij deed via pre sentator Robin van Sambeek een oproep aan de deelnemers ook aan Ouwe Sunderklaas deel te nemen, zodat de terugloop daar van gekeerd kan worden. Uitslagen: Groep A (jeugd t/m groep 4): 1Anna en Senna (Cerén Buijsman en Tess Zegel), 2. Monique Smit (Mikki Hemelrijk), 3. K3 (Manon Visser, Mandy Driesse, Malou Schagen). Aanstormend talent: K3 (Isa de Graaf). Groep B (jeugd groep 5 t/m 8): 1Adéle en Kim de Boer (Floor Visser en Kim Huys- man). 2. K3 (Lilian Visser, Anouk Smit, Imme Zuidewind), 3. Lady Gaga (Kiara Wetsteen). Originaliteitsprijs: Jeugd van tegenwoordig (Skeg en Jorg van der Vis, Chris Boekei en Mels Buijsman) Groep C (jeugd OSG): 1Musical Doe Maar (Charity Wetsteen en Cheryl Koning), 2. Tina Turner ft Beyoncé (Dorinde en Larissa Timmer), 3. Spice Girls (Helene Shoehuys, Jolein Witte, Merel van der Wal, Thessa Ekker en Emily Westdorp) Groep D (volwassenen): 1. Freddy Mer cury en Montserrat Caballé (Yvonne Smit en Conny van Beek), 2. Ome Henk (Lillian en Cheryl Koning). Aanstormend talent: Guus Meeuwis en Youp van 't Hek (Marcel Winder en Pietje Kager) Playbacken in Den Burg Belangstellenden voor de nieuwe playbackshow in Den Burg kunnen zich nog aanmelden bij de organi serende feestcommissie. De show, die zaterdagavond 12 maart in De Hollebol wordt gehouden, kent vooralsnog tien aanmeldingen. De feestcommissie, onderdeel van de dorpscommissie van Den Burg, hoopt dat er nog een aantal deel nemers bijkomt. Aanmelden via info@playbackshowdenburg.nl. Mantelzorgers in het zonnetje Pharos wil binnenkort wat leuks aan huis brengen bij mantelzor gers als blijk van waardering voor de zorg die zij aan een bieden. De welzijnstichting gaat langs bij mantelzorgers die bekend zijn bij het steunpunt voor mantelzorg, maar is ook op zoek naar niet bekende mantelzorgers. Zij kunnen aangemeld worden bij Pharos via Kliko.nl Als plichtsgetrouwe burger spoedde ik mij afgelopen woens dag naar de stembus. De Provin cie, Nederland rekende op mij. Voldaan keer je je om na voldane plicht en denkt jouw belangrijke stem in een belangrijke bus te kunnen deponeren. Wie schetst mijn afgrijzen en verontwaardi ging toen ik naar de gleuf van een grijze vuilcontainer werd verwe zen! De roep die ervan uitging was: uw stem is vullis, wij nemen u niet serieus. Ik voelde mij diep gegriefd door dit gebrek aan res pect voor de kiezer. Ook het feit dat Trouw de volgende dag een paginagrote foto liet zien van een stembureau uit Arnemuiden, waar eenzelfde stemkliko werd omge keerd, helpt niet mijn ontstem ming te verlichten; buur man's verloedering verzacht niet. Wat ligt aan deze respectloosheid ten grondslag? Is het al niet begon nen bij de invoering van de nieu we huisstijl? Een paar nietszeg gende, flauw gekleurde streepjes die op ieder wasmiddel zouden kunnen passen? En waar jaren lang, en nog steeds zonder resul taat, geëmmerd is over de inrich ting van de Groene Plaats, is ons trotse Texelse Wapen zonder eni ge vorm van inspraak geruisloos afgevoerd. Niets is de bewoners gevraagd. Texel heeft hiermee haar gezicht verloren. Nog eens temeer benadrukt door het lege .txl. Ik ken niet één e-mailadres zonder naam, maar Texel is nu verworden totniks .txl. En ter wijl de burger wordt opgeroepen tot zuinigheid en zorg voor het milieu, worden vanaf het gemeen tehuis tonnen briefpapier met ons mooie wapen afgevoerd en sim pelweg vernietigd. Het wordt hoog tijd dat er wat zakgeld wordt ingehouden bij de verantwoorde lijken van deze schandelijke acties. Geef ons ons wapen terug en ons gezicht! Pien Verberg tel. 315224 of awestra@pharostexel nl. De stichting vraagt om namen, adresgegevens en de aard van de zorg die wordt verleend. Aanmel den is mogelijk tot donderdag 17 maart om 12.00 uur. Mantelzorgers zijn mensen die structureel en intensief zorg verle nen aan een ziek familielid, een zieke partner of een andere naaste. Wat Pharos betreft, mogen zij gezien worden. 'Vaak vergeten mantelzorgers zichzelf in de drukke bezigheden voor een ander. En dan is het leuk als er ook even aan hen wordt gedacht.' Wat Pharos wil rondbrengen, is nog een verrassing. Fancy Fair Daalderschool De fancy fair van de Jacob Daal derschool, die in het teken stond van 'reis om de wereld' heeft netto €1875,56 opgebracht. De fancy- fair wordt niet, zoals eerder ver meld, komende zaterdag gehou den, maar is al achter de rug. Het nationaal park Duinen van Texel houdt in maart voor de vierde keer een cursus 'gastheer schap'. De cursus is bedoeld voor onderne mers die hun gasten aanvullende service en optimale beleving van Texel willen bieden. Als gasten erva ren hoe rijk en gevarieerd de natuur en cultuur van Texel is, geeft dit aan leiding voor een herhalingsbezoek. Anderzijds stimuleert het de bekend heid van het nationaal park. Tijdens de cursus komen de verschillende natuurgebieden van Texel aan bod Een uitgebreider overzicht van work shops, excursies en activiteiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland wordt verspreid, en op www.texelagenda.nl. Dinsdag 8 maart Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 No strings atta ched Woensdag 9 maart In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de maandelijkse raadsvergadering. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Rango NL; 14.15 Yogi Beer 3D NL. Om 19.00 uur begint de Ladiesnight. r -V LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8S Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Donderdag 10 maart In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg begint om 9.30 uur een lezing over opvoeden volgens de Triple P-methode. De toegang is gra in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaver- Vrijdag 11 maart Bij atelier Udjat in Oosterend begint om 9.30 uur een workshop dans voor TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO vrijdag 11 maart tussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhard- laan, Beatrixlaan. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 8 maart 09.50 en 22.35 u. Woe. 9 maart 10.20 en 22.55 u. Don. 10maart 10.46 en 23.15 u. Vrij. 11 maart 10.50 en 23.30 u. Zat. 12 maart 11.17 u. Zon. 13 maart 00.00 en 12.10 u. Ma. 14 maart 01.16 en 13.27 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 13 maart eerste kwartier, dinsdag 15 maart dood tij. Zondag 13 maart zon op 7.01 uur, Op zoek naar verhalen Het Gemeenschappelijke Wad denzee Secretariaat (CWSS) is op zoek naar mensen die, gewa pend met foto- en videocamera op zoek gaan naar verhalen op de Waddeneilanden. De bedoeling is een team van twee personen samen te stellen, dat tien plaatsen langs de Waddenkust bezoekt. De mooiste door dit team verzamelde verhalen worden gepu bliceerd op de website www.wad- denzeewerelderfgoed.nl De verzamelaars krijgen een onkos tenvergoeding, technische onder steuning en een huurauto. De ver- halenjacht vindt plaats van 1 mei tot 30 juni, de deelnemers moeten een passie hebben voor reizen en nieuwsgierig zijn naar het Wad en de mensen ter plaatse. Aamelden kan tot 31 maart via waddenzee@msl.nl. en wordt ingegaan op de gebiedsin- richting, die van belang is voor de recreatieve mogelijkheden en het beheer. Onder leiding van deskundi gen inventariseren deelnemers de mogelijkheden in de omgeving van het bedrijf. Na afloop ontvangen de deelnemers een certificaat en een bordje voor op de gevel. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten, op dinsdag 15, donderdag 24 en don derdag 31 maart, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. Deelname kost €25,-. Opgeven kan tot 10 maart bij Pierre Bonnet, tel. 367440, e-mailadres: pierrebonnet@ecomare.nl. Expositie De Rog Eetcafé De Rog in De Cocksdorp exposeert de komende maanden werken van kunstenaar Daan van Loenhout uit Oosterend. Van Loenhout toont schilderijen die gemaakt zijn op stukken vlakge- maakt hout van iepen die een tijd in het water hebben gelegen. Op de werken staan veelal afbeeldingen van landschappen. Bijzonder is dat de nervenstructuur in het hout onderdeel uitmaakt van de beschildering, zodat afbeelding en hout één geheel vormen. De werken zijn te bekijken als De Rog geopend is. Monica Maas exposeert in stal Onder de titel Tekeningen in de stal exposeert Monica Maas vanaf zaterdag 12 maart in één van de stallen van Novalishoeve aan de Hoornderweg nabij Den Hoorn. Tekeningen van haar bekende figuurtje Bobbi het beertje sieren de plek waar de lammetjes worden geboren. Verder hangen er teke ningen uit Ruumte skaadt niet, dat ze samen met Gré Dros maakte. De expositie wordt om 11.00 uur geopend. Dat gebeurt op feestelij ke wijze. Soggies krijgen de fles, Maas leest voor en kinderen krij gen iets lekkers. Wandelpad afgesloten Omdat broedende weidevogels erg gevoelig zijn voor versto ring, worden delen van het Noord-Hollandpad tussen 15 maart en 1 juli afgesloten voor wandelaars. Het Noord-Hollandpad is een gemarkeerde route van 270 km lang, die voert van De Cocksdorp naar Huizen. Zeven etappes zijn gedurende het broedseizoen afge sloten, waarvan drie op Texel. Het gaat daarbij om het tracée door Waalenburg (afgesloten tussen 15 maart en 15 juni), het stuk door De Apotheek (afgesloten tussen 1 april tot 1 juli) en het stuk langs de Havensluiskom (afgesloten van 15 maart tot 15 juni). Door middel van bewegwijzering worden wande laars naar een alternatieve route verwezen. Krokusrit MAB Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg gaat zater dag 12 maart om 20.00 uur de Krokusrit van de MAB-club van start. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. De rit is uitgezet door Patrick Simons en Aris van der Vis, de prij zen zijn beschikbaar gesteld door Opel Rentenaar. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP/ Vrouwen van Nu komt woensdag 16 maart bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Op het programma staat 'een ver rassende avond met RvS', zoals de organisatie enigszins cryptisch omschrijft. De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2