TEXELSE^COURANT t ym Cjroen ^wartr jexeïs in het harL, Prijs TESO-aandeel naar recordhoogte Voorzitter botst met andere bestuursleden Arie Dijker vindt eerste kievitsei in Nieuwland Timmer OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12558 DINSDAG 10 MAART 2009 Temidden van pasgeboren lammetjes las Monica Maas zaterdag voor uit eigen werk in de stallen van Novalishoeve. ZDH-spelerMike de Bruijn werd voorafgaand aan het treffen tegen Watervogels gehuldigd voor zijn 250ste wed strijd. Samenbrengen van mensen die met duurzaam heid bezig zijn was het doel van de Smaakvolle Ontmoeting van Laura van Veller. 'Dit is bepaald niet mijn slecht ste koor', zegt Arie Groen, die dit jaar 25 jaar dirigent is, over het Texels Vrou wenkoor. Hij piept, knippert met zijn ogen en beweegt. Knuffelzeehond Paro, een elektronisch wonder, stal maandag het hart van Mies Leegwater, bewoonster van Verpleeghuis Texel. Paro is een geavanceerde robot met een zachte witte vacht en ree bruine ogen. De zeehond reageert op stemmen en liefkozin gen door te piepen, te bewegen en te knipogen. Een Japan se vinding die menig hart doet smelten en een verrijking is in het bestaan van mensen die door dementie weinig prikkels meer kennen. Ze reageren niet op muziek en zang, maar wel op Paro. Dat het werkt blijkt uit wetenschappelijk onderzoek, dat werd bevestigd door de innige wijze waarop mevrouw Leegwater de knuffelzeehond op schoot nam. 'Mensen wor den er rustig en blij van en het verlaagt de bloeddruk', zei Robbert van de Bent, bestuurslid van de Steunstichting van het Groene Kruis Texel. De stichting leverde een financiële bijdrage voor de aanschaf door het verpleeghuis. De steunstichting, een overblijfsel van de particuliere zorgorga nisatie, beheert een bescheiden vermogen waarmee maat schappelijke doelen op het eiland worden gesteund, zoals het Alzheimercafé en andere initiatieven. De stichting adop teerde maandag zeehond Rob in Ecomare. Voor de overdracht van Paro was een toepasselijke plek gekozen: Ecomare. Het is geen toeval dat de knuffel zich ais zeehond manifesteert. Dit dier veroorzaakt, anders dan hon den of katten, geen negatieve prikkels en is zoals dat heet emotioneel-neutraal. pao g j™»™.; Lange tijd werden Gerard Weijers en de ijsclub van Oudeschild in één adem genoemd. 39 jaar zat hij in het bestuur, waarvan zo'n 35 jaar als voorzitter. Met echtgenote Lia als rechterhand. Na een uit de hand gelopen meningsverschil met andere bestuursleden, is hij opgestapt. 'Een verschil van inzicht binnen het bestuur', zegt voorzitter Victor Maat, die als nieuwkomer in het bestuur met het conflict werd geconfron teerd. Weijers, een man die hecht aan regels en afspraken, had andere ideeën over renovatie/nieuwbouw van het clubgebouw. Weijers: 'Op 20 december zijn daarover binnen het bestuur afspraken gemaakt, maar nu blijkt dat andere bestuursleden die afspraken aan hun laars lappen. Daar kan ik niet mee leven.' Met een bestuurscrisis als resultaat, gevolgd door de eerste ledenvergadering in de schaduw komt te liggen en niet meer op de plek waar de zon het ijs doet smelten. De ijsclub, die op een paar mensen na over een nieuw bestuur beschikt, krijgt van allerlei kanten steun voor de plannen, ook in de vorm van toegezegde materia- Weijers na ruzie weg bij ijsclub minstens tien jaar tijd. Weijers ont brak daar zelf, zijn standpunt ver woordde hij in de brief die werd voorgelezen. Maar leden omarmen den het plan van het aanwezige bestuur om een nieuw clubhuis te bouwen en de toegang tot de ijs baan aan te passen, zodat deze in len, diensten of medewerking. Ook het college van b en w dat vorige week een kijkje bij de ijsbaan nam, toonde zich enthousiast, al moeten de woorden nog in daden omgezet. Victor Maat betreurt de manier waar op afscheid is genomen van Weijers. 'Gerard, en ook Lia, hebben zich vele jaren enthousiast ingezet voor de ijsclub. Daar zijn we hen zeer erkentelijk voor. We hebben Gerard een afscheidscadeau aangeboden. Het is jammer dat het zo gelopen is, maar ik ben er verder geen partij in.' Ook Ab Blom en Dirk Barends heb ben na vele jaren het bestuur verla ten. Ook zij worden bedankt voor al het werk dat ze hebben verricht voor de ijsclub. Weijers wil inhoudelijk niet op de kwestie in gaan, maar heeft geen goed woord over voor de gang van zaken. 'Hier lusten de honden geen brood van. Als het bestuur excuses wil aanbieden, dan komen ze maar langs.' De prijs voor een TESO-aandeel is zaterdagavond tijdens de Lions- veiling naar een nieuw record gestegen. Een van de aandelen werd verkocht voor €7250,-, het hoogste bedrag ooit betaald op de veiling voor een aandeel. Het ging om een aandeel van vijfen twintig gulden. Een tweede aandeel van vijfentwintig gulden verwisselde voor €7100,- van eigenaar. Het oude record stond op €6500,- dat in 2008 op de Lionsveiling voor een TESO- aandeel werd betaald. Een aandeel van vijf gulden werd zaterdagavond voor €6200,- verkocht. De waarde papieren kwamen terecht in handen van Texelaars Voor aandelen in exploitatiemaat schappij De Krim werd eveneens stevig betaald. Drie oprichtersaan delen gingen voor respectievelijk €3700,-, €4000,- en 4050,- van de hand. Twee toondersaandelen wer den verkocht voor €2100,- en €2200,-. Ook deze waardepapieren gingen allemaal naar Texelaars. De oprichtersaandelen leverden het meeste op, omdat die de mogelijk heid bieden een prioriteitsaandeel in handen te krijgen. Wie tien oprich tersaandelen heeft, heeft recht op een prioriteitsaandeel en kan daar mee invloed uitoefenen op het vakantiepark bij De Cocksdorp. Nominatie Texel loopt niet lekker Het gaat niet goed met Texel in de strijd om de titel Wandelge meente van het Jaar 2011 Het eiland legt het met 8,6 procent van de stemmen vooralsnog af tegen de andere genomineerden Bergeijk (38,5 procent) en Tubber- gen dat met 52,9 procent van de stemmen aan kop gaat. Er kan nog tot 1 april worden gestemd op www.wandelkrant.nl. Texel kent zo'n veertig verschillen de wandelroutes die langs een grote variëteit aan landschappen voeren. Dat was voor de jury van de wandelprijs aanleiding Texel voor te dragen als één van de drie kanshebbers op de titel. GQ3EBtamn <33 De Lionsveiling kende in totaal een omzet van €45.000,-. Voor de kunst werken was minder belangstelling en ook de hoeveelheid bezoekers viel tegen. Naar schatting waren er tegen de honderdvijftig mensen. Van de 170 kavels die aan bod kwamen, werden er 100 verkocht. Naar ver wachting houden de Lions op basis van de provisiekosten op de geveil de werken, de horeca en adverten tieverkoop aan de veiling tien- tot twaalfduizend euro over om aan goede doelen te doneren. Autobanden stuk gesneden Bij een auto aan de Molenstraat in Den Burg zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier banden stuk gesneden. De daders zijn onbekend. Mensen die iets gezien hebben, kunnen contact opnemen met tel. 313702 of 310565. TEXELS E0COURANT Arie Dijker uit Den Hoorn heeft zaterdagochtend het eerste kievits ei gevonden. Hij meldde zijn vondst even na half twaalf bij de redactie. Het ei lag op een stuk bouwland van Jaap Lap in het Hoornder Nieuwland. De kievit die het ei gelegd had, had een dag eerder Dijkers aandacht getrokken door fel achter een kiekendief aan te jagen. 'Als ze dat doen, weet je dat er wat aan de hand is. Dan hebben ze een ei gelegd dat ze tegen roofvogels proberen te beschermen', legt de Hoornder uit. Hij is een fanatiek eierenzoeker, die al veel vaker het eerste legsel van een kievit vond. De laatste keer deed hij dat in 2008. (foto Joop Rommets) Westend www.texelseautopagina.nl Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): De Echte Bakker EP: Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. open 19:15 uur GGD NOORDKOP: HELFT JEUGD VRIJT ONVEILIG VOLGENDE KEER WEL DE VEILIGHEIDSGORDEL OMHOUDEN, HOOR!

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1