1EXBJVGBsCA.nl Kledingmarkt in De Schakel Geslaagde playbackshow Den Burg TEXELSE 2 COURANT Monica Maas leest lammetjes voor Paard Het wordt voorjaar. Werkelijk waar. De afgelopen nacht heb ik doorlo pend vogelgeluiden gehoord. Ook kierde het daglicht al rond zeven uur door het gordijn. Dit mens werd blij wakker, zette thee en sloeg de krant open. Waarmee alle ellende van de wereld weer over de keukentafel rolde: het dodental in Japan loopt onrustbarend op, Khaddafi boekt bloedige succes sen en in de omringende landen wil je ook niet graag wonen. Ik kan al het leed van de wereld niet keren, hoogstens wat doneren of 's zondags in de collectezak depo neren. Mij verder druk maken over klein leed in eigen omgeving, als je dit na bovengenoemde zaken nog zo noemen mag. Mekkeren over gemeentelijke procedures waar geen eind aan lijkt te komen. Ver gunning verleend, ingetrokken, weer verleend, weer ingetrokken, nieuwe procedure, ontheffing. Je zou er knap 'Modem gestoord' van worden. Het schiet allemaal niet op. Als argeloze lezer bekruipt mij de vraag wie hier klungelt of lastig is, de aanvrager of de wet gever. Evenzo stoor ik mij aan de vele aanpassingen aan zich mis dragend uitgaanspubliek. Het nu voorgestelde plan om honderdvijf tigduizend euro te besteden aan het verleggen van een nieuwe aanlooproute voor het verstorend tuig van de jongerencamping bij Opienie De Koog pampert weer de orde verstoorders en legt de verant woordelijkheid opnieuw bij de omwonenden en de campingbe heerders. Spant het paard weer achter de wagen. Want wie zuipen en vernielen hier nu eigenlijk? Al jaren plaatsen we vandaalbesten- dige, lompe banken, sluiten stuk ken strand af na een bepaald uur, sjouwen iedere dag met ons tuin en terrasmeubilair, alleen om zich misdragende uitgaanders zoveel mogelijk tegemoet te komen in hun vrijheidsdrang. Zij zijn immers de potentiële goed bestedende toeristen van morgen, die dan hopelijk komen terugbetalen wat zij ons vandaag kosten? Het lik- op-stukbeleid, de dorpswachten, het helpt te weinig. We zijn gewoon te aardig, te tolerant. En onderwijl liggen hardwerkende, goedwillen de mensen wakker en herstellen iedere dag met dikke ogen de aangebrachte schade. Ik stel daar om voor om de 'hekken' om onze samenleving te verplaatsen naar de jongerencamping. Om een paar honderd kratten bier over de afgesloten omheining te gooien en ze daar maar lekker te laten zuipen en brullen als het dan per se zo nodig is voor hun zelfontplooiing. Pien Verberg Ten bate van kinderen in Roeme nië en Moldavië wordt vrijdag 18 en zaterdag 19 maart een kle dingmarkt gehouden in De Scha kel aan de Binnenburg, bij de Burgt. Er is ook speelgoed en beddengoed te koop. Tijdens de verkoop is er gelegen heid een kopje koffie of thee te drinken met wat lekkers. Kinderen kunnen spelen en er is een grab belton. Ér wordt een verloting gehouden en er staat een dam bord. Vrijwilligers van de werk groep Hulp Oost Europa zijn aan wezig om over hun werk te vertellen en foto's te laten zien. Wie zelf iets Opruimactie Schoonmaakgroep Opgeruimd Staat Texels houdt vrijdag 18 maart een schoonmaakactie in Den Burg. De vrijwilligers verzamelen zich om 15.00 uur op de Groeneplaats. Daarvandaan zweren ze uit door het centrum om na zo'n anderhalf uur weer samen te komen. De schoonmaakactie wordt gehouden in het kader van de vrijwilligersda- gen NL Doet. Vrijwilligers zijn wel kom om mee te helpen. Krokusrit MAB Verdeeld over een B- en een C- klasse namen zaterdag negen tien teams deel aan de Krokusrit van de MAB-club. De rit was uitgezet door Aris van der Vis en Patrick Simons, die veel eer van hun werk hadden. Vanaf de start aan het Wezenland ging het door Den Burg naar De Waal en vandaar naar Oudeschild. De deel nemers stond onderweg menig verwarrende aanwijzing te wach ten, wat met name in de Tromp straat voor een opstopping zorgde. Via de dijk, het Lageveld en de Molenbuurt bereikten de deelne mers uiteindelijk de finish, die stond opgesteld bij Strends End aan de Achtertune. De deelnemers haalden een gemiddelde snelheid van 24 km per uur. Uitslagen: B-klasse: 1 .Henriëtte van Vliet en Dirk Slik, 5 strafpunten; 2.Sjef Boom en Jan Nico van der Ploeg, 24; 3.Pieter en Marjan van der Vis, 61. C-klasse: I.Angelien Hin en Yvonne Huisman, 40 strafpunten; 2.Tom Smit en Ard Commandeur, 41; 3.Thea Verstappen, 48. Notaris bij servicepunt Tijdens de inloopochtend van het dorpsservicepunt De Koog spreekt woensdag 16 maart notaris Marjon Hoogerheide over erfrecht, vrucht gebruik en het (langstlevende) tes tament. Na afloop is er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vra gen. De inloopochtend wordt gehouden in dorpshuis De Hof en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Folklore De folkloredansgroep is begonnen met danslessen voor kinderen van af 4 jaar. De lessen worden gege ven op vrijdagen van 16.00 tot 16.30 uur in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Meer informatie: Simone de Wit (tel. 314118) of Ria Koopmans (tel.313066 of tel. 06-23066812). Met onder haar gehoor niet alleen enkele tientallen kinderen en hun ouders maar ook een handvol pas geboren lammetjes las Monica Maas zaterdag in één van de stallen van de Novalishoeve voor uit eigen werk. Ze deed dat ter gelegenheid van de expositie Tekeningen in de stal, die de komende maanden in de Hoornder zorgboerderij te zien is. De expositie bestaat uit tekenin gen van het beertje Bobbi en illu straties uit het boekje Ruumte skaadt niet, dat Maas samen met Gré Dros maakte. tF°to jood Rommel De eerste playbackshow van Den Burg is succesvol verlopen. Ruim tweehonderd bezoekers genoten in De Hollebol van elf optredens. De optredens waren van hoog niveau en sommige deelnemers hadden de lachers op hun hand. De jongste deelnemers stonden vol overgave op het podium. Han- na en Ciska, die het nummer Lol- lypopland van K3 vertolkten, won nen uiteindelijk bij de onderbouw van de basisschool. De meiden zagen er beeldschoon uit en voer den een prachtig dansje uit. In de categorie bovenbouw basis school had de jury een hele klus de winnaar aan te wijzen. Het enthou siasme waarmee Myrte het num mer Raise your glass van Pink had opgevoerd gaf de doorslag en werd beloond met de eerste plaats. Melle, Thomas en Sem wonnen met een grappige act van de drie biggetjes. Het zag er prachtig uit en de heren hadden goed geoe fend op danspasjes en het play backen. Bij de volwassenen had zich maar één groep aangemeld, maar die hadden er wel werk van gemaakt. Willemein, Jonna Anita, Miriam en Diewertje vertolkten het nummer Oh meisje van Esther Groenenberg en dat gebeurde met zoveel over gave dat de vonken er vanaf spron gen. De dames gingen automa tisch maar ook verdiend door naar de finale die zaterdag 9 april in Oosterend wordt gehouden. Met elf optredens had de play backshow nog geen bezetting die vergelijkbaar is met de gemiddelde deelname aan de playbackshows in de buitendorpen, maar het was wel een geslaagde avond die opvolging en meer deelnemers verdient. Als extra kende de play backshow een paar live-optredens van Roos Tijssen die had meege daan aan de voorronden van het Junior Songfestival. Ook Bram Dros en Daniël van der Hoek speel den een aantal eigen nummers. De show werd gepresenteerd door Peter van de Voort. Boek Grootemaat genomineerd Het boek Burenruzies van Frank Grootemaat is genomineerd voor de publieksprijs van de Nico Scheepmakerbeker, de verkiezing van het beste sport boek. Grootemaat, redacteur bij Texelse Media en sinds kort woonachtig op het eiland, schreef het boek vorig jaar. Burenruzies gaat over voet balwedstrijden tussen buurlanden en behandelt de achtergronden, de geschiedenis en de emoties. De Nico Scheepmakerbeker voor het beste sportboek wordt dit jaar voor de zevende keer uitgereikt en is vernoemd naar Nico Scheepma ker, één van de 'godfathers' van de Nederlandse sportjournalistiek. Het publiek kan een stem uitbren gen op het boek van Grootemaat. Dat kan via www.nicoscheepma- kerbeker.nl. Burenruzies is te vin den in de categorie 'voetbal'. Stemmen is mogelijk tot en met 14 april. De winnaars worden op 18 april in het Olympisch Stadion in Amsterdam bekend gemaakt. Een uitgebreider overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland wordt verspreid en op www.texelagenda.nl. Dinsdag 15 maart Eindexamenleerlingen van de HAVO en het VWO presenteren vanaf 19.00 uur hun profielwerkstukken in de OSG aan de Haffelderweg in Den Burg. Bezoek is welkom. Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert. Oud-burgemeester Joke Geldorp vertelt hoe het haar nu ver- In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 21.00 uur een concert door de Schotse groep Real Time. Toegang €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Away From Her (reserveren bij de SWOT); 14.30 Sonny Boy; 20.00 Gooische Vrouwen; 20.30 I am num ber four. Woensdag 16 maart In De Schakel in Den Burg kan van 10.00 tot 17.00 kleding, linnen, bed dengoed en speelgoed worden gebracht voor de kledingmarkt van Ria van der Vis. Notaris Marjon Hoogerheide houdt in dorpshuis De Hof in De Koog een hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 15 maart 02.30 en 15.20 u. Woe. 16 maart 04.46 en 17.26 u. Don. 17 maart 06.06 en 18.35 u. Vrij. 18 maart 07.16 en 19.35 u. Zat. 19 maart 08.14 en 20.15 u. Zon. 20 maart 09.15 en 21.26 u. Ma. 21 maart 10.05 en 22.05 u. eerder hoog water. Zaterdag 19 maart volle maan, maandag 21 maart springtij. Zondag 20 maart zon op 6.45 uur, onder 18.53 uur. TEXELSE0COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Gerard Til Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 1 4 02 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode inleiding over erfrecht, vruchtgebruik en een testament. Aanvang 10.15 De afdeling Texel van de NBvP/Vrou- wen van Nu komt om 19.30 uur bij een in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Yogi Beer 3D; 14.00 Rango NL; 16.15 Mijn opa de bankrover; 16.30 Gooi sche Vrouwen; 20.00 Gooische Vrou wen; 20.30 FilmArt: Potiche. Donderdag 17 maart De afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke in Den Burg voor een vergadering annex ruilavond. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een informatie bijeenkomst over het project de Gouden Driehoek. Vrijdag 18 maart Ten bate van kinderen in Roemenië en Moldavië wordt van 9.30 tot 18.00 uur een kledingmarkt gehouden in De Schakel. Er is ook speelgoed en Bij Atelier Udjat in Oosterend wordt een workshop dans voor 55-plussers gehouden In het kader van NL Doet wordt Den Burg ontdaan van zwerfvuil. Vrijwilli gers kunnen zich om 15.00 uur ver zamelen op de Groeneplaats. Voor materialen wordt gezorgd. Toneelvereniging De Vriendenkring speelt in de ZDH-kantine in Den Hoorn de komedie 'Lipstick' van Dimitri Frenkel Frank. Aanvang 20.00 In hotel Den Burg begint om 20.00 uur een openbare bijeenkomst van D66. Tweede Kamerlid Boris van der Ham verzorgt een inleiding en beant woordt vragen. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild speelt de groep Gien Gehannes 'Toid vliegt': Westfriese humor en liedjes. Aanvang 20.00 uur. Reserveren tel. 313868. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Wil je mijn pleister zien?' Toegang €16,- (diner vooraf mogelijk, Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 I Am Number Four; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.30 True Grit; 21.45 Gooische Vrouwen. TESO In verband met de te verwachten drukte vaart TESO vrijdag trussen 9.30 en 16.00 uur met twee boten. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: Koger- straat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenmakerstraat, Witte Krui- slaan. t wil bakken voor bij de koffie, is welkom. Kleding die tijdens de markt niet verkocht wordt, wordt begin mei naar Moldavië gebracht. Vrijdag is de markt van 9.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Woensdag 16 maart kan er van 10.00 tot 17.00 nog kleding, linnen, beddengoed en speelgoed naar De Schakel wor den gebracht. Rode Kruis De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt dinsdag 22 maart jaar vergadering. De vergadering wordt gehouden in het eigen gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg en begint om 19.30 uur.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2