TEXELSE 7 COURANT Geen treffers oppermachtige Kogers Voetbaluitslagen ZDH tweede na zege op Watervogels Degradatie dreigt voor Tevoko Ruime nederlaag Texel'94 tegen koploper SVO houdt koploper EVC op gelijkspel DINSDAG 15 MAART 2011 Ongeloof overheerste zondag bij iedereen die SV De Koog een warm hart toedraagt. De ploeg was tegen Nieuwe Niedorp op eigen veld oppermachtig, maar slaagde er niet in één van de vele kansen te benutten. Omdat ook de gasten niet scoorden, stond het na negentig minuten nog steeds 0-0. In de warming-up was er een tegenvaller voor De Koog. Aan voerder Charly Vital raakte gebles seerd - waarschijnlijk betrof het een verrekking in een kuit - en moest de wedstrijd aan zich voor bij laten gaan. Misschien dat het daardoor even wennen was voor de Kogers. Feit is dat Nieuwe Nie dorp in de openingsfase een over wicht opbouwde, zonder evenwel grote kansen te krijgen. Verder dan een afzwaaier kwamen de bezoe kers niet. Daarna nam De Koog het initiatief over. De ploeg had vaker de bal en slaagde er steeds beter in de vrij lopende spelers aan te spelen. Spits Robin Schoo ont popte zich tot een plaag voor de Niedorper verdediging. Als hij de bal had, was het alarm fase 1 in de verdediging van de bezoekers. De eerste kans was dan ook voor Schoo. Hij schoot net naast. Tien minuten later was het Buddy Dool aard die vrij voor de keeper niet kon scoren. Ook Maurice de Groot was dicht bij de openingstreffer. Hij wachtte net te lang met schieten. In het vervolg werd het Koger over wicht steeds groter. Nieuwe Nie dorp kreeg tot net over de midden lijn vrij spel, maar waagden de gasten zich verder, dan werden ze resoluut tot staan gebracht en counterden de Kogers er gevaarlijk op los. Ook na de rust waren de gastheren veel beter. Alleen al in het eerste kwartier kregen ze ver scheidene grote kansen. Maar ondanks hun goede spel lukte het spits Schoo en Miko Honingh niet één keer de keeper te passeren. De beste kans was voor junior Thijs van Veen. Na een prachtige aanval over meerdere schijven kreeg hij de bal aangespeeld door Schoo. De inlopende Van Veen schoot echter hard op de paal. In de slotfase rechtten de Kogers nog één maal de rug en zetten ze aan voor een slotoffensief. Het onbrak echter geregeld aan het geduld om de juiste oplossing te vinden. Toch kregen Doolaard (kopbal) en Honingh (schot) nog kansen de wedstrijd in Koger voor deel te beslissen. Bijna kregen de gastheren nog de deksel op hun neus, toen een speler van Nieuwe Niedorp van dichtbij vrij kon inkop pen. Tot opluchting van de thuis ploeg ging de bal hoog over. Trai ner Mario van der Hert toonde zich na afloop teleurgesteld dat De Koog niet verder was gekomen dan een gelijkspel, maar compli menteerde zijn spelers met hun goede instelling en hun vermogen om het late afhaken van hun aan voerder op te vangen. 'We laten nu al een aantal weken zien dat we gewoon goed kunnen voetballen, maar het gaat er tenslotte om wie de meesten punten pakt. Het sco ren wil niet lukken, die bal wil er maar niet in. We zijn bijna elke week beter dan de tegenstander, maar we hebben onszelf vaak tekort gedaan, waardoor we veel te laag op de ranglijst laag staan.' De opmerking van Pim Koopmans van Nieuwe Niedorp - 'wij een punt gestolen, jullie twee verloren' - was dan ook niet meer dan een schrale troost. Zondag speelt De Koog in Tuitjenhorn tegen koplo per Hollandia T. 'Moeten we daar maar stunten. Dat zit er met deze ploeg zeker in', hield Van der Hert de moed er in. ZDH is er zondag voor het eerst sinds 1997 weer eens in geslaagd op eigen terrein van het Helderse Watervogels te winnen. In Den Hoorn werd het 2-1 voor de gast heren, die door puntverlies van de concurrenten naar een ongedeel de tweede plaats stegen. De wedstrijd werd voorafgegaan door de huldiging van Mike de Bruijn, die zijn 250ste wedstrijd voor het eerste elftal van ZDH speelde. Voor zitter Jaap Lap noemde hem in een korte toespraak 'een echte ZDH'er'. De Bruijn werd in 1999 lid van de Zwaluwen, die toen een moeilijke tijd doormaakten en moeite hadden een team op de been te brengen. Ondanks alle tegenslagen bleef hij zijn vereniging trouw. De beloning kwam vorig jaar, toen ZDH met De Bruijn als aanvoerder naar de vijfde klasse promoveerde. De Bruijn staat bekend om zijn bevlogenheid. Hij slaat zelden een training over en ver richt ook achter de schermen veel werk, waaronder het bijhouden van de altijd zeer actuele en gedetail leerde website www.svzdh.nl. ZDH leek in de beginfase geïnspi reerd door de huldiging, want Water vogels werd al na tien minuten op achterstand gezet. Doelpuntenma ker was Remco Boogaard, die uit een comer van Maurits Lap knap raak schoot. Het leek de aanzet voor een mooie voetbalmiddag, maar het spel van de thuisploeg werd er daar na niet beter op. De gastheren speel den nonchalant, waren in de onder linge duels nog wel eens geneigd hun been in te trekken en ook hun timing liet nog wel eens te wensen over. Watervogels profiteerde en nam langzamerhand het initiatief over. Oppassen was het wanneer spits Michiel Valk in balbezit kwam. De oud-speler van Texel'94 bezorg de voorstopper Jonas Leenhouts handen vol werk. Toch waren de beste kansen voor ZDH. De ijverige Gijs de Graaf snoepte na goed doorjagen de bal af van de keeper, maar vrij voor een leeg doel schoot De Bruijn te gehaast, waardoor de bal via de lat over ging. Jelmer Bomas knalde de bal net naast en kwam even later een teenlengte te kort om een voor zet van De Bruijn te verzilveren. Tus sendoor schoot Watervogels de bal op de paal. De tweede helft was aanvankelijk erg matig en doelrijpe kansen waren er niet of nauwelijks. Toch kwam ZDH op 2-0. Hidde Struick werd gevloerd in het strafschopgebied, waarna Bomas de keeper vanaf elf meter de verkeerde hoek in stuurde. Dat doelpunt gaf de Zwaluwen lucht, want het spel werd daarna beter. Dat resulteerde in enkele prima mogelijk heden. De voorzetten vanaf de rech terkant van De Bruijn waren evenwel niet aan zijn teamgenoten besteed. Ook zelf kreeg de jubilaris een kans zijn feestje extra luister bij te zetten, maar hij miste. Spectaculair was een poging van Struick, die voorover duikend de bal op de hak nam, maar de bal net naast zag gaan. In de slotfase profiteerde Watervo gels van slordig balverlies, waarna het nog even erg spannend werd. De Hoornder supporters hielden een paar keer de adem in. In de slotmi nuut kregen de Helderse gasten twee grote kansen. De eerste werd fraai onschadelijk gemaakt door keeper Daniël Bakker, bij de tweede schoot één van de spitsen van dicht bij rakelings naast. Het bleef echter 2-1. Door puntverlies van Wiron en Win kel staat ZDH nu met 31 punten uit 16 wedstrijden op een ongedeelde tweede plaats, met negen verlies- punten meer dan koploper Hollandia T. VZV (30 uit 16), Winkel (27 uit 15) en Wiron (26 uit 15) liggen op de loer om slordigheden van de Zwaluwen af te straffen. Zondag spelen ze in Kolhorn tegen het Kaagvogels, dat onderaan staat. De situatie voor het herenteam van volleybalvereniging Tevoko wordt steeds nijpender. Ook zaterdag werd met 0-4 verloren van titelkandidaat Ardea. Na de nederlaag tegen het sterke Ardea uit Heerhugowaard vindt Tevoko zich terug op de elfde plaats, een plek die directe degra datie met zich meebrengt. De komende week zal duidelijkheid brengen of het team zich (eventu eel via promotie/degradatie wed strijden) kan handhaven; donder dag staat een uitwedstrijd tegen het op de tiende plaats staande The Serve op het programma, zaterdag de thuiswedstrijden tegen Dinto, dat op de negende plaats staat. Als Tevoko nog een rol van beteke nis wil spelen, moeten beide wed strijden worden gewonnen. Zaterdag was winst in ieder geval een brug te ver. Titelkandidaat Ardea maakte van meet af aan dui delijk waarvoor het naar Texel was gekomen. Tevoko probeerde wel tegenspel te bieden, maar het team was te wisselvallig om een vuist te maken. Alleen in de tweede set was er enige gelijkwaardigheid, maar verder speelde de thuisploeg een kansloze wedstrijd. Setstan den: 11-25, 23-25, 14-25, 9-25. Uitslagen andere teams: Tevoko D4-VCJ D1 4-0; Tevoko MA1- Alvooo MA1 2-3; Wognum JB1 -Tevoko JB1 4-0; Rapide H1-Tevoko H2 3-2; Effect D1-Tevoko D3 1-3; De Boemel D2-Tevoko D2 3-1. Zaterdag 12 maart: Oosterend-EVC 1-1 Oosterend 2-Dirkshorn 2 2-1 De Koog A1 -Texel'94 A1 3-1 ADO'20 MA1-Texel'94 MA 12-0 Texel'94 B1 -DWOW B1 uitgesteld Wieringermeer B1-Texel'94 B2 0-3 Texel'94 B3-DWOW B2 5-1 Texel'94 MB1-HCSC MB1 1-0 Texel'94 C1-KSVC1 2-1 Winkel C1 -Texel'94 C2 3-0 Texel'94 C3-Con Zelo C1 2-4 Winkel C2-Texel'94 C4 2-4 SVW'27 C2-De Koog C1 6-0 Reiger Boys MC1-Texel'94 MC1 1-0 ALC MC1-Texel'94 MC2 0-0 Hollandia T D1 -Texel'94 D1 1 -2 Texel'94 D2-Den Helder D4 3-0 Texel'94 D3-BKC D3 7-4 DTS D3-Texel'94 D4 3-1 Oosterend D1-Kaagvogels D1 4-3 De Koog D1 -VIOS D1 4-2 De Koog E1 -Succes E1 1 -7 Texelse pupillencom petitie: Liverpool-Everton 4-1 Manchester United-Arsenal uitgesteld SVC F-Chelsea 3-4 Leeds United-SVO F 5-1 De Koog E2-Napoli 2-9 Fiorentina-AS Roma 1-1 Juventus-ZDH E 8-0 Sampdorla-SVO E 2-6 Zondag 13 maart: LSW-Texel'94 6-3 ZDH-Watervogels 2-1 De Koog-Nieuwe Niedorp 0-0 De Koog 2-Vrone 4 1-2 Victoria O DA1 -Texel'94 DA1 1-10 Winkel DA3-Oosterend DA1 0-7 LSW DA2-De Koog DA1 0-1 Oosterend B1-AGSV B1 14-0 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys 4-1 De Koog-Texel 3-6 Voetbalprogramma Zaalvoetballers winnen tweemaal Het zaalvoetbalteam van Texel'94 heeft een goede week achter de rug. Twee uitwedstrijden werden winnend afgesloten. Maandag werd de nummer drie op de rang lijst, PZW/Berkhof, in eigen huis met 3-7 verslagen en vrijdag won Texel'94 met 5-10 van Winkel. In de wedstrijd tegen PZW/Berkhof gingen beide teams lange tijd gelijk op en maakte Texel'94 het verschil in de laatste fase van de wedstrijd. Na een ruststand van 1 -1 kwam Texel'94 al snel in de tweede helft op een voorsprong van 1-4. PZW kwam terug tot 3-4, maar nadat de thuis club zijn keeper had gewisseld voor een extra veldspeler liep Texel'94 uit naar een comfortabele overwinning van 3-7. In de uitwedstrijd tegen Winkel had Texel'94 de hele wed strijd het beste van het spel. Deson danks werd een snel verkregen voorsprong van 2-0 uit handen gegeven. Door goed spel van Texel'94 was er bij rust met een stand van 2-6 geen vuiltje aan de lucht. Een gezapige tweede helft leidde uiteindelijk tot een overwin ning van 5-10. Door deze twee over winningen kan Texel'94 het treffen met hekkensluiter WMC/'t Raethuys 2 komende vrijdag met veel vertrou wen tegemoet zien. De thuiswed strijd tegen deze tegenstander werd echter maar ternauwernood met 4-3 gewonnen, dus van onderschatting zal ook geen sprake zijn. Doelpunten (tegen PZW/Berkhof): Pim de Lugt (5), Matthijs de Lugt (2); (tegen Win kel): Joey van der Vis (4), Pim de Lugt (3), Matthijs de Lugt (2), Jacob Krijnen (1). Zaterdag 19 maart: Vrone-Oosterend Castricum 8-Oosterend 2 Texel'94 A1 -Zeevogels A1 Den Helder A2-De Koog A1 Texel'94 MA1-Hoofddorp MA1 KGB B1 -Texel'94 B1 Texel'94 B2-JVC B1 WMC B1-Texel'94 B3 De Blokkers MB2-Texel'94 MB1 LSW C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-ZAP C2 SRC C4-Texel'94 C3 Texel'94 C4-Wieringermeer C2 De Koog C1-JVC C1 Texel'94 MC1-Wiron MC1 Texel'94 MC2-DWOW MC2 Texel'94 D1-Grasshoppers D1 Dirkshorn D1-Texel'94 D2 Flevo D1-Texel'94 D3 Texel'94 D4-Succes D3 Sint Boys D1 -Oosterend D1 Wiron D1-De Koog D1 JVC E1-De Koog E1 De Zouaven G1-Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: Chelsea-Manchester United Arsenal-Liverpool Everton-Leeds United SVO F-SVC F AR Roma-De Koog E2 AC Milan-Sampdoria SVO E-Juventus ZDH E-Fiorentlna Zondag 20 maart: Texel '94-Zaandijk Hollandia T-De Koog Kaagvogels-ZDH Texel'94 2-Berdos 2 Texel'94 3-Succes 4 Schagen 4-De Koog 2 Texel'94 DA1-DEM DA1 De Koog DA1-Berdos DA1 Callantsoog DA1-Oosterend DA1 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texelse Boys 14.00 14.30 14.30 15.00 14.30 15.00 14.30 11.30 13.15 14.45 11.30 10.30 13.00 14.45 11.30 11.30 13.00 10.00 10.00 13.00 11.30 14.00 11.00 11.30 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 14.00 12.00 14.00 12.30 Texel'94 heeft zondag een tamelijk kansloze nederlaag geleden tegen koploper LSW. In Zuid-Scharwou- de werd het 6-3 voor de thuis ploeg. De Texelaars keken bij aankomst de ogen uit. LSW beschikt sinds vorig jaar zomer over een hoofdveld met kunstgras. Na veelvuldig overleg en discussie tussen het bestuur van de club en vertegenwoordigers van de gemeente is er een prachtig complex verrezen aan de Sportlaan in Zuid- Scharwoude. De thuisclub moest het zondag stellen zonder voormalig AZ- speler Peter Wijker, die geblesseerd was aan een hiel. Texel'94 miste kee per Alexander Smit. Hij werd vervan gen door Jurriaan den IJzerman. De jonge doelman toonde direct zijn kwaliteiten door een doelpoging van LSW in de vierde minuut knap onschadelijk te maken. Twee minu ten later kwamen de Texelaars ver rassend op voorsprong. Sander de Haan gaf de bal vanaf rechts goed voor op spits Niels Dubbelt, die wei nig moeite had de LSW-keeper het nakijken te geven. Helaas voor Texel'94 werd het een paar minuten later alweer 1-1toen de beweeglijke en snelle linkerspits van LSW met een schuiver in de verre hoek doel trof. De thuisploeg creëerde in de periode enkele grote kansen op rij, waaruit dankzij goed keeperswerk van Den IJzerman echter niet gescoord werd. Ruben Duinker was na een door Pim de Lugt slim geno men vrije trap namens Texel'94 dicht bij een doelpunt, maar trof de keeper op zijn weg. In de 25ste minuut werd het 2-1, toen Den IJzerman een afstandsschot niet onder controle kreeg en het voor een toestormende aanvaller een koud kunstje was te scoren. Sander de Haan kreeg een goede kans op de gelijkmaker, maar vlak nadat hij miste, sloeg LSW uit een vrije trap opnieuw toe. In het laatste kwartier voor rust hadden de spitsen van de thuisploeg de score verder kunnen opvoeren, maar tot geluk van de Texelaars ontbrak het hen aan scherpte. Direct na de thee knalde Lesley Koning een vrije trap in het muurtje verdedigers dat LSW had opgetrokken, waarna Texel'94 door het oog van de naald kroop toen een terugspeelbal net naast ging. Trainer Martin Koom probeerde de bakens te verzetten door Sander Legierse in te brengen voor Ralph Slik en even later ook Jordy Uriot voor Jesper Arkenbout. En inder daad waren de Texelaars een paar keer kansrijk, maar Niels Dubbelt en Sander de Haan slaagden er niet in hun kansen te verzilveren. LSW scoorde een half uur voor tijd wél, toen de linkerspits een afgemeten voorzet vanaf rechts knap tot doel punt promoveerde (4-1). De strijd leek gestreden, maar Lesley Koning bracht de hoop bij Texel'94 terug door snel 4-2 te scoren, waarna De Haan een derde Texelse treffer op de slof had, maar de keeper redding bracht. LSW maakte vervolgens aan alle onzekerheid door 5-2 te maken. In de slotfase scoorden beide ploe gen nog een keer. De Texelse treffer kwam op naam van Dubbelt. Zon dag treft Texel'94 opnieuw een kam pioenskandidaat. Dan komt Zaandijk naar Texel. SV Oosterend heeft zaterdag voor een stunt gezorgd door op eigen veld koploper EVC uit Edam op 1-1 te houden. Het was voor de ongeslagen gasten pas de twee de remise, naast maar liefst vijf tien overwinningen. Een hoofdrol was weggelegd voor keeper Pie- ter Duinker, die een foutloze wed strijd speelde. Coaches Marco Drijver en Jan Bloem konden over een volledige selectie beschikken. Om de koplo per te bestrijden, hadden ze voor een tactiek gekozen, waarbij de Oosterenders de tegenstander het spel lieten maken. Tot halverwege de speelhelft van SVO mocht EVC doen wat het wilde, maar daarna werd het stevig aangepakt. Deze strijdwijze werkte perfect. De Oos- terender verdedigers speelden een prima wedstrijd, ondersteund door keeper Duinker die de ene na de andere bal pakte. In de twintigste minuut kwam SVO verrassend op voorsprong. Ed de Vries kwam bij een gevaarlijke tegenstoot oog in oog met de keeper te staan. De keeper verwerkte het schot tot cor ner, maar was enkele tellen later kansloos, toen Gor Hakobjan de bal hoog voor het doel plaatste en De Vries fraai inkopte: 1-0. EVC ging op jacht naar de gelijkmaker, maar deed dat nogal slordig. Irritaties en gemopper op elkaar waren het gevolg. De gasten kregen nog wel een paar kansjes, maar keeper Duinker wist niet van wijken. Met Jeffrey Witte in de plaats van Jan Willem Ellen stond SVO al snel na rust onder een grote druk. Maar de verdedigers bleven alert, terwijl Duinker alleen maar beter werd. Zelf probeerden de Oosterenders het wel, maar aanvallend konden ze weinig potten breken. Halverwege de tweede helft werd de moege streden Ed de Vries naar de kant gehaald en vervangen door Wim van der Meer. Even later viel, toch nog onverwacht, de gelijkmaker. Slordig balverlies lag daaraan ten grondslag. Duinker had bovendien de pech dat het schot van één van de spitsen nog van richting werd veranderd, waardoor hij kansloos was. In de laatste twintig minuten was het bloedstollend spannend. EVC kreeg kansen, maar slaagde er maar niet in Duinker te passeren. In de slotminuten waren er zelfs nog een paar kansjes voor Van der Meer en Chris Ellen, die in de ploeg was gekomen voor de geblesseerde Fedor van Elk. Ook Dennis Daalder was dicht bij een doelpunt. Uit een vrije trap van Dave Witte kopte hij fraai op doel. De bal ging echter enkele centimeters naast. Pas in de 96ste minuut blies de scheidsrech ter het eindsignaal. Het gelijkspel werd door de Oosterenders als een overwinning beschouwd. Zaterdag speelt Oosterend een uitwedstrijd tegen Vrone. Maaswinkel wint wintercompetitie Rob Maaswinkel heeft zondag op de golfbaan de finale van de win tercompetitie matchplay gewon- Doordat de baan door sneeuwval een tijdlang niet gebruikt kon worden, moesten in februari meerdere wed strijden worden gespeeld. De achter stand werd snel weggewerkt, zodat Maaswinkel en Piet Schuijl elkaar zondag troffen voor de finale. Wil Homan, manager van de golfbaan, had een nieuw concept bedacht voor de wedstrijd. Er werd dit jaar gespeeld in acht poules van vijf personen. Daarna volgden een achtste finale en een afvalrace. De finale was zeer spannend tot de negende hole. Ter wijl Maaswinkel nog een voorsprong had, miste Schuijl. Dit kwam hij niet meer te boven. De rest van de deel nemers speelde een wedstrijd op de par 3-baan. In categorie 1 ging Marij ke de Beer met maar liefst 40 punten met de eer strijken. In de tweede categorie won Jan Bloem met een hole in one.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7