TEXELSE 7 COURANT Muziek verpleeghuis dankzij sjoelclub Bowlingleague naar weekend Koolhof verstevigt koppositie Voor altijd bowlingkampioen VRIJDAG 18 MAART 2011 Rechts de dames T. Halsema en mw. B. Vermeulen van de sjoelclub bij de kast met cd's voor Verpleeghuis Texel, links Jolanda Stobbe en Jacolien van Kooten van het verpleeghuis. Verpleeghuis Texel beschikt sinds kort over een uitgebreide collec tie beeld- en geluidsmateriaal. Dat is te danken aan sjoelclub De Snelle Schijf, die een schenking heeft gedaan van €800,-. De sjoelclub stelde het bedrag beschikbaar omdat de clubkas zodanig was gegroeid, dat de leden besloten het overtollige geld aan een goed doel te schen ken. Activiteitenbegeleidster Jolanda Stobbe heeft hiervan CD's en DVD's gekocht voor de muziek- en dansactiviteiten, zodat voor bewoners van somati sche afdeling De Muy en psycho geriatrische afdeling De Krukel in het verpleeghuis voortaan uit een breed scala aan muziekstijlen kan worden gekozen. De medewer kers van het verpleeghuis zijn blij met de gift. 'Muziek kan voor alle bewonersgroepen veel beteke nen. Muziek heeft invloed op mensen. Een lach en een traan en het nodigt uit tot bewegen en meezingen', vertelt Jacolien van Kooten. Ze hecht er aan te ver melden dat de aanschaf van de zeehond Paro (zie de krant van aflopen dinsdag) deels mogelijk was dankzij geld van de bazaar in De Gollards, waarvoor onderne mers prijzen beschikbaar stel den. Eilandgalerij weer als 'vanouds' Sporten afgelast De voormalige openbare school van Zuid-Eierland bestaat vol gend jaar honderd jaar. Het monumentale gebouw zal er dan in oorspronkelijke luister bij staan, want de renovatie die de afgelopen jaren in fasen werd uitgevoerd, zal dan zijn afge rond. De laatste fase bestaat uit herstel en restauratie van het dak, waar voor b en w vorige week subsidie hebben toegekend. Beeldend kunstenaar Niek Welboren, die het gebouw exploiteert als atelier en tentoonstellingsruimte, heeft zijn 'Eilandgalerij' gedurende vele jaren grotendeels eigenhandig opgeknapt, samen met zijn part ner Kerstin Edelmann. Daarbij werd ook het interieur betrokken dat er nu uitziet als een eeuw geleden en weer de sfeer ademt van de dorpsschool van vroeger. Het herstel van het dak ziet Wel boren als de kroon op het werk. Afgezien van het vernieuwen van een aantal dakpannen, de panlat ten, boeidelen en wat reparaties, bestaat dit werk vooral uit het ver nieuwen van de 60 meter lange bakgoot, die mede als gevolg van de toegepaste bouwtechniek (bovenop de muur) totaal is verrot. Er komt een nieuwe houten goot met zinken binnenbekleding voor in plaats. Menner Linda Koolhof heeft zon dag op overtuigende wijze de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Zij ver stevigde daarmee haar kopposi tie en heeft met alleen de finale nog voor de boeg een grote kans het eindklassement te winnen. Koolhof was veruit de beste van alle veertien deelnemers die zich in manege Akenburg aan een dres suur- en een vaardigheidsproef waagden. Zij incasseerde slechts 46 strafpunten, 614 minder dan Christa Lap, die de tweede plaats veroverde. Nanny van den Berg werd met 56 strafpunten derde. Jan Schaap kwam tot een score van 57, goed voor de vierde plaats. Bij de vaardigheid bleven vijf men ners zonder fouten, zodat een bar rage nodig was. Drie deelnemers maakten ook daarin geen fout. Jan Schaap won, omdat hij zijn span Shetlanders in 103.37 seconden rondstuurde. Hij was daarmee beduidend sneller dan Mandy Dek ker (108.21en Christa Lap (112.42). Linda Koolhof (111.75) en Sanne Bakker (112.42) reden allebei een bal van een kegel en kregen drie strafpunten. In het algemeen klassement heeft Koolhof met 251 strafpunten een riante voorsprong op Kim Kooger en Chris Lap, die met 269 straf punten de tweede plaats delen. Frouwkje Eelman (27314) staat vier de. De beslissing valt op zondag 10 april, wanneer de finale wordt ver reden. Duo Caspers beslist competitie Met nog vier ronden te spelen kan het kampioenschap van Klaverjasclub Den Burg Fenny en Rob Caspers bijna niet meer ontgaan. Bas Tromp en Frans Stark pakten deze week de rondewinst. Caspers en Caspers hebben de titel bijna in de knip. Het prima op dreef zijnde koppel pakte deze week de tweede plaats en zag tot genoegen dat de directe concur renten vrijwel allemaal een slech te avond hadden. De 7449 punten werden in redelijk gelijkmatige potten bij elkaar gesprokkeld en het duo heeft nu een voorsprong van ruim 3000 punten. Deze mag in de vier resterende weken niet meer worden verspeeld. De hoge score was niet genoeg voor de rondewinst, die zwaarbevochten eer ging naar Bas Tromp en Frans Stark. De beide koppels gingen vrijwel de gehele avond gelijk op en het was aan het fraaie slotak koord van ruim 2300 punten te danken dat Tromp en Start de rondewinst behaalden. Zij kwa men tot 7481 punten. Gerda en Freek Veeger hadden tot vorige week nog geen enkele partij boven de 7000 punten gespeld, maar lijken nu aan een serie begonnen. Voor de tweede achtereenvolgende week werd de 7000-horde genomen, deze week met 7284 punten. Ze blijven echter last houden van wisselval ligheid, speelden drie partijen van rond de 2000 punten, maar toch weer een sofpartij van 1100 pun ten er tussen. Zij blijven zesde in het klassement. Ook Huug Snoek en Peter van Heerwaarden waren op dreef. Zij wonnen alle vier spelen met ruime voorsprong en zijn nog steeds in de race voor de titel 'Marsenko ning'. Zij hebben nu vier marsen minder gespeeld dan Fenny en Rob Caspers, maar die achter stand kan nog wel worden goed gemaakt. De vijfde plek ging naar John Vlaming en Eric Jan Geus, die 7124 punten behaalden. Zij blijven zevende in het klasse ment. Het gemiddelde was met 6393 punten aan de hoge kant. Er wer den 38 marsen gespeeld en ook dat ligt boven het gemiddelde. In het klassement staat de eerste plaats wel vast, maar om de plaatsen twee en drie wordt nog hard gestreden. Jan Zaal en Hans Westdorp maken de beste kan sen, maar ook Bas Tromp en Frans Stark (die derde staan) en Co Koomen en Lieuwe van der Veen (die vierde staan) kunnen zich nog op het erepodium spe len. Fenny en Rob Caspers gaan ook aan de leiding in de periode. John Vlaming en Eric Jan Geus staan derde, met een kleine voorsprong op Arend Dijker en Piet Moree. De bowlingvereniging stopt na 36 jaar noodgedwongen met de competities op dinsdag- en donderdagavond. In samen spraak met bowlingeigenaar Peter Veldman wordt de compe titie verzet naar de zaterdag- en zondagmorgen. Hoewel het duidelijk is dat een dergelijke ingrijpende verandering niet zonder slag of stoot verloopt, is de verwachting dat de bowling vereniging uiteindelijk van de nieu we opzet zal profiteren en dat het aantal leden - na een aanvankelijke terugval - weer zal toenemen. De beslissing is dan ook in goed over leg genomen, al zal volgens Trijn Stiggelbout van de bowlingvereni ging zeker de helft van het aantal leden afhaken omdat zij in het weekend andere verplichtingen hebben. Volgens Veldman is het echter niet ongebruikelijk dat over dag gespeeld wordt. Hij vergelijkt bowling met andere sporten, als golf en tennis, die ook overdag worden gespeeld. 'Het is gewoon niet rendabel om de banen twee avonden in de week bezet te hou den voor de vereniging', verklaart hij. De wijziging heeft ook te maken met de nieuwe opzet van de bow ling. Het gebouw wordt momenteel uitgebreid, waardoor het aanbod aan extra activiteiten groter wordt. Zo kunnen bezoekers het bowlen straks combineren met een barbe cue, eten of een bezoekje aan het grandcafé. Onderzoek naar dijkverzwaring Het badminton in sporthal Ons Genoegen in Den Burg gaat maan dagavond 21 maart niet door in verband met de opbouw van de Horeca- en Recreatiebeurs. De eilandcompetitie volleybal op dinsdagavond 22 maart is even eens afgelast in verband met de beurs. Senioren op dreef bij De Doorstoot Na het kraaienfestival van vorige week, waar gelukscaramboles inderdaad het groene laken in bezit namen als een vlucht kraai en een sappige akker, was de clubavond van biljartclub De Doortstoot deze week een demonstratie van wat bezinning ook in deze sport vermag. Met name senioren Heemskerk en Jaap Boon toonden hun rijpheid door hun potjes glansrijk en kraailooste winnen. Heemskerks geheim bleek Zen. Hij zei na afloop geïnspireerd te zijn door een oude Zenmeester, die op de vraag 'Meester, hoe kan ik volmaakt biljarten?' ant woordde: 'Wees volmaakt en ga dan biljarten' Het resultaat: twee gewonnen partijen en de hoogste serie van de avond. Ach, zei de Zenleerling bescheiden, 'Elk sneeuwvlokje valt op zijn eigen plekje.' Uitslagen: Weel-Klok 2-0; M. Boon-Smit 0-4; Hui zing-Van der Kooy 0-2; Luyt-Heemskerk 0-4; J. Boon-Zijm 4-0; Homan-Van der Kooy 4-0; Weel-Huizing 4-0; M. Boon- Zijm 0-4; J. Boon-Smit 4-0; Heemskerk- Homan 4-0; Luyt-Van der Kooy 4-0 Nieuwe regels slootonderhoud woordelijk voor een groter deel van het slootonderhoud. Dat is het gevolg van de nieuwe leg ger van het Hoogheemraad schap, waarin de onderhouds- grenzen staan aangegeven. Momenteel gelden binnen het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier per gebied ver schillende regels voor het onder houd. Hollands Noorderkwartier ontstond in 2003 uit een fusie van zes waterschappen, die elk hun eigen legger hadden. Dit jaar is voor het hele gebied een uniforme legger vastgesteld, zodat voor iedereen dezelfde onderhoudsre- gels gelden. Dat betekent dat grondeigenaren in de Kop van Noord-Holland zelf meer onderhoud moeten plegen en grondeigenaren in Laag Hol land minder. Eigenaren die willen weten welk onderhoud zij moeten plegen, kunnen dat zien op www.hhnk.nl. Daar is de nieuwe legger in te zien tot 24 april. Inzien kan ook in de kantoren van het hoogheemraad schap in Edam, Hoorn en Heerhu- gowaard. De mogelijkheid om de dijk van de Prins Hendrikpolder aan de zeekant te versterken, zal seri eus worden onderzocht. Het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&R) is bereid de onderzoeks kosten van circa €100.000,- te betalen onder voorwaarde dat de gemeente Texel ook wat bij draagt. B en w gaan met dat laatste akkoord en zullen €10.000, - beschikbaar stellen. Het Hoogheemraadschap is al enkele jaren bezig met de gewenste versterking van de Wad denzeedijk. Op grond van een glo baal onderzoek werden twee jaar geleden in een startnotitie de vari anten genoemd die nader bekeken zullen worden. Mede namens een groot aantal Texelse organisaties en bewoners van de Prins Hendrikpol der heeft de gemeente daarop gereageerd waarbij gepleit werd voor een zogeheten buitendijkse zandige variant. Want bij een bin- nendijkse verzwaring van de zee wering zouden tal van landerijen en gebouwen verloren gaan. De pro vincie heeft daarop bepaald dat de buitendijkse variant volwaardig moet worden meegenomen in het onderzoek. De gemeente heeft toen gezocht naar de benodigde extra financiering, met het genoemde resultaat. Badweg Sportief, dat zich twee weken geleden al kampioen mocht noemen, heeft de don derdagleague van de bowling- vereniging gewonnen. Tweede werd Best Tessels. Badweg Sportief, bestaande uit Chris Dobber en André Barhorst, behaalde elf punten meer dan Best Tessels. Voor de derde plaats waren nog drie teams in de race. Bij aanvang van de wedstrijden stond NBC Eelman met 47 punten er het beste voor. Dit team moest het opnemen tegen De Koogel, dat ook nog kans maakte. Bij NBC Eelman werd Ingrid Witte vervan gen door Albert Pool. Ook Loonbe drijf Plaatsman maakte nog kans op de derde plaats, zeker nadat de Pinheads met 4-1 naar de kant waren gewezen. De Koogel, met Rob Beumkes en Pietje Kager, ging voortvarend van start en behaalde de eerste drie punten. Maar in de vierde game speelde Chris de Lussanet met meer spirit, wat hem een game van 170 pins en een punt opleverde. Omdat de donderdagleague wordt opgeheven, is er geen revanche meer mogelijk. Badweg Sportief kan zich kampioen blijven noemen, Best Tessels blijft tweede en Loon bedrijf Plaatsmaan voor altijd der de. Einduitslagen: 1 .Badweg Sportief 69% punt, 2.Best Tes sels 55%, 3.Loonbedrijf Plaatsman 49 pt, 4.De Koogel 48 pt, 5.NBC Eelman en Part ners 48 pt, 6.Split Happens 42% pt, 7.WBZ. 41 pt, 8.Paal 19/Sjans 38% pt, 9.De Pinheads 31 pt, 19.Sommeltjes 27. De Ruyterstraat 130 in Oudeschild. De Tegenstrijdige adviezen over serre Beeldend kunstenaar Gerd Jan Roos uit Oudeschild krijgt een omgevingsvergunning voor de bouw van een serre aan de ach terkant van zijn stolp aan de De Ruyterstraat 130. De gemeente lijke monumentencommissie had daarover positief geadvi seerd, maar de Welstandscom missie was tegen. Omdat het een gemeentelijk monu ment betreft, had het college het advies van de onlangs geïnstal leerde Monumentencommissie gevraagd. De commissie reageer de instemmend. De Welstands commissie liet een ander geluid horen, wat mogelijk nooit eerder is gebeurd. Het college volgde de Monumentencommissie omdat het onderdeel monument binnen de aanvraag geheel leunde op het advies van die commissie. De Wel standscommissie neemt op basis van de welstandsnota alleen de welstandsaspecten binnen het onderdeel bouwen voor haar reke ning. Aan het advies van de Monu mentencommissie werd daarom de voorkeur gegeven. B en w hul digen daarnaast de opvatting dat het goed is voor de instandhou ding van monumenten om de prak tische bruikbaarheid ervan niet al te zeer te belemmeren. Gerd Jan Roos kan bovendien een gemeen telijke subsidie tegemoet zien voor herstelwerk aan de rieten kap van zijn gebouw. 24 per 7 per*""* Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via rr- Twitter texelsecourant en facebook Texelse Courant L_ Onderhoudsdag wielerbaan Wielersport Texel houdt zater dag 19 maart een onderhouds dag om de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg een flinke opknapbeurt te geven. De facilitaire commissie van de club doet een beroep op vrijwilligers om de helpende hand toe te ste ken. Op het programma staan onder meer het afsteken van de kanten, reclameborden opknappen, een poort plaatsen en een straatje maken. Bovendien wordt de kanti ne van binnen en buiten schoonge maakt en geschilderd. De bomen rond de baan zijn al door de gemeente gekapt en gesnoeid. De onderhoudsdag start om 8.00 uur. Leden die willen helpen, kunnen zich aanmelden bij Henri van Mal- degem, tel. 06-21882816 of via Iinher@xs4all.nl. Tevoko tegen Move Voor het damesteam van volley balvereniging Tevoko staat zaterdag de thuiswedstrijd tegen Move uit Volendam/Edam op het programmma. Move is een jong en enthousiast team, dat op de achtste plaats in de promotieklasse staat. Tevoko won de uitwedstrijd tegen Move met 0-4, maar gaat er van uit dat het team gaandeweg het jaar beter is gaan spelen. Tevoko treedt aan met een complete selectie en zal alles op alles zetten om de punten te pakken. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 13.15 uur. Helders Elftal tegen VVV Venlo Ruben Duinker, Ralph Slik en Bart Boogaard spelen donder dag 21 juli met het Helders Elftal tegen VW Venlo. Dat gebeurt in het kader van de 31ste editie van het Den Helder Maritiemtoer- nooi. Dat toernooi wordt op donderdag 21 en zaterdag 23 juli gehouden op het complex van FC Den Helder. De wedstrijd tussen het Helders Elftal en VW Venlo begint om 19.30 uur. De andere deelnemers, FC Volendam en Jong Ajax, beginnen hun wedstrijd om 17.30 uur. Zater dag 23 juli treffen de verliezers van de eerste dag elkaar om 17.30 uur en de winnaars om 19.30 uur. Tevoko thuis tegen Dinto Na de wedstrijd tegen The Serve, medekandidaat voor degradatie, speelt het herenteam van volley balvereniging Tevoko zaterdag in sporthal Ons Genoegen tegen Din to 4 uit Warmenhuizen. Dit team heeft een groot gedeelte van de competitie stijf onderaan gestaan, maar is inmiddels, gehol pen door tussentijdse versterkin gen, aan een sterke opmars bezig. De smalle selectie van Tevoko is compleet en zal er alles aan moe ten doen de punten op het eiland te houden. De wedstrijd begint om 15.15 uur. Overig thuisprogramma Tevoko: 13.15 u. Tevoko H2-De Boemel H2; 13.15 u. Tevoko D3-Dinto D4; 15.15 u. Tevoko JB1-Madjoe JB1; 15.15 u. Tevoko D2- HCSC D1 Vergadering Wielersport Wielersport Texel houdt vrijdag 25 maart in de kantine van W Texel'94 de voorjaarsvergadering. Op de agenda staat onder meer de verkiezing van het dagelijks bestuur en de activiteiten voor het komend seizoen worden besproken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De huidige interim-bestuurders bestaande uit Leo Timmers, Jan- Nico van der Ploeg en Dirk Vinke hebben zich kandidaat gesteld voor het bestuur. Daarnaast die nen de leden goedkeuring te geven aan het bijgevoegde huis houdelijk reglement.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7