KTF geeft voorjaarsconcert TEXELSE IQ COURANT De Koog wint van ongeslagen koploper ZDH boekt moeizame maar nuttige zege u. rr. Koninklijk TexeLi Tanfjatecorps Koninklijk "Texels 'Taunjjaxecotpi 1891-.. - 2011 DINSDAG 22 MAART 2011 KTF geeft haar Voorjaarsconcert in de Burgemeester De Koninghal. KTF houdt zaterdagavond 26 maart haar Voorjaarsconcert in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Het concert staat in het teken van het 120-jarig jubi leum van het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Ter gelegenheid daarvan wordt onder meer het nummer Virginia gespeeld dat Jacob de Haan, een bekend componist van werken voor harmonieën en fanfares, tien jaar geleden speciaal voor KTF maakte toen het 110-jarig bestaan werd gevierd. Daarnaast wordt muziek van allerlei aard gespeeld, zoals dixieland, blues, country en rock. De tijd dat alleen 'zware muziek' werd gespeeld is volgens Gerben van der Feen van KTF inmiddels voorbij. 'Dat wordt nog wel eens gedacht, waardoor men sen besluiten niet te gaan luisteren. Maar we spelen voor elk wat wils.' Het wordt het eerste voorjaarscon cert voor Wendy Prins die sinds september dirigent is en ook voor Harold Versteege die als instruc teur het roer heeft overgenomen bij de drumband. Het Voorjaarsconcert is de start van het jubileumjaar dat het motto 120, maar nag altóós skrep heeft gekregen. In het najaar wordt het jubileum op grotere wijze gevierd. KTF laat het komend jaar op ver schillende plekken van zich horen. De toegang tot het Voorjaarscon cert bedraagt €3,50 (inclusief con sumptie). Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de zaal. SV De Koog heeft zondag voor een daverende verrassing gezorgd. De mannen van trainer Mario van der Hert, die in de staart van de ranglijst een moei lijk seizoen doormaken, wonnen in Tuitjenhorn van koploper Hol- landia T, dat tot nog toe ongesla gen was. 'Eindelijk viel het kwartje de goede kant op', verzuchtte Van der Hert, wiens ploeg al een tijd lang heel aardig voetbalde maar doorgaans zonder punten bleef. Ook zondag was het spel goed. Daar waar het kon, trokken de Rogers ten aanval en verdedigend stond het team als een huis. Dat gebeurde onder lei ding van de sterk spelende Peter Koorn, die de geblesseerde aan voerder Charly Vital wederom pri ma verving. Vital had eigenlijk wil len spelen, maar moest in de warming-up toch afhaken. Eenmaal kroop De Koog door het oog van de naald. In de vijftiende minuut werd de spits van Hollandia T door twee Koger verdedigers in de rug gelopen, een overtreding die door de scheidsrechter met een penalty werd bestraft. Deze werd goed ingeschoten, maar kee per Eddy Witte, die al weken in grote vorm steekt, stopte de bal. Een kwartier later kwam de thuis ploeg alsnog op voorsprong, toen slordig uitverdedigen bij De Koog genadeloos werd afgestraft. Hollandia T ging daarna fanatiek op jacht naar een tweede treffer, maar De Koog slaagde er goed in de aanval te ontregelen. Aan de andere kant werd evenmin gescoord. De passing van de Rogers was te onzorgvuldig, waar door de acties in schoonheid stier ven. Toch kwamen de gasten op het scheiden van de markt, één minuut voor rust, op gelijke hoogte. Bart Jan Grisnigt schatte een pass van Maurice de Groot op waarde en tikte de bal beheerst langs de keeper. Na de rust was er meer te genieten voor de toeschouwers. Hollandia T had het meeste balbezit, maar kwam niet verder dan een kopbal op de lat. Naarmate de tweede helft vorderde, ontstond meer ruimte voor De Koog. Een paar keer werd spits Robin Schoo met een slimme steekbal in stelling gebracht, maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Verloor De Koog de laatste paar wedstrijden steeds punten in bles suretijd, ditmaal ging de ploeg in die fase zelf met de volle buit aan de haal. Schutter was routinier Maurice de Groot. Hij profiteerde van zwak ingrijpen van de centrale verdedigers van de thuisploeg en bleef oog in oog met de keeper uiterst koel. In de slotminuut knok ten de Rogers voor elke bal, om elkaar na het laatste fluitsignaal dolblij in de armen te vallen. 'Met nog zes wedstrijden te gaan, kun nen we nog wat meer punten halen. Ik hoop dat iedereen snel fit is, dan gaan we het slot vol vertrouwen tegemoet', aldus Van der Hert. Toekomst heren Tevoko onzeker Met nog drie wedstrijden te gaan, heeft het herenteam van volley balvereniging Tevoko nog geen zekerheid of het het volgend sei zoen weer in de eerste klasse speelt Deze week werd met wis selend succes tegen de twee directe concurrenten gespeeld. De wedstrijd tegen The Serve in 't Zand leverde donderdag in ieder geval een uiterst belangrijke zege van 1-3 op. Dit resultaat was hard nodig. Met Patrick Hollenberg terug in de gelederen, won Tevoko de eer ste twee sets met 15-25 en 12-25. In de derde set werd echter het initia tief uit handen gegeven. Deze set werd dan ook direct met 25-19 ver loren. Tevoko herpakte zich en Jitze Beintema serveerde zijn team naar een voorsprong van 0-10, waarna de wedstrijd freewheelend kon wor den uitgespeeld. Toch kan de ene verloren set tegen de directe degra datieconcurrent Tevoko op het eind van de competitie nog duur komen de staan, want in sporthal Ons Genoegen kon het team het afgelo pen weekend niet bolwerken tegen Dinto uit Warmenhuizen. Dinto is vrijwel het hele seizoen rode-lan taarndrager geweest, maar is dank zij enkele forse versterkingen uit de eigen jeugdopleiding aan een sterke opmars bezig. Tevoko speelde wel iswaar een sterke wedstrijd, maar kwam toch tekort, al maken de set standen duidelijk dat Dinto er hard aan moest werken (22-25, 20-25, 26-28). Alleen in de vierde set was er geen sprake van spanning, omdat deze met groot verschil werd gewon nen door Tevoko: 25-11 Uitslagen overige teams; MBSOV D2-Tevoko D2 3-1Reflection MA1 - Tevoko MA1 1-3; Tevoko H2-De Boemel H2 1-3; Tevoko D3-Dinto D4 4-0; Tevoko D2- HCSC D1 3-2. Het kostte veel moeite, toch is ZDH er zondag in Kolhorn in geslaagd hekkensluiter Kaagvo gels met 0-1 te verslaan. Een nuttige zege voor de Hoornders, die daarmee hun tweede plaats op de ranglijst succesvol verde digden. ZDH zette de tegenstander meteen vast op eigen helft en probeerde met snelle combinaties de hechte defensie van de gastheren kapot te spelen. Dat resulteerde in enkele kansen, vooral voor spits Jelmer Bomas. Hij schoot of kopte echter net naast of over. Een andere keer werd zijn kopbal gepareerd door de keeper. Ook een kopbal van Hidde Struick, uit een indraaiende vrije trap van Daan Wessels, stuitte op de keeper. Aan de andere kant moest ZDH bij de les blijven bij de spaarzame tegenstoten van Kaag vogels. De door Bart Boogaard geleide defensie liet echter weinig steekjes vallen. In de rust concludeerden de Zwa luwen dat hun spel goed was en dat een doelpunt niet kon uitblij ven. Dat bleek, want vlak na de hervatting werd het 0-1. Struick onderschepte de bal met het hoofd, waarna Bomas uit een ooghoek had gezien dat de keeper te ver voor zijn doel stond. Vanaf circa dertig meter schoot hij de bal met een boog over de keeper in het doel: 0-1. Een weergaloos doel punt, dat Bomas op de training al vaker had gemaakt. In het vervolg begon ZDH op twee gedachten te hinken: op jacht gaan naar een tweede treffer of de kleine voorsprong proberen te verdedi gen. Misschien kwam het door deze twijfel, maar een speler van Kaagvogels kreeg een unieke kans toen hij ongehinderd op keeper Daniël Bakker kon af gaan. Tot opluchting van de Zwaluwen belandde het schot op de paal. Kaagvogels viel daarna alleen nog maar op met harde overtredingen. Drie ervan werden door de scheids rechter bestraft met een gele kaart. Voor een grove charge op Remco Boogaard had hij eigenlijk een rode kaart moeten geven, vond menig een. ZDH was nog een paar keer in de buurt van een tweede doelpunt. Bart Boogaard kopte uit een cor ner van Wessels rakelings over. Verder bleef het bij veelbelovende acties, waarbij de beslissende pass ontbrak. Het bleef daardoor 0-1 Omdat koploper Hollandia T van De Koog verloor, is de achterstand van ZDH nu geslonken tot drie punten. Hollandia T kan de marge echter tot zes punten vergroten, door het restant van de wedstrijd tegen Sint Boys tot een goed einde te brengen. Met nog een half uur te spelen leidt de ploeg uit Tuitjen horn daarin met 1-0. Komende zondag is ZDH vrij. VdO'/hojrssifitSMi Komend najaar viert het KTF zijn 120-jarig bestaan. U hoort daar binnenkort meer over. Voorlopig nadert het voorjaarsconcert van deze krasse bejaarde! U kent ons natuurlijk, van de straat, van onze buitenconcerten in zomer en winter, van onze boerenkapel. Misschien bent u zelfs wel donateur! Maar heeft u al eens ons voorjaarsconcert bezocht? Of denkt u: die fanfaremuziek, leuk en feestelijk op straat, maar alsjeblieft niet dat klassieke gedoe in de zaal. Want u wilt pop, dixieland, blues, jazzy muziek, nederpop, rock, country. Laat dat nou precies zijn wat wij spelen (naast een enkel klassiek fanfarenummer): pop, dixieland, blues, jazzy muziek, nederpop, rock, country! Zelfs hier en daar een smartlapje gaan we niet uit de weg, waarom zouden we ook? Muziek is muziek en elke stijl past het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Overtuig u zelf tijdens ons voorjaarsconcert op 26 maart 2011, bgm. De Koninghal, Den Burg. U bent van harte welkom! Aanvang: 20.00 uur, toegang 3,50, inclusief 1 consumptie. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Tot ziens op 26 maart!

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10