1EXHJVGBCA.NL TEXELSE 2 COURANT Vriendenkring overtreft zichzelf Senna Anna populair op playback De Koog DINSDAG 22 MAART 2011 Alzheimer Café In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg vertelt dinsdag 29 maart in het maandelijks Alz heimer Café Yolanda Dootjes over het dementeringsproces van haar vader. Zij vertelt over zijn hang naar zelfstandigheid, de omkering van rollen en de beslissingen die zij voor hem moest nemen, met tot slot de verhuizing naar het verzorgings huis en de rol van de kleinkinde ren. Het Alzheimer Café begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 312696. Notaris bij servicepunt Tijdens de inloopochtend van het dorpsservicepunt in Oosterend spreekt donderdag 24 maart kan didaat-notaris Annette Boekei over erfrecht, vruchtgebruik en het (langstlevende) testament. Na afloop is er ruimschoots gelegen heid tot het stellen van vragen. De inloopochtend wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf en duurt van 10.00 uur tot 12.00 uur, de lezing begint om 10.15 uur. Modeshow OSG In OSG De Hogeberg wordt woens dag 30 maart een modeshow gehouden. Linda Plaude zal tijdens de show een antwoord proberen te vinden op de onderzoeksvraag van haar profielwerkstuk: 'Komt de mode terug?' De show vindt plaats van 19.00 tot 20.00 uur, de toe gang is gratis. Papierbakken in Eierland Voor bewoners in Eierland staan er sinds kort nieuwe blauwe papier containers. In Midden-Eierland staat er eentje bij de voormalige Strijbosschool en in Midden-Eier land bij buurthuis Bethel. De con tainers vervangen de bak die de gemeente elke eerste zaterdag van de maand neerzette. Omdat de container meestal niet vol zat, was deze methode te duur. Bewoners kunnen voortaan elke dag hun papier kwijt. Het betreft een proef. Beeld uit het toneelstuk Lipstick ven De Vriendenkring. Wie zin heeft in een goed toneel stuk, doet er goed aan de komen de zaterdagavond naar Den Hoorn te gaan, waar De Vriendenkring voor de tweede maal 'Lipstick', een komedie van Dimitri Frenkel Frank opvoert. Het stuk is alles zins de moeite van het bekijken waard. Jammer voor de spelers - en het publiek - dat de verbou wing van dorpshuis De Waldhoorn nog net niet is afgerond. Dit stuk verdient een grote zaal met een podium, zodat alle toeschouwers goed kunnen volgen wat er gebeurt. De opvoering vond noodgedwon gen plaats in de voetbalkantine van ZDH, die voor de gelegenheid was omgedoopt tot toneelzaal, maar niet over een podium beschikt. De acteurs hielden hier rekening mee en gingen, om in zichtbaar te blijven, zo weinig mogelijk zitten. Ook de lokatie was handig in het stuk opge nomen. 'Wat een gezellige kamer. En wat een hoop bekers! Het lijkt wel een voetbalkantine.' Voor de toeschouwers en speciaal voor het oog van de Hoornder ere burgers Ferry en Annie Zwanenburg, die voor de gelegenheid gehaald en gebracht waren en prominent op de eerste rij mochten plaatsnemen, ontvouwde zich een komedie die het gemiddelde peil van de Texelse toneelopvoeringen overtrof. Zonder de plot te verraden - er komt ten slotte nog een voorstelling - het volgende: De Vriendenkring heeft met slechts vier acteurs, een goede tekstschrij ver en een door de wol geverfde regisseur, iets goeds neergezet. Joop Rommets jr., die in de huid van een vrouwenveroveraar kroop, leverde een uitstekende prestatie. Bijzonder tekstvast en met een goed gevoel voor timing zette Rommets een geloofwaardige vrouwenversier der, die na hooguit een week zijn belangstelling voor zijn verovering verliest. Een principekwestie, het is tijd voor de volgende. Als zelfverze kerde Mokummer, die prat gaat op zijn veroveringen en denkt de hele (vrouwen)wereld aan te kunnen, ver vulde hij een glansrol, waarmee hij de lachers al snel op zijn hand kreeg. Harry Gerritsma, zijn tegenspeler en qua vrouwenversieren 'partner in crime', had een moeilijker rol, want hij moest geloofwaardig maken dat hij verliefd was geworden. Een zaak die de wereld van de twee mannen, die samen in een huis wonen, op zijn kop zette. Gerritsma stond voor de taak emoties te voelen en uit te spreken, te twijfelen, dronken te worden, radeloos te zijn. Hij slaagde hierin met vlag en wimpel. Qua gevoelens maakte hij in dit stuk de grootste sprongen, veranderingen die hij goed aan kan. De twee man nen, die in feite bijna een echtpaar vormden, toonden hun klasse in een komische scène waarin ze samen de tafel dekten. De rol van de vrouw die de gemoederen in beweging bracht, werd vervuld door gast- speelster Jacolien van Kooten-Eel- man, die dit met verve en uitstraling deed. Zij beschikt over een opval lend goede gezichtsmimiek, die haar uitdagende rol versterkte. Goed articulerend betrok ze de zaal, die zich af en toe hardop afvroeg waar dit allemaal toe ging leiden, in haar spel. Joop Rommets sr. had qua rol een bescheiden aandeel in het stuk. Hij speelde een oudere heer, die i de finale een belangrijk aandeel de verhaallijn had. Moeilijk om zijn rol te bespreken, zonder iets van de inhoud te verklappen. Hij slaagde er in van arrogantie naar de nodige kwetsbaarheid over te schakelen, zonder aan kracht in te boeten. De regisseur, Roel de Waard, verdient een compliment. Wellicht heeft het feit dat hij als toneelspeler menig maal zelf in de huid van Bobby (Rommets jr.) kroop, er mee te maken dat het stuk zo goed in elkaar zit. De Waard, die ook de rol van souffleur vervulde, hoefde amper in actie te komen. Mooi mee genomen, want de ZDH-kantine beschikt natuurlijk niet over een 'souffleurshok', zodat de functie gewoon vanaf de eerste rij werd uitgeoefend. Nel Veelo was regieas sistente, Guido Schuijl verantwoor delijk voor de techniek. De Haarzaak verzorgde de kapsels. Kaarten voor zaterdag reserveren bij Nel Veelo (tel. 310289) of Gitta Witte (tel. 319405). JAN Hoorde zondag op de boot een gesprek tussen twee suunige Texelaars, die net als ondergete kende, van het boekenweekge schenk gebruik maakten om gra tis met de trein Nederland te doorkruisen. Al redekavelend over de schrijver van bovengenoemd werkje en eventjes beroemde mensen, ontspoorden ze in een beschouwing om een kind op te zadelen met een buitenlandse naam. Wat mij bracht op het onderstaande: - Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon JAN-. Leuk? Nou het zal je maar gebeuren dat je ouders je Jan noemen. Want Jan is niet zo'n onschuldige, zo'n simpele naam als je op het eerste gehoor zou denken. Er kleeft van alles aan. Zo heb je Jan Splinter, Jan Hagel, Jan Soldaat, Jan Fusilier. De Bank van Lening heet ome Jan, de kleine man is Jan Modaal, Jan Publiek, Jan met de pet of Jan Boezeroen en Jantje Contrarie is overal teuge. Een echte Jan Klaassen zijn is geen aanbeveling, Jan Rap (en z'n maat) is het schorremorrie van de straat, net als het janhagel. En klinkt Jan en alle man nu zo exclusief? Je kunt je ergens met een jantje-van-lei- den van afmaken of iets op zijn janboerenfluitjes doen, ergens een janboel van maken of gewoon maar 'een Jan' zijn. 't Is allemaal nul noppes niks. -Onze zoon heet Jan-. Er zit een leger van sukkels onder de Jannen: Jan Lui of iets netter Jan met de korte achter naam, Jan Doedel, Jan Boterlet ter, Jan de Wasser, Jan Gat, Jan Ongeluk en Jan Potage. Een fut loze slappeling, een vervelende vent is een jansalie, een onhan dige klungel een janhen of een jansul. Houdt iemand een onzin nige redenering, dan is dat een redenering van Jan Kalebas. Waarom noemen ouders in vre desnaam hun kind nog Jan! Omdat de moesson van Barrys, Kevins, Borissen en Joeris voorbij is? Nee, omdat opa zo heette en zijn vader daarvoor ook. Jan van Jan van Jan. Janssen. Omdat we van opa houden, omdat we Hol landers zijn. Is Jan dan alleen maar ellende? Zijn de Jannen lie ver blo Jan dan dö Jan? Durven de Jannen na al dit negatieve jangeweld nog in de spiegel te kijken? Jawel, er is licht aan de horizon. We hebben, zij het niet zoveel, want daarvoor wij zijn ten slotte Hollanders, ook positieve jannen. Een jongen van Jan de Witt is een sterke, gezonde Hol landse jongen, die niet zomaar omwaait. Op Jan Sekuur kunnen we rekenen en met Jantje Con- tantje is het goed zaken doen. Ook Jan Kaas als verpersoonlij king van Nederland is geen ver keerde naam. En wat te denken van onze Jantjes, stoere zeelui? Voor ontspanning en plezier maken we een ritje met de janple zier en wie nog eens ouderwets lekker wil eten vraagt aan zijn oma om jan-in-de-zak. Smullen! En ben je helemaal boven Jan? Dan zit je gebeiteld. Lang leve Jan! Welkom jongen! Pien Verberg Liefst 32 optredens stonden er zaterdagavond op het program ma bij de playbackshow van De Koog. Langdradig werd het ech ter niet, de deelnemers hadden zich goed voorbereid en zorgden voor een geslaagde avond. Met name de jeugd van de boven bouw van de basisschool liet zich zien in dorpshuis De Hof. Zij waren goed voor de helft van de optre dens. De categorieën onderbouw basisschool, voortgezet onderwijs en volwassenen waren eveneens goed vertegenwoordigd. Het dorpshuis was nagenoeg gevuld met belangstellenden. Bij de jeugd was het nummer My Family van Senna Anna populair. Het werd drie keer opgevoerd, waarbij de jury de vertolking door Britt Stam en Liselotte Langendam als beste optreden van de jeugd onderbouw Een uitgebreider overzicht van excursies, evenementen en activi erfrecht, vruchtgebruik en wanneer een testament aanvangt. teiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het 14.00 uur. In het gemeentehuis aan texelagenda.nl. 14.00 uur de jaarvergadering van de ANBO. Gastvrouw is burgemeester Dinsdag 22 maart: 14.00 uur. In Sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt van 14.00 tot Francine Giskes. 19.30 uur. In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder is van 19 30 tot 21 00 beurs gehouden. 15.00 uur. In Tusse de Banke op de uur een voorlichtingsavond over posttraumatische dystrofie. Aanmel den via tel. 0223-696346 Groeneplaats in Den Burg begint om 15.00 uur een bijeenkomst van de 20.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Vereniging. 19.30 uur. Op het adres De Hout mare bij De Koog kan van 19.00 tot 20.30 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. opgave: tel. 06-53340063. 20.00 uur. In buurthuis Bethel in Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische Vrouwen; 20.30 I am num een open klaverjasdrive. ber four. 20.00 uur. Bij Stayokay aan de Haf- felderweg in Den Burg begint om 15.00 uur. Jongerencentrum Time de logiesverstrekkers van KLV. geren van 10 tot 18 jaar door het centrum van Den Burg. Verzamelen Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische Vrouwen en 20.30 True Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Rango NL; 14.00 Yogi Beer 3D NL; Vrijdag 25 maart: 9.30 uur. Bij Atelier Udjat aan de Gooische Vrouwen; 20.00 Gooische workshop dans 55+ gehouden. 14.00 uur. Vogelbush Eureka aan de 10.00 uur. Kandidaat-notaris Annette verzorgt een cursus roofvogels en korf in Oosterend een inleiding over 18.00 uur. Arthur Oosterbaan, con TEXELSE0COURANT servator bij Ecomare, verzorgt in Rotisserie 't Kerckeplein in Ooste rend een lezing, gecombineerd met een vijfgangenmenu. Voor informatie Uitgave van LANGEVELD rotisserie@texel.com. 19.30 uur. In de voorspeelruimte van Verschijnt op Spinbaan 6 dinsdag en vrijdag 790 AA Den Burg Artex aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 19.30 uur de finale van het solistenfestival. Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 20.00 uur. Wielersport Texel verga dert in de kantine van Texel'94 in Den E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Burg. Aanvang 20.00 uur. 20.30 uur. In Question Plaza in Den Imme Bakker Buiten werktijd: Burg begint om 20.30 uur de eerste avond van het festival Texelpop. Telefoon 06 23576573 Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 Gooische Vrouwen; 19.00 I am num ber four; 21.30 True Grit en 21.45 Gooische Vrouwen. E-mail info@lenr.nl TESO ehTo^uTvaLet9k?stars TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 Abonnementsprijzen 2011: Per halfjaar €44,20 €42,45 ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Er (automatisch) Per jaar €86,55 €84,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn worden die dag geen wachttijden verwacht. Zondag (tussen 15.00 en 17.00 uur) en maandag (tussen 10.00 en 11.00 uur) kan er op Texel wel Beëindiging abonnement: enig oponthoud zijn. Voor meer infor afloop van de abonnementsperiode. matie: www.teso.nl of tel. 369600. koos. Het duo Jaas Roeper en Mats Werkman werd eerste in de categorie bovenbouw door als Marco Borsato en Ali B het num mer Wat zou je doen op te voeren. Borsato en Ali B zongen dat num mer een paar jaar geleden voor Warchild en Jaas en Mats kwamen na de show ook voor die organisa tie in actie door €110,- in de zaal op te halen voor Warchild. De twee zeiden erg blij te zijn met alle medewerking. Susan den Braven en Marije Buijs wonnen bij de klasse voor het voortgezet onderwijs met het ste vige nummer One and the Same van Demi Lovato Selena Gomez. Esther Burgman werd eerste bij de volwassenen door als Karin Bloe men het nummer Rood van Marco Borsato te playbacken. De win naars gaan door naar de finale van de playbackshows die zaterdag 9 april in de Bijenkorf in Oosterend wordt gehouden. Volgens de jury, die bestond uit Roxi Jaspers, Esther Duinker, Melissa Praamstra en Rob Vinke, waren de optredens van hoog niveau. Er was duidelijk aandacht aan aankleding en visagie besteed en de jongste deelnemers hadden zoals gebruikelijk 's middag al een keer op het podium geoefend en dat betaalde zich terug in de uit voering. De presentatie was in han den van Gerrit Verhoeven en Thera Tjepkema die er in de vaart inhiel den, waardoor de playbackshow om half elf klaar was en ook de finalisten bekend waren. Uitslagen: Onderbouw - 1. Britt Stam en Liselotte Langendam: Senna Anna; 2. Miloes Boks, Aisha Papadopoulos en Dorian en Daniël Wassenaar: Chipz. Bovenbouw - 1. Jaas Roeper en Mats Werkman: Marco Borsato en Ali B; 2. Helga Bouwmeester: Trijntje Oosterhuis. Voortgezet onderwijs - 1Susan den Braven en Marije Buijs: Demi Lovato Selena Gomez; 2. Lars Tieleman: Jerry Lee Lewis. Vol wassenen - 1. Esther Burgman; Karin Bloemen; 2. Egle Boks, Hilly Tielemans en Monique den Bra ven: ABBA.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2