Wij bTfWlVf VOORfflflW OVERKANT 2jjL»l TEXELSE 3 COURANT Vrijwilligers Kwadijkervlot Rkl DE EM KlflfltfE I DE BAKKER Opstapdag baanwielrennen Concert koren Arie Groen 'ontroerend mooi' NK Kitebuggy naar Texel Buggy Club Holland strijkt zaterdag 16 en zondag 17 april neer op het strand nabij de vuurtoren voor wedstrijden met kitebuggy's. Dat zijn driewielige wagens die worden voortgedreven door een zeildoek en waarmee stevige snelheden behaald kunnen wor den. De wedstrijden maken deel uit van het NK Kitybuggy waarvoor de Buggy Club zes rondes langs de Nederlandse kust houdt. Er worden geraced op het gedeelte van het strand waar extreme sporten zijn toegestaan. De club komt daarvoor al een paar jaar naar het eiland. DOKTER WAGEMAKER TEXEL Familieberichten Gemeente snoeit De gemeente ontdoet op het moment de bomen in Den Burg van zieke, gevaarlijke en dode tak ken. Voor het snoeien van hoge bomen wordt een hoogwerker gebruikt, lagere takken worden gezaagd met behulp van een zelf- rijdende kleine hoogwerker. Marjolein Meijers en band in Klif 12 In theater Klif 12 in Den Hoorn is zondag 21 maart Marjolein Meijers met haar band te horen. Marjolein Meijers is bekend van De Berini's en speelde in 2010 samen met Bob Fosko. Inmiddels werkt zij al weer ruim tien jaar samen met Jan Rot. Dit voorjaar is ze samen met haar band op tournee langs de kleine zalen van Nederland met een muzikale reis door de tijd en door vele verschillende muziekstij len. Haar handelsmerk is inmiddels wel dat alles Nederlandstalig is. De band bestaat naast Marjolein (bas, gitaar en zang) uit Walter Kui pers (viool, mandoline, bouzouki, doedelzak, waldzither en zang) en Onno Kuipers (trekzak, accordeon en zang), www.marjoleinmeijers. nl. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,- Diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. MP3's naar Texel De toercommissie van de MP3- club heeft zondag de route ver kend die de leden van de landelijke vereniging in april gaan rijden. De club verkeert met TESO in onmin over het te berekenen tarief voor de driewielde motorscooters. Voor het bezoek van de toercom missie had TESO uitgebreid voor zorgsmaatregelen genomen. De kassamedewerkers hadden uitleg gekregen en bij elke kassa hing een kopie van een eerder artikel uit deze krant, waarin het probleem uit de doeken werd gedaan. De ver eniging vindt dat de Paggio MP3 in aanmerking komt voor het tarief voor motorfietsen (€6,90), terwijl TESO vindt dat het tarief voor kleine auto's betaald moet worden (€17,50). Zo'n dertig leden van de MP3-club maken op 10 april de oversteek naar het eiland voor een toerrit. De groep Kwadijkervlot uit Pur- merend gaat zaterdag 26 en zondag 27 maart voor het tien de jaar aan het werk in het landschapreservaat De Hoge- berg. Hulp is van harte wel kom. Zaterdag zetten ze van 9.30 tot 16.00 uur voor Staatsbosbeheer een stuk tuinwal langs de Schans- weg. Dit sluit aan op twee eerdere acties van deze vrijwilligers om de missende stukken tuinwal op dit perceel aan te vullen. Voor geïnteresseerden is dit een kans om te leren hoe je deze typisch Texelse perceelsscheiding aan legt. Zondag 27 maart is de groep van 10.00 tot 14.00 bezige met het onderhoud voor Natuurmonu menten van het insectenreservaat De Zandkuil aan het Doolhof. Er wordt gehooid en boompjes en struiken uitgestoken om het hei- schrale grasland in stand te hou den. Ook worden er stukjes geplagd en stijlkantjes gemaakt om voor de graafbijen en graaf- wespen, maar ook mierenleeu wen nest gelegenheid te maken. De werkgroep is gedurende het hele jaar actief met het beheer van natuurgebieden van Staats bosbeheer en het Hoogheem raadschap en besteedt de vrijwil- ligersvergoeding aangevuld met bijdragen van Stayokay en TESO aan het werken op Texel. VftN D£ HARKT Bakker naar overkant Aan de andere kant van de straat. Het bord dat de vaste klanten hier Bakker Zijlstra, de bakker van de op moest wijzen, kon echter voor maandagse markt, had afgelopen verwarring zorgen, week een nieuw plekje gekregen. Uitvoering visserskoor Het Oudeschilder Visserskoor verzorgt zaterdag 16 april een uitvoering in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Er staat een geva rieerde avond op het programma van zeemansliederen en shan ties. Aanvang 20.00 uur. Op 23 maart 2011 komen wij op Schiphol aan met onze zoon en broertje Milan Chong Geboren 10 augustus 2008 in Xinyu, provincie Jiangxi. Op 15 mei 2011 van 15.00 tot 17.30 uur hebben wij een welkomstfeestje in Het Schoutenhuys van hotel De Lindeboom. Goed uitkijken 'Je moet in het Marsdiep goed blijven uitkijken', schrijft Salko de Wolf bij deze foto van twee zeeka- noërs, die hij afgelopen weekend bij de TESO-haven bij 't Horntje maakte. Texelaars met een racefiets die wel eens op de wielerbaan willen rijden, krijgen zondag 27 maart die kans. Dan houdt Wielersport Texel een opstapdag. Tijdens die bijeenkomst komen de do's en don'ts van het baanwielrennen aan de orde. Volgens Niels Kossen van de wed strijdcommissie is de drempel om op de baan te gaan rijden hoog. Veel wielrenners zijn onervaren en durven de stap niet goed aan. Tij dens de clinic, die wordt gegeven door ervaren baantrainers, wordt aandacht besteed aan het rijden van bochten, het meedraaien in een groep of peloton en het over nemen en over laten nemen van de kop. De clinic is bedoeld voor leden en niet-leden. Alle deelne mers krijgen een transponder van de club in bruikleen, zodat de ron detijden kunnen worden vastge legd. Die informatie is na te lezen op de website van Wielersport Texel, www.wielersporttexel.nl. De start is om 10.00 uur op de wieler baan aan de Haffelderweg, bij de start/finishlijn. Deelname is gratis. Een valhelm is verplicht. Opgave vooraf is niet noodzakelijk, maar wel wenselijk en kan via nielskossen@gmail.com. Bij regen of een natte baan wordt vanwege de veiligheid uitgeweken naar zon dag 3 april. Het koor heeft in 2010 het 25-jarig bestaan gevierd met een geslaagd shantyfestival voor Waddenkoren. Tevens is de vierde CD uitgebracht en een DVD. In de pauze zijn er hapjes en er is een verloting. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Kaar ten a €5,00 zijn verkrijgbaar bij André Keijzer (Texel Tent), Wilhel- minalaan 30 in Den Burg, tel: 0222- 314313, bij Corrie Witte, Achterom 21 in Den Burg, tel. 313704 en Voordeelland, Heemskerckstraat 17 in Oudeschild, tel. 322398 of via de website http://www.oudeschil- dervisserskoor-texelnl 'Arie Groen, de man die 51 Texelse vrouwen al 25 jaar weet te inspire ren en... in de hand weet te hou den!' Lovende woorden aan het adres van de dirigent uit Schagen die ook nog drie andere koren leidt. Uit waardering gaven de vocalisten zondagmiddag een con cert in De Burght. Vier optredens van vocaal ensemble Niedorp uit Nieuwe Niedorp, mannenkoor Orpheus uit Alkmaar, gemengd koor Gaudium Vocale uit Den Hel der en het Texelse Vrouwenkoor. 'Spatzuiver' en 'ontroerend mooi' waren enkele van de complimen ten die klonken in de volle kerk. Trotse ouders en zussen Jan, Liesbeth, Hanne Lieke Broekmans Hoefslag 33,1791 SB Den Burg - Texel Tel. (0222) 315868 www.hanne05lieke08. web-log.nl Deze schat wordt 24 maart 50 jaar! DINSDAG 22 MAART 2011 li/ u-NfioniiuTlïu Ver van huis in Bangkok, deze modewinkel tegen. Mike Brouwer kwam ver van huis,

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3