TEXELSE^COURANT 'Poffertjeskraam eind mei open Zorgen over pendelende kinderen Cjroen 2,"warL-Jexels in het harL, 'Ook leerlingenvervoer voor bijzonder onderwijs' |bl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12562 DINSDAG 29 MAART 2011 De E-pupillen van SV Ooste rend zijn al kam pioen. Met 15 gewonnen uit 15 wedstrijden, zijn ze niet meer in te halen. Fanfare KTF mag dan 120 jaar oud zijn, maar was getui ge het spranke lende voorjaars concert 'nag altoos skrep'. Marjelle Driehuis en Liesbeth Rij kers zongen op Texel pop Mama Mia, Honey Honey en andere evergreens van ABBA. Vreugde in Ecomare, waar maandag de eerste vijf opvangzee- rondzwemmen. Het is één van de vier nieuwe bassins, waar honden terugkeerden van hun tijdelijke verblijf in de bassins van de drie andere in verschillende bouwfasen verkeren en die bij het NIOZ. De vaste bewoners Rob, Rianne, Karien, Danny de komende tijd in gebruik zullen worden genomen, zodat ook en een rob zonder naam werden losgelaten in het bassin dat de andere zeehonden kunnen terugkeren. Op 14 april kunnen in de toekomst het domein zal zijn van de bruinvissen. Maar Texelaars van 17.00 tot 20.00 uur gratis een kijkje nemen in zolang die er nog niet zijn, kunnen de adoptiezeehonden er Ecomare en op het buitenterrein. FbioGaavr™™»™.; Kinderen die naar een overkant- se school voor bijzonder onder wijs gaan, moeten zolang dit nodig is gebruik kunnen maken van leerlingenvervoer. Dat vinden Hetty Kooger en Anita Lange- veld, moeders die het niet ver antwoord vinden dat kinderen met een beperking in welke vorm dan ook zelfstandig heen en weer pendelen van en naar school in Den Helder. Op Texel is geen voortgezet onder wijs voor kinderen met een beper king. Ze zijn aangewezen op een school aan de overkant, zoals prak tijkschool De Pijler in Den Helder. Het betreft in de meeste gevallen leerlingen die geen toetsing heb ben ondergaan of een medische onderbouwing. In tegenstelling tot leerlingen uit het speciaal onder wijs, hebben kinderen die bijzonder onderwijs volgen na het eerste jaar geen recht meer op leerlingenver voer. Hetty Kooger: 'Er moet iedere dag van en naar de school een behoorlijke afstand worden gereisd, met alle bijbehorende problemen die zich onderweg kunnen aandie nen. Ze moeten zelfstandig door Den Helder, het verkeer brengt allerlei risico's met zich mee en ze komen door buurten waar ze met mensen en dingen in aanraking kunnen komen waar je beter met een grote boog omheen kunt gaan. Tijd om een kind hier in een verant woord tempo en afgestemd op de eigen mogelijkheden mee om te leren is er doorgaans niet. En als het er al is, vergt dit zodanig veel organisatietalent van het thuisfront, dat het eigenlijk niet uitvoerbaar is. Er rest voor deze kinderen maar één mogelijkheid: met een taxibus van huis naar school en weer terug, geregeld door de gemeente. Ouders zijn bereid tot een bijdra ge-' 'De meeste ouders maken zich hier zorgen over. Ze vragen zich af hoe ze hun kinderen goed kunnen begeleiden om die verantwoording wél aan te kunnen. Ouders hebben vaak meerdere kinderen, waardoor het haast onmogelijk wordt om samen met dit kind naar de school Discussie over Weverstraat Moeten de werkzaamheden in de Weverstraat in Den Burg doorgaan tot de Pasen of tot de Pinksteren? Dat is een vraag die woensdag avond aan de orde komt tijdens een bijeenkomst voor bewoners en aan de overkant te gaan. Openbaar vervoer is ook vaak geen optie. Ik zie mij kind nog niet in de winter 's morgens om kwart voor zeven bij een bushalte in the middle of now here staan. Als er al een bus gaat, want er zijn lijnen geschrapt. Den Helder moeten ze door op de fiets. In de stalling wordt nogal eens wat gesloopt. Als de fiets kapot is, dan bellen ze hun ouders, die dan uit hun werk of andere bezigheden moeten breken, om hun kind op te halen. Dat betekent boot drie of vier uur naar Den Helder, kind en de fiets ophalen en dan weer terug. Vandaar dat we pleiten voor een vorm van georganiseerd vervoer voor leerlingen in het bijzonder onderwijs. Tot vijftien jaar, want vanaf die leeftijd zijn ze groot genoeg om de verantwoording aan te kunnen.' Kooger en Langeveld uiten hun zorgen in een brief, die wordt ver stuurd naar wethouder Frans Vis- man. Veel ouders van kinderen in het bijzonder onderwijs hebben die inmiddels ondertekend. De schrij- bedrijven in de straat. Er bestaat discussie over de werkzaamheden die er momenteel worden uitge voerd. Wanneer die doorgaan tot de Pasen (24 en 25 april), kan de straat tot aan de Hema onder han den worden genomen. Wanneer het werk doorgaat tot de Pinkste ren (12 en 13 juni) kan de hele straat tot aan de Stenenplaats wor den opgeknapt. Het college hakt de knoop door en wil daarvoor de meningen horen. vers vragen ouders die dit nog niet hebben gedaan, dit alsnog te doen, zodat de krachten worden gebun deld. Ouders kunnen hiervoor een mailtje sturen naar info@hofstedebargentexel.nl. De twee kaartten het probleem vorige week aan toen Kamerleden van D66, onder wie Boris van der Ham, op het eiland waren. Van der Ham, tegenstander van forse bezui nigingen op onderwijs, greep het aan om dit kabinetsplan te kritise ren. 'Er kan best wat af, maar €300,- miljoen is veel te veel.' Hij beloofde dit specifieke probleem aan te kaarten in Den Haag. Ambassadeur India op bezoek Bhaswati Mukherjee, ambassadeur van India, brengt vandaag en mor gen een bezoek aan Texel. Zij doet dit op eigen initiatief in het kader van de kennismakingsbezoeken die zij jaarlijks aan Nederlandse regio's brengt. De ambassadeur heeft te kennen gegeven geïnte resseerd te zijn in de unieke natuur en cultuur van het eiland en in het Texelse lamsvlees. De poffertjeskraam die op de plek van het voormalige raad huis aan de Groeneplaats in Den Burg moet komen, gaat naar verwachting eind mei open. Dat laat Paul Krügers van Hotel De Lindeboom desgevraagd weten. De Lindeboom en de gemeente, die met elkaar in gesprek waren over de tijdelijke invulling van het centrum, hebben de afgelopen dagen een overeen komst gesloten. Volgens Krügers duurt het even voordat de poffertjeskraam opera tioneel is, onder meer omdat eerst de water- en energievoorziening op orde moeten worden gebracht. Een paar weken geleden zijn de vergunningen aangevraagd. Behalve de poffertjeskraam komen er een fietsenstalling en een speel- De Waal: bijna geen problemen Een boom die niet goed stond, een glasbak die een likje verf kon gebruiken, een lelijke schut ting en een stukje grind bij een bankje dat gras zou mogen wor den. Dat waren enkele onderwerpen die gisteren aan bod kwamen tijdens het rondje dat het college en de dorpscommissie door De Waal maakten. Heikele punten werden niet te berde gebracht. Voorzitter Clementine Biekmann merkte na afloop op dat de afgelopen jaren veel heikele punten zijn geregeld, waardoor er ook weinig meer viel aan te kaarten. Bij de rotonde had dorpscommis sielid Jeannette van der Haas wel een punt dat ieders aandacht trok: zij wees erop dat de bewijzering voor fietsers naar Oosterend niet goed te zien is, waardoor het gere geld voorkomt dat mensen die er niet bekend zijn met hun fiets de weg opgaan om te kijken of zij goed zitten. 'Kinderen willen hun ouders dan nog wel eens volgen met alle risico's van dien.' Zij pleitte voor een extra bordje Oosterend om het probleem op te lossen. (Advertentie) texelseÜcourant gnaTgpCJhtauatob*t. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Super deBoer EP: Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. tuin aan de Groeneplaats. De Lin deboom ontfermt zich ook over de speeltuin, de gemeente zorgt voor de fietsenstalling. De speeltuin wordt openbaar toegankelijk. De overeenkomst tussen de gemeente en De Lindeboom geldt voor twee jaar, maar kent de mogelijkheid te worden verlengd. Bedoeling is dat op termijn een projectontwikkelaar zich over de inrichting van het centrum buigt. De werkzaamheden voor de sloop van het voormalige raadhuis zijn inmiddels bijna klaar. Op het moment wordt het gat van de ver wijderde kelder gevuld met zand. Als dat gedaan is, kunnen de damwanden worden weggehaald. www.speedheat.nl Te veel gedronken Een 28-jarige inwoner van Juliana- dorp werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Schilpbanck in Den Burg betrapt op rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat de man bijna drie keer teveel had gedronken. Hij moest zijn rij bewijs inleveren. Bovendien is pro ces-verbaal tegen hem opge maakt. Garage Dros 'sf|j www.texelseautopagina.nl LANGEVELD DE ROOY Wij zijn op zoek naar iemand die voor ons de Texelse Courant met insteekfolders I wil bezorgen in de wijk CALIFORNIËWEG hf Het gaat totaal om ongeveer Wp h 55 abonnees. Let op! Dit X is een buitenwijk met een hogere beloning en extra 1 fietsvergoeding. De kranten en folders kunnen mil op dinsdag en vrijdag vanaf gm op dinsdag en vrijdag vanaf BH uiterlijk 15.00 uur worden afgehaald in de drukkerij. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1